Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 24–27 dienoms

24 liepos, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 07 24

Paroda „Šventa“, 11:30–18:00
Meno galerija „Drobė“, Drobės g. 62

Parodoje šiuolaikiniai menininkai iš naujo kuria ryšį tarp meno ir sakralumo nepereinant perdėto sentimentalumo ir kičo link. Kuratoriai nesiekia pakeisti žiūrovo mąstymo apie sakralumą ar religinius simbolius. Tai yra tema, kuri, nepaisant savo senumo, su kiekviena karta atsinaujina. Pasak parodos kuratorės Kristinos Ancutaitės: „Sakralumas šiuolaikiniame mene yra apreiškiamas tokiais būdais, kurie menininkui ir kritikui gali būti net nežinomi. Tradicinės temos ir motyvai šiuolaikiniame mene dažnai panaudojami naujais būdais. Sukuriama alternatyvi kalba tam tikro meno turiniui ištransliuoti. Religiją keičia dvasinė kūrinio raiška.“

Parodoje dalyvauja Eglė Velaniškytė, Solveiga Gutautė, Monika Žaltauskaitė Grašienė – Žaltė, Lukas Kolmogorcevas, Marius Jonutis, Greta Kardi – Kardišiūtė, Monika Radžiūnaitė, Gabrielė Aleksė, Daina Vanagaitė, Eglė Česonytė Straigienė, Valda Verikaitė, Audronė Andrulevičienė, Arvydas Brazdžiūnas – Dusė, Kristina Ancutaitė, Leonas Strioga (1930-2022).


Literatūrinis piknikas „Meilės istorijos parke“, 18:00
Kalniečių parko skaitykla

Į Kalniečių parką liepą sugrįžta literatūriniai piknikai. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kiekvieną liepos pirmadienį 18 val. kviečia į susitikimus su lietuvių meilės romanų rašytojais ir leidėjais. Šių susitikimų metu rašytojai skaitys ištraukas iš savo naujų, būsimų ir esamų romanų, bendraus su skaitytojais, kvies dalintis mintimis apie knygas, rašymą ir skaitymą. Liepos 24-osios svečiai – Irena Buivydaitė, Jolanta Vilkevičiūtė, Asta Jolanta Miškinytė, Poetas Tomas.

Improvizacijos vakaras, 18:30
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 46

„Susitikę mes improvizuosim, džeminsim, lavinsim savo spontaniškumą ir kursime komediją. Norintiems prisijungti patirtis yra visiškai nereikalinga, pakanka atvykus tiesiog būti savimi ir kartu žaisti“, – rašo iniciatyvos autoriai „IMPRO Kaunas“.

ANTRADIENIS, 07 25

Ekskursija Pauliaus Malicko parodoje „Istorijos“, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Kauno apskrities viešoji biblioteka tęsia projektą „Vasaros galerija“ ir kviečia apsilankyti Kauno kino centre „Romuva“, nes čia galėsite „pasiklausyti“ menininko Pauliaus Malicko meno kūrinių sekamų istorijų. Paroda „Istorijos“ – netradicinė įvairių daiktų ir tekstūrų transformacija. Antradienio ekskursiją ves pats kūrėjas. Būtina išankstinė registracija el.paštu s.lukeniene@kvb.lt

O štai, kaip save ir savo parodą pristato Paulius: „Aš vardu Paulius, esu 87-ųjų gamybos, kaulai stiprūs, raumenis treniruoju, padengtas minkštu audiniu, padurtas ar įsipjovęs kraujuoju. Esu buvęs labai toli rytuose, vakaruose, pietuose ir šiaurėje. Perplaukiau septynias jūras ir esu įkopęs į keletą kalnų. Mėgstu plaukti ir skraidyti, ragauti, liesti, kurti, šokti, žaisti ir mylėtis. Jei neturiu tikslo, plano ir darbo, jaučiuosi blogai. Kuriu, nes mano kelyje vis pasitaiko keistų daiktų, kuriuos užsimanau transformuoti į dar keistesnius daiktus. Juos skiriu žiūrovui linkėdamas puikios kloties.“

Festivalio „Pasaulis skamba“ koncertas, 19:00
„Stumbro“ muziejaus kiemas, K. Būgos g. 7

Du fantastiškai įdomūs pasirodymai puikioje vietoje! Taivano „A Moving Sound“ savo džiaugsmingu originalios muzikos ir šokio deriniu subūrė daugybę gerbėjų visame pasaulyje. Tradicijas suliejęs su jautrumu pasauliui, ansamblis pakerėjo net kiečiausius muzikos gurmanus. Tuo tarpu garsios Malio griotų genties palikuonė Djely Tapa tarsi karštas Afrikos vėjas maišo Sahelio, bliuzo ir elektro atmosferas. 

Renginys „FOTO – identitetas“, 20:00
Piliuonos estrada, Kauno raj.

3 mėnesių foto paieškos kartu su fotomenininku Andriumi Šarkausku atgis bendruose kūriniuose – lauko parodoje ir unikalaus Taurakiemio video projekcijų šou. Tai bendruomenės, fotomenininko ir video projekcijų meistro darbas: Taurakiemis gyventojų akimis atrasti nauji ir gerai žinomi Kauno rajono perlai.

Vakarą vainikuos charizmatiška grupė „Orkesta Mendoza“ (JAV / Meksika). Tai stipraus garso, entuziastingo vokalo, Lotynų Amerikos karščiu alsuojantis kolektyvas.

Taurakiemis prisijungia prie „Šiuolaikinių seniūnijų“ projekto ir atskleidžia kultūrinį identitetą. Projektą finansuoja Kauno rajono savivaldybė

„Romuvos“ lauko kinas. „A E I O U – Greita meilės abėcėlė“ (A E I O U – Das schnelle Alphabet der Liebe), 22:15
NKDT Mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Ekscentriškai aktorei Anai staiga tenka susitaikyti su tuo, kad ji yra laikoma per sena kino vaidmenims. Nesant profesinio darbo, Ana imasi vesti dikcijos pamokas. Taip į Anos gyvenimą įžengia sudėtingo charakterio be tėvų užaugęs jaunuolis Adrianas, kuris visai neseniai Aną apiplėšė gatvėje, o dabar tapo jos mokiniu. Pamokos greitai virsta bendrais pietumis, pasivaikščiojimais ir jausmingais santykiais. Neturėdami ko prarasti, Ana ir Adrianas nusprendžia kartu užkariauti pasaulį. Pirmasis tikslas – pietinė Prancūzijos pakrantė.

Rež.: Nicolette Krebitz

TREČIADIENIS, 07 26

Juditos Liaudanskaitės fotografijų paroda „Žvilgsnis į Niujorką“, 10:00–18:00
Galerija „Aukso pjūvis“, BLC verslo centras, K. Donelaičio g. 62

Ne dangoraižiai, o žmonės, išgyvenę pandemiją. Miesto erdvių fragmentai, išlaikę karantino suvaržymų pėdsakus. Alternatyvius gyvenimus manifestuojantys, keistai meniški eksterjerų elementai… Tokį Niujorką šį kartą siekė parodyti fotografė Judita Liaudanskaitė, 2022 m. birželio pradžioje įgyvendindama savo kūrybinį projektą: po-pandeminio gyvenimo pulso fiksavimą įspūdingajame megapolyje. Žvelgdama į Manheteno ir Bruklino rajonus, Centrinį parką, metro ar naująsias architektūrines-žaliąsias oazes, ji fiksavo ne „ikoninį“, iš filmų pažįstamą Niujorko veidą. Socialiai angažuotą užduotį išsikėlusi menininkė fiksavo „Didžiojo obuolio“ realybės kadrus, kuriuose atrado kasdienį, bet nekasdienišką didmiesčio gyvenimą, atsispindintį vitrinose, gatvių sankryžose, ant pastatų sienų ar tiesiog grindinyje.

Filmas „Barbė“ (Barbie), 10:15 / 12:40 / 13:10 / 15:35 / 18:10 / 18:20 / 21:10 / 21:40
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Po savaitgalio premjeros atrodo, kad iki ašarų juokinga ir jaunatviškai jautri komedija „Barbė“ rožine banga užtvindė jau beveik visą pasaulį. Visgi seansų kiekis repertuare leidžia spėti, kad filmo kūrėjų tikslas yra, jog jį pamatytų išties kiekvienas. Ir Barbę dievinantys, ir jai abejingi, ir šio fenomeno nemėgstantys.

Kadras iš filmo

KETVIRTADIENIS, 07 27

Kūrybos ir meno renginių ciklas „fenoMenas“: „Ezoterikos ir meno sankirtos“, 17:30
Kauno apskrities viešosios bibliotekos kiemelis, K. Donelaičio g. 8

Šis kūrybos ir meno renginių ciklo vakaras bus skirtas gilintis į ezoterikos ir meno sankirtas, NewAge stiliaus įtaką kūrėjams ir mūsų laikmečiui. Bibliotekos kiemelyje galėsite giliau pažinti net penkis unikalius pasaulius, menininkų pasaulėžiūrą bei darbus.


Parodos „Pulsas 2.0“ atidarymas, 18:00
„Kita galerija“, Kęstučio g. 62

Prieš trejus metus trumpam suspindėjusi pop-up galerija „Green Gallery Kaunas“ atnaujina savo veiklą ir pristato naują parodą kitoje erdvėje, o tiksliau – „Kitoje galerijoje“. „Pulsas“ skiriamas jaunosios kartos tapytojams ir muša stiprios šiuolaikinės kūrybos ritmą: menas yra itin dinamiškas, nuolatos kinta ir nestovi vietoje, todėl dažnai naujausios ir šviežiausios kūrybinės idėjos paskęsta milžiniškame nūdienos informaciniame fone. Parodoje – Jonas Motiejus Meškauskas, Kristijonas Žungaila, Lukas Marciulevičius ir Šarūnas Baltrukonis.

Daliaus Naujokaičio-Naujo ir Aido Gecevičiaus koncertas, 19:30
Kauno paveikslų galerijos terasa, K. Donelaičio g. 16

Retas Daliaus Naujokaičio sugrįžimas į Lietuvą, kaip gaivaus vėjo gūsis karštą vasaros dieną, atpūs subtilios avangardinės Niujorko vibracijomis dvelkiančios muzikos garsus į kavinės „Kultūra“ terasą.

Beje, prieš koncertą spėsite sudalvauti patirtinėje ekskursijoje BIONICS parodoje „codex.prototype“. Daugiau apie ją – šioje nuorodoje.

Tomo Tereko nuotr.

Ciklo „Miesto dažniai“ koncertas, 20:00
„Olimpas“, V. Putvinskio g. 48

Kaukiančios gitaros ir būgnų trenksmai, nusitrynę džinsai ir susivėlę plaukai ne vienai ir ne vienam yra tapę jų gyvenimo kodeksu. Jei tave užaugino garažas ir miesto gatvės, tai šiame koncerte jausiesi kaip namuose. Terasoje savo instrumentus išbandys grupės tas ir P404.

Koncertą tiesiogiai transliuos Kauno menininkų namų radijas. Sekite transliaciją čia.

„Despotin Fam“ koncertas, 20:00
„O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus pr. 122A

„Fanai auga, fanai vis sugrįžta, fanai ilgisi. „Despotin“ ilgisi ne mažiau. Todėl atėjo laikas naujai muzikai patikrinti, pats tas su savo klausytojų šeima. Besiruošdami išleisti naujos muzikos ateinantį rudenį į vasaros aikšteles pasiimam nauju gabalų, žiūrėsime, kas iš to pasiliks ateičiai“, – į geležinkelio stoties pašonėje veikiantį kultūros židinį kviečia repo mohikanai.