Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 9–11 dienoms

8 liepos, 2021, KPK redakcija | Maršrutai

PENKTADIENIS, 07 09

„Poezijos pavasaris“: Laureatės vainikavimas, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje įvyks 2021 m. „Poezijos pavasario“ laureatės Dovilės Zelčiūtės vainikavimas, Kauno miesto savivaldybės Maironio premijos įteikimas, poezijos skaitymai. Aktorius Petras Venslovas pagerbs Vytauto Mačernio atminimą, skambės kompozitoriaus, atlikėjo Jono Chockevičiaus dainos, vyks tradicinė akcija „Į namus – su knyga“ (akcijos geradarės – Lietuvos rašytojų sąjungos bei „Kauko laiptų“ leidyklos).

Renginio vedėjai – Violeta Šoblinskaitė-Aleksa ir Gasparas Aleksa.

M. Kiaušaitės nuotr.

„Nemigos salono ekskursija: II dublis“, 21:00
V. Putvinskio g.

Ekskursijos maršrutas – nuo V. Putvinskio gatvės alternatyvių vakarėlių vietų link senamiestyje veikusių susibūrimo vietų, kurios 90–aisiais buvo apsėstos alternatyvaus jaunimo būrelių.

„Mūsų klube labai skirtingi žmonės, todėl ir jų pomėgiai skiriasi… nuo avantgardo iki siaubingo metalo… Kai kas mano, kad esame pankų klubas. Tai mane erzina…“ – pasakoja 1994 metų laikraščio interviu ką tik įkurto Kauno alternatyvios muzikos klubo prezidentas.

Pradėsime ekskursiją nuo Kauno menininkų namų, kuriuose kažkada yra vykę rokenrolo ir bliuzo gerbėjų klubo „Aistis“ organizuojami koncertai 10–tojo dešimtmečio viduryje. Ekskursijos trukmė 1 val. 30 min.

Ekskursiją ves @Oskinis („Unikalus paveldas“) ir @Paul.Sadness (buvęs DJ dueto „Žvėriukai“ narys).

„Lauko kinas“: „Frida. Viva la Vida“, 22:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Begalinė aistra gyventi ir kurti Fridą Kahlo pavertė ryškia meno ikona ir moterų laisvės simboliu. Ši kino dokumentika – tai kelionė į Meksikos širdį, siekiant suprasti, kaip formavosi Fridos pasaulis. Ekspertų įžvalgos ir autentiški kadrai žvelgia už menininkės paveikslų ir pasakoja apie jaunystėje patirtą sunkią traumą, bohemišką aplinką, daugybę meilės romanų ir užsispyrimą būti savimi. Rež. Giovanni Troilo.

ŠEŠTADIENIS, 07 10

Žaidimas „Fantazariumas“, 12:00 – 18:00
V. Putvinskio g. 

Didelio susidomėjimo sulaukęs interaktyvus Putvinskio gatvės dienos žaidimas „Fantazariumas“ sugrįžta! Kauno menininkų namai kviečia į kelionę laiku tarp įspūdingų V. Putvinskio gatvės praeities istorijų tarpsnių, ambicingo dabarties tapsmo ir spalvingų ateities scenarijų pranašysčių. Dalyviai sužinos įdomybių apie šios ypatingos gatvės istoriją, architektūrą, asmenybes, o taip pat – pasitelkdami savo vaizduotę galės suprojektuoti ateities gatvę.

Žaidimą bus galima pradėti bet kuriuo metu nuo 12 val., užsiregistravus prie Kauno menininkų namų įsikūrusiame žaidimo infopunkte. Sudalyvauti kviečiami visi: tiek jau žaidę, tiek pirmą kartą V. Putvinskio gatvę atrasti norintys kauniečiai bei miesto svečiai (žaidime gali dalyvauti ir anglakalbiai žaidėjai).

„Fantazariume“ labai laukiami ir tie, kurie ne tik nori pažinti V. Putvinskio gatvę, bet ir pasidalinti savo istorijomis, susijusiomis su šioje įspūdingoje miesto vietoje įsikūrusia Kauno menininkų namų vila bei jos prieigomis. Šiemet Kauno menininkų namai švenčia savo 50-ąjį gimtadienį, kurį pasitiks įvairiais renginiais bei iniciatyvomis, tarp kurių – V. Putvinskio gatvės istorijų ir miesto bohemos archyvu.

Vytauto Paplausko nuotr.

„Prisukamas Abrikosas: Vasarvidis“, 17:00
„Pergalės“ gamyklos kiemas, Kaunakiemio g. 5

Dalykai, kurie įvyksta ne vieną kartą, dažniausiai tampa tradicija. Būtent tai – vasariško „Prisukamo Abrikoso“ formatas, kuris, startavęs Kauno miesto viduryje esančiuose industrinėse Pergalės koncerno patalpose, buvo pasmerktas tęstis. Šokiai lauke po netikėtai fabriko kieme išdygusiomis palmėmis, diskobolų atspindžiai metalinių kranų konstrukcijoje ir dangus, tarnaujantis už stogą. Atlikėjų sąrašas pagaliau tarptautinis ir viršija lūkesčius!

Bardų festivalis „Akacijų alėja“, 17:00
Kulautuva

Ne tik muzikos ir poezijos reginys, bet ir pirmoji šalyje tokio masto dainuojamosios poezijos sueiga, žinoma, buvo paveikta pasaulinės pandemijos. Visgi muzika gydo sielas, tad šiemet renginiui lemta grįžti visu pajėgumu.

Ramutės Stakėnienės nuotr.

SEKMADIENIS, 07 11

Lietuvos ir prancūzijos dailininkų paroda „Žmogus ir žuvis“, 12:00 – 17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Pristatydami šią parodą, menininkai kviečia sutikti vasarą viltingai, tikėdamiesi džiaugsmingesnio kūrybos ir gyvenimo sezono po koronaviruso sustingdyto gyvenimo. Būtent apie tai – aistrą gyvenimui ir bendravimui – savo darbuose kalba Thierry Dalat‘as, Davidas Daoud‘as, Hélène Duclos, Manu Rich‘as, Julienas Allegre, Jeanas Pierre‘as Ruel‘is, Francisco Sepulveda, Rūta Jusionytė, Vilmantas Marcinkevičius, Vytenis Lingys, Adelė Liepa Kaunaitė, Audronė Petrašiūnaitė, Miglė Kosinskaitė, Indra Marcinkevičienė, Martynas Gaubas ir Algimantas Šlapikas.

Parodos kuratoriai: Julija Dailidėnaitė-Palmeirao, Christianas Noorbergenas.

Jean Pierre Ruel kūrinys

„Lauko gambitas“, 12:00 – 18:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

64 langeliai, 32 figūrėlės ir aštrus tavo protas! Kauniečius ir miesto svečius kas antrą vasaros sekmadienį M. Žilinsko galerijos terasoje veikiantis „laukas“ kviečia susimatyti prie šachmatų lentų! Įprastai čia susirenka įvairiausių patirčių prikaupę žaidėjai, tad priešininką sau tikrai rasi.
Tiesa, jeigu visados svajojai išmokti žaisti šachmatais – žengti pirmuosius žingsnius padės šalia esantis mokytojas.
E4. O koks tavo ėjimas?

„Parko muzika“: „Funny Beat“ ir orkestras „Ąžuolynas“, 19:00
Kalniečių parkas

…linksmas, madingas, grakštus, ekologiškas, šventiškas, žvalus, siautingas, dūkstantis, šviesus… Toks yra mūsų miestas Kaunas ir 60-ąjį savo gimtadienį švenčiantis, pasipuošęs žaliai, Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ (vyr. dirigentas Giedrius Vaznys).

Šią vasarą orkestras „Ąžuolynas“ apgros ir apšoks du parkus. Pirmajam susitikimui orkestras parengė programą, kurios kodu tapo Steve Greenbergo kompozicija „Funkytown“, aranžuota Ralpho Fordo. Be orkestro ir choreografinės merginų grupės (vadovai – D. Bervingis ir D. Ūsienė) viešės ir stepo šokių grupė „Funny Beat“ (vadovas D. Bervingis), todėl programoje bus daug šokių muzikos – ritmingos, atpažįstamos ir naujos.