Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 19–22 dienoms

18 liepos, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 07 19

Lauko paroda „(Ne)užpildyta tuštuma“
Kauno IX forto muziejus, Žemaičių pl. 73

Lauko paroda „(Ne)užpildyta tuštuma“ meniškai perteikia po 1941 m. birželio mėnesį vykusių represijų šeimų patirtą atskyrimo dramą. Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš tremties. Akylesnis lankytojas pastebės – nuotraukos kitoniškos. Vietoje šeimos maitintojo – vyro, tėvo, sūnaus – atminties siluetas, tremtyje metaforiškai lydintis atplėštą šeimą. Atminties siluete įrėmintos eilės, kurias sukūrė Lietuvos karininkas Alfonsas Kazlauskas 1941 m. birželio 14 d. suimtas ir atskirtas nuo žmonos, dviejų dukterų ir motinos. Paroda simboliškai įrengta Kauno IX forto memorialinio komplekso sode – šakos tarsi apgaubia globėjiška skraiste brutalaus režimo paženklintų žmonių atvaizdus ir rašale sustingusias mintis, saugo nenutrūkstamą žmogaus ir tėvynės ryšį.

„Kaunas Piano Fest“: Aleksandrs Kalējs, 20:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Aleksandrs Kalējs šiuo metu studijuoja Jāzepo Vītolo Latvijos muzikos akademijoje prof. Sergejaus Osokino klasėje. ir pas prof. Avedį Kouyoumdjianą Vienos muzikos ir scenos menų universitete. Koncerte jis atliks C. Franck, R. Schumann, A. Scriabin kūrinius.

Nemokami jaunuosius talentus ugdančio festivalio koncertai Kaune – visą savaitę!

ANTRADIENIS, 07 20

Paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2020“, 10:00 – 18:00
Kauno miesto muziejaus Rotušės skyrius, Rotušės a. 15

Kauno miesto muziejaus Rotušės skyriuje veikia jau devynioliktojo konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ finalininkų paroda. 2020 metais net 123 fotografai iš visos Lietuvos konkursui pateikė daugiau kaip 3700 nuotraukų.

Kasmet fiksuodami ne tik svarbiausius įvykius, o ir žmonių veidus, miestus, gamtą – per beveik du dešimtmečius įamžinome mūsų visų mąstymo ir matymo kaitą, politinę, kultūrinę ir ekonominę šalies raidą. Išleisdami devynioliktąjį metraštį organizatoriai tiki, kad savo fotografijomis prisideda prie autentiško Lietuvos istorijos įamžinimo.

„Etnosodas: Dainuokime sutartines“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Nuo liepos 20 d. kiekvieną antradienį Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyriuje vyks sutartinių giedojimo mokymai. Juos ves daug praktikos turinčios grupės „Kadujo“ narės Ramunė Balčiūnienė ir Laura Lukenskienė. Šiame ansamblyje sutartines jos gieda jau daugiau kaip 10 metų.

Moterys įsitikinusios, jog sutartines giedoti gali visi – tam nereikia muzikinio išsilavinimo, o tik noro ir trupučio susikaupimo. Kviečiame ir nei karto nebandžiusius, ir jau pramokusius – jaukiame rate susipažinsime su sutartinių atlikimo pagrindais, lavinsime savo balsus ir pajusime sutartinių galią „čia ir dabar“.

PARAKO Mainytuvės, 18:00
PARAKAS, L. Ivinskio ir Prancūzų g. kampas

Drabužiais. Aksesuarais. Komplimentais. Vinilais. Knygomis. Idėjomis. Augalais. Viskuo – ateikite ne tuščiomis, taip ir išeikite.

TREČIADIENIS, 07 21

Akustinis FC Baseball koncertas, 19:00
„Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

„Liepos 21d. mes atvykstame į Kauną. Su Tadu (gitara) atliksime dainas iš abiejų FC Baseball albumų. Jūs, aš ir dainos. Vynas ir muzika. Tikiu, kad bus velniškai jaukus vakaras. Iki greito ir malonaus!“, – kviečia jau kultiniu tapęs atlikėjas.

Pasišokimai Dainavoje, 19:00
V. Krėvės pr. 66 kiemas

„Kaunas 2022” bendruomenių programa „Fluxus Labas!” kviečia Dainavos mikrorajono gyventojus į žibintų dirbtuves bei sutartinių giedojimus.

2022-aisiais Kauną sudrebins visų mikrorajonų festivaliai. Dainavos seniūnija atsiskleis per šokio, dainų ir kitų scenos menų festivalį, kuriame atsiskleis gamtos magijos ir pramoninio rajono apjungtis. Pasiruošimas renginiui prasideda jau 2021-ųjų metų vasarą – vyks kūrybinės dainų, šokių ir kitų scenos menų dirbtuvės, kurias įvairiose Dainavos mirkorajono vietose ves vietiniai menininkai.

Pasišokimų metu išmoksite lengvų šokio žingsnelių, kuriuos dalyviai šoks Dainavos mikrorajono festivalyje 2022-aisiais.

„Kaunas Piano Fest“: Cornelia Felber ir Marija Normantaitė, 20:00
Lietuvos karininkų ramovė, A. Mickevičiaus g. 19

Cornelia Felber, pianistė, kuri studijuoja bakalauro studijose Niurnbergo muzikos akademijoje pas prof. Aureliją Visovan, atliks W.A. Mozart, C. Debussy, F. Chopin ir kt. kūrėjų muziką. Tuo tarpu jauniausia „Kaunas Piano Fest“ dalyvė vilnietė Marija Normantaitė, 10 klasės moksleivė, skambins Čiurlionį, Beethoveną, Lisztą ir Brahmsą.

Nemokami jaunuosius talentus ugdančio festivalio koncertai Kaune – visą savaitę!

„Lauko kinas“: „Žmonės, kuriuos pažįstam“, 22:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Vilnius, keturios karštos vasaros dienos. Po seniai patirtos traumos Goda iš naujo mokosi atrasti ryšį su kitu žmogumi. Visą laiką gyvenusi saugų, kitų suplanuotą gyvenimą Justė pagaliau ryžtasi pati priimti sprendimą. Vytas po dvidešimties metų santuokos palieka šeimą, taip ir neišdrįsęs pasakyti tikrosios priežasties. Anatolijaus balsas sujungia šias istorijas ir patirtis į būseną, iš kurios kiekvienas savaip stengiasi ištrūkti ir atrasti vidinę laisvę nuolat besikeičiančioje ir naujus standartus formuojančioje visuomenėje. Rež. Tomas Smulkis.

KETVIRTADIENIS, 07 22

DeMo kalba: menininkė Beatrice Celli, 18:00
Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, V. Putvinskio g. 64

Kauno menininkų namų mainų rezidencijų programa „DeMo“ skelbia vasaros sezono renginius, kuriuose kvies susipažinti su šiais metais vizituojančiomis menininkėmis ir jų darbais. Programa nusidrieks per vasarą, pirmąjį rudens mėnesį ir baigsis spalį.

Šįkart A. Žmuidzinavičiaus muziejaus sode savo kūrybinę veiklą pristatys kviestinė „DeMo“ rezidentė – menininkė iš Prancūzijos Beatrice Celli. Paskaitoje ji pristatys projektus, su kuriais dirbo per pastaruosius metus ir papasakos apie rezidencijos metu vystomą tyrimą, susijusį su lietuvių tautosaka, ypatingą dėmesį skiriant Velnių muziejui.

Biblioterapijos užsiėmimas „Gelbėti save padedant kitiems“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Biblioterapija – tai pagalba skaitymu ir rašymu. Užsiėmimo metu pasitelkiant keleto technologijų elementus, apjungiant skirtingų žanrų tekstus, bus siekiama bendrystės, emocinio pakylėjimo per dalinimąsi kūrybiškumu. Skaitydami ir perkurdami pasaką, būsite kviečiami apmąstyti stebuklingą pagalbos kitam galią. Klausant poetų eilėraščių, įsiklausysite ir reaguosite savimi.
Užsiėmimą ves dr. Daiva Janavičienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos tyrėja.

Užsiėmimas – tarptautinio projekto „Europos „Emocijų bibliotekos“: naujas būdas pritraukti auditorijas ir palaikyti socialines transformacijas Europoje“ dalis. Projektas dalinai finansuojamas pagal ES programą „Kūrybiška Europa 2014–2020“ ir Lietuvos kultūros tarybos.

Pažaislio muzikos festivalis. „Rafinuotos harmonijos“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Žymių muzikų šeimoje gimęs Lukas Geniušas – vienas labiausiai pripažintų lietuvių pianistų. Prieš šešerius metus laimėtas sidabro medalis tarptautiniame Piotro Čaikovskio konkurse jaunajam menininkui atvėrė prestižinių koncertų salių duris. „Spindesys ir branda, nugalėtojo talentas ir gili interpretacija“, – taip pianisto pasirodymą apibendrino įtakingas Didžiosios Britanijos dienraštis „The Guardian“. Menininkas žavi klausytojus ne tik įspūdingu virtuoziškumu, bet ir stilingumu, rafinuotumu, intelektualia ištarme, temperamento, emocijų ir logikos derme. 

Koncerte skambės Franzo Schuberto Impromptus D.899 bei 12 preliudų iš šiuolaikinio rusų kompozitoriaus Leonido Desiatnikovo ciklo „Bukovinos dainos“.

„Etnosodas: Gintaro amuletų gamyba“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Jaunimo, meno ir muzikos skyrius, A. Mapu g. 18

Gintaras – tai ne tik gintaro kelias ir Romos imperija, tai ne tik gintaro karoliai ant močiučių kaklų. Edukacinio užsiėmimo metu susipažinsite su gintaro sandara, rūšimis, susidarymo procesu ir panaudojimo galimybėmis. Gintaro meistras Rolandas Žalimas papasakos apie rekonstruotus gintaro gręžimo ir tekinimo įrenginius bei įvairius apdirbimo būdus. Edukacijos metu senosiomis technologijomis pasigaminsite gintarinį amuletą, galėsite apžiūrėti ir įsigyti meistro pagamintų dirbinių.

Užsiėmimas skirtas suaugusiems ir vaikams nuo 7 metų. Dalyvavimas nemokamas. Kviečiame registruotis tel. (8 37) 22 04 61 arba el. p. inga.zinkeviciute@kaunas.mvb.lt

„Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“ 2“ – tai jau antrus metus bibliotekoje kuriama atvira ir draugiška erdvė, kurioje laukiami visi, pageidaujantys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir išbandyti tradicinius amatus, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką su visa šeima. Projektas skiriamas Marijos Gimbutienės metams pažymėti.

Grupės „Karšti klijai“ koncertas, 19:00
„Godo“, Laisvės al. 89

Į Kauną atvažiuoja „Karšti klijai“ – keturi lipnūs vyriškiai iš Vilniaus, keletą metų kuriantys nepagražintą pagaražintą roką. Kolektyvas dažniausiai nevengia padainuoti apie statybines medžiagas, mokymo įstaigas, daugiabučius ir automobilizmą, prisigalvoja netvarkingų harmonijų ir persūdytų rifų. Išgarsėti niekaip nepavyksta.

„Kaunas Music Boop“: Poezijos medžiotojai, 19:00
„Pratęsimas“, Krepšinio namai, Santakos g. 11

Galingas akustinės muzikos užtaisas pareina į Kauną ir žada sukelti tikrą geros nuotaikos cunamį!
Dalyviai: „Poezijos medžiotojai“, Domas Ročka, Ieva Prūsaitė, Monika Šinkūnaitė. Būk būk būk boope!