Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 25–27 dienoms

24 rugpjūčio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 08 25

14-oji Kauno bienalė: atidarymo programa
Įvairios vietos 

Kauno bienalė peržengia šalies ribas: jos tęsiniai nusidrieks iki Rygos ir Liublianos. Alicia Knock ir Inga Lāce bendrai kuruojamoje parodoje „Artumo geografija“ (Long-distance Friendships) pusšimtis menininkų iš Europos, Afrikos, Šiaurės Amerikos grįžta prie tokių politiškai angažuotų medijų kaip kinas, tekstilė bei grafika ir inscenizuos fragmentišką pasipriešinimo istoriją. Gilindamiesi į ikikolonijinius vaizdinius, pagonišką simboliką, abiejų regionų mitus ir motyvus, menininkai siūlo bendras kalbas ir kodus. Savaitgalį lankykite atidarymo renginius ir parodas Kauno centriniame pašte, A. Juozapavičiaus pr. ir P.A.R.A.K.E. Visą savaitgalio programą rasite čia.

Ekskursijų savaitgalis „PasiŠANČinėkim“
Įvairios vietos

Visą savaitgalį esate kviečiami smalsauti Šančiuose, margaspalvėje ir istorijų kupiname Kauno miesto dalyje. Ekskursijas įvairiomis temomis ves vietos ir kviestiniai gidai, o jų maršrutai raizgysis po visą mikrorajoną. Detalią ekskursijų savaitgalio programą, susitikimų vietas rasite čia.

Filmas „Laiškas Ukrainai“, 16:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šiame jaudinančiame dokumentiniame filme įamžinti šimtai ukrainiečių skausmui neabejingų Lietuvos gyventojų ir pilietinių iniciatyvų aktyvistų tarp kurių ir Jonas Ohmanas, Rūta Meilutytė, Olegas Šurajevas ir kiti. Filme atsiskleidžiami ir įtempti tokių organizacijų, kaip „Blue / Yellow“, „Stiprūs Kartu“ ir kt. veiklos užkulisiai. Filmas gimė ir toliau tęsia savo gyvenimą susivienijus šimtams kino bendruomenės narių. Jame dokumentuojami istoriniai įvykiai gali tapti įrankiu reflektuoti mūsų pilietinę visuomenę, kuri ypatingomis aplinkybėmis geba susimobilizuoti ir kurti reikšmingą pokytį. Pajamos už filmo rodymą bus skiriamos humanitarinei pagalbai Ukrainos žmonėms.

Koncertas „Graži ir ta galinga: Lietuvos moterys“, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Lietuvos moterys, jau ne kartą įskėlusios ugnį jūsų akyse ir sielose, pasikedenusios sijonus, atlekia į Oldman Kaunas. Tam, kad vasarą užkaitę kūnai atsigaivintų, o polėkį pagavusios širdys smalsumu plaktų iki kitos vasaros, koncerte užtikrins ne tik penkios gražios ir tos galingos, bet ir kartu atvykusios Žemaitė, Bona, Marytė, Teklė, Dalia ir krūva kitų įspūdingų moterų. Netgi Barbora žadėjo prisijungti, jeigu jėgos leis, savo meilę Žygiui apdainuoti! Į Kauną šita visa kompanija tikrai retai atvyksta, tad susitikime. Romantiškai, prie Rotušės.

ŠEŠTADIENIS, 08 26

Vaižganto skaitymai, 14:00
Juozo Tumo-Vaižganto butas-muziejus, Aleksoto g. 10

Keturis vasaros šeštadienius jaukiame Vaižganto bute vyksta skaitymų popietės. Prisiminsime svarbiausius klasiko tekstus: epopėją „Pragiedruliai“, apysaką „Dėdės ir dėdienės“, nuotaikingus vėlyvuosius kūrinius. Renginio pabaigoje bus galima pasidalinti patirtimis ir įspūdžiais. Tekstus skaitys literatūrologas, J. Tumo Vaižganto buto-muziejaus edukatorius Remigijus Jakulevičius.

„Pėdos marių dugne“ pristato: „Kaip Perkūnas iš giedro dangaus“, 17:00
Samylų įlanka, Kauno raj.

Tradicinis Samylų bendruomenės renginys šiemet pristato asmeninę istoriją, kuri artima kiekvienam dugniečiui. Susijungęs teatras, judesys ir muzika padės naujai pažiūrėti į mūsų laikus prikeltą mitologiją, atrasti magiškus ir dieviškus momentus, perversti sunkiuosius ir gražiuosius mūsų istorijos puslapius.  Teatralizuotu atidarymu „Kaip Perkūnas iš giedro dangaus“ stebins „Teatrono“ komanda kartu su šiuolaikinio cirko ir teatro menininkais, vietos bendruomene. Šiuolaikinius muzikinius etno pasakojimus skleis Aistė Smilgevičiūtė su grupe „Skylė“. Lietuvoje analogų neturinti grupė „Voiceless“ roko garsais suvirpins violončeles ir būgnus bei susilies su lazerių spindulių kriokliu. O mažieji išbandys save etno kiemuose.

Organizatorių nuotr.

„Afrodelic“ koncertas, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Kauno bienalė kartu su Kauno menininkų namais kviečia išgirsti, kaip šių metų tema „Artumo geografija“ suskambės Viktoro Diawaros suburtos grupės „Afrodelic“ muzikos garsais. „Afrodelic“ – tai intriguojantis afrikietiškos muzikos ir elektroninių ritmų mišinys. Dauguma dainų buvo įrašytos Bamake (Malis) su vietiniais muzikantais ir dainininkais. Vėliau Viktoras savo studijoje Vilniuje pridėjo elektroninius garsus ir ritmus.

„Romuvos“ lauko kinas: „Mano šuo Kvanka“, 21:30
NKDT mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Rugpjūčio 26 d. pasaulyje minima Tarptautinė šuns diena. Šia proga į kiną kviečiami visi keturkojų mylėtojai. Lauko kino kiemelyje įsikurs „Penkta koja“, galėsite atvežti paramą: sausą maistą, konservus, švaros prekes, guoliukus, susipažinti su prieglaudos savanoriais ir jų veikla. O sutemus žiūrėsime mielą prancūzišką komediją „Mano šuo Kvanka“ apie ypatingą šuns ir žmogaus draugystę. Primename, kad „Romuvos“ lauko kinas – draugiškas keturkojams. 

Kadras iš filmo

SEKMADIENIS, 08 27

Ekskursija su buvusiu KOP vadu Zenonu Vegelevičiumi, 12:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Paskutinį vasaros sekmadienį apsilankyti nemokamai kviečia daugelis Kauno muziejų! Aviatoriai šįsyk siūlo pasivaikščioti po istorines aerodromo vietas su žmogumi, kurio įtaka Lietuvos aviacijos muziejui neginčijama. Zenonas Vegelevičius – ilgametę patirtį sukaupęs aviacijos specialistas: 1991–1992 Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos Inžinerinio skyriaus aviacijos inžinierius, oro erdvės apsaugos vyresnysis specialistas, 1992–1993 Aviacijos tarnybos viršininkas. 1993–2000 Karinių oro pajėgų vadas ir Kauno įgulos viršininkas. 2000–2001 Civilinės saugos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus pavaduotojas, 2001–2006 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ekspertas. 2007–2008 bendrovės „Sportinė aviacija“ generalinis direktorius.

Ekskursija parodoje „Didmiesčių sankryža“, 13:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Dar viena nemokamų muziejų sekmadienio stotelė – Maironio lietuvių literatūros muziejuje pristatoma paroda „Didmiesčių sankryža“. Ji kviečia lankytojus į literatūrinę kelionę po Vilnių ir Kauną tokius, kokie jie atsispindi premijomis įvertintų rašytojų Birutės Pūkelevičiūtės ir Jurgio Kunčino romanuose. Tyrinėjant parodą paaiškės romanų „Aštuoni lapai” bei „Tūla” personažus įkvėpusių realių žmonių tapatybės, atskleidžiami Pūkelevičiūtės ir Kunčino knygose minimų vietų adresai, eksponuojami įdomias istorijas pasakojantys asmeniniai rašytojų daiktai, rankraščiai, mašinraščiai ir niekada anksčiau nepublikuota kūryba. Parodoje taip pat laukia po QR kodais paslėptos staigmenos bei dokumentinio filmo peržiūra – visa tai puiki galimybė išplėsti savo žinias apie lietuvių literatūrą ir Lietuvos didmiesčių praeitį.

XXVIII Pažaislio muzikos festivalio baigiamasis koncertas, 19:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Koncerte į mistišką viduramžiškosios Sicilijos pasaulį klausytojus nuskraidins pirmą kartą Lietuvoje skambėsianti lenkų kompozitoriaus Karolio Szymanowskio opera „Karalius Rogeris“. Kūrinys pasižymi didžiule dramatine jėga ir turtingu orkestriniu bei vokaliniu koloritu, kuriame susipina grigališkojo choralo melodijos, viduramžių mistika ir poetiškas rytietiškas jausmingumas. 

Kūrinį atliks Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras bei Lietuvos ir užsienio solistai. Dirigentas – Gintaras Rinkevičius.