Žurnalų archyvas

Maršrutas rugpjūčio 11–13 dienoms

11 rugpjūčio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 08 11

Įvietinto meno performansų turas, 18:00
Šalia Kauno paveikslų galerijos, K. Donelaičio g. 16

Kauno įvairių tautų kultūros centras kviečia į įvietinto meno performansų turą, kuriame jauni menininkai iš Vokietijos, Italijos, Austrijos, Turkijos ir Lietuvos pristatys tarpdisciplininius performansus. Jie sukurti „Erasmus+“ jaunimo mainų „Dive(rsity) Into The City 2023” programos metu. Performansų ture menininkai kvies kvestionuoti kultūrinę įvairovę Kaune.

Turo pradžia prie Kauno paveikslų galerijos, vėliau žiūrovai galės keliauti menininkų sukurtu maršrutu, kuriame išvys kitus performansus.

Vakaras „All That Jazz“, 19:00„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Tradiciškai penktadienio vakarą klubo lauko scenoje atmosferą kurs DJ Erichas su savo vinilinių plokštelių kolekcija.

Naktinis kinas po atviru dangumi: „Parazitas“, 22:00
„Marina Taste Gallery“, R. Kalantos g. 124

„Auksine palmės šakele“ ir net 4 „Oskarais“ apdovanotame korėjiečio Bong Joon Ho filme pasakojama apie ankštame rūsyje gyvenančią Ki-taeko šeimą. Ši, nors ir tvirta kaip kumštis, gyvena nepakeliamame skurde, o jų ateitis atrodo miglota. Kitame miesto gale verslininko Parko šeima nieko nestokodama gyvena prabangioje viloje. Dėl laimingo atsitiktinumo vyriausiasis Ki-taeko sūnus gauna privataus Parko dukros mokytojo darbą, o jo artimiesiems akimirksniu gimsta savanaudiškas planas, kaip išbristi iš skurdo. Nesustabdoma įvykių grandinė dviejų šeimų likimus supins negrįžtamai.

Seansas nemokamas. Esant prastoms oro sąlygoms, filmo peržiūra gali būti perkelta į kitą savaitę.

ŠEŠTADIENIS, 08 12

Ekskursija „Maironis ir M. Vaitkus: 8 kambariai – 8 draugystės metai“, 13:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Kunigas, rašytojas, aktyvus XX a. lietuvių kultūros veikėjas Mykolas Vaitkus (1883–1973) buvo vienas artimiausių Jono Mačiulio-Maironio bičiulių. Ši teminė ekskursija po Maironio memorialinį butą – tai puiki proga ne tik apžvelgti dviejų Lietuvos kultūrai nusipelniusių asmenybių draugystės istoriją, bet ir prasmingai paminėti M. Vaitkaus 140-sias gimimo ir 50-sias mirties metines. Ekskursijos metu sužinosite įdomių faktų apie šiuos du poetus bei kunigus, išgirsite šmaikščius M. Vaitkaus atsiminimus apie Maironį, išvysite bičiulius įamžinančias unikalias nuotraukas.

Registracija tel. +370 618 26887.

Pažaislio muzikos festivalis. „Koncertas laiko pabaigai“, 17:00
Paminklinė Šv. Jono Krykštytojo bažnyčia, Zapyškis, Kauno raj.

Zapyškio paminklinėje Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje – stiprų emocinį poveikį turintis kūrinys – kompozitoriaus Oliviero Messiaeno 1940–1941 m. karo belaisvių stovykloje parašytas „Kvartetas laiko pabaigai“. Intensyvų, techniškai sudėtingą, semantinio ir religinio krūvio prisodrintą kūrinį interpretuos Rasa Vosyliūtė (smuikas), Vytautas Giedraitis (klarnetas), Giedrė Dirvanauskaitė (violončelė) ir Justas Šervenikas (fortepijonas).

Skenografijos parodos „RĖVA“ atidarymas, 18:30
„Bundu Kaunas“, E. Ožeškienės g. 11-1

„Rėva“ – pirmoji personalinė vizualinio meno kūrėjos Armandos Klimavičiūtės pristatoma skenografijos paroda. Skenografija yra skaitmeninio meno rūšis, pasitelkianti skaitytuvą, didelės raiškos objektų vaizdams sukurti. Ši meno rūšis yra universali kalba, jungianti žmones tarp kultūrų ir sienų, lyg žingsnis, kurį žengiame per slenkstį, artėdami prie nevaržančios meno kalbos. Būtent „Rėva“ arba upės sekluma ir yra panaši į slenksčio sąvoką. Kūrėjos Armandos darbuose matomi slenksčiai, perėjimai. Tai lyg metafora į pirmąjį žingsnį, kurį menininkė deda, išdrįsusi savo darbais paliesti daugiau žmonių bei kelti kultūros lauko sujudimą.

Atidarymo erdvės garso jaukumą kurs Tadas Greičiūnas „Greitas smėlis“.

Menininkės organizuotos skenografijos dirbtuvės „Kitoje galerijoje“. Medos Mažeikaitės nuotr.

Roko Kašėtos ir grupės koncertas, 19:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Rokas Kašėta – muzikantas nog Varėnos krašto, kuriancis dainas dzūkų šnektu. Kap grajina vienas būna tep biskį švelniau, o kap su grupi tai jau tep biskį macniau. Tokia jau inšutus grikinė babka su grybu padažu.

„Romuvos“ lauko kinas: „Liūdesio trikampis“ (Triangle of Sadness), 22:15
 NKDT Mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Nepadoriai juokingoje antrą Auksinę palmės šakelę Rubenui Östlundui pelniusioje satyroje (pirmoji skirta už „Kvadratą“) režisierius tai, kas instagramiška, paverčia pragariška. Į glamūrinį kruizą susirenka uberturtuoliai, gražuolė manekenė ir jos deimantinis vaikinas. Prabangiai jachtai nuskendus ir daliai šios kompanijos išsigelbėjus negyvenamoje saloje, vaidmenys socialinėje hierarchijoje apsiverčia aukštyn kojom.

SEKMADIENIS, 08 13

Paroda „Lietuvos žydai, grįžę iš nacių konclagerių“, 10:00–18:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Parodos autorius Kęstutis Grigaliūnas – Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas.

Paroda yra sudaryta iš knygos, į kurią sudėtos 2 700 žydų tautybės asmenų biografijos, ir 333 veidų fotografijų kartu su trumpomis tų žmonių biografijomis. Medžiaga šiam projektui surinkta iš Lietuvos ypatingojo archyvo, esančio fonde K-1, kurio apyrašuose Nr. 59 ir Nr. 61 saugomos filtracinės bylos.

A lyga. FK „Kauno Žalgiris“ – „Riteriai“, 17:55
Dariaus ir Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Sekmadienį žaliai-baltų laukia dvikova namuose – į Dariaus ir Girėno stadioną atvyksta paskutinėje A lygos vietoje esantis klubas „Riteriai“. Tai bus paskutinės žalgiriečių namų rungtynės prieš mėnesį truksiantį išvykų maratoną.