Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 28–30 dienoms

28 liepos, 2023, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 07 28

„ConTempo“. Claros Giambino ir Arūno Mozūraičio šokio ir muzikos performansas „Helix“, 16:00
„Workland“, Laisvės al. 82

„Helix“ – įžanga į „ConTempo“ ir kvietimas į svečius – „Workland“ erdvę, kuri jau kelerius metus iš eilės tampa laikinais festivalio komandos namais.

Kasdienio chaoso apsuptyje, per judesį ir muziką tyrinėjame kelionę į savęs atradimą, ieškodami vidinės harmonijos. Kai kūnai persipina ir susisuka, spiralė tampa atsparumo simboliu, iliustruojančiu mūsų įgimtą gebėjimą chaosą paversti grožiu ir rasti paguodą nuolat besikeičiančiame visatos ritme.

Autorių archyvo nuotr.

„Camino Lituano muzikos festivalis“. Koncertas „Kelyje šokio ritmu“, 16:30
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Pirmasis klasikinės muzikos festivalis-piligrimas keliaujantis ir dovanojantis koncertus „Camino Lituano“ kelyje, vyksta liepos 8–30 dienomis. Koncerte Kaune – Lina Juknevičiūtė (smuikas), Rugilė Juknevičiūtė (violončelė) ir Jonas Vozbutas (akordeonas). Po šios stotelės programa „Kelyje šokio ritmu“ skambės ir Žagarės dvare bei Sedos šv. Jono Nepomuko bažnyčioje.

Koncertas „Nutikimas #4“ su „Blanco Teta“, 20:00
„Hogas“, Kaunakiemio g. 40

Vakaro vinis – kupina energijos eksperimentinio roko grupė iš Buenos Airių, pasižymintį panko agresyvumu ir paprastumu, persmelkta negailestingai iškraipytais triukšmo garsais. Kartu scena dalinsis ir atmosferinio alt-rock / post-punk kvartetas iš Kauno „Rūmai“ bei sparčiai kylantys, pirmąjį savo EP ruošiantys alternative rock / punk atstovai „Gėda“.

Džiazo trio „Outsiders“ koncertas ir jam session, 21:00
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Pirmiausiai į „Teatro klubo“ lauko sceną grįš Pavel Arakelian, Aliaksei Kryshtal ir Julijaus Sipavičiaus trio. Tiesiog gatvėje – laužomi stereotipai ir grįžtantys seni laikai. Jam session vyks klubo rūsyje.

„Naktinis kinas po atviru dangum“: „Zomša“ (Deerskin), 22:15
„Marina Taste Gallery“, R. Kalantos g. 124

*Esant prastoms oro sąlygoms, filmo peržiūra gali būti perkelta į kitą savaitę. 

Prancūzų kino chuligano ir muzikanto Quentino Dupieuxo juodoji komedija prajuokino įnoringą Kanų publiką ir iškart tapo vienu geidžiamiausių pasaulio kino festivalių filmų.

Žoržas (Jean Dujardin) turi fetišą zomšui. Tiesą sakant, manija šiai medžiagai tokia stipri, kad po skyrybų visas santaupas vyras išleidžia vintažiniam elnio odos švarkui. Šis idealiai gula ant pečių, o dar tie kutai! Dabar Žoržas – kietas, lyg kitas žmogus. Vieną vakarą pakelės užeigoje stileiva sutinka barmenę Denisę (Adèle Haenel) ir, apsimetęs režisieriumi, įkalbina remti neegzistuojantį jo kino projektą. Viskas tik tam, kad gautų dar daugiau zomšinių drabužių.

ŠEŠTADIENIS, 07 29

Knygų klubas „B. Sruogos g. 21“, 12:00
Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, B. Sruogos g. 21

Neseniai Maironio lietuvių literatūros muziejuje atidaryta nauja paroda „Didmiesčių sankryža“, dedikuota Vilniaus 700 metų gimtadieniui ir Birutės Pūkelevičiūtės 100 metų sukakčiai.  Paroda „Didmiesčių sankryža“ – tai kelionė po B. Pūkelevičiūtės Kauną ir J. Kunčino Vilnių. Knygų klubas į kelionę leistis, skaitant šių rašytojų kūrinius „Aštuoni lapai“ ir „Tūla“. Atėjusių lauks dovana – kvietimas aplankyti parodą.

Ekskursija „Šančių mineralinio link“, 12:30
Susitikimo vieta: prie Soboro

Tradiciškai vieną kartą metuose, šiemet liepos 29-ąją, pusę pirmos „Gražinkime Kauną“ kviečia susitikti prie Kauno Soboro (Įgulos bažnyčios, iš Laisvės al pusės) ir atrasti, kur Kauno ribose prieškariu… tryško mineralinis vanduo, pakeliui atrandant kitus Šančių lobius.
Ekskursiją šiemet papildys beveik detektyvinė istorija apie tai, kur Šančiuose elegantišką medinę vilą turėjo signataras, verslininkas, AB „Metalas“ bei daugelio kitų įmonių kūrėjas Jonas Vailokaitis.

Registruotis į pasivaikščiojimą nereikia, tiesiog ateikite šeštadienį pusę pirmos prie Soboro.

Ekskursija po parodą „Sudygsniuota“, 13:00
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 71

Kaip šiuolaikiniai meno kūriniai siejasi su prieš ne vieną dešimtmetį atšiauriausiuose SSRS kraštuose tremtinių ir politinių kalinių sukurtais mažyčiais tekstilės rankdarbiais? 2023 m. liepos 29–30 d. Kauno IX forto muziejus kviečia pasivaikščioti po lauko parodą „Sudygsniuota“ kartu su projekto vadove Renata Vinckevičiūte-Kazlauskiene ir nuodugniau pažinti muziejaus teritorijoje įsikūrusias menines instaliacijas, daugiau sužinoti apie parodą įkvėpusius rankdarbius ir jų istorinį kontekstą.

Ekskursija vyks ir sekmadienį, ji nemokama, būtina išankstinė registracija.

„ConTempo“. Cie Underclouds: „Inertie“, 19:00
Vienybės a.

2022 m. birželį pristatytas spektaklis „Inertie“ subūrė prancūzų cirko artistus ir skulptorių sukurti, išvystyti ir įpūsti gyvybės milžiniškai mobiliai skulptūrai, kuri nuolat kinta būdama viešoje erdvėje. Skulptūra – pamirštas „vilkelis“, tuščias tūris, nenaudojama žiedinė trajektorija – atgyja dviejų lyno akrobatų dėka ir veikiama gravitacijos ima kurti naują pasakojimą.

Tai nemokamas festivalio atidarymo spektaklis, kuris bus parodytas dar triskart. Visą „ConTempo“ programą rasite čia.

Edouard Barra nuotr.

SEKMADIENIS, 07 30

Lietuvos menininkų filmų programa „Peržvelgiant erdves ir istorijas“, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Šiame filmų rinkinyje (kuratorė – Ūla Tornau) pristatoma įvairių kartų žymių Lietuvos menininkų kūryba skiriasi raiškos būdais, bet visus juos jungia nagrinėjamos istorijos ir vietos, specifinių architektūrinių, dokumentinių, socialinių ir mentalinių erdvių pasakojimų temos. Filmuose įvairiais aspektais nagrinėtos XX a. antrosios pusės temos ir poetika, šiandien vėl tapo aktualiomis – jos tarsi lęšis leidžia kitu kampu pažvelgti į sudėtingas dabarties problemas. Eteryje – Kipras Dubauskas, Evaldas Jansas, Laura Garbštienė, Dainius Liškevičius.

Kadras iš Kipro Dubausko filmo „Suskliaustas netikėjimas“