Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 8–10 dienoms

7 liepos, 2022, KPK redakcija | Maršrutai

PENKTADIENIS, 07 08

Paroda „NFThon: Ateitis“
„Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

„NFThon Kaunas“ – tai projektas, kurio tikslas yra žadinti žmonių susidomėjimą šiuolaikinėmis technologijomis, jų įgalinimu kultūros srityje ir įtraukti į kūrimo procesą. Parodoje išvysite ką tik pasibaigusio hakatono rezultatus – menininkų kurtus skaitmeninius audiovizualinius kūrinius, kurių tikslas – per meninę raišką nagrinėti Europos Komisijos Žaliojo kurso iškeltų tvarumo problemų sprendimus. Tai žvilgsnis į ateitį ne tik per technologijų, bet ir tvaraus gyvenimo prizmę.

Pažaislio muzikos festivalis. „Baltic Neopolis“ orkestro koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Baltic Neopolis“ orkestras yra 2008 m. jaunų menininkų iš Ščecino įkurtas styginių kamerinis orkestras. Nuo to laiko orkestras surengė šimtus koncertų, pelnė tarptautinį klausytojų ir kritikų pripažinimą, surengė koncertus įvairių Europos ir Azijos šalių koncertų salėse. Programoje – Paweł Łukaszewski, Marcelo Nisinman, Mikołaj Piotr Górecki, Wojciech Kilar kūryba.


„Kaunas Piano Fest“ atidarymas, 20:00
„Kaunas 2022“ vasaros scena, Rotušės a.

Iš skirtingų gaublio taškų į „Kaunas Piano Fest“ šiemet ir vėl atlekia kylantys fortepijono talentai, klasikinės muzikos šedevrus prikeliantys šviežiam skambesiui. Festivalį Rotušės aikštėje atidarys specialios George Gershwin „Rhapsody in Blue“ aranžuotės pasaulinė premjera, o kiti koncertai – filharmonijoje, kurią užlies gaiviai skambanti Mozarto, Chopino, Schumanno, Bacho ir kitų klasikų kūryba.

Elia / „Pexels“ nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 07 09

Salvador Dalí paroda „Dieviškoji komedija“, 10:00–17:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

1950 metais Italijos vyriausybė, ruošdamasi 700-osioms Dantės Aligjerio gimimo metinėms, pasiūlė Salvadorui Dalí nupiešti 100 akvarelių, iliustruojančių 100 Dantės „Dieviškosios komedijos“ giesmių. Garsusis ispanų kilmės dailininkas siurrealistas ėmėsi darbo ir 1951 metais kelios akvarelės buvo eksponuotos Romoje. Tačiau galiausiai Italijos vyriausybė nusprendė, kad Dantės kūrinį turi iliustruoti italų menininkas. Vis dėlto Dalí savo iniciatyva nutarė užbaigti ciklą. 1959-ųjų liepą Prancūzijos leidykla „Les Heures Claires“ įsigijo visas leidybos teises ir ciklas buvo kruopščiai išgraviruotas bei išspausdintas. Dalí kūriniuose pirmiausiai iliustruoja ir atspindi savo paties teorijas ir idėjas. Jam buvo svarbiau pavaizduoti ne tai, ką matome, o tai, ką jaučiame arba kaip mąstome, ko gero, patys to nesuvokdami.

Panemunės festivalis „Pojūčių šilas“, 10:00
Panemunės šilas

Miškas mieste ar miestas miške? Ar įmanoma abiejų draugystė? Koks mūsų vaidmuo šių dviejų aplinkų dermėje? Prisiglauskite pušų užuovėjoje, įsiklausykite į savo pojūčius ir atraskite ryšį su savo aplinka, vienas kitu ir savimi pačiu Tvarumą ir bendruomeniškumą puoselėjančio festivalio programoje – mankštos, ekskursijos, edukacijos, dirbtuvės ir, žinoma, muzika. 


Bardų festivalis „Akacijų alėja’22“, 14:30
Kulautuvos parkas, Kulautuva, Kauno raj.

Trečią dešimtmetį skaičiuojantis nemokamas bardų, dainuojamosios poezijos ir gyvos muzikos festivalis „Akacijų alėja“ šiais metais savo gerbėjus pasitiks su išskirtine dviejų dienų programa. Liepos 8 ir 9 dienomis Kauno rajono kurortiniame Kulautuvos miestelyje savo pasirodymus surengs žymūs Lietuvos scenos atlikėjai.

„Pexels“ nuotr.

Filmas „Ką matome žiūrėdami į dangų? (Ras vkhedavt, rodesac cas vukurebt?)“, 16:00
Kino namai„Romuva“, Laisvės al. 54

Liza ir Giorgis susitinka Kutaisio gatvėje, jie įsimyli iš pirmo žvilgsnio. Sukrėsti savo jausmų stiprumo, jie net pamiršta vienas kito paklausti vardų, tik susitaria susitikti kitą dieną. Jie nežino, kad yra nužiūrėti: atsibudę supras esantys neatpažįstamai pasikeitę. Ar jiems pavyks vėl rasti vienas kitą? „Ką matome, žiūrėdami į dangų?“ – vasariško lengvumo ir stebuklinių pasakų magijos sklidinas filmas apie meilę žmogui, šunims ir futbolui. Berlyno kino festivalyje Aleksandre Koberidze filmas apdovanotas kino kritikų prizu „Fipresci“.

SEKMADIENIS, 07 10

Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“, 10:00–17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ proga galerija „Meno parkas“ pristato meno pasaulio ikonos, menininkės Marinos Abramović parodą „Būties atmintis“. Pasak M. Abramovič instituto direktoriaus Giuliano Argenziano, paroda pasižymės unikalia forma: pirmą kartą ji rengiama kaip įspūdinga videoinstaliacija iš rinktinių šios autorės performansų dokumentacijų ir filmų. Tik iki liepos pabaigos!

Varpų muzikos koncertas „Varpų mozaika“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Koncerte skambės šiuolaikinių lietuvių kompozitorių kuriniai karilionui. Austėja Staniunaitytė-Proietta atliks Zigmo Virkšo „Saulelę raudoną“, Antano Jasenkos „Tamsą“, Antano Kučinsko „Valandas“, Stanislovo Žilevičiaus „Varpų mozaiką“, Algirdo Klovos „Permatomą“ ir kt.

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Iš pasąmonės saugyklų“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Charizmatiškasis pianistas Petras Geniušas kviečia klausytojus neįprastam rečitaliui. Pristatydamas programą „Iš pasąmonės saugyklų“, pianistas teigė, kad kompaktinėje plokštelėje užfiksuotoje improvizacijoje Mikalojaus Konstantino Čiurlionio motyvais žinovai išgirs anaiptol ne tik Čiurlionį, bet ir džiazo, roko, repo muzikos atgarsius, taip pat ir Paulo Hindemitho, Liudo Mockūno, Vidmanto Bartulio kūrinių transformacijas. „Koncerte tik iš dalies atkursiu kompaktinėje plokštelėje skambančią muzikinę struktūrą. Detalės, be abejo, keisis. Pirmojoje koncerto dalyje skambėsiančiam Franzo Liszto svarbiausiam gyvenimo šedevrui Sonatai h-moll irgi skambinsiu improvizuotą introdukciją. Tokia preliudavimo praktika buvo būdinga F. Lisztui ir jo epochai, tik savo įžangai pasitelksiu mūsų laikmečio muzikinę kalbą“, – pasakojo žymus pianistas.