PIRMADIENIS, 08 16
Filmas „Izaokas“, 10:55 / 15:40 / 18:35 / 21:05
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
1941-aisiais Lietūkio žudynėse kariniu kastuvėliu nužudomas žydas Izaokas. Po daugelio metų į Sovietų Lietuvą sugrįžta režisierius Gutauskas (akt. Dainius Gavenonis), gavęs leidimą apie Lietūkio žudynes sukurti filmą. Visuotinio sekimo apsėsta NKVD stebi ne tik Gutauską, kurio kuriamo filmo scenarijus stebėtinai tikroviškai vaizduoja Lietūkio žudynes, bet ir Gutausko jaunystės draugą Andrių Gluosnį (akt. Aleksas Kazanavičius) bei jo mylimąją Eleną (akt. Severija Janušauskaitė). „Izaokas“ – tai detektyvinė istorija, pasakojanti apie kaltę, kerštą, meilę ir sugriautus žmonių gyvenimus. Filmas paremtas to paties pavadinimo Antano Škėmos apysaka. Rež. Jurgis Matulevičius.
ANTRADIENIS, 08 17
„ConTempo“: Rhizome „Horizon“, 19:00
Nepriklausomybės a.
Jau trečią kartą vyksiantis tarptautinis scenos menų festivalis per 10 dienų kvies pamatyti 10 geriausių Lietuvos ir Europos šiuolaikinio scenos meno projektų.
Atidarymo žvaigždė – Chloé Moglia, gomusi Perpinjane, Prancūzijoje. Augo keramikos, kurią maitino žemės, vandens ir ugnies sąveika, pasaulyje. Mokėsi akrobatikos su trapecija CNAC ir kovos menų pas Jean-Michel Chomet. 2009 m. Bretanėje įkūrė „Rhizome“, kur sujungė kovos menus ir meninį mastymą, o jos akistata su tuštuma tapo dar vienu eksperimentavimo būdu, kuriančiu prasmę ir keliančiu nebylius klausimus, kurie sudaro jos pasirodymų esmę.
Kiti „Horizon“ pasirodymų Kaune ir Kauno rajone laikai čia.
„Lauko kinas“: „Kvepalai (Les parfums), 21:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52
Anė Valberg (aktorė Emmanuelle Devos) kažkada buvo tikra kvepalų industrijos pažiba. Išskirtinę uoslę ir neeilinį talentą turinti moteris kūrė didžiulės sėkmės sulaukiančius kvepalus ir pati galėjo rinktis, su kuo nori dirbti. Tačiau vieną dieną nutinka pats baisiausias dalykas parfumeriui: Anė praranda uoslę. Nors užsakymai staigiai išsenka, prisitaikyti prie naujos realybės Anei sekasi kur kas sunkiau. Pripratusi prie pagyrų ir liaupsių, savanaudiška, temperamentinga ir arogantiška moteris ir toliau elgiasi kaip diva, nekreipdama dėmesio į aplinkinių jausmus bei norus. Jai atleidus jau kelintą asmeninį vairuotoją, likimas ją suveda su Giljomu (akt. Grégory‘is Montel‘is).
Režisierius: Grégory Magne.
TREČIADIENIS, 08 18
Sauliaus Paliuko parodos „Land(e)scape“ atidarymas, 18:00
„Meno parkas“, Rotušės a. 27
„Peizažas šiuo pandemijų, karantinų metu tampa savotiškai menamu, ilgesingu, trokštamu „pabėgimu“. Žvilgsnis į tolį, link horizonto išreiškia pamatinį žmogaus norą judėti į priekį, pabėgti iš esamos situacijos, nukeliauti ten, kur nesi. Kas yra pabėgimas? Pabėgti nuo peizažo detališkumo link jo struktūrinės, motyvo esmės. Iš asmeninės perspektyvos taško tolti link maksimalaus jo abstrahavimo, motyvo kristalizavimo. Paliekant tik simbolinę struktūrą – dangus – horizontas – žemė. Ieškant niuansų toje minimalizuotoje struktūroje. Maksimalus motyvo abstrahavimas jį tapant peizažą perpjauna transendencijos ašmenimis, palikdamas tik spalvų plotus, savotiškas „spalvines vėliavas“. Pabėgimas iš čia, kur esi įstrigęs, į ten, kur lieka tik abstrakčių linijų plotai ir jų poveikis žiūrovui. Dar vienas pabėgimo aspektas – tai pats kūrybos procesas. Tai savotiškas pabėgimas iš kasdienybės rutinos ir atsikartojančių buities procesų. Tai judėjimas link neapibrėžto saviraiškos horizonto“, – rašoma anotacijoje.
„Pasivaikščiojimas po Aukštąją Panemunę su Daiva Nevardauskiene“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Dainavos padalinys, Savanorių pr. 377-13
Renginio metu Daiva Nevardauskienė, kuri, beje, yra ir bibliotekos Panemunės padalinio vedėja, pristatys savo knygą „Aukštosios Panemunės istorija“, papasakos daugybę įdomių istorijų apie šį mikrorajoną, pakvies į pasivaikščiojimą, kurio metu sužinosite, kokias istorijas slepia rūsčios raudonų plytų sienos, kas tūno po žeme, kodėl čia tiek daug medinių namų ir kas juose gyveno, kiek tiltų turėjo Panemunė ir dar visokių įdomybių. Juk Panemunė – vienas gražiausių Kauno rajonų, visais metų laikais viliojantis praleisti laiką šile, Nemuno pakrantėse ar sporto aikštelėse.
„ConTempo“: Kolja Huneckas „CM_30“, 20:00
KKC, Vytauto pr. 79
Vokiečių cirko artistas Kolja Huneckas festivalio „ConTempo“ žiūrovus kviečia į pasivaikščiojimą po spalvų pasaulį, kuriame kartu su žiūrovais kuria sinestetinę spalvų erdvę, akustiškai užpildytą Rutgerio Zuydervelto sukurtomis kompozicijomis, padedančiomis stipriai patirti visatos laikinumą ir grožį.
„CM_30“ yra įtrauktas į „Circus Next“ 2020–2021 m. (projektas, finansuojamas Europos Sąjungos programos „Kūrybiška Europa“), kurį finansuoja Miuncheno miestas ir „Provinciaal Domein Dommelhof Neerpelt“ bei „PERPLX Festival Kortrijk“.
„CM_30“ KKC bus rodomas ir ketvirtadienį.
„Kaunas Jazz“: Salvador Sobral, 20:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50
„Lietuvoje man taip patinka, jog mama kartais juokauja, kad turėčiau persikelti į jūsų šalį. Iš tiesų nekantriai laukiu, kada vėl galėsiu su jumis pasisveikinti lietuviškai“, – sako dainininkas.
Į Lietuvą 2017-ųjų „Eurovizijos“ laimėtojas jau ketvirtą sykį atvyks festivalio „Kaunas Jazz“ kvietimu. Ankstesni Salvadoro koncertai tapo vienais šilčiausių atsiliepimų sulaukusių renginių per visą „Kaunas Jazz“ istoriją.
Dainininkas publiką nuginklavo ne tik puikiai parinktu repertuaru, kuriame skambėjo ir 2017-aisiais „Euroviziją“ laimėjęs hitas „Amar pelos dois“, bet ir šiltu bendravimu, humoro jausmu ir įspūdingu muzikalumu.
Dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“, 20:30
KKC terasa, Vytauto pr. 79
Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas Kinas“ inicijuotas ciklas grįžta trečiam lauko kino sezonui ir trims seansams.
Antrasis trečiadienis – su „My Darling Supermarket“ (rež. Tali Yankelevich; Brazilija, Danija, 2019). Čia prekybos centro darbuotojai, vykdydami nuolat pasikartojančias užduotis, randa erdvės savo abejonėms, meilėms, baimėms ir vargiai išsipildysiančioms svajonėms išreikšti ir neleidžia rutinai pasiglemžti jų dvasios.
KETVIRTADIENIS, 08 19
„Pakeliui su vasara“, 16:05
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12
Keliaujanti šiltojo sezono LRT KLASIKOS programos laida šią vasarą jau lankėsi Kauno paveikslų galerijoje, Kudirkos bibliotekoje, Maironio sode… metas aplankyti kultūros erdvę „Laukas“. Gyvai – „Kaunas 2022“ programos „Šiuolaikinės seniūnijos“ naujienos, akustinis „Baltojo kiro“ pasirodymas ir pokalbis su menininke, kuratore Aukse Petruliene.
„ConTempo“: Teatronas „Dig-it!“, 16:30
Zapyškio prieplauka, Kauno r.)
Kartais itin skaudžios, susigūžti ir atsitraukti verčiančios temos, radus joms tinkamą kalbėjimo būdą, gali pakviesti žiūrovą diskusijai apie tai, ką nutylime ir ką visgi reikėtų iškasti. Vienas skandalingiausių Izraelio teatro kūrėjų – Arielis Bronzas – tęsia savo pradėtą darbą su teatro trupe „Teatronas“ ir nagrinėja skaudžius Lietuvos istorijos periodus, susijusius su lietuvių-žydų santykiais, tikro, Japonijoje vykstančio greitojo kasimo čempionato formatu. Dažnai nekorektiškai ar vienpusiškai aptariamos temos spektaklyje „Dig-it!“ pagaliau bus pristatomos tiek žydiškų, tiek Rytų Europos šaknų turinčio kūrėjo.
Kiti „Dig-it!“ pasirodymo laikai
Pažaislio muzikos festivalis. „Su gimtadieniu, Astor Piazzolla!“, 19:00
VDU Botanikos sodas Kaune, Ž. E. Žilibero g. 6
Argentinoje vyrauja posakis „Viskas keičiasi, išskyrus tango!“. Tai buvo tiesa iki tol, kol šio žanro ėmėsi Astoras Piazzolla. Gimęs prieš šimtą metų, jaunystėje daug labiau mylėjęs džiazą nei tango, kuris tuo metu buvo asocijuojamas su prasčiokų gatvės kultūra, vėliau kompozitorius atrado šį žanrą naujai. Bendradarbiaudamas su džiazo ir klasikos atlikėjais bei rašydamas muziką orkestrams, A. Piazzolla sukūrė Tango Nuevo – „naująjį tango“. Šiame koncerte skambės ryškiausi šio muzikos stiliaus kūriniai. Giampaolo Bandini ir Cesare Chiacchiaretta duetas, gitara ir bandonija, susikūrė 2002 m., siekdami aiškaus tikslo – pristatyti argentinietišką muziką, pasitelkiant jos reprezentatyviausių instrumentų žavesį ir magiją.