Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 20–22 dienoms

19 rugpjūčio, 2021, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 08 20

Paroda „Antanas Žmuidzinavičius (1876–1966). Retrospektyva“, 11:00 – 17:00
A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Paroda, skirta A. Žmuidzinavičiaus 145-osioms gimimo metinėms, surengta autentišku interjeru ir eksterjeru alsuojančiuose namuose, apie dailininko gyvenimą ir kūrybą byloja visuose muziejaus ekspozicijų aukštuose. Parodoje pristatomi visų tapybos žanrų įvairaus laikotarpio dailininko kūriniai. Atrenkant darbus svarbūs buvo keli kriterijai: greta populiariausių darbų norėta parodyti mažiau žiūrovams žinomus ar rečiau eksponuojamus ankstyvojo laikotarpio dailininko piešinius, darytus pieštuku ir anglimi. Pastarąjį dešimtmetį nemažai A. Žmuidzinavičiaus kūrinių grįžo į Lietuvą. Meno mecenatai, privatūs asmenys mielai skolina kūrinius ne tik parodoms, bet ir nuolatinėms ekspozicijoms.

Lankytojų džiaugsmui paroda pratęsta iki rugsėjo 26 d.!

A. Žmuidzinavičius. „Raudonasis vakaras“

„ConTempo 2021“: „Horizon | Rhizome“ (Prancūzija), 18:00
Tado Ivanausko Obelynės sodyba, Obelynės gatvė, Ringaudai

Kas lieka, kai visko netenkame? Akrobatui, dirbančiam su trapecija, atsakymas į šį klausimą susideda iš keturių dalykų: įrankio, kūno, oro ir gravitacijos. Priemonių nėra daug, tačiau, regis, jų galimybės niekada nesibaigia: trapecija tampa transporto priemone, kurią reikia prisijaukinti ir suvaldyti, kūnas – metamorfoze ir žaidimų įrankiu, judančiu priklausomai nuo svorio ir lengvumo, o ore nuolat maišosi ir nuostabias formas kuria nematomos dalelės

„Lauko kinas“: „Žaliasis riteris (The Green Knight)“, 21:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Legendų ir magijų epochoje, kai garbė buvo viskas, karaliais tapdavo narsiausi, seras Gaveinas (akt. Dev Patel) priima paslaptingo Žaliojo riterio (akt. Ralph Ineson) jam mestą iššūkį. Dabar Karaliaus Artūro įpėdinis, Apvaliojo stalo riteris, priverstas palikti Kamelotą ir leistis kelionėn per prakeiktomis laikomas žemes. 

Įspūdingame režisieriaus David Lowery epe „Žaliasis riteris“ susitinka Dev Patel, Alicia Vikander ir Joel Edgerton. Filmą pristato niekuomet nenuvilianti kino studija „A24“, kurios filmai kasmet patenka tarp ryškiausių ir žiūrovų labiausiai įvertintų metų premjerų.

ŠEŠTADIENIS,  08 21

Aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“, 12:00
Zapyškis, Kauno raj.

Tradiciškai gegužę vykstantis, spalvingais žmogaus rankų kūriniais dangų marginantis įvykis prie gotikinės Senosios Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios šįkart vyksta išlydint vasarą. Gal tik šįkart?

Renginių programa „Atminties gijos“, 12:30
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl.

Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti Kauno IX forto muziejus kviečia paminėti stiprinant ryšį su istorija – dalyvaujant atminimo renginiuose. 2021 m. rugpjūčio 21 d. (šeštadienį) Kauno IX forto memorialiniame komplekse lankytojų laukia turininga renginių programa. Nuo Europos tarpukario istorijos (kada ir kokiomis sąlygomis pradėjo formuotis totalitarinių – sovietinio ir nacistinio – režimų ideologijos), šių režimų nusikaltimų Lietuvoje ir IX forte, diskusijos apie okupacinių režimų sukeltas traumas iki įvairių pasirodymų, menu perteikiančių atminties temas. Renginio dieną nuo 10.00 iki 17.30 val. Kauno IX forto muziejaus ekspozicijų lankymas nemokamas visiems lankytojams.

Neslemas#WOW, 19:00
KKC terasa, Vytauto pr. 79

Neslemas #WOW kvies žongliruoti pastaraisiais – nerimtais žodžiais, gebančiais nešti kuo rimčiausią prasmę. Šis renginys vainikuos tarptautinę Kūrybinio rašymo / sakytinio žodžio stovyklą „Žodžiai nuo sienų“, renginyje pasirodys stovyklos dalyviai ir kviestinė autorė Martine Johansen.

Andriaus Mamontovo koncertas, 20:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Vienas mylimiausių Lietuvos atlikėjų savo gimtadienį minės rugpjūčio 23 d., tačiau būtent savo koncerto Kaune metu nori pradėti švęsti drauge su žiūrovais. Tai išties neeilinė proga susitikti su Andriumi Mamontovu. Koncerto metu skambės autoriniai jo kūriniai, kuriuos dainuojame jau kelis dešimtmečius, kurių žodžius mokame mintinai, o jų prasmę jaučiame visa širdimi – tai „Laužo šviesa“, „Kitoks pasaulis“, „Geltona. Žalia. Raudona“, „Meilės nebus per daug“ ir daugybę kitų.

Koncertas – festivalio „Vasara Kaune 2021“ dalis.

SEKMADIENIS, 08 22

Kariliono muzikos koncertas „Vandens muzika“, 16:00
Karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Karilionu skambins Austėja Staniunaitytė-Proietta, kuri kviečia į koncertą „Vandens muzika“. Programoje skambės Georgo Frydricho Hendelio „Vandens muzika“ (ištraukos), karilionui aranžavo Robertas Londinas.

„ConTempo 2021“: „Dig-it“!, 16:00
Prie Nemuno, ties Kranto 13-ąja gatve, Šančiai

Kartais itin skaudžios, susigūžti ir atsitraukti verčiančios temos, radus joms tinkamą kalbėjimo būdą, gali pakviesti žiūrovą diskusijai apie tai, ką nutylime ir ką visgi reikėtų iškasti. Vienas skandalingiausių Izraelio teatro kūrėjų – Arielis Bronzas – tęsia savo pradėtą darbą su teatro trupe „Teatronas“ ir nagrinėja skaudžius Lietuvos istorijos periodus, susijusius su lietuvių-žydų santykiais, tikro, Japonijoje vykstančio greitojo kasimo čempionato formatu. Dažnai nekorektiškai ar vienpusiškai aptariamos temos spektaklyje „Dig-it!“ pagaliau bus pristatomos tiek žydiškų, tiek Rytų Europos šaknų turinčio kūrėjo.

„Parko muzika“: Auksinės Danieliaus Dolskio dainos, 19:00
Kauko laiptai

Šią vasarą jau apgrojęs ir apšokęs Kalniečių parką, rugpjūčio 22 d. „Ąžuolynas“ kviečia į Kauko laiptų terasą, kur kartu su solistu Egidijum Bavikinu bei merginų choreografine grupe atliks pluoštą auksinių Danieliaus Dolskio dainų.

Jei dangus netikėtai „įjungtų“ lietų, į koncertus parkuose organizatoriai pakvies kitą dieną, todėl maloniai prašome sekti informaciją.

„ConTempo 2021“: „Screws“, 20:00
Verslo centras „Nordic“, Savanorių pr. 192 (įėjimas per vidinį kiemą)

Ar tikrai daiktas atlieka tik vieną funkciją? Kas nutinka, kai objektą pašalini iš jam įprastos aplinkos? Ar boulingo kamuolio vienintelė paskirtis – numušti kuo daugiau kėglių? Naujasis belgų kūrėjo Alexanderio Vantournhouto spektaklis „Screws“ kvestionuoja kūno ir objekto santykius. Pasitelkę ledo batus, boulingo kamuolius ir kitus daiktus spektaklio šokėjai virsta būtybėmis, nepaisančiomis jokių fizikos dėsnių. Kartu su penkiais šokėjais-akrobatais Alexanderis Vantournhoutas žiūrovą veda maršrutu, kuriame daugybė mikro pasirodymų – nuo trumpučių solo ir duetų iki kelių šokėjų kompozicijų. Šis įvietintas spektaklis kviečia pajudėti iš savo vietos, vaikščioti po spektaklio erdvę ir kiekvienam žiūrovui pačiam pasirinkti kampą, iš kurio galima stebėti visas miniatiūrines kompozicijas.

Bart Grietens nuotr.