Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 23–26 dienoms

23 rugpjūčio, 2021, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 08 23

Muzikos ir edukacijų parkas „Baltijos kelias. Mums pakeliui“, 17:00
Vienybės a.

1989 m. rugpjūčio 23 d., apie du milijonai žmonių susikibo rankomis 600 km ilgio grandinėje per Baltijos šalis, kurie vedami vieningo laisvės troškimo sugrąžino savo šalis, tame tarpe ir Lietuvą, į pasaulio žemėlapį. Todėl Baltijos kelias negali būti matuojamas tik kilometrais, jame – trijų susijungusių Baltijos valstybių žmonių neišmatuojamas dvasingumas, ryžtas ir drąsa.

Kauno kultūros centras kartu su Kauno savivaldybe tęsia prieš metus gimusią Baltijos kelio minėjimo iniciatyvą ir rugpjūčio 23 d. popietę pakvies į pažintinį muzikos ir edukacijų parką – nuo įvairiausių teminių edukacijų, aprėpiančių visas amžiaus grupes, ekspozicijų ir dalinimosi prisiminimais iki gyvos muzikos pasirodymų.

„ConTempo“: „Work“, 19:00
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Kartais mums įprasti ir, regis, nesvarbūs įrankiai scenoje tampa nepaprastomis priemonėmis, o normalumo sąvoka – daugiaplotme ir reliatyvia. Taip atsitinka ir scenos meno virtuozo italo Claudio Stellato spektaklyje „Work“, kuris įtrauktas į Avinjono festivalio 10 rekomenduojamų pamatyti spektaklių sąrašą. Vinys, šiek tiek medžio, dažų, įrankių ir kasdienių veiksmų, kurie iš pažiūros nėra svarbūs, spektaklyje yra naujai reflektuojami ir transformuojami nepaprastoje statybų aikštelėje. Medžiagoms ir scenografijos elementams nuosekliai keičiantis, pradeda ryškėti tikrieji paveikslai, o žiūrovas tampa sudėtingo, nelogiško ir absurdiško meno kūrinio kūrimo liudininku.


Claudio Stellato – italų kilmės tarpdisciplininis menininkas, gyvenantis ir dirbantis Briuselyje. Norėdamas tapti džiazo muzikantu, studijavo Milano „Scuola Civica Jazz“ ir tuo pat metu dirbo gatvės teatre. Daugelį metų keliavo po skirtingas šalis, kur rengė teatro ir cirko pasirodymus, o 2001 m. įstojo į Tulūzos cirko meno centrą „Le Lido“.

Claudia Pajewski nuotr.

ANTRADIENIS, 08 24

Audio festivalis „Banguoja“
Online

Šių metų rugpjūčio 24 – spalio 31 dienomis dokumentikos festivalis „Nepatogus kinas“ pirmą kartą organizuoja audio festivalį „Banguoja“. Projekto tikslas – ne tik populiarinti Lietuvoje dar kiek mažiau įprastą audio dokumentikos žanrą, bet ir skatinti bei palaikyti lietuvių kūrėjus. Renginio metu bus pristatyta tarptautinė radijo dokumentikos ir tinklalaidžių programa, vyks virtuali konferencija skirta pradedantiesiems ir patyrusiems audio turinio kūrėjams.


Festivalio programoje septyniolika kūrinių, kurie ne tik išsiskiria savo garso dizainu, bet ir pasakoja stebinančiai intymias tikras istorijas įvairiomis socialinėmis ar žmogaus teisių temomis. Šiuos kūrinius klausytojai galės išgirsti ir patirti nemokamai, jie bus įgarsinti arba subtitruoti lietuviškai. Rugpjūčio 24-25 dienomis planuojamos konferencijos metu vyks susitikimai, pristatymai ir kūrybinės dirbtuvės, kurių dalyviai galės susipažinti su audio menininkais iš įvairių pasaulio šalių, semtis žinių ir įkvėpimo.

Diskusija „Savanorystės svarba bendruomeninėse veiklose“, 18:00
Online

Diskusijos metu paliesime šiuos ir kitus klausimus: Kas yra savanorystė bendruomeninėse veiklose? Ar gyventojai prisidedantys prie veiklų, naudingų jų bendruomenei ir aplinkai, yra savanoriai? Bus gilinamasi į bendruomeniškumo ir savanorystės sampratas, kalbama apie jų sąveiką ir tuo pačiu apie skirtybes. Per praktinius pavyzdžius bus paliečiamos savanorystės teikiamos naudos ir prasmė bendruomenių veiklose.

Dalyvaus Neringa Kurapkaitienė, dalyvavusi Lietuvoje ir Gvatemeloje ilgalaikėje savanorystėje, ir Birutė Daugėlienė – „A.C.Patria” savanorių centro koordinatorė, vietinių ir tarptautinių savanorių mentorė.

„Lauko kinas“: „Evakuacija (Recovery), 21:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Naujus metus seserys Džemi ir Bleik pradeda kurdamos didingus planus. Kelionė po Europą! Nauja meilė! Disneilendas ir Koučelos festivalis! 2020-tieji bus jų metai. Tačiau vos po poros mėnesių lėktuvo bilietai ir viešbučių rezervacijos eina šuniui ant uodegos, o atostogas užsienyje keičia kelionė automobiliu per visą Ameriką – kad pandemijos įkarštyje iš slaugos namų evakuotų močiutę. Balansuodamos ant sveiko proto ribos ir linksmai čiauškėdamos seserys rieda į beprotiškus nuotykius ir juokingus kuriozus. Tą keistą kovidinę realybę dar sunku suprasti, bet iš jos jau galima pasijuokti. Rež. Mallory Everton, Stephen Meek.

TREČIADIENIS, 08 25

Knygos „Paskui, kai užgeso Koliziejus“ pristatymas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

2020 metų kovo 10-osios vakarą Romos amžinumo simbolis Koliziejus sutvisko Lietuvos vėliavos spalvomis. Paskui užgeso, ir Italija nuniro į pandemijos epicentro gelmes. Tačiau „Paskui, kai užgeso Koliziejus“ nėra knyga apie virusą, apie ligą. Tai savito, elegantiško stiliaus pasakojimas apie pandemijos kasdienybę, psichologinę įtampą, sustojusį laiką, kone absoliučioje tyloje skendintį Vakarų civilizacijos lopšį – Romą. Nerimo akimirkas keičia švelni ironija, autorius meistriškai panardina skaitytoją į žurnalistinio darbo procesą, tarsi siūlydamas drauge kurti tekstą.

Kaip per metus pasikeitėme mes ir kaip pasikeitė pasaulis? Apie tai skaitytojams pasakos knygos „Paskui, kai užgeso Koliziejus“ autorius Paulius Jurkevičius, Kaune gimęs žurnalistas, rašytojas, Italijos „Foreign Press Associated“ narys.

Registracija į renginį: https://bit.ly/2VFza70 arba tel. (8 37) 20 64 14.

„ConTempo“: kosmologinės operos „S’anatomia“ premjera, 20:00 / 22:00
Kauno miesto kamerinis teatras (kiemas), Kęstučio g. 74A

„S’anatomia“ – dvylikos dalių kosmologinė, interaktyvi opera, kurios muzikinis pagrindas grįstas dronine muzika. „S’anatomia“ tęsia „Kosmos Theatre“ kūrybinius ieškojimus kuriant ir vystant originalų lietuvišką vizualinį teatrą, grindžiant teatrinį veiksmą ne psichologizuotomis dramaturginėmis personažų santykių peripetijomis, o muzikos bei garso dizaino pirmenybe, vystant garsovaizdžio, kaip neatskiriamos garso ir vaizdo vienumos, koncepciją, kuri ir taps šio spektaklio pagrindiniu kūrybiniu pagrindu. Nuo pat pirmos patyrimo akimirkos žiūrovas ištirpsta ištisiniame garso pasaulyje ir patiria garsų visumą bei aktorių veiksmą kaip mistinę kelionę.

Operą kuria jaunosios kartos kompozitorius Mantvydas Pranulis. Reaguodamas į aktualiausias muzikines tendencijas režisierius siekia sujungti archajiškumą su inovaciniais muzikiniais ir filosofiniais archetipais. M. Pranulis yra pirmosios M. K. Čiurlionio stipendijos laureatas, kosminio džiazo grupės „Brave Noises“ lyderis.
Premjera tais pačiais laikais vyks ir ketvirtadienį.

KETVIRTADIENIS, 08 26

Bendruomeninė fotografijos paroda „Matymai“, 17:30
„Kita Neries pusė“, Jurbarko g. 2

Žvilgsnis į VIETĄ. Į Vilijampolę. Kiekvienas savo aplinką matome ir jaučiame skirtingai. Kaip ir kuo, mums, ten gyvenantiems dirbantiems ar besisvečiuojantiems, atsiskleidžia Vilijampolė? Gal tai konkreti vieta o gal objektas kuris susieja jus su APLINKA ir atskleidžia šį rajoną asmeniškai jums.

Bendruomenės žmonių nuotraukos, jų Vilijampolės paMATYMAI, sudėjus jas į bendrą parodą, leis mums pažvelgti į Vilijampolę ten būnančių ar gyvenančių akimis. Tai žvilgsnių į Vilijampolę kolekcija.

Biblioterapijos užsiėmimas „Kaip valdyti stresą pasitelkiant rašymą“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Kūrybinis ir terapinis rašymas – tai biblioterapijos metodai, kuriuos galima pasitelkti savijautai gerinti. Įvaldžius tam tikras technikas, rašant galima „išveikti“ neigiamas emocijas, sumažinti vidinį „slėgį“ ir atsipladuoti. O tada – pažvelgti į situaciją iš šalies, pamatyti naujas galimybes, pasikrauti. Nes rašant dažnai ateina žodžių ir minčių, kurių nekyla tik mąstant ar kalbant.

Užsiėmimo metu išmėginsite dvi rašymo technikas, kurias galėsite pasitelkti savo kasdienėje praktikoje ar net tolesniuose kūrybiniuose bandymuose. Pasidalinsite savo rašymo patirtimis ir kūrybos epizodais. Pasidžiaugsite rašymo bendryste.

Užsiėmimą ves Rasa Derenčienė, filologė, žurnalistė, Nacionalinės bibliotekos Skaitytojų klubo vadovė, Lietuvos biblioterapijos asociacijos narė, knygos „Prie stalo su rašytoju“ bendraautorė.

Registracija į užsiėmimą: https://bit.ly/3rZ6zFu arba tel. (8 37) 20 64 14.

Užsiėmimas – tarptautinio projekto „Europos „Emocijų bibliotekos“: naujas būdas pritraukti auditorijas ir palaikyti socialines transformacijas Europoje“ dalis. Projektas dalinai finansuojamas pagal ES programą „Kūrybiška Europa 2014–2020“ ir Lietuvos kultūros tarybos.

„Lauko kinas“: „Meilės laukimas (Fa yeung nin wah)“, 21:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Naktinis miestas, nepriekaištingai parinkta muzika, šuoliuojantis laikas ir nepasotinamas ilgesys – Wong Kar-wai’aus braižas pavertė jį pasauline sensacija ir vienu žinomiausiu Honkongo Naujosios bangos režisieriumi. Ilgesingumas jo filmuose kone apčiuopiamas – herojų jausmai dažnai perkeliami į objektus ir maistą, kad ir muilo gabalėlį ar konservuotų ananasų skardinę. Nedidelė filmografija apima visą žanrų spektrą – nuo melodramos iki trilerio ar mokslinės fantastikos.  Kartu su kino teatru „Skalvija“ kino centras „Romuva“ pristato restauruoto Wong Kar-wai’aus filmo retrospektyvinį seansą.