Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 21–24 dienoms

20 rugpjūčio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 08 21

„Kultūra į kiemus“ Panemunėje: „Biplan“, 19:00
Girmuonio g. 3

Miestiečių bei atlikėjų numylėtas ir tarptautinio pripažinimo sulaukęs renginių ciklas sugrįžta! iki rugsėjo muzikos bei šiuolaikinio šokio pasirodymai, kino peržiūros ir parodos atkeliaus į bendruomeniškiausius daugiabučių kiemus 11-oje Kauno mikrorajonų. Pirmieji ciklo šeimininkai – Panemunės gyventojai, kurių kieme koncertuos grupė „Biplan“.

„Metallica M72 World Tour Live from TX #2“, 17:30 / 21:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Šiame precedento neturinčiame pasaulinio masto koncerto ir tiesioginės transliacijos į kino teatrus renginyje grupė groja du vakarus, dvi visiškai skirtingas programas ir dainas iš daugiau nei 40 metų grupės karjeros – nuo 1983 m. debiuto „Kill ‘Em All“ iki naujausio 2023 m. albumo „72 Seasons“. Pirmadienį ekranuose antroji programa.

ANTRADIENIS, 08 22

Vaistažolininko Mariaus Lasinsko paskaita „Vaistažolių nauda sveikatai“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Dainavos parko skaitykla

Paskaitos dalyviai sužinos, kaip stiprinti organizmą vaistažolėmis, kaip išlikti sveikam, o susirgus greičiau pasveikti, kaip pasigaminti lietuviškų prieskonių bei įvairių vaistažolių mišinių ir išgirs daug praktinių receptų, kaip vaistažolės gali tapti maistu ir vaistu. Dr. Marius Lasinskas – vaistažolininkas, VDU ŽŪA dėstytojas, „Žolinčių akademijos“ viceprezidentas. Renginio metu bus pristatoma naujausia jo knyga „Vaistažolių pasakos. Ir sveikatos receptai visai šeimai“.

Filmas „Laisvės garsas“ (Sound of Freedom), 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Alejandro Monteverde veiksmo drama „Laisvės garsas“ paremta neįtikėtina tikra istorija apie federalinį agentą Timą Ballardą, kuris savo gyvenimą paskyrė kovai su prekyba vaikais. Išgelbėjęs jauną berniuką nuo negailestingų prekeivių vaikais, agentas sužino, kad berniuko sesuo vis dar laikoma nelaisvėje, ir nusprendžia leistis į pavojingą misiją, kad ją išgelbėtų. Jis palieka oficialų darbą ir leidžiasi gilyn į Kolumbijos džiungles, rizikuodamas savo gyvybe, kad išlaisvintų vaikus nuo baisesnio už mirtį likimo.

Didžiulio susidomėjimu sulaukusi juosta pasaulyje kelia diskusijas tiek apie filmo tikroviškumą, sąsajas su kraštutinai dešiniąja politika, tiek apie pačios problemos mastą, norą filmą nustumti į pakraščius.

„Kultūra į kiemus“ Gričiupyje: „Kabloonak“, 19:00
Studentų g. 11

„Viešų erdvių koncertų pagrindinis iššūkis man, kaip gana droviam žmogui, yra surasti kontaktą su tais, kurie neatėjo tavęs pasiklausyti. O šiuo atveju viskas yra atvirkščiai – aš atvykstu į svečius ir porai valandų tampu tokio intymaus ir plika akimi nebūtinai pastebimo reiškinio kaip kiemo gyvenimas dalimi“, – pasakoja jau antrus metus iš eilės cikle „Kultūra į kiemus“ koncertuosiantis Jonas Narbutas (grupė „Kabloonak“), kuris antradienio vakarą aplankys Gričiupį.

Lino Žemgulio nuotr.

TREČIADIENIS, 08 23

Kariljono muzikos koncertas Baltijos kelio dienai paminėti, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

1939 m. rugpjūčio 23 d. pasirašytas Molotovo–Ribentropo paktas, SSRS ir nacių Vokietijos nepuolimo sutartis, nulėmusi tragiškai skaudžius įvykius mūsų regione. Praėjus dešimtmečiams tą pačią dieną Lietuvos, Latvijos, Estijos žmonės stojo į Baltijos kelią, tapusį kitu etapiniu įvykių XX amžiuje. Šią dieną stabtelėkite Karo muziejaus sodelyje ir įsiklausykite, ką apie  laisvę byloja Raimundo Eimonto pažadinti kariljono varpai.

Koncertas „Baltijos kelio atminčiai“, 19:00
Nemuno sala, būsimoji „Mokslo sala“ (lauko erdvė)

Sukanka 34-eri metai nuo tada, kai 1989 -ųjų rugpjūčio 23 dieną šimtai tūkstančių Lietuvos, Latvijos bei Estijos gyventojų susikibę rankomis pademonstravo savo ryžtą gyventi nuo sovietų okupacijos išsivadavusiose, laisvose, nepriklausomose Baltijos valstybėse. Ta proga festivalis „Operetė Kauno pilyje“ surengs koncertą jam naujoje, tuo pačiu neįprastoje vietoje – Nemuno saloje, ant „Mokslo salos“ stogo. Koncerte dalyvaus Kauno bigbendas (vadovaujamas Ievaro Jesinskio), taip pat populiarūs dainininkai, tarp kurių žada būti Povilas Meškėla, Jeronimas Milius bei kiti. Greta jų dalyvauti koncerte kviečiami muzikos atlikėjai iš Estijos ir Latvijos.

„Kultūra į kiemus“ Žaliakalnyje: „Tiesa-drąsa“, 19:00
Nevėžio g. 13

Žaliakalnio gyventojams netoli aplankyti ir Gričiupio ar Dainavos kiemus, o pačiame žaliajame rajone pamatysite interaktyvų garso ir judesio spektaklį, kurio autoriai – Ema Senkuvienė, Marius Eidrigevičius, Greta Snitkutė.

„Kultūra į kiemus“ Aleksote: „Pilkieji sodai“, 21:00
Antanavos g. 17A/19

Dokumentinio kino ciklo „Common People“ organizatoriai į Aleksotą atveža 1976 m. filmą „Pilkieji sodai“ (angl. „Grey Gardens“). Tai tikra ponios Edith Bouvier Beale ir jos dukters Edie, Jacqueline‘os Kennedy Onassis tetos ir pusseserės, istorija. Motina su dukra gyvena jųdviejų susikurtame pasaulyje – didžiuliuose, 28 kambarių namuose, vadinamuose Pilkaisiais sodais.

KETVIRTADIENIS, 08 24

„Baltijos kino dienos“: „Sausis“ (January), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Jau septintą kartą rugpjūčio 23-24 dienomis vyksinčios „Baltijos kino dienos“ žiūrovus kviečia susipažinti su šviežiausiomis Latvijos bei Estijos kino tendencijomis. Seansas nemokamas. Įėjimas laisvas.

„Sausis“ (rež  Viesturs Kairišs) – autobiografiškas žvilgsnis į dešimtojo dešimtmečio pradžios politinę suirutę, pakeitusią buvusios Sovietų Sąjungos žmonių gyvenimus. Jazis ir jo draugai Ana ir Zepas – būsimieji kino kūrėjai, svajojantys statyti filmus ir skubantys mėgautis jaunystės laisve, tačiau regiono politinės sistemos žlugimas sugriauna jų planus, šeimos ryšius ir draugystę. Asmeninis dalyvavimas taikiame pasipriešinime statant barikadas ir gyvus skydus tampa lemiamu jų brandos momentu.

Kadras iš filmo

Grupės „Garbanotas“ koncertas, 19:00
„Olimpas“, V. Putvinskio g. 48

Šiemet šeštąjį savo albumą „Kūnas dangaus“, kuriame čiulba lietuviškai, išleidusi grupė jau pavasarojo prie jūros, sostinėje pagrojo su arfa, o rugpjūtį pirmąkart lankysis šiemet atgimusioje vieno itin žalio V. Putvinskio gatvės kiemo terasoje.

Grupės „Akli“ koncertas, 19:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20 

Kauno požemių ir naktų garso takelių kūrėjai „Akli“ jau turi trečiąjį albumą ir nekantrauja jį pagroti namų sienoms.

Akustinis Luko Pilkausko koncertas, 19:00
„O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus pr. 122A

Savo sceninį estrados kostiumą ir švelnius, vasara dvelkiančius šlagerius į Kauną atveš Lukas Pilkauskas, išgarsėjęs „Sodų dainomis“ ir kaskart pradžiuginantis naujomis bendrystėmis ir nostalgiškais eksperimentais.

„Kultūra į kiemus“ Centre: Godo Yorke, 19:00
Krėvos g. 10

Alternatyviosios muzikos atlikėja bei dainų autorė Godo Yorke užsuks pas Kauno centro kiemo, esančio prie pat Ramybės parko, kaimynus.

„Kultūra į kiemus“ Dainavoje: projekcijų vakaras, 21:30
Pasimatymo akligatvis 5, 7, 9

Kultūra į Dainavos kiemą šįkart atneš fotografijų – tiksliau, tai Kauno fotografijos galerija surengs projekcijų vakarą, kurio metu bus pristatyti Irena Giedraitienė, Romualdas Rakauskas, Zenonas Bulgakovas.