Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 22–25 dienoms

21 rugpjūčio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 08 22

Paroda „Aš esu čia“, 10:00–18:00
„CulturEUkraine“, Laisvės al. 102

Parodoje pristatomi ukrainiečių vaikų, kurie kuriasi Kaune kaip karo pabėgėliai, piešiniai. Visi eksponuojami piešiniai yra sukurti „CulturEUkraine“ centre vykusių dirbtuvių metų, kurias veda Olha Saienko. Darbai atlikti šių metų kovo – liepos mėnesiais.

[klausymai], 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Lėtą rugpjūtį neįpareigojantiems [klausymams] prasuksime kasetes, kurias po truputį kaupiame MATTERS kuruojamoje Kauno menininkų namų skaityklos mediatekoje“, – rašoma kvietime. Sugrįžtančių jūsų čia lauks grotuvai, albumai bei tekstiniai leidiniai apie eksperimentinę muziką, kreivą elektroniką, moteris šioje scenoje, darbą ir garsą ir kt. Nuo meninių iki griežtai filosofinių ir publicistinių tekstų apie garsą ir girdėjimą.

MATTERS yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Filmas „Tvano nebus“, 14:50 / 20:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Pulkininkui reikia parodyti savo gebėjimus. Jis ne kartą pagal užsakymą arba įsakymą sukėlė karą skirtingose šalyse. Bet dabar pasekėjams sukėlus karą jo šalyje, jis nebenori kariauti. Jis senas ir pavargęs. Jis nori tiesiog garbingai išeiti ir likti didvyriu ateities kartoms. O labiausiai pulkininkas nori namo, kur galėtų su šeima sėdėti prie stalo, valgyti puode garuojančius avienos šonkauliukus ir žiūrėti į nekaltą televizoriaus ekraną.

„Tvano nebus“ – asmenine režisieriaus Marato Sargsyano patirtimi paremtas vizualinis epas, jautriai atskleidžiantis karo nuovargį ir beprasmybę. Premjerą Venecijos kino festivalyje turėjusiame filme pagrindinį vaidmenį atliko aktorius Valentinas Masalskis. 

ANTRADIENIS, 08 23

Varpų muzikos koncertas Baltijos kelio dienai, 17:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Rugpjūčio 23 d. koncertą „Graži tu, mano brangi tėvyne“ atliks Austėja Staniunaitytė-Proietta. Koncerte skambės Lietuvos himnas (V. Kudirka), „Lietuva Brangi“ (J. Naujalis), „Marija, Marija“, „Kur bėga Šešupė“ (Č. Sasnauskas), „Už Raseinių ant Dubysos“ (J. Naujalis). Lietuvių liaudies dainos: „Šėriau žirgelį“, „Oi lekia lekia“, „Oi neverk, motušėle“, „Tyliai leidžias pavargusi saulė“, „Mažam kambarėly“ ir kitos patriotinės dainos.

Renginys „Baltijos kelias. Mums pakeliui“, 17:00
Muzikinio teatro sodelis, Laisvės al.

Kaunas kviečia drauge paminėti 33-ąsias Baltijos kelio metines. 650 km ilgio gyva žmonių grandinė per Lietuvą, Latviją ir Estiją – vienas unikaliausių istorinių įvykių. Apie tokią laisvės išraišką kauniečiams primins antradienio renginiai Muzikinio teatro sodelyje. Programoje – kūrybinės dirbtuvės, fotografijų paroda ir koncertai.

Ekskursija „Po dailės kulisus“, 17:30
Paroda „1972: Pramušti sieną“, Laisvės al. 102

Parodos „1972. Pramušti sieną“ didelę dalį sudaro dailės kūriniai. Šioje dalyje lankytojai kviečiami kartu su menotyrininke Genovaite Bartuliene pasižvalgyti po V. Žuko, A. Šaltenio, E. Varkulevičiaus, K. Dereškevičiaus ir kitų autorių darbus. Visi jie kartu kalba apie laikmetį, kuris stipriu pėdsaku paženklino mūsų kolektyvinę atmintį. Kaip bebūtų, už kiekvieno kūrinio slypi savitos, unikalios istorijos. Ši ekskursija yra skirta pasižvalgyti po parodos dailės kulisus ir sužinoti tai, kokios istorijos randasi už eksponuojamų kūrinių, kokiomis sąlygomis ir kokių nuotaikų lydimi darbai buvo sukurti. Ekskursijos metu, žvelgiant į dailės kūrinius, kuriam laikui atsidursime tarp saviraiškos laisvės troškimo ir geležinių santvarkos gniaužtų liepsnų – bus įdomu.

„Baltijos kino dienos 2022“: „Nevykėlės (Tizlenes)“, 18:00
Kauno kino centras „Romuva“, Laisvės al. 54

Jau šeštą kartą rugpjūčio 23-24 dienomis vyksiančios „Baltijos kino dienos“ žiūrovus kvies susipažinti su šviežiausiomis Latvijos bei Estijos kino tendencijomis.

„Nevykėlės“ – latvių komedija (rež. Marta Elīna Martinsone). 1999-ieji, nenumaldomai artėja Tūkstantmečio šventė. Trys devintokės Sarmite, Sveta ir Katrina pervargusios nuo patyčių mokykloje. Jos nusprendžia apversti savo gyvenimus aukštyn kojomis iki išleistuvių tapdamos populiariausiomis visoje mokykloje. Įkvėpimo beieškant Holivudo filmuose ir TV serialuose, draugės suvokia, jog greičiausias būdas tapti populiarioms – į išleistuves būti pakviestoms pačių šauniausių klasės vaikinų…

Nemokamus bilietus į renginį galima atsiimti kino teatro kasoje darbo laiku.

„Lydėtuvės Ukrainos herojams: 180 dienų karo“, 18:00
Vienybės a.

Rugpjūčio 23 d. – Europos diena stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio diena. Šiandien, praėjus pusei metų nuo karo pradžios mūsų susitelkimo reikia kaip niekada anksčiau.

Žuvusiųjų už Ukrainos laisvę Lydėtuves organizuoja „Kaunas 2022“ bei VšĮ „Laimingas žmogus“, jau 5 metus kurianti humanistines ceremonijas Lietuvoje. Humanistinė ceremonija – tai personalizuotas pasakojimas apie žmogaus gyvenimą, jo išmoktas pamokas ir patirtis. Apie tai, ką žmogus paliko kitiems. Tai saugi ir atvira erdvė visų tikėjimų ir religijų žmonėms.

Detalią vakaro programą rasite čia.

TREČIADIENIS, 08 24

Muziejus „Per amžius nešu savo istoriją…”, 10:00–18:00
„CulturEUkraine“, Laisvės al. 102

Muziejus „Per amžius nešu savo istoriją…” sukurtas ukrainiečių, kurie dėl vienų ar kitų aplinkybių, šiuo metu gyvena Kaune (Lietuvoje), bet ne savo gimtojoje Ukrainoje. Šio projektas tikslas – papasakoti pasauliui apie ypatingai seną ir turtingą Ukrainos istoriją, pristatyti neįkainojamus istorinius eksponatus, tradicinius ukrainietiškus drabužius ir namų apyvokos reikmenis.

Šį muziejų sukūrė ukrainiečiai, kilę iš skirtingų Ukrainos vietų. Taigi, čia galite rasti unikalų siuvinėjimą (vyshyvanka) iš Haličo, Bukovinos ir Slobožanščino; ceremonialinius rankšluosčius (rushnyk) iš vaizdingo Černigovo regiono; keramiką iš Podilijos regiono; raižytus šaukštus iš Polisijos ir kt. Šiuos eksponatus surinko didelis būrys žmonių: ukrainiečių diaspora Kaune, savanoriai, mokytojai, karinininkai ir kiti rūpestingi ukrainiečiai iš įvairių Ukrainos vietų. Įdomu, kad eksponatas „Patrioto lopšys” keliavo daugiau nei 2000 kilometrų, o keramika atgabenta kertant trijų valstybių sienas

Susitikimas su menininke Marilija Destot: turas po parodą „Kelionė“ ir poezijos skaitymai, 17:00
E. Levino centras, V. Putvinskio g. 14

Parodoje „Kelionė“ (angl. The Journey) prancūzų menininkė Marilija Destot pasakoja apie atmintį ir poetišką jos prigimtį bei trapumą. Parodoje pristatomi įvairia technika atlikti meniniai pastarųjų metų projektai, kuriuose menininkė tyrinėja savo šeimos istorines šaknis Lietuvoje ir atkuria vaizduotės aktyvuojamą atmintį.

Susitikimo metu Marilija Destot praves turą po parodą, menininkei bus galima užduoti klausimus. Susitikimą užbaigs neformalūs parodoje eksponuojamos poezijos skaitymai.

M. Destot nuotr.

Susitikimas su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu, 18:00
Kalniečių parko skaitykla

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka tęsia renginių Kalniečių parko skaitykloje ciklą ir kviečia į susitikimą su charizmatiškuoju Mariumi Čepuliu. Jis – fotografas, televizijos laidų vedėjas, knygų autorius, Aplinkos ministro patarėjas, besirūpinantis biologinės įvairovės išsaugojimu ir gyvūnų gerove. Susitikimo tema šįkart – ne gamtos fotografo kasdienybė (nors bus ir įdomių istorijų iš jos), tačiau kur kas rimtesnė: kviesime kalbėtis apie aplinkosaugą, klimato kaitą ir ekologiją.

Koncertas Ukrainos nepriklausomybės dienai, 19:00
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a.

Renginio metu Vasaros scenoje gros smuiko ir bajano virtuozų duetas iš Ukrainos „YeS Duet“ ir VDU Kamerinis orkestras (Vyr. Dirigentas Vytautas Lukočius). Koncerto programoje skambės ukrainiečių kompozitorių kūriniai, žymių klasikų A.Vivaldžio, J.S. Bacho kūryba bei specialiai „YeS Duet“ koncertiniam turui per Lietuvą kompozitoriaus Jievaro Jasinskio sukurtos kompozicijos smuikui, bajanui ir kameriniam orkestrui.

KETVIRTADIENIS, 08 25

Kūrybinis veiksmas „Erdvė reikštis“, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Rugpjūčiui einant į pabaigą, Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia visus „kultūringai pakabėti“. Visą vasarą biblioteka įgyvendino jaunimo kūrybai skirtą projektą – „Erdvė reikštis“. Projektui besibaigiant bibliotekos kiemelyje vėl sukviesime visus fotografus, dailininkus, kūrėjus, eksperimentatorius, edukacijų lankytojus ir įkvėpimų ieškotojus.

Programoje – bendra projekte dalyvavusių menininkų darbų paroda; grupės „Keista, bjauri žuvis“ koncertas; „Dada: tarp poezijos ir muzikos“ bei „Knygų įrišimo“ kūrybinės dirbtuvės; piešimas chna dažais; „Sonus Akademijos“ absolventų garsinis fonas. Čia pat vietoje galėsite įsigyti bei paragauti krautuvėlės „Kamara“ produkcijos; jau dvejus metus garso kasečių prekyba užsiimančio „Tapekiosk“ darkart paklausti: „Ar šiais laikais dar kažkas perka kasetes..?“; susipažinti su menininkės Gintarės Anužės darbais.

Ekskursija su gidu „Modernaus meno keliais“, 18:00
Rotušės a. 26

„Rengdami kelionę „Modernaus meno keliais“, mes galvojome apie praeito amžiaus dailininkus, vaikščiojusius savo keliais ir apie jų paliktus pėdsakus šiandieniniame mieste. Maršruto kelionė sudėliota ne tiek iš menui įprastų taškų, tokių kaip memorialiniai namai ar muziejai, bet iš mažiau ar daugiau žinomų miestų vietų, kurios miestiečiams ne visada asocijuojasi su menu,“ – pasakoja projekto kuratorė ir maršruto kūrėja menotyrininkė Kristina Budrytė-Genevičė.

Kauniečiams ir miesto svečiams paruoštas išskirtinis maršrutas padės pažinti ne tik jų kūrybą, bet ir atrasti naujas miesto erdves, alsuojančias meno istorija. Šį ketvirtadienį ekskursijos metu vyks susitikimas su tapytoja Laima Drazdauskaite. Kviečiame registruotis į ekskursiją su gidu. Būtina parašyti savo kontaktus el. paštu info@artkaunas.com

A. Morozovo nuotr.

Ukrainiečių ir lietuvių liaudies dainų vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Kauno miesto muziejus kviečia į operos solistės, ukrainietės Olenos Sleptsovos koncertą. Atlikėjai, kilusiai iš Charkivo, kaip ir daugeliui kitų ukrainiečių, teko palikti savo gimtuosius namus. Šiuo metu ji dirba Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje. Koncerto metu Olena Sleptsova operiniu muzikos stiliumi atliks lietuvių ir ukrainiečių liaudies dainas.

Specialiai šio koncerto proga bus eksponuojama menininkės Olenos Sadokha, taip pat ukrainietės iš Charkivo, paroda „Kaunologija. Pokyčio taškas“. Atlikėjai Olenai Sleptsovai ir menininkei Olenai Sadokhai skirtos Lietuvos kultūros ministerijos premijos.

„Tartu 2024“ pristato: Anna Kaneelina, 20:00
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a.

Bendradarbiaujant su „Tartu – Europos kultūros sostine 2024“, Vasaros scenoje pasirodys estų atlikėja Anna Kaneelina, kuri pradės simbolinį „Tartu savaitgalį”. Anna Kaneelina 2019 metais išleido debiutinį albumą ir sužavėjo publiką anapusiniu sceniniu buvimu bei originaliais saviraiškos būdais. Atlikėja drąsiai dalijasi savo vidiniu pasauliu ir į muziką įlieja gyvenimo skausmą ir grožį.