Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 12–15 dienoms

11 rugpjūčio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 08 12

Istorijų festivalis. „Klezmeriai grįžta į Kauno rajoną“
Kauno raj.

Čekiškėje, Babtuose, Vilkijoje, Kulautuvoje, Zapyškyje ir Kačerginėje, kur kažkada gyvavo gausios žydų bendruomenės, savaitgalį vyks „Kaunas 2022“ Istorijų festivalio ekskursijos ir klezmerių muzikos koncertai. Čia gros smuikininkas Borisas Kirzneris, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, akordeonistas Darius Bagdonavičius ir klarnetistas Haroldas Petrulis.

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Pasaulio muzikos žvaigždės Ukrainai“, 19:30
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pažaislio muzikos festivalis ir „Kaunas 2022“ pakvies į išskirtinį muzikinį vakarą, skirtą Ukrainai. Pasaulinio garso dirigentė ukrainietė Oksana Lyniv kartu su savo tautiečiais baritonu Andrei Bondarenko, smuikininku Andrii Murza, taip pat Kauno miesto simfoniniu orkestru bei Kauno valstybiniu choru atliks programą, skirtą savo Tėvynei. Koncerte be žinomų klasikos kūrinių daug dėmesio bus skiriama ukrainiečių kompozitorių muzikai.

Visos lėšos, surinktos už parduotus bilietus į šį koncertą, bus skirtos nuo karo nukentėjusiam Ukrainos jaunimo simfoniniam orkestrui paremti.

„Graži ir ta galinga“ koncertas, 20:00
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a. 15

Tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio-koncerto „Lietuvos moterys“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija.

„Romuvos“ lauko kinas: „Superherojai (Supereroi)“ ir paroda, 22:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Vieną itin lietingą dieną Milane susiduria dviejų jaunų žmonių – Anos ir Marko – keliai. Jie dar to nežino, bet tą akimirką jų likimai pasikeičia visiems laikams. Naujoji „Tobulų melagių“ režisieriaus Paolo Genovese juosta stebina savo jautrumu, tuo pačiu tiek pralinksmindama, tiek priverčianti susimąstyti.

Rugpjūčio 12 d. premjeros metu, kiemelyje nuo 21:30 val. įsikurs „Vino uno“, prekiausiantys itališkais gėrimais bei gurmaniškais užkandžiais. Taip pat veiks Donatos Šimkevičiūtės darbų paroda. 

ŠEŠTADIENIS, 08 13

Marių šventė, 12:00
Kauno „Žalgirio“ jachtklubas, R. Kalantos g. 124

Modernusis Kaunas nebeįsivaizduojamas be vienos iš savo puošmenų – Kauno marių, didžiausio dirbtinio vandens telkinio Lietuvoje. „Kaunas 2022“ bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ ir Petrašiūnų bendruomenės iniciatyva įvyks Kauno marių šventė. Jos tikslas – aktualizuoti marių svarbą miesto veide, suburti Petrašiūnų bendruomenę ir parodyti miestiečiams aplink šį vandens telkinį vykstančių veiklų spektrą.

„ConTempo“: „Happiness“, 12:00-20:00
Prie „Žalgirio“ arenos, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Dries Verhoeven (Nyderlandai) instaliacijoje veikianti humanoidė į fundamentalų klausimą „kas yra laimė?“, atsako lakoniškai: „Laimė yra tobula emocinio pakilimo ir ramybės kombinacija.“ Nedidelėje erdvėje įsikūrusi humanoidė pasakoja apie (ne)legaliai gaunamų psichotropinių medžiagų, nuskausminamųjų ir antidepresantų poveikį, perkeičiantį emocinę realybę ir dirbtinai kuriantį laimės pojūtį. Instaliacijoje susiduria kontroversiškos robotikos, psichotropinių medžiagų ir žmogiškų jausmų sferos, tyrinėjama riba, kurioje susilieja žmogiška ir dirbtina.

„ConTempo“: „Sorry, But I Feel Slightly Disidentified…“, 22:00
Kino namai „Romuva“, Laisvės al. 54

Performansas „Sorry, But I Feel Slightly Disidentified…“ yra pirmasis belgo Benjamin Kahn trilogijos kūrinys, nagrinėjantis kūniškumo ir visuomenėje įsigalėjusių stereotipų temas. Jis provokuoja konstruoti ir dekonstruoti išankstinius nusistatymus apie rases, lytis, socialinį statusą ir kultūrą. „Sorry, But I Feel Slightly Disidentified…“ – tai judesiu perteikiamas nebylus, bet kartu ir atviras pasakojimas apie mus, siekiančius ištrūkti iš rėmų, į kuriuos esame įspraudžiami.

SEKMADIENIS, 08 14

Sutartinių maratonas „Suburtynė“, 12:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Tai magiškos 24 valandos ritualinio skambesio. Čia galima klausytis, dainuoti, mokytis, improvizuoti, šokti. Visi susirinkę, sutartinių galios šviesa sukursime erdvę, kuri užpildys mus ilgam. „Kilstelėkim save ir visą Kauną taip, kaip dar niekada nebuvome pakilę“, – kviečia maratono organizatorė Skaidra Jančaitė.

„UPYNĖS: Kitam Krante tarp Šančių ir Jiesios“, 13:00
Šančių paplūdimys ir Napoleono kalno papėdė

„Visą vasarą skirtingose Kauno pakrantėse (Senamiestyje, Šančiuose, Vilijampolėje, Jiesioje, Centre ir Aleksote-Marvelėje) ruošėme, rinkome ir registravome kauniečių laiškus, dovanas bei kitus siuntinius, skirtus kitam upės krantui. Atėjo metas šias siuntas perduoti kituose krantuose gyvenantiems miestiečiams ir užmegzti simbolinį dialogą tarp pakrančių, todėl nuo rugpjūčio 14 d., tris rugpjūčio sekmadienius, UPYNĖS pašto skyrius persikelia į upes – Nemuną bei Nerį – ir pradeda logistinę pašto operaciją, kurios metu kauniečių paruoštus siuntinius plukdysime upe iš kranto į krantą ir įteikinėsime juos socialinio upės žaidimo „UPYNĖS: Kitam Krante“ dalyviams“, – rašoma iniciatyvos TẽKA kvietime.

Raimundo Eimonto koncertas SUTARKIME!, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Žolinės išvakarėse skambės moderni siuita senovinių lietuviškų sutartinių temomis.

„ConTempo: „Šventė“, 17:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„Nors spektaklyje kalbama apie negalią, galų gale nei kūrybinė komanda, nei žiūrovai nebemato negalios – jie mato tik laisvus žmones, kurie švenčia savo egzistavimą, gimimą, patį gyvenimą“, – apie OKT spektaklį „Šventė“, kuriamą kartu su negalią turinčiais žmonėmis, pasakoja režisierė K. Gudmonaitė.

PIRMADIENIS, 08 15

Pažaislio muzikos festivalis. Žolinės atlaidai, 15:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Pažaislio muzikos festivalis kartu su Lietuvos Šventojo Kazimiero seserų kongregacija kviečia švęsti Žolinę – Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventę. Tai – tradicinis gražaus vienuolyno ir festivalio bendradarbiavimo pavyzdys. Žolinės atlaiduose Pažaislio vienuolyne giedos Kauno valstybinis choras, diriguos Mindaugas Radzevičius.

Festivalis „Pasaulis skamba“. Koncertas „Karaimų muzikos žemėlapis“, 19:00
„O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus pr. 122A

Karolinos Cichos su kolegomis inicijuotas muzikinis projektas atskleidžia mažiausia etnine grupe vadinamos bendruomenės (vos 1600 narių visoje Europoje!) muzikos ir istorijos paslaptis. Karolina specializuojasi muzikinių lobių paieškose, perteikia senąją dainų dvasią, o kartu grojantis kolektyvas karaimų rytietiškos muzikos tradicijai suteikia modernų prieskonį. „Karaimų muzikos žemėlapis“ – tai ir pirmasis albumas pasaulyje dedikuotas išsibarsčiusiai šios tautos muzikai. Nors koncerte atliekamos dainos kyla iš tradicinės muzikos dermių, toli gražu nėra archyvinės medžiagos rinkiniai, o modernios muzikinės kalbos kūriniai.

„ConTempo“: „Geismo anatomija“, 20:00
Prie „Žalgirio“ arenos, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Pagrindiniu metafizinio cirko „Geismo anatomija“ akcentu tampantis ir dideliame panoptikume pristatomas neatpažįstamas objektas, kviečia pajusti nematomas jėgas, kurios per juslinę kelionę, prasidedančią kulinarine patirtimi tamsoje, sužadins mūsų troškimus. Už žanrų ribų išklystantis,  beribio kosminio kūno anatomiją tyrinėjantis Boris Gibé (Prancūzija) spektaklis išskaidys mūsų pasąmonę į sluoksnius nuo mikro- iki makrokosmoso.