Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 18–21 dienoms

18 liepos, 2022, Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 07 18

„Kultūra į kiemus“, visą savaitę
Gričiupio sen.

2022-aisiais tarptautinio pripažinimo sulaukęs projektas „Kultūra į kiemus“ apsilankys daugiau nei 80 kiemų, kurių laukia gyvo garso koncertai, parodos, šokio pasirodymai ir veiklos mažiesiems. Gričiupyje kultūra svečiuosis liepos 18-25 d. Liepos 23 d. pasirodymus finalizuos Gričiupio poezijos festivalis „Tu ateik“.

Nardydami po kiemus nepamirškite aplankyti ir netoliese pasislėpusios žurnalo „Kaunas pilnas kultūros“ viršelių parodos Kovo 11-osios g. 39 kieme.


Dirbtuvės „Laiškai kitam krantui“, 19:00
Vilijampolė, Neries pakrantė prie Vileišio tilto

Dirbtuvių ciklas yra TẽKA komandos suorganizuoto socialinio upės žaidimo „UPYNĖS: Kitam Krante“ dalis. Įvairiuose Kauno krantuose vyksiančių dirbtuvių metu bus ieškomi nauji kūrybiški būdai pažvelgti į kitą upės krantą bei kuriami įvairūs originalūs kitam krantui dedikuoti laiškai ir siuntos, dalyviai gaus UPYNĖS KVITUS, su kuriais rugpjūčio mėnesį upių paštu galės gauti siuntą iš kito kranto!


„Klausymai“: MATTERS mediatekos perklausos, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Ką žinome apie Pietryčių Azijos ir Afrikos eksperimentinės muzikos scenas? Kviečiame išgirsti, kas šiose scenose šiuo metu yra aktualu, klausantis leidybinės kompanijos Syrphe išleistų iš šių regionų kilusių kūrėjų muzikos.Toliau ją tyrinėti galėsite sugrįždamos/i į Kauno menininkų namų skaityklą, kurioje karštą vasarą vėsiam klausymui jūsų lauks grotuvai ir albumai bei tekstiniai leidiniai.

„Klaustymai“ – tai neįpareigojančios industrinės kultūros platformos MATTERS kaupiamos mediatekos albumų perklausos atvirame ore. MATTERS yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Programos kuratorė – Daina Pupkevičiūtė.

Literatūrinis piknikas „Meilės istorijos parke“, 18:00
Kalniečių parko skaitykla

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kiekvieną liepos pirmadienį 18 val. kviečia į susitikimus su lietuvių meilės romanų rašytojais ir leidėjais. Literatūriniai piknikai vyks Kalniečių parke, šalia vasaros skaityklos. Šių susitikimų metu rašytojai skaitys ištraukas iš savo naujų, būsimų ir esamų romanų, bendraus su skaitytojais, kvies dalintis mintimis apie knygas, rašymą ir skaitymą. Šį pirmadienį svečiuose knygų leidėja Giedrė Pūrienė, vyks pokalbis-diskusija „Kaip gimsta knyga“.

Filmo „Viskas bus kitaip“ peržiūra, 19:00
Nepriklausomybės a.

Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos įmonės „Vilniaus vandenys“ ir „Kauno vandenys“ šalia kauniečiams gerai pažįstamo Soboro parodys Vokietijoje žiūrovų prizu apdovanotą ir šiemet „Kino pavasaryje“ pristatytą vaidybinį filmą „Viskas bus kitaip“.

Besaikis plastiko naudojimas ir lengvi pasirinkimai, spalvinga dabartis ir gąsdinanti ateitis. Kiekvienam žiūrovui ši filmo peržiūra perduos aiškią žinutę.

Didžiausios šalyje vandentvarkos bendrovės savo kampanijos „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis!” metu kviečia dalintis tuo, ką turime geriausio: „Gerkime vandenį iš čiaupo ir atsisakykime vandens plastikiniuose buteliuose.“

ANTRADIENIS, 07 19

Paroda „1972: pramušti sieną“, 10:00–18:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Šioje parodoje miestas kalbasi su savimi taip atvirai, kaip niekada to nedarė. Prof. dr. Rasos Žukienės ir jos suburtos profesionalų komandos kuruojama paroda „1972: pramušti sieną“ nukelia žiūrovą į septintojo ir aštuntojo dešimtmečių nepaklusniųjų ir pasipriešinusiųjų sistemai žmonių bendruomenes: jaunimo roko muzikos grupes, Kauno dramos ir pantomimos aktorius, maištingus hipius, modernius Kauno ir Vilniaus dailininkus. Paveikslai, fotografijos ir kino filmai, dokumentiniai muzikinio gyvenimo liudijimai, šio laikotarpio jaunimo mada ir kiti artefaktai pasakoja apie alternatyvią kultūrą ir nesovietinį gyvenimo būdą sovietinėje Lietuvoje.

„Kaunas 2022“ nuotr.

Festivalis „Gertrūdos vasara“. „Graži ir ta galinga“ spektaklis-koncertas „Lietuvos moterys“, 19:30
Marijonų vienuolyno kiemelis, Laisvės al. 101A

Kas bendra tarp renesansinės gražuolės, rašytojos su skarele ir sovietinės herojės? Jos trys, pasikvietusios dar būrį draugių, veržiasi ant scenos, kad papasakotų visiems, ką reiškia būti moterimi Lietuvoje. Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai „Graži ir ta galinga“ spektaklio-koncerto „Lietuvos moterys“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. 

TREČIADIENIS, 07 20

Fotografijos paroda „Kauno dialogai“, 10:00–18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

„Kauno dialogai“ – tai „Kadrų Kadro“ rengiamų „Juostinių dialogų“ tęsinys. Kaip yra begalė skirtingų žmonių, taip ir miestas turi ne vieną savo pusę. Kauno dialogai į vieną visumą sujungia dvi miesto puses: dieninį ir naktinį Kauną. Kadrą ant kadro eksponuojant juostoje gauname siurrealistinius vaizdus, apjungiančius skirtingas miesto vietas, skirtingą laiką bei asmenis. Tai tarsi dialogas tarp fotografuojančių asmenų, tik pokalbis vyksta ne verbaliniu būdu, o per juostinius kadrus. Ši paroda yra kūrybinių dirbtuvių, vykusių „Audros“ festivalio metu, rezultatas.

Programėlės „Atminties ratas“ pristatymas, 18:00
Sugiharos namai, Vaižganto g. 30

Programėlėje laukia aštuoni Sugiharos namų komandos paruošti istoriniai pranešimai, nukelsiantys į tarpukarį, Antrąjį pasaulinį karą ir pokarį Vaižganto gatvėje. Programėlėje rasite ne tik garsinį pasakojimą, bet ir archyvines nuotraukas, vaizdo įrašus, trumpus šios gatvės herojų gyvenimo aprašymus.

Pristatymo metu susipažinsite su pagrindine „Atminties rato“ idėja, pasakojamos istorijos  kontekstu, mažųjų istorijos pasakojimų svarba ir programėlės naudojimo specifika.

Programėlė yra „Istorijų festivalio 2022“ ir „Kaunas 2022“ programos dalis. Ją rasite „Google Play“.

„Pažaislio liepų alėjos vakarai“. Monika Liu ir Dmitrij Golovanov, 19:00
T. Masiulio g. 31

Monika Liu – išskirtinė, savita, stilinga atlikėja, kuri kartu su savo ištikimuoju scenos partneriu pianistu Dmitrijumi Golovanovu sugeba sujungti nesujungiamus dalykus – džiazą ir pop muziką, teatrą ir tikrovę, juoką ir ašaras. „Apdainuoju meilės istorijas, kurios talpina nedrąsų įsimylėjimą, aistros išsiveržimą, bebaimę viltį išsaugoti meilę ir atlaidų išsiskyrimą – visą kelią, kurį praeina mylintis žmogus. Melodija – tai muzikinis meilės pažadas, įkvepiantis nebijot, juk jei labai skaudės – ir tai praeis“, – sako Monika.

Slemas #51, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Jei skaitote šį tekstą, turbūt ne baidarėj sėdite (o jei baidarėj, tai meskite telefoną ir apsidairykite!), tad ateikite paslemint! Slemo #51 vedėjai: Baltazaras ir Jovaras.

Dalyvių registracija ir klausimai: asta@kmn.lt

KETVIRTADIENIS, 07 21

Ekskursija „Modernaus meno keliais“, 18:00
Startas: Rotušės a. 26 kiemelis

Kauno modernaus meno fondas įsilieja į „Kaunas 2022“ programą, kviesdamas keliauti „Modernaus meno keliais“ ir pažinti iškilius Kaune kūrusius vėlyvojo modernizmo menininkus – tapytojus. Kauniečiams ir miesto svečiams paruoštas išskirtinis maršrutas padės pažinti ne tik jų kūrybą, bet ir atrasti naujas miesto erdves, alsuojančias meno istorija. Kviečiame registruotis į ekskursiją su gidu.

Mokamų ekskursijų su gidu trukmė – 1,5 val. Norint dalyvauti, būtina užsiregistruoti info@artkaunas.com

A. Morozovo nuotr.

Pažaislio muzikos festivalis. „Flor de Toloache“ koncertas, 19:00
Tado Ivanausko Obelynės sodyba, Obelynės g. 2, Ringaudai, Kauno raj.

Gėlė „toloache“ Meksikoje naudojama meilės gėrimo gamybai. O jos vardu pasivadinusi grupė galvą susuka ir širdį pavergia savo muzika. Susipažinkite su viena geriausių planetoje moterų mariačių grupe „Flor de Toloache“! „Latin Grammy“ laureatės Lietuvoje pristatys naujausią savo albumą „Indestructible“. Jame tradiciniai meksikietiški ritmai bei melodijos suskamba įvairiausiuose muzikiniuose kontekstuose. Tai puikiai iliustruoja „Quisiera“ – daina su Johnu Legendu.

„Kaunas 2022“ vasaros scena: „Elektro Guzzi“ koncertas, 20:00
Rotušės a.

Techno muzika klasikinės grupės sudėtyje (gitaros, bosas, būgnai)? Būtent tai siūlo iš Vienos atvykusi grupė Elektro Guzzi, kuri savo kūryboje akcentuoja futuristinę techno koncepciją – dabarties peržengimą, grojant hipnotizuojančią, tarpusavyje susijusią ateities muziką.

„Romuvos“ lauko kinas: „Mano mažytė žmona“, 22:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Esate kviečiami į nemokamą restauruoto ir šiuolaikiniams kino ekranams pritaikyto lietuviškos kino klasikos filmo „Mano mažytė žmona“ (rež. Raimundas Banionis, 1985 m.) premjerą! Filmas bus rodomas su subtitrais kurtiesiems ir neprigirdintiems (SKN). Filmą pristatys kino kritikas Gediminas Jankauskas.
Nemokamus bilietus į renginį galima atsiimti kino teatro kasoje darbo laiku.