Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 22–24 dienoms

22 liepos, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 07 22

Elektroninės muzikos koncertas OÏDA II, 18:30
Požeminė perėja prie M. K. Čiurlionio tilto

OÏDA (išvertus iš katalonų kalbos šis žodis reiškia klausa ir girdėjimas) toliau juda per vasarojantį miestą. Šįsyk garsines formas išbandysime ir laužysime požeminėje perėjoje, savo mikrosceną atsukusios tiesiai į tekantį upės vandenį.

Cedrik Fermont (BE/DE) (gyvai)
Mariia Borysova (UA) (garso pasivaikščiojimas)
Pentti Dassum (FI) (gyvai)
Teatre (LT) (gyvai)

Koncertas nemokamas, vietoje bilieto raginame paaukoti pasirinktai Ukrainos humanitarinei organizacijai pagal turimas galimybes. Renginį pristato industrinės kultūros platforma MATTERS ir Kauno menininkų namai.

„Kaunas 2022“ vasaros scena: „Despotin Fam“, 20:00
Rotušės aikštė

Dėka legendinio „Satta Outside“ festivalio „Despotin Fam“ pirmieji į mainstream sceną atnešė pilną gyvą garsą į repo skambesį. 2012-aisiais, grupė atliko kelis kūrinius pirmuosiuose MAMA apdovanojimuos. Šis žingsnis – akiplėšiškas judesys, kuris įkvepė visą alternatyvių muzikantų kartą nebijoti. Originalus grupės sąstatas išleido keletą scenos žvaigždžių: Giedriu Naką, Paulių Vaiciekauską, o back vokalus Algę ir Eglę pasiskolino „G&G sindikatas“. O dabar jie grįžta. Po labai ilgos pertraukos ir su gyvu garsu. Bus džiazo improvizacijų, repo, ekscentriškumo, pankroko energijos. Bus „Despotin Fam“!

„Vasara Kaune 2022“: „Deep Forest“ ir „Ten Walls“, 20:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Botanikos sode savo pasirodymą surengs žymūs prancūzų etninės elektronikos novatoriai „Deep Forest“. Pirmą kartą Lietuvoje koncertuosianti kūrėjų komanda yra pardavusi daugiau kaip 10 mln. įrašų visame pasaulyje ir yra pirma Prancūzijos grupė, pelniusi prestižinį „Grammy“ apdovanojimą „Geriausio World Music albumo“ kategorijoje. Šis renginys – „Kvapų nakties“ įžanga.

„Romuvos“ lauko kinas. „Atostogauk prancūziškai (Joyeuse retraite 2), 22:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Sutuoktinių porelei Filipui  ir Marlow pagaliau atostogos! Pats metas pamiršti viską ir pasinerti į poilsio malonumus. Ilgus metus dėję centą prie cento jie pagaliau įsigijo nuosavą vasaros rezidenciją saulėtoje Portugalijoje. Tad pabėgti iš namų Prancūzijoje, galima bus kada tik užsinorėjus. Saulė, jūra, žydras dangus, tingūs rytai ir ilgi ramūs vakarai be vaikų ir anūkų savo namų terasoje – kas gali būti geriau. Rež. Fabrice Bracq.

ŠEŠTADIENIS,  07 23

Paroda „Dalia Grinkevičiūtė (1927–1987). Kambariai / Įveikti atstumai“, 09:00–17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Parodos kūrėjos Vytenė Muschick, Gintarė Valevičiūtė-Brazauskienė ir Jurga Graf kviečia į kūrybinę gydytojos ir rašytojos Dalios Grinkevičiūtės (1927–1987) gyvenimo kelionės interpretaciją.

Interaktyvioje multimedijų instaliacijoje, pasitelkus judantį vaizdą, virtualią realybę, animaciją, garso ir kvapo jutimines patirtis, lankytojai persikels į neįprastas erdves ir įveiks atstumus, aprašytus Dalios Grinkevičiūtės tremties memuaruose „Lietuviai prie Laptevų jūros“. Parodos pasakojimas remiasi trimis rašytojos gyvenimo tarpsniais: vaikyste tarpukario Kaune, tremties patirtimi Šiaurėje ir motinos laidojimo scena pokario Kaune. Pasakojimą apibendrina olfaktorinio meno grupės kūrinys – gyvenimo kelio interpretacija pasitelkus kvapus.

Muziejaus archyvo nuotr.

Aviacijos šventė, 12:00
S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas, Veiverių g. 132

Dieną atidarys plieninių žirgų „Bike show“ paradas. Atvykę į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą išvysite karinių oro pajėgų ekspoziciją. Galėsite sudalyvauti ir čia pat vyksiančioje mugėje. Mažiesiems paruošta batutų ir aktyvių pramogų zona, o esant palankioms oro sąlygoms į dangų kils ne tik lėktuvai, bet ir oro balionai.

Vienas įspūdingiausių dienos akcentų – meistrų pasirodymai. Dangų raižys solo akrobatiniai ir ultralengvųjų orlaivių skrydžiai, radijo bangomis valdomų modelių šou, Eltono Meleckio ir „ANBO“ eskadrilių pasirodymai. Vėliau – šventinis koncertas.

Išsami programa: bit.ly/AviacijosSvente.


„Kvapų naktis 2022“, 14:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Šiemet VDU Botanikos sodas grožėtis žaluma, pažinti gamtos paslaptis ir mėgautis aromatais kviečia kasdien, bet ypač – liepos 23-ąją. Renginys skirtas visiems gamta, augalais ir tvaria gyvensena besidomintiems lankytojams atviras pažintinėms, pramoginėms, poilsinėms veikloms ir patyrimams.

Vilkijos miesto šventė „Kelkis ir judėk“, 18:00
Vilkija, Kauno raj.

Dar viena „Kaunas 2022“ projekte „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalyvaujanti Kauno rajono vietovė kvies į Marijaus Gvildžio kinetinės skulptūros pristatymą ir „Labaiteatro“ spektaklį „Kai užaugsiu, būsiu“. Dieną baigs Jurgio Didžiulio koncertas.

A. Aleksandravičiaus nuotr.

SEKMADIENIS, 07 24

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Neatrastasis Mocartas“, 17:00
Paminklinė Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Zapyškis, Kauno raj.

Lina Dambrauskaitė (sopranas), Romanas Kudriašovas (baritonas) ir Gabija Butkutė (fortepijonas) pasiruošę iššūkiui atrandant ir atliekant mažai žinomas šio kompozitoriaus operų arijas, kurios būdavo rašomos konkretiems dainininkams, siekiant pademonstruoti jų vokalinį meistriškumą. Pavyzdžiui, ar žinojote, jog praėjus trims metams po premjeros W. A. Mozartas parašė dar vieną garsiosios operos „Figaro vedybos“ versiją? Koncerte turėsite galimybę išgirsti Grafo ir Siuzanos arijas būtent iš šios versijos. Solistai žada, kad naujai suskambės ir gerai pažįstamos kompozitoriaus arijos bei duetai, atliekami W. A. Mozarto laikams būdingu stiliumi naudojant ornamentiką bei improvizacinius elementus.


Grupės „Baltos varnos“ koncertas, 20:00
„Pakrantė“, Nemuno sala

Šio unikalaus dueto Lietuvos publikai pristatinėti jau nebereikia: po „Baltų varnų“ vardu besislepiančios garbanės Milda ir Teresė bei stiprus muzikantų užnugaris atskleidžia švelnumo bei improvizacinių elementų kupiną etno-chuliganiškumo užtaisą, kurį jau nuo pirmųjų akordų atpažįsta kiekvienas muzikinį unikalumą vertinantis klausytojas.

Paul Butkus nuotr.


Akustinis Andriaus Kaniavos koncertas, 18:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Andrius Kaniava – jaunatviškumu ir energija spinduliuojantis aktorius, atlikėjas, dainų tekstų kūrėjas, kompozitorius ir režisierius, atpažįstamas ir mėgiamas dėl savo išskirtinės dainavimo manieros bei originalių dainų tekstų. Jo koncertai – tai tarsi vaizdingi pasakojimai, kurie niekados nepasikartoja, o klausytojų pamėgtos dainos kaskart prisistato naujame amplua – skambesio bei atlikimo. Dėl to nei vienas A. Kaniavos koncertas nėra panašus į prieš tai buvusį.