Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 13–15 dienoms

13 rugpjūčio, 2021, KPK redakcija | Naujienos

PENKTADIENIS, 08 13

„Midnight Special“ koncertas, 19:00
Kavinė „Donelaičio“, K. Donelaičio g. 66

„Midnight Special“ – senų laikų muziką mėgstančių ir gyvai ją atliekančių muzikantų grupė susikūrusi 2014 metų liepą. Grupė atlieka tradicinę Amerikos muziką – dainas, pasakojančias apie žmonių gyvenimus. Žanrao: Bluegrass, Blues, Gospel, American folk,
Traditional.

„Abudu“ koncertas, 20:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

„Norint judėti toliau ir pradėti naują etapą, reikia stipriai ir reikšmingai užbaigti prieš tai buvusį. Ryškus ir pamėgtas praeitų metų albumas „GAISRAS“ labai limituotam jūsų skaičiui“, – kviečia grupė.

„Lizdo pliažas“, 20:00
Kauno Jachtklubo įlankos ragas

Yra toks ypatingas reikalas, kurio Kauno laivininkystės veteranai, kapitonai ir bocmanai neišsprendžia lyg neįmenamos vandenynų mįslės: kodėl lygiai vieną kartą metuose prie jų jachtų susiburia masiškas kiekis švytinčių reiveriškų veidų? Ar tai susiję su dumblių žydėjimu? Ar čia kažkuo dėtas mėnulis? O gal vyksta auksinių žuvelių nerštas?

Jei sutiksite tokių nieko nesuprantančių – drąsiai papasakokite, kad čia ir vėl Lizdo Pliažas, vienos nakties festivalis, kurio niekaip nepamiršta nei šokę jame, nei plaukę pro šalį

„Lauko kinas“: „(Ne)tobulas vyras (I’m Your Man)“, 22:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Komedijinė drama „(Ne)tobulas vyras“ gvildena meilės ir ilgesio temas, klausdama – kas žmogų daro žmogumi? Už filmo vairo stojo kultinį serialą „Neįprasta“ („Unorthodox“) sukūrusi ir Emmy apdovanota režisierė Maria Schrader. Kino ekrane jai talkina „Dauntono abatijoje“ („Downton abbey“) ir „Legione“ („Legion“) spindėjęs Dan Stevens, filme „Tonis Erdmanas“ („Toni Erdmann“) matyta Sandra Hüller ir nuostabioji Maren Eggert, Berlyno kino festivalyje už vaidmenį šiame filme apdovanota Sidabriniu lokiu.

ŠEŠTADIENIS, 08 14

Sutartinių maratonas „Suburtynė“, 12:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Ekspozicijoje „Kryžių Lietuva“ jau antri metai vyks sutartinių maratonas „Suburtynė“. 24 valandas bus galima klausytis, dainuoti, mokytis, improvizuoti, šokti. Praėjusiais metais dalyvavo 7 kolektyvai, klausėsi ir dainavo daugiau nei 1 000 žmonių, improvizuoti atkeliavo Kauno šokio teatras „Aura“. „Pakylėkime Kauną virš žemės“, – kviečia maratono organizatoriai ansamblis „Skaidrumos“ ir jo vadovė Skaidra Jančaitė.

Organizatoriai kviečia šeimas, būrelius, kolektyvus, mėgstančius sutartines, registruotis ir giedoti šventėje: tel. 370 686 104 64, el. p. skaidra.jancaite@gmail.com.

Organizatorių nuotr.

Ekskursija „Menų ir kultūrų buveinė“, 12:00
L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai–muziejus, E. Fryko g. 14

Užsukę į šį unikalų butą išgirsite pasakojimus apie talentingus tarpukario laikmečio kūrėjus, kurie atkreipdavo aplinkinių dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir savita pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdu. Lankydamiesi menininkų namuose apžiūrėsite jų rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią vasarišką Kauno miesto panoramą.

Gerbiant šių namų tradicijas, atvykę turėsite nusiauti batus. Pasirūpinkite kojinėmis ar šlepetėmis! Būtina registracija tel.: 837 229967 ar el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt, kadangi vietų skaičius ribotas.

Renginys „Aleksoto krantas“, 13:00
Renginio vieta žemėlapyje

„Aleksoto krantas“ yra tęstinio projekto UPYNĖS dalis, kurį organizuoja kultūrinė upių tyrimų platforma TẽKA.

TẽKA komanda kviečia Aleksoto gyventojus ir kitus kauniečius šeštadienį susitikti kūrybiniam dialogui Nemuno pakrantėje ir surasti (bei suprasti) savąjį krantą!

13:00-18:00 Pakrantės vizijos ir atmintis
16:00-18:00 Pakrantės ekspedicija (būtina registracija vietoje)
18:30-20:00 Krantų diskusija (būtina registracija vietoje)

Renginio teritorija yra lankoma laisvai, visos renginio veiklos vyks atvirose erdvėse, upės pakrantėje. Kviečiame atsinešti savo pikniko pledus, užkandžius ir įsikurti pievoje prie vandens (praėjus projekto UPYNĖS „vartus-burę“).

SEKMADIENIS, 08 15

Filmas „Izaokas“, 10:55 / 15:40 / 18:35 / 21:05
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

1941-aisiais Lietūkio žudynėse kariniu kastuvėliu nužudomas žydas Izaokas. Po daugelio metų į Sovietų Lietuvą sugrįžta režisierius Gutauskas (akt. Dainius Gavenonis), gavęs leidimą apie Lietūkio žudynes sukurti filmą. Visuotinio sekimo apsėsta NKVD stebi ne tik Gutauską, kurio kuriamo filmo scenarijus stebėtinai tikroviškai vaizduoja Lietūkio žudynes, bet ir Gutausko jaunystės draugą Andrių Gluosnį (akt. Aleksas Kazanavičius) bei jo mylimąją Eleną (akt. Severija Janušauskaitė). „Izaokas“ – tai detektyvinė istorija, pasakojanti apie kaltę, kerštą, meilę ir sugriautus žmonių gyvenimus. Filmas paremtas to paties pavadinimo Antano Škėmos apysaka. Rež. Jurgis Matulevičius.

Kadras iš filmo

Marių šventė, 14:00
Jachtklubas, R. Kalantos g. 124

Kaunas yra neatsiejamas nuo savo upinio palikimo, kuris šimtmečius formavo šio miesto identitetą. Modernusis Kaunas nebeįsivaizduojamas be vienos iš savo puošmenų – Kauno marių, didžiausio dirbtinio vandens telkinio Lietuvoje. „Kaunas 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ ir Petrašiūnų bendruomenės iniciatyva per Žolines Kauno „Žalgirio“ jachtklube įvyks Kauno marių šventė. Jos tikslas – aktualizuoti Kauno marių svarbą miesto veide, suburti Petrašiūnų bendruomenę ir parodyti miestiečiams aplink šį vandens telkinį vykstančių veiklų spektrą.

Pažaislio muzikos festivalis. Žolinės atlaidai, 15:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pažaislio muzikos festivalis kartu su Lietuvos Šventojo Kazimiero seserų kongregacija kviečia švęsti Žolinę – Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę. Tai – tradicinis gražaus vienuolyno ir festivalio bendradarbiavimo pavyzdys. Žolinės atlaiduose Pažaislio vienuolyne giedos Kauno valstybinis choras, diriguos naujasis choro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Robertas Šervenikas.

David Iliff / „Wikimedia Commons“ nuotr.