Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 26–28 dienoms

25 rugpjūčio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 08 26

Ekskursijų savaitgalis „PasiŠANČinėkim“
Įvairios vietos

Iki pat sekmadienio esate kviečiami tyrinėti Šančius įvairiausiais pjūviais. „Vaikštinėsim, važinėsim, žygiuosim po Šančius. Aukštuosius ir Žemuosius. Paveldinius, gamtinius, žydiškus, maistinius, paslaptingus ir tiesiog unikalius“, – rašoma kvietime.

Atsisveikinimo ekskursija su paroda „Menas ir pinigai“, 14:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Parodoje, skirtoje lito 100-mečiui paminėti, išgirsite lietuviškos valiutos atsiradimo istoriją bei sąsajas su dailės kūriniais. Lankytojų lauks daug netikėtumų: sužinosite, kokie santykiai siejo Juozą Zikarą su prezidentu Antanu Smetona ir Jonu Basanavičiumi, kodėl pirmieji litų banknotai vadinti „mėlynmargiais murzinaisiais“, kokį kelią turėjo nueiti dailininkas, kad jo projektas taptų pinigu.

Menas ir pinigai tarpukariu buvo susiję tiesiogiai: pinigus kūrė patys žinomiausi ir aktyviausi menininkai Adomas Galdikas, Adomas, Varnas, Juozas Zikaras, Antanas Žmuidzinavičius, o piniguose naudoti simboliai ir alegorijos cirkuliavo ir tapyboje, grafikoje bei skulptūroje.

Ekskursiją veda parodos kuratorė Genovaitė Vertelkaitė-Bartulienė

Muziejaus nuotr.

Garso ir performansų renginys „Marsas sugrįžta“, 17:00
M. Žilinsko dailės galerija, Nepriklausomybės a. 12

Rugpjūčio 26 ir 27 dienomis Mykolo Žilinsko dailės galerija virs dideliu klausymosi prietaisu ir muzikos instrumentu. Besibaigiančios vasaros dienomis čia susiburs tarptautinis garso ir performansų renginys „Marsas sugrįžta“, kurio metu matysime ir girdėsime: Tarek Atoui, Leonardo Carlo Coccorante, Pan Daijing, Jason Dodge, Alix Eynaudi, Ernst Karl Eugen Koerner, John Menick, Valzhyna Mort, Jill Mulleady, Marija Olšauskaitė, Ragemore su Gediminu Žygum, Artūras Raila, Ariana Reines, Francesco Rustici, Seiko and Casio, Sofija Veiverytė. Kuruoja Raimundas Malašauskas.

Renginys nemokamas.

Parodos „Takūs kūnai 4/5. Agentai“ atidarymas, 17:00
„Nemuno7“, Zapyškis, Kauno raj.

„Nemuno7“ parodų erdvėje pristatoma jau ketvirtoji parodų ciklo „Takūs kūnai“ dalis, kurioje – Anastasios Sosunovos darbas „Agentai“. 2020 m. pavasarį sukurtame videofilme apmąstoma liaudies meno istorija bei stebimas griežtų karantino priemonių poveikis žmonėms ir jų kūrybiškumui. 

jonas.f.k koncertas, 20:00
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a.

Bendradarbiaujant su „Tartu – Europos kultūros sostinė 2024“, Vasaros scenoje pasirodys estų atlikėjas jonas.f.k, kuris ir užvers simbolinį „Tartu savaitgalį”. jonas.f.k Estijos muzikos padangėje yra žinomas jau beveik 10 metų. Jis yra ne tik alternative pop grupės Frankie Animal įkūrėjas, bet taip pat dirbo su kai kuriais sėkmingiausiais Estijos atlikėjais, tokiais kaip Erki Pärnoja, NOËP ir Sander Mölder.

ŠEŠTADIENIS, 08 27

Šeimadienis muziejuje: tarp Nemuno ir Neries, 12:00
Laikinoji M. K. Čiurlionio galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Kauno miesto muziejus kviečia šeimas susipažinti su jau uždaroma paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“: „Šeimadienio metu aptarsime dviejų miestų – Kauno ir Vilniaus – santykius bei atliksime kūrybines užduotis, kurios padės suprasti, kas yra tapatybė, kuo skiriamės ir esame panašūs vienas į kitą. Vėliau kviesime įsitraukti į kūrybines dirbtuves, kurių metu galėsite pasigaminti transporto priemonę, sujungiančią abu miestus ir atspindinčią kiekvieno tapatybę! O taip pat atvykusių laukia ir kiti muziejaus edukaciniai užsiėmimai.“

Registruokitės telefonu +370 610 82 503 ir el. paštu kasa@kaunomuziejus.lt. Dalyvavimas – nemokamas.

Vitos Zaman parodos „Antras gyvenimas“ atidarymas, 14:00
V. Putvinskio g. 52

Modernizmo architektūros pastate esančioje Vitos Zaman kūrybinėje erdvėje pristatomas menininkės darbų ciklas „Antras gyvenimas“. Parodai atrinkti kūriniai žymi siekį nutolti nuo konceptualumo bei meno, sukurto greitam vartojimui. Taktiliškumas bei dygsniuoti motyvai – kūrinių lėtumą, turintį tautosakinį posluoksnį. Siuvinėjimas daugelyje kultūrų matomas kaip meditatyvus procesas, kalbinėje plotmėje įsigalėjusios frazės „austi savo likimą“, „minties siūlas“. 

Vita Zaman solo paroda Kaune yra ir šių metų pabaigoje Vilniuje atsidarysiančios TEMA galerijos įžanga. Galerijos idėja jos įkūrėjai, meno rinkos ekspertei Justei Jonutytei, kilo po pirmųjų, dar prieš penkerius metus Lietuvoje pirmą kartą jos organizuotų šiuolaikinio meno kolekcionavimo paskaitų. Galerijos tikslas – suteikti platformą naujai menininkų kartai ir skatinti Lietuvos šiuolaikinio meno sklaidą užsienyje, bendradarbiaujant su vietos ir tarptautine kolekcionierių, institucijų, meno rinkos bendruomene. 

Vita Zaman. „Surepetuotas gyvenimas“.

Kinas su speleologais: itališka drama „Urvas“ ir kopimas į „Romuvą“, 17:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Kino namai „Romuva“ ir klubas „Aenigma“ kviečia į išskirtinį renginį – Lietuvos speleologai kops į modernistinės Kauno architektūros simboliu tapusį kino teatro bokštelį. Nuo 18 val. klubo veiklą pristatys Gintautas Švedas; renginio dalyviai galės pabendrauti su patyrusiais speleologais, išgirsti neįtikėtinų istorijų ir pamatyti itališką drama „Urvas“ apie požemių pasaulio ir piemenų gyvenimo ryšį. Speleologijos ir meninio europietiško kino populiarinimo renginys organizuojamas minint dešimtąsias   projekto „Gilyn į žemės centrą“ ekspedicijas metines.  Šioje ekspedicijoje Lietuvos speleologai leidosi į  tuo metu giliausią pasaulyje Kruberio-Voronjos urvą Kaukazo kalnuose ir dalyvavo pasiekiant naują pasaulio rekordą – 2097 m.

Renginys „Pėdos marių dugne: kelias namo“, 17:00
Samylų įlanka, Kauno raj.

Renginys „Pėdos marių dugne“ – Lietuviškoji Atlantida, kur atgimsta legendos, papročiai, dainos iš Kauno marių dugno.

Latviškos magiškos etno muzikos ir šiuolaikinės muzikos sintezės garsus skleis „Tautumeitas“ (Latvija). Vasariškos gaivumos atveš grupė „Biplan“. Atsiskleis bendruomenės ir profesionalų bendras darbas, šiuolaikinės muzikos, šokio ir tradicijų sintezė, kurioje dalyvaus diksilendas „DixXband“, Samylų perliukas – Milėja Stankevičiūtė ir etnografinis ansamblis „Samylų senoliai“ bei moterų choras „Žaisa“. Vakarą vainikuos „gyvas“ būgnų ir lazerių šou. Renginio metu veiks etno kiemai, kuriuose šeimos galės išmėginti skirtingus amatus.

Istorijų festivalis. Parodos „Gyvenimai. Vandžiogala“ pristatymas, 18:00
Šalia Švč. Trejybės bažnyčios, Parko g. 4, Vandžiogala, Kauno raj.

Mindaugas Lukošaitis savo piešinių parodą kūrė tyrinėdamas Vandžiogalos miestelio gyvenimą ir vietos dvasią – kraštovaizdį, istoriją ir žmones. Meistriškais pieštuko judesiais menininkas sukūrė savotišką Vandžiogalos piešinių dienoraštį, pripildytą autentiškų vietos fragmentų ir menininko vaizduotės reginių.  

M. Lukošaičio piešinys

Ąžuolyno atidarymo šventė, 18:00
Ąžuolyno parkas

Po pusantrų metų trukusios rekonstrukcijos šeštadienį metas iš naujo atrasti šią unikalią vietą. Vakare Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ eisena prasidės išskirtinė renginių programa, kuri tęsis iki nakties. Nuo ekskursijų iki kino – tikrai ne kasdien taip nutinka.

SEKMADIENIS, 08 28

Kauno valstybinio lėlių teatro sezono atidarymo šventė „Į Pasakų šalį!“, 12:00
Laisvės al. 

Paskutinį rugpjūčio sekmadienį teatras kviečia savo gerbėjus į nuotaikingas vasaros palydėtuves ir tradicija tapusią naujojo sezono atidarymo šventę „Į Pasakų šalį!“, sulaukiančią gausaus būrio ištikimų gerbėjų ir jų gretas kasmet papildančių mažųjų šventės lankytojų.

Rugpjūčio 28 d., 12 val. kauniečiai ir miesto svečiai laukiami  65 – ąjį kūrybinį sezoną pradėsiančioje šventėje, kur, lyg burtų lazdelei mostelėnus, teatro prieigos pavirs margaspalviu Stebuklų ir Pasakų miesteliu. Tarp teatrinių dekoracijų jaukiai įsitaisiusios mylimiausių spektaklių lėlės ir spalvingi pasakų personažai kvies drauge nusifotografuoti ir smagiai praleisti laiką.
Po šventinės fotosesijos, 13.30 val. žiūrovų lauks pirmasis sezono spektaklis – DANTUKŲ TROLIAI.

P.S. Lietui lyjant, šventė vyks teatre.

Vilmos Barštienės poezijos popietė, 14:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejuje sielą džiugins Vilmos Barštienės poezija. Taip pat, pasitelkdami eterinius aliejus, bandysime pajusti ar poezija skamba kitaip dermėje su kvapu. Popietę nuspalvins ir charizmatiškos pianistės, akomponiatorės, fortepijono mokytojos Godos Palskytės-Mineikienės muzikiniai intarpai.

Minėjimas „Visi kaip vienas į laisvės dieną“, 16:00
Karo technikos ekspozicija, K. Baršausko g. 101

Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicijoje VI forte vyks Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos teritorijos dienos minėjimas „Visi kaip vienas į laisvės dieną“, skirtas 29-osioms Rusijos kariuomenės paskutinių dalinių išvedimo iš Lietuvos metinėms paminėti.

Renginyje ne tik bus pristatytas Lietuvos ryžtas pasiekti sprendimą išvesti okupacinę kariuomenę išskirtinai derybomis, tvirtai laikantis principinių pozicijų, bet taip vyks Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karinių vienetų veiklos, ginkluotės ir ekipuotės pristatymas, Lietuvos skalikų augintojų sąjungos kinologų ir jų augintinių lietuvių skalikų pristatymas bei „K-9 PAIEŠKA“ kinologų su šunimis-pėdsekiais parodomoji programa, bus pristatyta plk. Aleksiejaus Gaiževskio knyga „Tarp dangaus ir žemės. Taip gimsta kariai, 1991–1992“, vyks koncertas „Lietuvos širdis“, skambės Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“, solistų Edgaro Davidovičiaus ir Justinos Tomkutės-Petraitienės kūriniai bei lauks edukacinės veiklos.

Varpų muzikos koncertas „Varpai rūke“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Austėja Staniunaitytė-Proietta kviečia į koncertą, kurio programoje:

Antanas Jasenka „Carillon Music” kūrinys karilionui, skambėjęs ir Kaunas Europos kultūros sostinė 2022 atidaryme.
Scott Hummel „Spring rain“; Austin Ferguson „Coming ‘Round“; Blanche Selva „Bells in the Mist“ aranžavo Austin Ferguson.

Akustinis Domanto Razausko koncertas, 18:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Akustinės improvizacijos, dainos, eilės. Be fejerverkų, be šou ir be „kur jūsų rankos“. Tik viena netobula gitara, vienas netobulas balsas ir netobulos netobulo autoriaus dainos. Visiškai naujos ir visiškai senos.

Paskutinį vasaros sekmadienį scenos burtininkas Domantas Razauskas iškalbės, užkalbės ir išdainuos poeziją jaukiame Kauno kiemelyje po atviru dangumi.

Pažaislio muzikos festivalis. Baigiamasis koncertas, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

XXVII Pažaislio muzikos festivalį vainikuos viena iš dažniausiai pasaulyje statomų operų – Georges Bizet „Karmen“. Nuostabi, visiems puikiai pažįstama muzika, intriguojantis siužetas apie Ispanijos čigonę, pasirinkusią mirtį vardan laisvės ir meilės, nepalieka abejingų nei viename pasaulio kampelyje. Lietuvos valstybiniam simfoniniam orkestrui ir Kauno valstybiniam chorui diriguos Robertas Šervenikas.

Festivalio archyvo nuotr.