Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 28–31 dienoms

28 rugpjūčio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 08 28

„Kultūra į kiemus“ Šančiuose: „Trio Agora“, 19:00
Kranto al. 54

Miestiečių bei atlikėjų numylėtas ir tarptautinio pripažinimo sulaukęs renginių ciklas grįžo. Iki paskutinės vasaros dienos muzikos bei šiuolaikinio šokio pasirodymai, kino peržiūros ir parodos keliauja po bendruomeniškiausius daugiabučių kiemus 11-oje Kauno mikrorajonų. Šančiuose pasiropdys tarptautinį pripažinimą pelnę klasikinės muzikos atlikėjai „Trio Agora“.

„Kultūra į kiemus“ Petrašiūnuose: Bendruomeninė instaliacija ir kūrybinės dirbtuvės, 19:00
Ekskavatorininkų g. 9

Įsimintiniausia Kauno menininkė, tekstilininkė Monika Žaltauskaitė-Grašienė Petrašiūnų bendruomenę kviečia susiburti ir drauge baigti instaliaciją „Dangaus vandenys“. Ją galėsite apžūrėti ir pasibaigus dirbtuvėms, iki rugpjūčio 31 dienos.

„Kultūra į kiemus“ Žaliakalnyje. M. Plepio nuotr.

ANTRADIENIS, 08 29

Dailės terapija parodoje „Žalia“, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Su grupės dalyviais keliausime į parodoje „Žalia“ esantį „Mokslo koridorių“, kuriame apstu gamtos bei meno objektų – nuo dumblių, roplių, samanų, akmenų iki dailės priemonių bei meno kūrinių. Vėliau kursime, piešime ir grupėje aptarsime tai, kokie jausmai bei mintys iškilo proceso metu.

Dailės terapijos grupę veda dailės terapeutė-praktikė Sigita Kupčiūnienė, LDTA narė, viena iš šios profesijos pradininkių. „Su smalsumu tyrinėju žmogaus asmenybę ir jo pasireiškimą per meno kūrinį. Meno kūrinyje matomi simboliai, archetipai, sukuriamos metaforos, asociacijos –nuostabus kelias pažinti save.

Vietų skaičius grupėje ribotas – iki 10 asmenų, todėl būtina išankstinė registracija tel. +370 602 805 37 (darbo dienomis nuo 9 iki 17 val.)

Filmas „Karo ponis (War Pony), 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Šiuolaikinis gyvenimas Pušų Kalnagūbrio rezervacijoje. 23-ejų Bilas tiesiog nori ką nors pasiekti. Jis pumpuoja degalus, išvežioja prekes, augina pudelius – daro viską, kad priartėtų prie „amerikietiškosios svajonės“. 12-metis Mato nori dviejų priešingų dalykų – ir nekantrauja užaugti, ir siekia tėvo pripažinimo. Pavojingas elgesys griauna Mato gyvenimą ir suaugusiųjų pasaulio atšiaurumas jį užklumpa nepasiruošusį. Šiuos jaunuolius susiejusi netikėta draugystė ir rūpestis tampa šviesa tunelio gale. Rež. Riley Keough, Gina Gammell.

Domanto Razausko akustinis koncertas, 19:00
Dainavos parko skaitykla

Domantas Razauskas – dainų atlikėjas ir kūrėjas, poetas. Per dvidešimt aktyvaus koncertavimo metų jis yra išleidęs ne vieną albumą, koncertavęs daugumoje Lietuvos miestų, muzikines gastroles surengęs įvairiausiuose pasaulio kampeliuose nuo Europos iki JAV. Visi jo akustiniai koncertai skirtingi, kiekvieną kartą Domantas net ir grodamas išskirtinai autorines dainas stengiasi jas atlikti kitaip. Jo kūryboje persipina daugybė žanrų nuo ramių švelnių baladžių iki pikto bliuzo, regio muzikos, tačiau visa ko centre – paslaptingi Domanto tekstai, kuriuos kiekvienas interpretuoja savaip. Juoba kad ir dainų jam netrūksta, jų – jau beveik du šimtai.

Slemas #63, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Literatūros edukacijos programa „Trenksmas“ tęsia literatūrinius eksperimentus. Sleme dalyvauti yra trys galimybės: a) klausytoju; b) teisėju; c) dalyviu. Klausytoju tampa kiekvienas(a) atėjęs į slemo renginį. Dalyviu gali būti kiekvienas norintis ir turintis ką pasakyti. Viskas, ką jis turi padaryti, pasiruošti tris tekstus, kurių kiekvieno trukmė iki penkių minučių. Dalyvius vertina komisija, atsitiktine tvarka sudaryta iš salėje esančių žiūrovų.

TREČIADIENIS, 08 30

Parodos  „Išpakuota sąmonė“ atidarymas, 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

 VDU menų galerija „101“ atveria erdvę jaunai kūrybai ir pasitikdama naujus mokslo metus atidaro Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto tapybos magistro studentės Ligijos Žilinskienės eksperimentinę, netradicinės formos parodą „Išpakuota sąmonė“ (kuratorė Milda Gineikaitė). Kūryboje menininkė analizuoja tvarumo ideologiją („Mažink, panaudok dar kartą ir perdirbk“), šio laikmečio vartojimo be atsakomybės problemą ir žmogaus mąstymo kaitą. Kaip įvardija pati autorė, jai kūryba – būdas tyrinėti vartotojiškumą ir bandyti užduoti klausimus ir ieškoti atsakymų, kaip mes galime būti atsakingesni ir tvaresni, kokių plastiko alternatyvų galime ieškoti. Konceptualios tapybos darbai yra tarsi eksperimentai, kuriuose stengiamasi sujungti įvairius elementus: plastiką, gamtą, žmogų.

„Kultūra į kiemus“ Šilainiuose: Hedda Gamma, 19:00
Baltų pr. 127

Tarp daugiabučių koncertuos Gabija Gaigalaitė, elektroninės muzikos prodiuserė.

„Kultūra į kiemus“ Vilijampolėje: filmas „Some Kind of Heaven“, 21:00
Brastos g. 26

Penktajam (jubiliejiniam!) sezonui sugrįžta kauniečių ir miesto svečių pamėgtas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas, pristatysiantis kultinius, dokumentinio kino istorijoje pagarsėjusius, tiek šiuolaikiškai dokumentinio kino žanrą interpretuojančius ir jo ribas trinančius filmus. Pirmosios dvi ciklo peržiūros, rengiamos kartu su renginių ciklu „Kultūra į kiemus“, pakvies susirinkti ne kaip įprasta Kauno menininkų namuose, o palydėti vasarą pasisvečiuojant gyvenamųjų rajonų kiemuose.

Vilijampolėje – rež. Lance Oppenheim filmas „Tarytum rojus“ (angl. „Some Kind of Heaven“), kuris tyrinėja gyvenimą išpuoselėtoje ir kruopščiai sukurtoje priemiesčio palaimoje, kurią siūlo gyvenvietės dar kitaip vadinamos „Disneylandu“ senjorams. 

KETVIRTADIENIS, 08 31

Šventė „Visi kaip vienas į Laisvės dieną“, 18:00
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Rugpjūčio 31 dieną Vytauto Didžiojo karo muziejus kviečia į okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 30-mečiui dedikuotą šventę „Visi kaip vienas į Laisvės dieną“. Renginio metu svečių lauks istorinės XVIII a. patrankos salvės, šuolių su parašiutais programa bei motociklininkų pasirodymas, LK kariuomenės ginkluotės ir ekipuotės pristatymai, Lietuvos ir Amerikos karinių orkestrų pasirodymai kartu su džiazo solistu Jurgiu Brūzga, Neringa Nekrašiūte bei „Lietuvos balso“ dalyvėmis Dagna Kondratavičiūte ir Edita Bodrovaite.

Patirtinė ekskursija BIONICS parodoje „codex.prototype“, 19:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16


Tarpdisciplininio dueto parodoje nagrinėjamos transhumanizmo, posthumanizmo, dirbtinio intelekto idėjos, kuriomis remiantis kuriamas fikcinis scenarijus, kai gyvi organizmai, norėdami prisitaikyti prie aplinkos pokyčių, turi evoliucionuoti, pakeisdami fizinę struktūrą, gamtinę ir gyvenamąją aplinką. Su gidu parodą pajausite išsamiau ir į menininkių tyrinėjimus panirsite giliau.

Vietų skaičius ribotas. Į ekskursiją prašome registruotis iš anksto tel. +370 684 84388.

„Kultūra į kiemus“ Dainavoje: Roko Kašėtos koncertas, 19:00
Partizanų g. 54

Geriausiai Lietuvos popmuzikos scenoje žinomas dzūkas žada jaukiai uždaryti visą Kauną apkeliavusį nemokamų renginių ciklą.

Liepos koncertas, 19:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Liepa naudojasi gerai žinomu posakiu, tad sako esanti paprasta, bet ne prasta.
Ji energinga ir spindi gera nuotaika, todėl KKC terasoje paskutiniąją rugpjūčio dieną Liepa pasiruošusi sukurti gerą atmosferą, koncerto metu susirinkusiuosius priversti pajudėti, šiek tiek pašokti.

Kalniečių parko skaityklos uždarymas su pasišokimais, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Kalniečių parko skaitykla

Vakaronė su duetu „Medetka“ ir ansambliu „Piliarožė“ užbaigs visą vasarą vykusius pasišokimus, o taip pat – smagiai palydės antrąjį Kalniečių parko skaityklos sezoną.

„Medetka“ – gerai skaityklos lankytojams pažįstamas folkloro muzikos duetas. Armonikierius Vidmantas ir smuikininkė Rūta atvirose repeticijose mokė populiariausių etnografinių regionų šokių. Kauno rajono Raudondvario kultūros centro folkloro ansamblis „Piliarožė“ didžiausią mūsų kultūros turtą – tradicines dainas, šokius ir tradiciniais instrumentais atliekamą lietuvių liaudies muziką – puoselėja nuo 1997 m. 

Grupės „Ministry of Echology“ koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

„Mielieji, jūs tiesiog chill. Vasaros paskutinei dienai atvarome pagroti koncerto į Kauną. Koncerto, kuriame atliekami gabalai nė sykio nebuvo sugroti taip pat per šiuos metus, nes jie tiesiog neišbūna vienoje vietoje, nes per daug jiems smagu. Šiaip, jei jūs jau čia, vadinasi vasara buvo išgyventa, šaligatviai, tikimės, buvo patrinti, tikimės, buvo nuobodu bent biškį, tikimės, kad uogų pavalgėt, tikimės, kad paaugot bent biškį, nes mes tai paaugom, pavalgėm, patrynėm, panuobodžiavom. Ko gero, vienas geresnių dalykų yra ateit į koncertą paskutinę vasaros dieną, prieš po biškį lendant į jaukumo sezoną viduje. Ateikit, pakvieskit draugus. Oldmano šeimininkai mieli malonūs!“, – į koncertą kviečia grupė „Ministry of Echology“.

Ciklas „Miesto dažniai“: „Kyla Vėjas!“ x ORAI, 20:00
„Olimpas“, V. Putvinskio g. 48

Kauno menininkų namai, „Olimpas“ ir „NEfonas“ kviečia įsiklausyti į dar neatrastus tonus naujame koncertų cikle. Paskutinę vasaros dieną jie kviečia apsilankyti „Miesto dažniai“ koncerte, kur orų prognozes pristatys grupės „Kyla Vėjas!“ ir ORAI. Koncertą tiesiogiai transliuos Kauno menininkų namų radijas. Sekite transliaciją čia.

„Romuvos“ lauko kino uždarymas. Filmas „Skotas Pilgrimas prieš pasaulį“ + Dominykas Vaitiekūnas su grupe, 21:00
NKDT mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

„Romuvos“ lauko kino uždarymas kviečia vasarą palydėti su trenksmu. Renginyje jūsų lauks vienintelis šio sezono Dominyko Vaitiekūno su grupe pasirodymas Kaune bei išradinga Edgaro Wrighto komedija „Skotas Pilgrimas prieš pasaulį“ (Scott Pilgrim Vs. The World), kurioje netrūksta nei muzikos, nei veiksmo, nei stilingų vaizdo efektų.

Kadras iš filmo