Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 27–29 dienoms

26 rugpjūčio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 08 27

Kūno instaliacija-performansas „Pokalbis su Sauliumi ir Alex“, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Kūrinys gimė atliekant Spacesucker_research tyrimą, kuriame erdvė yra pats tiriamasis objektas. Ši kūno instaliacija–performansas yra 9 mėnesių tiriamojo darbo ir koncepcijos vystymo etapo rezultatas, kurio metu atlikėjai siekia perteikti sukauptas patirtis iš pokalbių su skirtingų meno sričių menininkais, mokslininkais ir judesio entuziastais.

Registracija į renginį yra privaloma: https://cutt.ly/HQ6sjb8

Organizatorių nuotr.

„Žalgirio“ arenos gimtadienio koncertas: Ieva Narkutė, 19:00
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Ieva Narkutė – tai vardas, į koncertus priviliojantis daugybę nuoširdžios, subtilios, subrandintos muzikos gerbėjų. Ievą  drąsiai galima vadinti Lietuvos muzikos scenos grynuoliu: ji pati rašo dainų muziką ir žodžius, akompanuoja, dainuoja, moka sklandžiai kalbėti ir turi, ką pasakyti. Ieva Narkutė juokais vis pavadinama  „dainuojančia santykių eksperte“. Nemažai žmonių sudaužytas širdis gydosi jos muzika. Jos koncertas susiklauso kaip vienas didelis, skanus kūrinys, papildytas puikiomis, lengva šmaikštumo doze atskiestomis įžvalgomis. Klausytojai ne tik populiarių dainų, bet ir tų įžvalgų susirenka pasiklausyti.

„Lizdo“ sezono atidarymas, 23:00
Klubas „Lizdas“, Nepriklausomybės a. 12

„Po šokiais dosnios vasaros, sezoną pasitinkame nekantriai. Geriausia yra tai, kad tikrai esame pasiruošę ir užsigrūdinę ilgiems maratonams – tokį planuojame užkurti ir sezono atidarymo proga“, – rašo klubo „Lizdas“ komanda.

Penktadienį klube lankysis atlikėjas su daugiau negu dešimt vardų – Head High. Šeštadienio svečias – bene geriausias vardas, kuriuo gali didžiuotis Prancūzijos scena – The Hacker.

ŠEŠTADIENIS, 08 28

TẽKA ekspedicija UPYNĖS: Sėmenos upelis, 13:00

Kauno upelių ekspedicijos yra tęstinio projekto UPYNĖS dalis, kurį organizuoja kultūrinė upių tyrimų platforma TẽKA.

TẽKA tyrėjų komanda kviečia kauniečius į tris kūrybines ekspedicijas po Kauno upelius, kurių metu dalyviai ne tik atras nematytus miesto vaizdus, bet ir kurs kūrybinius scenarijus bei realizuos idėjas, kaip atkreipti visuomenės dėmesį į „pilkosiose zonose“ pamirštus upelius ir paskatinti miestiečius puoselėti juos supančią aplinką. Kiekvienam upeliui yra skiriamos dvi ekspedicijos dienos dviejų savaičių laikotarpyje: žvalgomoji ir kūrybinė išvykos.

Registracija: https://forms.gle/9hxyGTKfN38CusxK9
Užsiregistravus, informaciją apie susitikimo vietas ir tikslų laiką bei ekspedicijos dalyvio atmintinę gausite el. paštu.

Kauno aviacijos šventė, 13:00
S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas, Veiverių g. 132

Kvapą gniaužiantys dangaus viražai, parašiutininkų šuoliai ir ratuotų transporto priemonių griausmas paskutinį šios vasaros šeštadienį (kvies į tradicija tapusią Aviacijos šventę.

Įspūdingą aviatorių šou papildys muzikiniai pasirodymai: Povilas Meškėla, legendinės grupės „Electric Light Orchestra“ hitus atliks dainininkas, gitaristas Phil Bates su savo grupe ir Kauno miesto simfoniniu orkestru, o šventinį vakarą scenoje vainikuos žinomas švedų didžėjus Mike Perry.

„Šilainių sodai“: „Invaziniai šliužai: susitikimas su ekspertu“, 14:00
Kauno tvirtovės VIII fortas, Pryšmančių g.

Šiemet kaip niekad daug invazinių šliužų. Ką daryti?„Šilainių sodai“ į susitikimą su dokt. Mantu Adomaičiu, kurio metu galėsite užduoti visus jums rūpimus klausimus apie invazinius šliužus! Mantas Adomaitis yra Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro zoologas. Jis tiria invazinių šliužų biologiją ir kontrolės būdus.

„Pėdos marių dugne“, 16:00
Samylų įlanka, Šlienava

Samylų įlankoje atgis Kauno marių užlietų ir pajūrio smėlio užpustytų Kuršių nerijos kaimų gyvenimas.

Pajūrio legendą pasakos Šeiko šokio teatras spektaklyje „Užpustyti”, o skulptūrų parke „Lipantys iš vandens” išnirs dar daugiau personažų, kurie papasakos užlietų kaimų istoriją. Liaudies dainų motyvus kartu su beatbox ir elektronine muzika jungs grupė OKATA.

Renginį vainikuos šviesos stebuklas ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“.

Organizatorių nuotr.

SEKMADIENIS, 08 29

Filmas „Rifkino festivalis (Rifkin’s Festival), 10:10 / 18:20
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Naujoji Woody Alleno komedija „Rifkino festivalis“ žiūrovus nukelia į saulėtą Ispaniją. Į čia vykstantį San Sebastiano kino festivalį atvyksta amerikiečių sutuoktinių pora (akt. Wallace Shawn ir Gina Gershon), stačia galva panyranti į laisvą ir romantišką renginio atmosferą. Jau netrukus šeimos idilė ima braškėti – žmona užmezga romaną su festivalyje sutiktu režisieriumi Filipu (akt. Louis Garrel), o sutuoktinio jausmai ima liepsnoti žavingai ispanei. „Gyvenimas – tarsi filmas. Kartais tai komedija, drama arba romantinis filmas, tačiau visų pirma tai – detektyvas“, – intriguojama filmo anonse.

Kadras iš filmo

Pažaislio muzikos festivalis. Baigiamasis koncertas, 18:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Baigiamasis XXVI Pažaislio muzikos festivalio koncertas, skirtas ilgamečio festivalio meno vadovo maestro Petro Bingelio atminimui, pakvies išgirsti vieną monumentaliausių šio žanro muzikos kūrinių – Giuseppe Verdi (1813–1901) „Requiem“ keturiems solistams, chorui ir simfoniniam orkestrui. Italų poeto ir novelisto Alessandro Manzoni atminimui sukurtos mišios yra vienas iš dažniausiai atliekamų chorinių kūrinių pasaulyje. „Requiem“ iki šių dienų išlieka unikaliu kompozitoriaus talento liudijimu, atspindinčiu jo draminį ir psichologinį genialumą, nesuvaržytą įprastų teatrinių apribojimų. Kompozitoriaus šlovės viršūnėje sukurtos mišios niekada neturėjo liturginės paskirties – šis didingas koncertinis kūrinys visų pirma įkūnija gyvybės ir mirties dvikovą žmogaus viduje ir Visatoje.