Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 4–7 dienoms

4 liepos, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 07 04

Odos miniatiūrų paroda „Artes Corium“, 10:00–19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

1959 metais mokykloje ant Pelėdų kalno pradėtos dėstyti pirmosios Lietuvoje odos meno studijos, kurios čia vykdomos iki pat šių dienų. Ši reta ir unikali meno šaka pasižymi didele galimybių amplitude – odos medžiaga tinkama tapybai, grafikai, meniniams knygų įrišimams, trimačių skulptūrinių formų kūrimui, interjero objektams, dizaino kūriniams bei aksesuarams. Kauno meno mokyklos įkūrimo šimtmečiui skirtos parodos pavadinimas, iš lotynų kalbos verčiamas „odos įgūdžiai“, atspindi pagrindinę ekspozicijos idėją. Šioje parodoje eksponuojamose miniatiūrose siekiama atskleisti tiek odos medžiagų ir technikų galimybes ir įvairovę, tiek ir menininkų stilių, idėjų amplitudę bei kūrybines interpretacijas.

Organizatorių archyvo nuotr.

Filmas „Elvis“, 10:50/14:10/17:30/21:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Elvis Preslis daugelio žmonių sąmonėje iki šiol yra žodžio „muzika“ sinonimas. Rokenrolo karaliumi tituluotas atlikėjas yra viena didžiausių XX a. populiariosios kultūros žvaigždžių – legenda, pakeitusi muzikos istoriją. Šis filmas – tai išsamus biografinis pasakojimas apie 20 metų trukusį Elvio Arono Preslio kelią į muzikos Olimpą, kurį į didžiuosius ekranus perkėlė žymusis Oskarui nominuotas australų režisierius Baz Luhrmann („Didysis Getsbis“, „Mulen Ružas!“).

Kadras iš filmo

Literatūrinis piknikas „Meilės istorijos parke“  18:00
Kalniečių parko skaitykla

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kiekvieną liepos pirmadienį kviečia į susitikimus su lietuvių meilės romanų rašytojais ir leidėjais. Literatūriniai piknikai vyks Kalniečių parke, šalia vasaros skaityklos. Šių susitikimų metu rašytojai skaitys ištraukas iš savo naujų, būsimų ir esamų romanų, bendraus su skaitytojais, kvies dalintis mintimis apie knygas, rašymą ir skaitymą.

Šį pirmadienį kūryba ir mintimis dalinsis Irena Buivydaitė, Jolanta Vilkevičiūtė, Asta Jolanta Miškinytė.

Skaityklos vieta – Kalniečių parke šalia lauko treniruoklių aikštyno. Kalniečių parko skaitykla yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Bibliotekos archyvo nuotr.

ANTRADIENIS, 07 05

„Kultūra į kiemus“: Panemunė
Įvairios vietos

Po miestą keliaujanti iniciatyva panemuniečiams dovanos grupės „Kūjeliai“ koncertą, P. Lisausko šokį, aitvarų dirbtuves, parodas ir kitas kultūringas patirtis. Visa tai liepos 4–11 dienomis pačiose įvairiausiose mikrorajono vietose.

„Operetė Kauno pilyje“: Koliažinė opera „Mažvydas“, 20:00
Kauno pilies loma

„XXI tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“ vyksta netikėtai skaudžiame fone – pasaulį sukrėtė karas Ukrainoje. Karo pasekmes jaučia visas kultūros ir meno pasaulis. <…> pasitinkame šiųmetį festivalį naujomis koncertinėmis programomis, kviesime į palaipsniui tradicija tampantį spektaklį prie Kauno pilies, džiaugsimės neblėstančiu operetės žavesiu“, – į tradicinius šventinius vakarus prie Kauno pilies šiemet jautriai kviečia festivalio organizatoriai. Valstybės dienos išvakarės čia bus rodoma koliažinė opera „Mažvydas“ pagal Justino Marcinkevičiaus dramą. Dalyvaus dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“.

„Romuvos“ lauko kinas: „Gerasis bosas“, 22:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Charizmatiškas fabriko savininkas Blankas (Javieras Bardemas) gyvena įtampoje, nes trokšta geriausio vietinio verslo apdovanojimo. Viskas turi būti tobula! Tačiau nepriekaištingos įmonės iliuzija bliūkšta – Blankas turi susitvarkyti su kerštingu atleistu darbininku, prislėgtu vadovu ir juo pačiu susižavėjusia ambicinga praktikante. Gerasis bosas begėdiškai kišasi į pavaldinių asmeninius gyvenimus ir peržengia visas įmanomas ribas, sukeldamas grandininę reakciją ir nenumatytas pasekmes. Rež. Fernando León de Aranoa.

TREČIADIENIS, 07 06

Valstybės dienos iškilmės, 12:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Vidurdienį šventinės dienos iškilmes pradės Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonija Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje bei gėlių padėjimas prie Nežinomo kario kapo ir Laisvės paminklo, grojant Karinių oro pajėgų orkestrui. Po pakilios įžangos Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ su solistais Marija Arutiunova ir Edgaru Davidovičiumi padovanos koncertinę programą „Lietuvos širdis“. Tuo pat metu Vienybės aikštės prieigose Lietuvos šaulių sąjungos Vytauto Didžiojo šaulių 2-osios (Kauno apskr.) rinktinės motošauliai pradės savo žygį per Lietuvą.

Šventinę dieną svečių lauks ir Vytauto Didžiojo karo muziejus.

Piknikas ant Pelėdų kalno, 12:00
A. Mackevičiaus g. 27

Valstybės ir Tautiškos giesmės dieną – liepos 6-ąją – Kauno miesto muziejus kviečia susitikti aukščiausioje miesto vietoje, ant Pelėdų kalno, vyksiančiame piknike. Šalia plevėsuojančios didžiausios mieste Lietuvos trispalvės lauks visai šeimai skirtos nemokamos veiklos ir Gabrieliaus Vagelio koncertas. Tądien – nemokamas parodos „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“ ir muziejaus padalinių lankymas. 

Žemynos kanklių grupės koncertas, 19:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriaus kiemelis, A. Mapu g. 18

Biblioteka kviečia paminėti Valstybės dieną su Žemyna Trinkūnaite ir jos kanklių grupe (Dalia Šukienė, Vilma Repečkė). Koncerte išgirsite kūrinių iš naujausio, jau ketvirtojo Žemynos albumo „Dešimtstygės kanklės – 22 kompozicijos“. Užburiantis kanklių skambesys ne tik nukels į praeitį, bet ir padės pajusti akimirkos darną, suteiks galimybę pabūti su savimi.

Visa Žemynos veikla, įkvėpta jos tėvų, tradicinės Lietuvos kultūros puoselėtojų, skirta tradicinėms lietuviškoms kanklėms, vienam iš seniausių lietuvių etninių instrumentų, siekiant sugrąžinti jas į šiuolaikinę sceną. Sukūrusi savitą skambinimo stilių ir naują repertuarą šiam minimalistiniam instrumentui, Žemyna sulaukė dėmesio iš įvairių sričių menininkų – kino, teatro, profesionalios muzikos kūrėjų, muzikantų iš įvairių pasaulio vietų.

Atlikėjų archyvo nuotr.

„Operetė Kauno pilyje“, 20:00
Kauno pilies loma

„Operetė Kauno pilyje“ kvies į koncertą „Girdėtas ir negirdėtas Johanas Štrausas“. Visiems sugiedojus Tautišką giesmę ir įteikus Kauno miesto apdovanojimus jų laureatams, 22:45 val. lauks vakaro desertas – misterija „Vilniaus sapnas“, kviesianti į kitąmet vyksiantį sostinės 700-ąjį gimtadienį.

Šiemet Lietuvos Valstybės dieną Tautiška giesmė aplink pasaulį nuskambės jau keturioliktąjį kartą. Tradiciškai Kauno bendruomenės giedoti rinksis ir ant Jiesios (Napoleono kalno), Veršvų ir Eigulių piliakalnių.

KETVIRTADIENIS, 07 07

Ciklo „Meno laboratorija“ užsiėmimas „Jausmų mandala“, 17:00
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

Bus rodomas filmas „Tibeto vienuolių mandalos kūrimas M. Žilinsko dailės galerijoje“ (režisierius A. Jegorovas, 1996 m.). Praktinio užsiėmimo metu nagrinėsite 4 rūšių mandalas. Mokysitės pastebėti, suprasti jų kompozicinius skirtumus ir prasmę. Sužinosite mandalų atsiradimo istoriją, simboliką, pritaikymo būdus, meditacinį poveikį, kurį savo gyvenime ir gydymo praktikoje naudojo ir psichoanalitikas Karlas Gustavas Jungas. Lankydamiesi A. ir P. Galaunių namų-muziejaus ekspozicijose ieškosite skirtinguose kūriniuose atsikartojančių bruožų, patys kursite, piešite ir spalvinsite savo unikalias mandalas. 

Kamerinio ansamblio „Gijos“ koncertas, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

2021 m. pradėjęs koncertinį kelią jaukiame Šilutės Hugo Šojaus dvare, ansamblis netrukus pasiekė profesinių aukštumų ir buvo pakviestas koncertuoti Vakarų Europoje. Sulaukę netikėtos sėkmės ir pripažinimo Paryžiuje ir kitur, jauni artistai su kūrybiniu įkvėpimu koncerte pristatys žavią lietuviškos ir užsienio kompozitorių  muzikos programą.

Parodų „Tūkstantis sidabrinių“ ir „Anhedonija“ atidarymas
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Ketvirtadienį galerijoje „Meno parkas“ pradės veikti dvi parodos. Pirmoji – performanso meno dueto iš Suomijos Kainulainen & Latva „Anhedonija“. Taip pat visam mėnesiui galerijoje įsikurs menininko Eimučio Markūno personalinė paroda „Tūkstantis sidabrinių“.

© Kainulainen & Latva. Nuotrauka Antti Ahonen, 2021

„Kaunas 2022“ vasaros scena: „Monsieur Doumani“ koncertas, 20:00
Rotušės a.

Antrasis liepos savaitgalis „Kaunas 2022“ vasaros scenoje simboliškai dedikuotas muzikinėms kelionėms. Europos Komisijos inicijuoto projekto EMEE, vienijančios žemyno muzikos eksporto biurus, dėka liepos 7 d. mieste lankysis grupė iš Kipro „Monsieur Doumani“. Kaip rašė „The Guardian“, tai vienas kūrybingiausių ir labiausiai savimi pasitikinčių kolektyvų. Visame pasaulyje koncertuojantis trio įkvėpimo ieško šiuolaikiniame Kipre, bet muzikoje remiasi ir savo salos tradicijomis.