Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 23–25 dienoms

23 liepos, 2021, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 07 23

Muzikinis patyrimas „Susipynę“, 16:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

„Susipynę“ – muzikinis patyrimas, kuriame persipins garsai ir mokys mus daryti tą patį. Ritmui nėra sienų, rasės ar tautybės, tad kviečiame per ritmą mokytis bendrumo tarptautinėje muzikinėje popietėje. Ieškosime būdų, kaip užmegzti ryšį per muziką atrasti pasaulio suvokimo būdus kuriant, tyrinėjant, improvizuojant ir įtraukiant skirtingas kultūras. Susitiksime, bendrausime ir ieškosime bendros kalbos per muziką.

Renginio svečiai – muzikantai ir mėgėjai turės galimybę prisijungti prie „jam-session“, inicijuotos Kauno menininkų namų vasaros stovyklos „Ritmas ir garsas“ dalyvių. Kiekvienas galės prisijungti prie laisvo grojimo, o tiems, kurie norės klausytis, bus pavėsis atsisėsti, mėgautis garsu ir pabendrauti.

Jei norite atsinešti savo instrumentus, praneškite iš anksto. Norėdami prisijungti kaip atlikėjas ar žiūrovas, prašome registruotis čia: shorturl.at/mxANS

Festivalis „Piešiame Nemuną“, 16:00
Vilijampolė, Panemunė, Zapyškis

Pirmą kartą organizuojamas festivalis „Piešiame Nemuną“ apjungia skirtinguose Nemuno krantuose gyvenančias kaimynines bendruomenes bendrakūrybai prie upės. Tad vidurvasarį pakrantėse ir paplūdimiuose organizuojami trys plenerai kviečia tapyti Nemuną kartu. Tai vienos dienos renginys, vienu metu organizuojamas skirtingose Kauno miesto ir rajono vietose. Dalyvauti gali visi – kasdienoje nepiešiantys, meno mėgėjai ir profesionalūs menininkai.

Bendraminčių iniciatyva „Švęskime upę!“ kviečia naujai atrasti upes mieste, kurti naujus kultūros ir meno reiškinius upių pakrantėse. Ją palaiko „Kaunas 2022“.

Susitikimas su rašytoja Kristina Sabaliauskaite, 18:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 31

Leidykla „Baltos lankos“ kviečia į rašytojos, menotyros mokslų daktarės Kristinos Sabaliauskaitės pokalbį su Ryčiu Zemkausku Kaune, Pažaislio vienuolyne.

Tai pirmasis gyvas ir žiūrovams atviras pokalbis po romano „Petro imperatorė“ antrosios dalies pasirodymo – apie romaną, vietoje, kurioje jis buvo kuriamas ir kur lankėsi Petras I.

Vakarėlis „Balkanaktis OP OP OP“, 21:00
„O kodėl ne?“, Perkūno al. 4A

„Baltic Balkan“ – projektas, siekiantis suderinti šiuolaikinius šokių muzikos ritmus su įvairialypiu šio krašto muzikiniu paveldu. Šis muzikinis ir performansų projektas įkvėpimo sėmėsi iš jugoslaviško pankroko, daugybės įdomių grupių pasirodymų, pamatytų Europos festivaliuose, ir kino filmų, kuriuose atskleista tikra Balkanų (o taip pat ir Baltijos) dvasia.

ŠEŠTADIENIS, 07 24

Šeimadienis muziejuje, 12:00
Kauno miesto muziejaus Pilies skyrius, Pilies g. 17

Šeštadienį edukatoriai Saulius, Jurgita, Giedrius ir Julija nuo 12 iki 15 val. pakvies šeimas į skudučių dirbtuvėles „Kaip gimsta skudutis“, kuriose pasigamintą lietuvių liaudies instrumentą galėsite parsinešti namo, K. Petrausko vardinio muilo gamybos dirbtuvėles, išbandyti taiklumą šaudymo lanku bei arbaletu turnyre – užsiėmime „Kauno pilies lankininkai“ bei susipažinti su profesionaliosios muzikos scena muzikiniame žaidime „Palapinė, kelionė ir muzika“.

 Išankstinė registracija tel. +370 687 55 263 ar el. paštu pilis.kasa@kaunomuziejus.lt.

„Kaunas Piano Fest“ baigiamasis koncertas, 17:00
BLC verslo centro holas, K. Donelaičio g. 62

Praėjusį penktadienį prasidėjusį fortepijono muzikos festivalį „Kaunas Piano Fest“ vainikuos išskirtinis koncertas. Nemokamame renginyje pasirodys net 13 festivalio dalyvių, kurie atliks fortepijoninius kūrinius, grojamus keturiomis, šešiomis ir net aštuoniomis rankomis. Publikos lauks ir staigmena – festivalio organizatorių atliekamas duetas.

Ekskursija „Neįsisavinta praeitis – Kauno getas“, 17:00
Varnių g.

„Maršrutas mus nuves iš dabarties į praeitį, parodys, kaip atrodė Vilijampolė tada ir kaip atrodo dabar. Kalinių atsiminimai, dokumentai, seni žemėlapiai leis pajusti geto kalinių gyvenimo esmę, smulkmenas ir buitį. Leis užčiuopti tą ploną siūlą tarp gyvenimo ir mirties“, – sako gidas Deimantas Ramanauskas.

Vidurvasario šventė „Kelkis ir judėk Vilkijoje 2021“, 17:00
Vilkija, Kauno raj.

Šventė vyks naujajame Vilkijos amfiteatre, dalis programos – kelte, jungiančiame Kauno ir Šakių rajonus. Šventės metu dalyviai turės galimybę išvysti menininko Marijaus Gvildžio kinetinę skulptūrą, Vilkijos bendruomenės narių ir muzikanto Medono sukurtą Vilkijos miestelio dainą ir vaizdo klipą. Be to, šventėje laukia bendruomenės narių pasirodymai, sportinių rungtynių laimėtojų apdovanojimai, skambės dūdmaišių garsai, žaismingą prieskonį šventei suteiks mimų pasirodymas. Vilkijos Vidurvasario šventė yra „Kaunas 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalis.

Trumpametražių peržiūra „Sidabrinės gervės naktys“, 22:00
Zapyškis (prie bažnyčios), Kauno raj.

Savo kelionę po Lietuvą įpusėjusioje „Sidabrinės gervės naktų“ programoje ant Nemuno kranto – trys trumpo metro filmai: geriausiu trumpametražiu filmu paskelbtas režisieriaus Vytauto Katkaus „Kolektyviniai sodai“, geriausio animacinio filmo kategorijoje laimėjęs Skirmantos Jakaitės filmas „Žonglierius“ ir 2020 m. geriausiu filmu „Sidabrinės gervės kiaušinio“ nominacijoje tapęs Tito Lauciaus filmas „Šeima“. 

SEKMADIENIS, 07 25

Paroda „René Magritte. Graphic Works“, 10:00 – 15:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Nemokamų muziejų sekmadienio proga – šansas vieniems pirmųjų pamatyti unikalų įvykį Kaune. „René Magritte. Graphic Works“ parodą sudaro eksponatai iš privačios kolekcijos. Tai 56 originalios René Magritte litografijos iš dviejų rinkinių – „Maldororo giesmės“ („The Songs of Maldoror”) ir „Gyvenimo būtinybės ir sapnų pasekmės” („The necessities of life and the consequences of dreams”).

Vieno garsiausių Belgijos dailininko darbai į Kauno miestą atvežami pirmą kartą, todėl tai išskirtinė galimybė pamatyti pasaulinio lygio menininko kūrybą, jaukioje Lietuvos švietimo istorijos muziejaus aplinkoje.

Primename, kad paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai užsukti kviečia daugelis Kauno muziejų.

Pažaislio muzikos festivalis. „Johanno Strausso muzika rožyne“, 18:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Jau antrus metus nemari valsų karaliaus Johanno Strausso muzika vilnija jaukiame, nuostabiausiais rožių kvapais persmelktame Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sode. Programa – įstabiausių šio kompozitoriaus opusų koncertas, kurį klausytojams dovanos Kauno miesto simfoninis orkestras (vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV), vadovas Algimantas Treikauskas), diriguojamas Martyno Staškaus.

Koncerto solistė – tarptautinių konkursų laureatė, apdovanota Lietuvos ir užsienio premijomis, už tarptautinius muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą apdovanota Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkomis solistė Monika Pleškytė.

Grupės „Arklio Galia“ koncertas, 19:00
„Godo“, Laisvės al. 89

Į jaunimo barą Godo sugrįžta nuotaikingas dainų ir šokių ansamblis „Arklio Galia“ iš Rasų mikrorajono Vilniuje. Ant stalų barškės tuščių bokalų dugnai, o pro klausytojų barzdas varvės tik pačios geriausios emocijos! Dviejų dalių koncerte šis klumpėse nenustygstantis kvintetas ne tik pristatys programą iš naujo dainų rinkinio „Mėšlungis“, bet ir sugrieš mažiems ir dideliems nuo seno gerai žinomų melodijų! Kas baisiausia – tarp dainų aidės šaunūs juokeliai, pataisysiantys nuotaikas net ir patiems susiraukusiausiesiems bei susiraukusiausiosioms!

Žilvino Jagėlos iliustr.