Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 5–8 dienoms

4 liepos, 2021, Maršrutai

PIRMADIENIS, 07 05

Remio Ščerbausko paroda / knygos pristatymas, 15:00 – 19:00
Vilniaus g. 13

R. Ščerbausko paroda „Teritorija Kaunas / gatvės fotografija“ – tai visų pirma daugiau nei dešimtmetį menininko fiksuotų akimirkų koncentrato, tapusio fotografijų albumu, pristatymas. Nesurežisuotas gatvės teatras, tapęs juodai baltomis fotonuotraukomis – taip, kaip Kauną mato šis kūrėjas.

Grupės „Maros Rijos“ koncertas, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriaus kiemelis, A. Mapu g. 18

„Maros Rijos“ – tai unikalus dviejų muzikantų Tado Dešuko ir Lauritos Peleniūtės edukacinis projektas. Senosios dainos ir archajiškos melodijos prikeliamos papasakoti savo istoriją. Daina, keliaudama per amžius, išlaiko ne žodį, bet melodiją. Kalbos keičiasi, tautos atsiranda ir išnyksta, bet lieka ji, lyg girdėta tūkstantį kartų, miela iki negalėjimo ir primenanti namus. Kartais tokia panaši ir į tolimų egzotinių kraštų dainą. Muzikantai lyg viduramžių trubadūrai, nešantys ir saugantys senąsias dainas, lyg skambančią užrašytą mūsų protėvių istoriją, kai žmogus ir gamta gyveno vienu ritmu.

Renginys skirtas Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai ir projekto „Etnosodas“, finansuojamo Lietuvos kultūros tarybos, atidarymui.

Rasos Pupelytės nuotr., Ievos Vaivaraitės-Ošikienės dizainas

ANTRADIENIS, 07 06

Valstybės dienos renginiai Kaune
Įvairios vietos

Liepos 6-ąją, minint Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, mieste netrūks renginių ir veiklų. Kauniečių tradiciškai lauks festivalis „Operetė Kauno pilyje“, iškilminga apdovanojimų ceremonija, rekordinio dydžio trispalvė Vienybės aikštėje, koncertai, edukacijos ir nemokamas muziejų lankymas. Skirtingose Kauno ir viso pasaulio vietose lietuvius suvienys tradicija tapęs Tautiškos giesmės giedojimas.

Visą renginių programą rasite čia.

TREČIADIENIS, 07 07

Neringos Poškutės-Jukumienės paroda „WTF“
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Menininkė pasakoja pastaraisiais metais savo kūryboje tyrinėjanti juvelyrikos kaip medijos ribas: „Siekiu juvelyrikos termino praplėtimo vizualiąja priemone. Personalinis santykis su juvelyrika, kaip medija, parodoje nėra pirmapradiškai nuspėjamas. Jis pasislepia, maskuojasi arba reikalauja įsigilinimo. Parodoje pristatomo tyrimo dalis – sociokultūrinės RIBOS, gyvenimo sociume reikšmė ir ženklai. Eksponuojamų objektų vizualinei grafikai pasirinkta modulio forma – rombas. Tai universali geometrinė forma, savyje talpinanti ir daug prasminės reikšmės.“

Galerijos nuotr.

Lapių tvarumo festivalio atidarymas, 19:00
Lapių seniūnija, A. Merkio g. 1, Lapės, Kauno raj.

Šių metų Lapių „Šiuolaikinės seniūnijos“ tema: tekstilė, todėl atidarymo metu vyks drabužių mainytuvės, galėsite išvysti bendruomenės sukurtus džinsinius hamakus, o prisėdus ant atsinešto pledo mėgautis gyva muzika.

Kaunas ir Kauno rajonas 2022 metais taps Europos kultūros sostine. „Šiuolaikinės seniūnijos“ yra projekto bendruomenių programos dalis išskirtinai skirta Kauno rajonui. Tai tęstinis kūrybinis projektas, skirtas sustiprinti Kauno rajono kultūros sektorių, jo partnerius, vietos bendruomenes ir padėti pasirengti 2022 metų programai.

„Lauko kinas“: „Neišskiriami (Charter)“, 22:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Alisa jau kelis mėnesius nematė savo vaikų. Po sudėtingų skyrybų buvęs vyras juos pasiėmė ir išvyko į Švedijos šiaurę, kol bus paskelbtas galutinis teismo sprendimas. Vidurnaktį sulaukusi verkiančio sūnaus skambučio Alisa supranta, kad nebegali delsti. Ji nusprendžia pabandyti dar kartą ir atvyksta į Šiaurę, bet jos viltys susigrąžinti vaikus galutinai žlunga. Nevilties apimtai motinai lieka viena išeitis – pagrobti atžalas ir užsakomuoju skrydžiu išvykti į Kanarų salas. Laikas negailestingai senka, o Alisa iš paskutiniųjų bando susigrąžinti vaikų meilę ir pasitikėjimą, rizikuodama visiškai juos prarasti. Rež. Amanda Kernell.

KETVIRTADIENIS, 07 08

Susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Užkeikta knyga, šiurpūs garsai, rūko pabaisos ir… juokas bei saldainiai! Vaikų mylimas rašytojas, kurį skaitytojai atpažįsta gatvėje ir paprašo bendros nuotraukos, kviečia į šiurpiausią ir linksmiausią susitikimą!

Renginys – tarptautinio projekto „Europos „Emocijų bibliotekos“: naujas būdas pritraukti auditorijas ir palaikyti socialines transformacijas Europoje“ dalis. Projektas dalinai finansuojamas pagal ES programą „Kūrybiška Europa 2014–2020“ ir Lietuvos kultūros tarybos.

Guodos Kavaliauskaitės nuotr.

Sauliaus Vasiliausko knygos pristatymas, 18:00
„Godo“, Laisvės al. 89

Rašytojo, literatūrologo Sauliaus Vasiliausko trumpųjų pasakojimų knygos „Dabar aš ramiai papietausiu“ pristatymą moderuos prozininkas, žurnalistas Marijus Gailius. Dalyvaus rašytojas, kino kritikas Narius Kairys, trimitininkas, kompozitorius Linas Rupšlaukis. Skaitys autorius.

Aptardama lietuvių prozos tendencijas, radijo laidoje „Pirmas sakinys“ (LRT, 2021 01 21) literatūrologė Jūratė Sprindytė teigė, kad iš pažiūros naivus, bet savikritiškas pirmosios S. Vasiliausko knygos personažas atspindi šios dienos būsenas, o patys tekstai pasižymi žavia ironija, humoru, kurio stinga šiandieninei lietuvių prozai. Londone gyvenantis ir lietuvių literatūrą į anglų kalbą verčiantis Romas Kinka, žurnalistės paklaustas apie jaunąją rašytojų kartą, išskyrė šią knygą kaip įsimintiną, su dideliu malonumu perskaitytą prozos debiutą (Žinių radijas, 2021 03 01), o knygą recenzavusi Kamilė Laučytė stipriąja šių pasakojimų puse įvardijo stilių (Rankos, 2021, Nr. 1).

„Flash Voyage“ albumo pristatymas, 19:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4

Pirmasis „Flash Voyage“ minialbumo „Šiluma, pamiršta“ turo koncertas – grupės gimtajame Kaune, Vytauto parke! „Nepaprastai didžiuojamės šiuo savo darbu, manome, kad kiekvienas klausydamas čia atras dalį savęs, pajus mus ir mes susijungsim į vieną nuostabų kūrinį. Šis albumas nepaprastai intymus ir ieškantis gylio, kiekvieną kartą klausant atrandi vis kažką naujo, tai – tarsi mūsų jausmų biblija“, – sako muzikantai.

Igno Maldžiūno nuotr.

„Laukas gaiviai“: Joseph June, 20:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

Terasos svečiuose – Joseph June. Atlikėjo muzika nėra susieta su vienu konkrečiu žanru, tačiau galima įvardyti keletą elementų, jungiančių dainas: svajingumas, humoras, saviironija ir savirefleksija. Dainomis pasakojama apie psichologinę sveikatą ir santykį tiek su savimi, tiek su meile.

Joseph June tikslas – kurti muziką, kuri praturtintų klausytojų grojarašį spalvingomis ir retkarčiais savikritiškomis garsais, priverstų nusišypsoti.
Koncertas – nemokamas.