PENKTADIENIS, 07 02
Bendrakūrystės festivalis „???_??̄????“ (visą savaitgalį)
Įvairios vietos
Vienas iš didžiųjų „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ renginių – pilotinis jaunimo festivalis „Per_kūnija“. Šis festivalis siekia tyrinėti identiteto, psichologinės gerovės, komunikacijos neverbaliniais būdais, tvarumo ir kitas jaunimo auditorijai aktualias temas. Svarbiausia festivalio tematinė linija – bendrakūrystė ir identitetas. „Per_kūnija“ kitąmet išaugs iki šiuolaikinio miesto festivalio „Audra“.
Festivalio programą rasite čia, o renginiai pabirs po pačias įvairiausias Kauno kultūros vietas, nuo karo muziejaus iki kavinių, nuo menininkų namų iki … suraskite patys!
Tradicinis roko kultūros festivalis „Gatvės rokas“, 18:30
Teritorija prie Ramučių kultūros centro, Kauno raj.
Laukia baikerių klubų suvažiavimas, grupių „Medutis“, „Miss Match“, „Garma“, „Black Spikes“, Jeronimo Miliaus su grupe ir Justino Lapatinsko pasirodymai. Festivalį organizuoja Ramučių kultūros centras ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekte „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalyvaujanti Karmėlavos seniūnija.
Pažaislio muzikos festivalis. „Daina apie žemę“, 20:00
Pažaislio vienuolynas, T. Masiulio g. 16
Gustavo Mahlerio simfonijų trilogiją – „Daina apie žemę“, Devintoji ir nebaigta Dešimtoji – galima apibūdinti kaip tris „mokymosi vaikščioti ir stovėti“ piligrimystės proceso pakopas. Tai tarsi mokymasis atrasti gyvenimo prasmę, stovint ant mirties slenksčio ir netikint nemirtingumu. „Daina apie žemę“, parašyta 1907 m. vasarą, – pirmoji trilogijos pakopa. Joje netikėtai dera karti neišvengiamo užgesimo nuojauta su hedonistiniu žavėjimusi gamtos grožiu ir gyvenimo ekstaze, kuri dabar apsėsta trapumo ir nepastovumo suvokimo. Tai tarsi ateistinis requiem, be jokių afektacijos, pozos, melodramos požymių, dvelkiantis nedrumsčiama ramybe.
Šį vakarą „Dainą apie žemę“ atliks Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras ir du pasaulinio lygio solistai – Londono karališkoje „Covent Garden“ operoje dainuojanti Justina Gringytė ir Niujorko „Metropolitan“ ir Milano „La Scala“ solistas Aleksandras Antonenko. Dirigentas Gintaras Rinkevičius.
Antrojoje koncerto dalyje skambės austrų kompozitoriaus Franzo Schuberto (1797–1828) Mišios Nr. 2 G-dur.
ŠEŠTADIENIS, 07 03
Tarptautinė paroda apie klaidinančią informaciją „The Glass Room“, 09:00 – 15:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Aleksoto padalinys, Veiverių g. 43
Kas nutinka, kai mes vis labiau pasikliaujame socialiniais tinklais ir žiniatinkliu kaip kanalu informacijai gauti? Kokią informaciją matome, o kokios nematome? Kaip nustatome, ar nuotrauka arba žinutė yra tikra, o gal melaginga?
Paroda suteikia galimybę panagrinėti, kaip socialiniai tinklai ir internetas pakeitė mūsų įpročius skaityti informaciją ir kaip į ją reaguojame. Parodoje sužinosite apie naujų rūšių nuomonės formuotojus, jų naudojamą naują ir seną taktiką, apie tai, kokį vaidmenį mes, informacijos naudotojai ir vartotojai, vaidiname ją skleidžiant ir kaip sklisdama informacija kinta.
Parodai atvykti į Lietuvą padėjo Lietuvos bibliotekininkų draugija, IFLA, Europos Komisija ir parodos rengėja tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Tactical Tech“.
Lauko paroda „Architektūra: Kaunas 2020“
Vilniaus g.
Kaip ir kasmet, liepos 1-ąją Lietuvos architektai pažymi profesinę šventę. Šios šventės Lietuvoje pradininkai – kauniečiai – surengė tradicinę metų parodą, kurioje eksponuojami įspūdingiausi pernai sukurti kauniečių darbai (ne tik Kaune – štai Gintaro Balčyčio suprojektuota Vilkaviškio autobusų stotis skamba visame pasaulyje. Ją apžiūrėti galite kad ir ištisą parą.
Muziejų naktis
Įvairios vietos
Dar viena iš pavasario į vidurvasarį atkeliavusi ir labai pasiilgta iniciatyva – Europos muziejų naktis. Tai ne tiesiog nemokamas ekspozicijų lankymas, bet netikėtos programos, instaliacijos, koncertai, orientaciniai žaidimai ir kitos staigmenos. Spustelėkite ant Kauno muziejų pavadinimų norėdami sužinoti, ką siūlo kiekvienas jų.
Maironio lietuvių literatūros muziejus
Lietuvos aviacijos muziejus
Lietuvos švietimo istorijos muziejus
SEKMADIENIS, 07 04
Neringos Poškutės-Jukumienės paroda „WTF“, 11:00 – 16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27
Menininkė pasakoja pastaraisiais metais savo kūryboje tyrinėjanti juvelyrikos kaip medijos ribas: „Siekiu juvelyrikos termino praplėtimo vizualiąja priemone. Personalinis santykis su juvelyrika, kaip medija, parodoje nėra pirmapradiškai nuspėjamas. Jis pasislepia, maskuojasi arba reikalauja įsigilinimo. Parodoje pristatomo tyrimo dalis – sociokultūrinės RIBOS, gyvenimo sociume reikšmė ir ženklai. Eksponuojamų objektų vizualinei grafikai pasirinkta modulio forma – rombas. Tai universali geometrinė forma, savyje talpinanti ir daug prasminės reikšmės.“
„Lauko PingPongas“, 12:00 – 18:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12
Po ilgos pertraukos stalo teniso entuziastai kviečiami susimatyti Mykolo Žilinsko dailės galerijos terasoje prie stalo teniso su raketėmis rankose. Šįkart – iškart mėgėjų varžytuvėms (gali žaisti ir nereitinguoti žaidėjai). Kiekvieną kas antrą šios vasaros sekmadienį du žmonės iš visų tos dienos žaidėjų pateks į finalą, kuris vyks rugsėjį. Turnyrų metu teisėjaus profesionalus žaidėjas. Bus ir įdomių turnyrų, ir gerų prizų! Žaidėjai kviečiami registruotis čia: terasa.laukas@gmail.com.
Pažaislio muzikos festivalis. FLAMENCO – JAZZ LOCURA, 18:00
VDU botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6
Kunkuliuojanti džiazo ekvilibristika saksofonu, emocionalus atlikėjo balsas ir šlakelis arabiškų prieskonių – tai Antonio Lizana, nauja, begalę muzikos apdovanojimų ir kritikų liaupsių pelniusi žvaigždė iš Pietų Ispanijos. O impozantiškas flamenko šokėjas Jose Maria Castano, kulnais kaukšėdamas į scenos grindis, savo plastiška įtaiga „iliustruoja“ A. Lizanos koncertus, galutinai užhipnotizuodamas publiką.