Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 14–17 dienoms

14 rugpjūčio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 08 14

Sutartinių maratonas „Suburtynė“, 12:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

„Kviečiame visus žmones, mylinčius sutartinę, tiek profesionalus, tiek ir pradedančius giedotojus! Ateikite, jei pastoviai praktikuojate savo šeimose, būreliuose, mokyklose ar kolektyvuose. Ateikite, jei sutartinė jums vis dar naujas atradimas, jus taip pat kviečiame drąsiai jungtis ir giedoti šventėje! Sutartinių galios šviesa sukursime erdvę, kuri užpildys mus ilgam“, – į muziejaus kiemelį kviečia unikalaus, jau ketvirtojo tokio maratono rengėjai. Sutartinės liesis ištisą parą, iki pat antradienio vidurdienio. Sutemus renginyje performansą atliks šiuolaikinio šokio šokėja Simona Orinska ir jos trupė iš Rygos (Latvijos performanso meno centras).

Organizatorių archyvo nuotr.

Improvizacijos vakaras, 18:30
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

„Pradėk savo savaitę improvizuodamas gryname ore su nuostabiais žmonėm! Praleisk vakarą linksmai ir turiningai, bei pasikrauk pozityvios energijos visai savaitei.  Susitikę mes improvizuosim, džeminsim, lavinsim savo spontaniškumą ir kursime komediją. Norintiems prisijungti patirtis yra visiškai nereikalinga, pakanka atvykus tiesiog būti savimi ir kartu žaisti“, – rašo „IMPRO Kaunas“.

„Minimal Mondays“ Kaune, 20:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Kaunan atvyksta 19 metų savas tradicijas — šokius kiekvieną pirmadienį — sostinėje betęsiantis Minimal.lt. Ir tam vienam pirmadieniui įsikurs virš Lizdo esančioje terasoje Laukas, nuo kurios atsiveria vaizdas į vieną pagrindinių Kauno simbolių — Soborą. Programoje — direktorius Roads bei du Minimal.lt rezidentai Tunyla su Quaint.

ANTRADIENIS, 08 15

XXVIII Pažaislio muzikos festivalis. Žolinės atlaidai, 15:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Festivalis kartu su Lietuvos Šventojo Kazimiero seserų kongregacija kviečia švęsti Žolinę – Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę. Tai – tradicinis gražaus vienuolyno ir festivalio bendradarbiavimo pavyzdys. Kaip įprasta, Žolinės atlaidai Pažaislyje vyks mišių metu giedant Kauno valstybiniam chorui, kuriam diriguos Mindaugas Radzevičius.

„Romuvos“ lauko kinas: „Gerasis bosas“ (El Buen Patrón), 22:00
NKDT mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Fernando León de Aranoa filme charizmatiškas fabriko savininkas Blankas (Javieras Bardemas) gyvena įtampoje, nes trokšta geriausio vietinio verslo apdovanojimo. Viskas turi būti tobula! Tačiau nepriekaištingos įmonės iliuzija bliūkšta – Blankas turi susitvarkyti su kerštingu atleistu darbininku, prislėgtu vadovu ir juo pačiu susižavėjusia ambicinga praktikante. Gerasis bosas begėdiškai kišasi į pavaldinių asmeninius gyvenimus ir peržengia visas įmanomas ribas, sukeldamas grandininę reakciją ir nenumatytas pasekmes.

Kadras iš filmo

TREČIADIENIS, 08 16

„Vasaros galerija“. Vitalijos Masteikaitės paroda „Tas paslaptingas gamtos alsavimas…“, 10:00–18:00
Knygynas „Kolibris“, K. Donelaičio g. 41

Kauno apskrities viešosios bibliotekos organizuojama „Vasaros galerija“ visą sezoną dailės, fotografijos, grafikos ir kitų meno rūšių mėgėjus bei entuziastus kvietė patirti ir atrasti kultūrą įvairiose erdvėse. Štai kaip prisistato paskutinės šią vasarą parodos autorė: „Mėgstu meną įvairiose jo formose. Daug laiko praleidžiu gamtoje, žygiuose ir kelionėse, gražiausius vaizdus fiksuodama nuotraukose, o ypač įsimintinus – ir drobėse. Pomėgis tapybai atsirado prieš dešimt metų. Lankiau tapybos užsiėmimus, stengiuosi dalyvauti įvairiose meno edukacijose ir projektuose.“ Susitikimas su tapytoja – rugpjūčio 17 d. 16:30 val.!

Filmas „Openheimeris“ (Oppenheimer), 10:30 / 13:05 / 16:50 / 18:10 / 20:40
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Režisieriaus Christopher Nolan epinis trileris pasakoja apie amerikiečių fiziką J. Robertą Openheimerį, vadovavusį atominės bombos kūrimo programoje „Manheteno projektas“. R. Openheimeriui priklauso idėja suburti visus fizikus, dirbančius atominės bombos srityje, į vieningą mokslinį centrą Los Alamose, JAV.

Gabrielės Aleksės ir Petro Lincevičiaus paroda „Prosakmė“, 11:00–18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Ši paroda – vieta. Tai siekis mąstyti apie tai, kaip gyvenimas konkrečiose geografinėse vietovėse ir jų istorijos sluoksniai palieka pėdsakus/įspaudus tolesnio asmenybės vystymosi ir vidinio pasaulio kismo branduolyje. Tai mąstymas iš konkrečios vietos ir mąstymas apie ją tuo pačiu metu. Tai suvokimas, kad konkreti geografinė vieta yra tapusi mąstymo, tapatumo, savimonės žeme. Petrui Lincevičiui ši žemė yra Šilavoto kaimas, o Gabrielei Aleksei – Plokščių kaimas ir jame esanti močiutės sodyba. Tai vietos, kur ne tik gyventa ar leistos vaikystės vasaros, bet ir protėvių įgyventos, įmintytos vietos, savotiškas giminės palikimas. Užsimezgusio ryšio su ten esančia jusline aplinka, narpliojimas ir mėginimas išgirsti tai, ką filosofas Arvydas Šliogeris įvardijo prosakme, kuri gali būti apibūdinama kaip iki kalbinė tikrovė. Tai neartikuliuota kalba, kokia kal̃ba: žemė, akmenys, upės, medžiai.

KETVIRTADIENIS, 08 17

Pasivaikščiojimas „Vasaros sodo pasakojimai“, 15:00
Istorinės LR Prezidentūros sodelis, Vilniaus g. 33

Net penkis rugpjūčio ketvirtadienius, 15 val. muziejininkės kviečia pasivaikščioti po Istorinės Prezidentūros sodelyje veikiančią didelio formato archyvinių fotografijų parodą „Kauniečių atostogos tarpukariu: nuo Kauno maudyklų iki Viduržemio jūros kurortų“ ir pasiklausyti intriguojančių pasakojimų apie miesto vasaros pramogas, apgultus paplūdimius ir populiariausias vasaros atostogų kryptis. Registracijos nereikia, tiesiog ateikite.

Miesto vasarotojai Karmelitų pliaže. Kaunas, XX a. 4 deš. Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus.

R. Požerskio nuotraukų parodos „Pasitinkant Laisvę“ atidarymas, 17:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Parodoje pristatomi okupantų išsikraustymo ir teritorijos perleidimo Lietuvos kariuomenei momentai, kuriuos Kaune, Panemunėje dislokuoto 108-ojo oro desanto pulko (dab. Lietuvos kariuomenės Vytauto Didžiojo jėgerių) teritorijoje 1993 m. rugpjūčio 31 d. užfiksavo pats įvykių liudininkas R. Požerskis.

Paroda skirta okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 30-mečiui paminėti.

Susitikimas su Mariumi Čepuliu, 18:00
Dainavos parko skaitykla

Žinomas gamtos fotografas, laidų vedėjas ir rašytojas Marius Čepulis naujoje knygoje kviečia į kelionę po laukinę gamtą, kurioje susipažinsite su daugybe gyvūnų nuo pačių mažiausių iki tikrų milžinų, kurie gali mums įkąsti, įspirti, mus nudilginti ar kitaip sužaloti. Gausiai paties autoriaus darytomis nuotraukomis iliustruota knyga „Ana konda?“ padės pažinti ir geriau suprasti laukinius gyvūnus bei išmokti išvengti pavojų su jais susidūrus.

Marius Čepulis – daugeliui gerai pažįstamas gamtos fotografas, savo nuotraukomis ir įtaigiais, neretai šmaikščiais pasakojimais apie gyvūnus besidalijantis feisbuko paskyroje „Čepulio fotoklajonės“. Jis taip pat yra laidų vedėjas ir knygų vaikams apie gamtą autorius. Jis ne tik pats aktyviai rūpinasi biologinės įvairovės išsaugojimu ir gyvūnų gerove, bet ir šviečia visuomenę šiomis temomis.

Julios Nascimento parodos „Kauno vasaros dienoraštis“ atidarymas, 18:30
„Hands on Gallery“, K. Donelaičio g. 26 (lauke)

Jau beveik du mėnesius „Hands on Press“ studijoje reziduojanti iliustratorė iš Brazilijos, šiuo metu gyvenanti Švedijoje Julia Nascimento veltui laiko nešvaisto – nuolat skersai-išilgai tyrinėja mūsų miestą, eina į čia vykstančius renginius, degustuoja mūsų ir kitų parekomenduotą maistą, stebi praeivius, o visus įspūdžius renka eskizų blonknotuose. Sako, kad čia jaučiasi lyg namie. Savo kelionės dienoraštyje, Julia dalinasi savo 2023 m. vasaros momentais Kaune ir kviečia vietinius bei būsimus miesto lankytojus šį jaukų ir gyvą miestą pamatyti jos akimis.  Julios rezidencijos finišo proga bus pristatomas naujas leidinys apie Kauną ir pirmą kartą čia viešinčio keliautojo patirtis šiame mieste, pilnas netikėtai taiklių ir taikliai netikėtų įžvalgų, keistų nutikimų ir gerų vietelių rekomendacijų, o galerijoje nuguls to paties ciklo spaudiniai. 

Vakaro garsų autorius – Olegas Moisejenko.

Koncertų ciklas „Miesto dažniai“, 19:00
„Olimpas“, V. Putvinskio g. 48

Kauno menininkų namai, baras „Olimpas“ ir muzikinė iniciatyva „NEfonas“ kviečia įsiklausyti į dar neatrastus tonus naujame šiuolaikinės gyvos muzikos koncertų cikle, kuris suteikia sceną jauniems kylantiems atlikėjams ir atlikėjoms. Rugpjūčio 17 d. savo instrumentus išbandys grupės „D.I.K.V.A.Š“ ir „Garma“.