Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 31–rugpjūčio 3 dienoms

31 liepos, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 07 31

Paroda „Pulsas 2.0“, 17:00–22:00
„Kita galerija“, Kęstučio g. 62

Prieš trejus metus trumpam suspindėjusi pop-up galerija „Green Gallery Kaunas“ atnaujina savo veiklą ir pristato naują parodą kitoje erdvėje, o tiksliau – „Kitoje galerijoje“. „Pulsas“ skiriamas jaunosios kartos tapytojams ir muša stiprios šiuolaikinės kūrybos ritmą: menas yra itin dinamiškas, nuolatos kinta ir nestovi vietoje, todėl dažnai naujausios ir šviežiausios kūrybinės idėjos paskęsta milžiniškame nūdienos informaciniame fone. Parodoje – Jonas Motiejus Meškauskas, Kristijonas Žungaila, Lukas Marciulevičius ir Šarūnas Baltrukonis.

Literatūrinis piknikas „Meilės istorijos parke“, 18:00
Kalniečių parko skaitykla

Jau paskutinis liepos piknikų vakaras… Visą mėnesį šių susitikimų metu rašytojai skaitė ištraukas iš savo naujų, būsimų ir esamų romanų, bendravo su skaitytojais, kvietė dalintis mintimis apie knygas, rašymą ir skaitymą. Paskutinės viešnios – Ignė Ale, Aleksandra M. Aistė.

„Baltojo kiro“ koncertas, 19:00
„O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus g. 122A

Į pietryčius nuo geležinkelio stoties, lokomotyvų bei kranų apsuptyje skambės tobulas vasaros garso takelis.

„ConTempo“. Joan Català: „Idiòfona“, 19:00
Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialinis muziejus, Obelynės g. 8, Akademija, Kauno r.

 Iš spektaklio „Pelat“ jau pažįstamas katalonas pristato visiškai naują darbą!

„Idiòfona“ – tai bandymas lengviau pažvelgti į sunkumus, rasti harmoniją triukšme ir sukurti bendrą vibraciją. O svarbiausia, tai odė bendros patirties malonumui. Pasitelkdamas idiofoną kaip atspirties tašką ir siekdamas sujungti bendruomenės, medžiagos ir erdvės sąvokas, Joanas Català kuria pasirodymą, kurio metu kviečia žiūrovus ištiesti pagalbos ranką.

Su bilietais.

„ConTempo“ akimirka – festivalio meno vadovė Gintarė Masteikaitė. M. Plepio nuotr.

ANTRADIENIS, 08 01

Evaldo Ivanausko fotomontažų paroda „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“, 10:00–18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Panevėžietis fotomenininkas Evaldas Ivanauskas parodoje pristato darbų ciklą „Pašnekesiai su Vincu Firinausku“, kuriame naujam gyvenimui atgyja tarpukarį menančios fotografijos. Parodoje bus eksponuojami didelio formato skaitmeniniai fotomontažai, sukurti naudojant Panevėžio kraštotyros muziejuje saugomų XX a. 3–4 deš. Miežiškių miestelio fotografo Vinco Firinausko negatyvų atvaizdus. E. Ivanausko darbuose tarpukario laikotarpiu įamžinti herojai atgyja kitame laike ir kituose kontekstuose, savituose ar net sapnų pasaulėvaizdžiuose.

„ConTempo“. Trupe Fandanga: „Qubim“, 19:00
Liepų parkas, Kačerginė, Kauno raj.

Portugalų „Trupe Fandanga“ kūrinys „Qubim“ – tai spektaklis, kuriame yra du svarbiausi elementai – lėlės ir dėžės. Scena – tai furgonas, pilnas dėžių. Dėžės pripildytos dviejų žmonių prisiminimų, kurie juos išdėlioja ir perdėlioja  Jos atidaro duris, pasuka vyrius, sukuria praėjimus, atskleidžia figūras. Daiktai virsta lėlėmis, o pakėlus dėžę lėlės pabunda. „Qubim“ – apie paieškas ir visumos atkūrimą iš fragmentų. Šiame spektaklyje susilieja gyvenimai ir prieštaravimai, kuriuos įkūnija savitos ir išskirtinės lėlės. 

Nemokamai.

„Romuvos“ lauko kinas. „Paskutinis šokis“ (Last dance), 22:15
NKDT Mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Delphine Lehericey filmas tobulai tinka „ConTempo“ savaitei! Romantiškasis Žermenas staiga netenka mylimos žmonos. Nė nespėjus susivokti, kas įvyko, vaikai, anūkai ir kaimynai įspraudžia jo kasdienybę į griežtą tvarkaraštį – užtvindo skambučiais, apsilankymais, krūva veiklų ir perpildo šaldytuvą. Kad tik Žermenas sveikas ir laimingas gyventų toliau. Tačiau Žermenas kai ką slepia. Jis vykdo žmonai duotą pažadą ir atsiduria šiuolaikinio šokio spektaklio repeticijose…

TREČIADIENIS, 08 02

„ConTempo OFF” eksperimentinė programa, 17:00–22:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

„ConTempo OFF“ – tai nepriklausoma eksperimentinė platforma, kurioje testuodami scenos menų ribas, kūrybinius darbus ir eskizus pristatys jaunieji kūrėjai bei kylantys scenos meno profesionalai. „ConTempo OFF“ programos organizatoriai ir iniciatoriai – Kauno miesto kamerinis teatras ir audiovizualinių eksperimentų teatras KOSMOS THEATRE – festivalio publikai pristatys jaunųjų Lietuvos kūrėjų tarpdisciplininius kūrinius, netelpančius į tradicines muzikos, teatro ar dailės ribas ir įprastus festivalinius formatus.

Su bilietais.

„ConTempo“. „No Shoes“: „Dulkėti veidrodžiai“, 19:00
Tado Ivanausko Obelynės sodyba-memorialinis muziejus, Obelynės g. 8, Akademija, Kauno r.

„Dulkėti veidrodžiai“ yra jauno dramaturgo Raimondo Klezio autobiografiniais faktais paremtas kūrinys, pasakojantis jaunystės patirtis augant provincijoje, savo gyvenime pasiklydusių tėvų šeimoje, išgėrinėjančių draugų apsuptyje, kuomet nebuvo nei kuo užsiimti, nei kam pasiguosti. Spektaklis skirtas jaunimui nuo 14-os metų ir juos auginantiems vyresniesiems.

„No Shoes“ teatro įkūrėjai, projektų idėjų autoriai ir jų realizuotojai – šeimyninis meno pedagogų duetas Ieva Jackevičiūtė ir Raimondas Klezys. Teatras vykdo profesionalaus meno bei kultūros edukacijos projektus, skirtus kūdikiams, vaikams ir jaunimui, siekdamas didinti kultūros prieinamumą regionuose. 

Nemokamai.

Lauros Vansevičienės nuotr.

Filmas „Openheimeris“ (Oppenheimer), 20:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Režisieriaus Christopher Nolan epinis trileris pasakoja apie amerikiečių fiziką J. Robertą Openheimerį, vadovavusį atominės bombos kūrimo programoje „Manheteno projektas“. Filme pagrindinius J. Roberto Openheimerio ir jo žmonos, biologės ir botanikės Katerinos, vaidmenis atlieka aktoriai Cillian Murphy ir Emily Blunt. „Oskaro“ laureatas Matt Damon įkūnija „Manheteno projekto“ direktorių generolą Leslį Groves jaunesnįjį, o aktorius Robert Downey jaunesnysis – JAV atominės energijos komisijos įkūrėją Lewis Strauss.

KETVIRTADIENIS, 08 03

Kultūros ir meno renginių ciklas „fenoMenas“. Trumpų filmų vakaras: Jorūnė Greičiūtė, 18:00–20:30
Kauno apskrities viešosios bibliotekos kiemelis, K. Donelaičio g. 8

Trečiajame ciklo vakare tarp knygų ir tapybos lauks Livetos Duliebaitės ir Nerijaus Semėno parodos, filmai „Viskas gerai“ ir „Išvyka“ ir susitikimas su jų režisiere Jorūne Greičiūte.

Grupės „shishi“ koncertas, 19:00
„Olimpas“, V. Putvinskio g. 48

„shishi“ – aštriai švelnios bangos skambesys, kuris talpina viską tarp rap/trash/surf/soul. Trys panos iš Vilniaus, kurios groja ką nori ir kaip nori.

„ConTempo“. „Nuepiko“: „4 Viktorai“, 19:00
Garliavos sporto ir kultūros centras, Vasario 16-osios g. 8, Garliava, Kauno r.

Naujas kauniečių darbas – šokio ir cirko spektaklis, kurio ašimi tampa Olimpinių žaidynių dvasia – olimpinė ugnis, olimpiniai žiedai, šventė, vieningumas ir tuo pačiu noras tapti tuo vieninteliu nugalėtoju. Bet kas, jeigu olimpinių žaidynių ašimi būtų ne sportas ar konkrečios sporto šakos, o šokis, cirkas, žaismingas, kūrybiškas požiūris į judesio žaidimus ir į sporto fenomeną apskritai?

Nemokamai.

A. Bekeraitytės-Popierės nuotr.

„ConTempo“. Lina Puodžiukaitė: „Stiklinė“, 20:00
Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus vidinis kiemelis, V. Putvinskio g. 55

Solo spektaklyje-eskize „Stiklinė“ choreografė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė nagrinėja pervargimo procesą, kurio metu saviapgaulė po truputį ima blėsti. Dažnai į šį procesą žvelgiama kaip į negatyvią ar griaunančią patirtį, bet jis gali tapti ir naujo pokyčio pradžia: laiku, kai išnyksta susikurtos iliuzijos, apsaugos ir kiautai, už kurių iki tol buvo slepiamasi. Jų vietoje pasimato, atsiskleidžia ir išlaisvinama kažkas naujo.

Nemokamai.