Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 17–20 dienoms

17 liepos, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 07 17

Vilhelminos Raubaitės-Mikelionienės paroda „Šiaudinių sodų žydėjimas“ ir Kazimiero Sigito Straigio medžio skulptūrų paroda, 10:00–18:00
Galerija „Aukso pjūvis“, verslo centras BLC, K. Donelaičio g. 62

Vilhelminos Raubaitės-Mikelionienės soduose žydėjimas išreikštas santūriais spalviniais eksperimentais ir saikinga puošyba. Šiaudinio dirbinio kompozicijoje vertikalės dominavimas sukelia muzikinių tonų ir žaismingumo įspūdį. Žydinčiuose soduose įpintos kartų jungties idėjos, geroji energija, klestėjimas ir viltis.

Skulptūriniai Sigito Straigio sparnuočiai, regis, paklūsta kalbinamo medžio turėtai formai, rievėse sukauptai atminčiai, gamtos išminties saugomai harmonijai. Tuo pačiu jie „sunerti“ kitaip nei esame įpratę matyti – tarsi sudėtingos erdvėlaikio kelionės metu jie būtų perėję transformacijų procesą, pasikeitę, bet vis tiek atgabenę iki mūsų bent nuojautas nepažintų esmių ir atradimų.

Literatūrinis piknikas, 18:00
Kalniečių parko skaitykla

Liepą į Kalniečių parką sugrįžta literatūriniai piknikai. Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka į kviečia į susitikimus su lietuvių meilės romanų rašytojais ir leidėjais. Literatūriniai piknikai „Meilės istorijos parke“ vyks Kalniečių parke, šalia vasaros skaityklos.

Šių susitikimų metu rašytojai skaitys ištraukas iš savo naujų, būsimų ir esamų romanų, bendraus su skaitytojais, kvies dalintis mintimis apie knygas, rašymą ir skaitymą.

Liepos 17 d. apie knygų leidybos subtilybes pasakos kūrybinės spaustuvės „Ridsales“ vadovė Birutė Švelnienė kartu su autoriais Loreta Šileikyte-Zabalujeva, Egle Jankauske ir rašytoju Aitvaru.

ANTRADIENIS, 07 18

Dailės terapija parodoje „Žalia“, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Dailės terapijos grupę veda dailės terapeutė-praktikė Sigita Kupčiūnienė, LDTA narė, viena iš šios profesijos pradininkių. „Su smalsumu tyrinėju žmogaus asmenybę ir jo pasireiškimą per meno kūrinį. Meno kūrinyje matomi simboliai, archetipai, sukuriamos metaforos, asociacijos –nuostabus kelias pažinti save.“

Su grupės dalyviais keliausime į parodoje „Žalia“ esantį „Mokslo koridorių“, kuriame apstu gamtos bei meno objektų – nuo dumblių, roplių, samanų, akmenų iki dailės priemonių bei meno kūrinių. Vėliau kursime, piešime ir grupėje aptarsime tai, kokie jausmai bei mintys iškilo proceso metu.

Kaina: suaugusiesiems 15 Eur; senjorams, studentams 8 Eur
Vietų skaičius grupėje ribotas – iki 10 asmenų, todėl būtina išankstinė registracija tel. +370 602 805 37 (darbo dienomis nuo 9 iki 17 val.) arba el. paštu dailesterapia@gmail.com

Justės Mocevičiūtės nuotr.

„Gamta mieste“: „Maisto kainų užkulisiai“, 18:00
Šilainių sodai, Kauno tvirtovės VIII fortas, Žaibo g.

Jeigu jūs auginate pomidorus ir paskaičiavote, kad vieno savikaina yra 0,20 eur. Ir jūs puikiai žinote, kad užauginti maistingą pomidorą reikia tiek ir ne mažiau. Bet nusiperkate pomidorą iš kokio nors prekybos centro ir paskaičiuojate, kad jo savikaina yra 0,02 eur. Ar kada susimastėte, kas yra (arba ko nėra) tame pomidore, kad jo tokia savikaina?

Kaip tai susiję su paskui mūsų leidžiamais finansais maisto papildams, vitaminams, sveikatos negalavimais ir mūsų pačių savijauta? Kas slypi už mums matomų kainų dalinsis „Gamta mieste“ mentorė Viktorija Vegelytė. Viktorija yra „Versli klasė“ ir „Planas chuliganas“ projekto vaikams įkūrėja. Jaunimo finansinio raštingumo edukatorė kuri, plečia jaunimo ir suagusiųjų sąmoningo ribas. Konferencijų pranešėja ir tinklaveikos klubo Klaipėdoje ambasadorė.

Daugiau informacijos: www.gamtamieste.lt

„Scanoramos“ vasara Kaune. „Tarpininkas“ (The Middle Man), 22:00
„O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus pr. 122A

Kokybiško kino vasaros rezidencija įsikūrė industrinėje „O kodėl ne?“ erdvėje. Rinktiniai filmai iš Berlyno, Kanų ir kitų kino festivalių kviečia būti pamatyti po vasaros dangumi. Visi antradienių seansai nemokami!

Mažą miestelį purto nelaimių ir mirčių epidemija. Blogos naujienos tampa tokios dažnos, jog miestelio valdžia nusprendžia įsteigti Tarpininko etatą – pasamdyti žmogų, skirtą informuoti apie jas nelaimėlių artimuosius. Rež. Bent Hamer.

TREČIADIENIS, 07 19

bâton XXL, Giulio Erasmus ir dore sale koncertas, 20:00
„Teatro kiemas“, Kęstučio g. 62

Nieko nėra smagiau už netikėtus svečius, o jeigu jie dar ir kultūringi, grojantys bei puikius pasirodymus rengiantys – kieme tikra šventė. Liepos 19 d. į naują Kauno kultūrinę erdvę „Teatro kiemas“ atvyksta net 3 po Europą besiblaškantys skirtingos, bet ir panašios muzikos kūrėjai eksperimentatoriai iš 3 skirtingų šalių: bâro XXL, Giulio Erasmus ir dore sale. Renginys nemokamas.

„Romuvos“ lauko kinas. Trumpi, bet filmai: „Kas čia juokingo“?, 22:30
NKDT Mažųjų scenų kiemelis, Kęstučio g. 62

Esant nepalankiam orui (stipriam vėjui, lietui), renginys persikels į „Romuvos“ kino teatro Didžiąją salę (Laisvės al. 54).

Gerą komediją visi įsivaizduoja skirtingai: vieni juokiasi iš šmaikščių dialogų, kiti iš nejaukių situacijų, kuriose atsiduria filmo veikėjai. Vieniems patinka juoktis garsiai, kitiems pakanka keletą kartų nusišypsoti. Vieni juokiasi iš veikėjo ištartų žodžių, kiti iš tylos, sekančios po jų. Vieniems komedija – tai poilsis. Kitiems – sunkus ir alinantis darbas. Į programą atrinkti penki filmai naudoja skirtingus komedijų žanrus skirtingai kalbėdami apie žmonių skirtumus.
Programos sudarytojas: režisierius ir scenaristas Titas Laucius.

Kadras iš filmo „Apfelmus“

KETVIRTADIENIS, 07 20

„Literatūriniai priešpiečiai“, 11:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

„KAVB knygų klubas“ kiekvieną vasaros ketvirtadienį susitinka bibliotekos kiemelyje. „Susitikimų metu dalysimės įspūdžiais apie mėgstamiausias knygas, diskutuosime apie literatūrą, žaisime literatūrinius žaidimus ir ne tik! Laukiami visi literatūros mylėtojai, ieškantys bendraminčių, nebūtina būti „KAVB knygų klubo“ nariu“, – rašoma kvietime.
„KAVB knygų klubą“ rasite čia.

Margaret Pan (JAV) kariljono muzikos koncertas, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Viešnios iš JAV koncerto programa:
* Capriccio 3 – Ronald Barnes (1927-1997) | nauja ir sena dainos
* Che si può fare – Barbara Strozzi (1619-1677), aranžavo Jennifer Lory-Moran
* Canzona – Geert D’hollander (1965)
* Arabesque – Émilien Allard (1915-1976)
* Rilke Fantasie – John Courter (1941-2010)
* „Ik zag Cecilia komen” iš Leuveno kariliono rankraščių (circa 1750) variacijos
* The Sacredness of Trees – Ellen Lindquist (1970)
* Easter Dawning – George Crumb (1929-2022)
* Lachrymae Pavan – John Dowland (1563-1626), aranžavo Jeff Davis
* Leyenda – Isaac Albéniz (1860-1909), aranžavo Albert Gerken
* Giocoso Frescamente – Boudewijn Zwart (1962)

Slemas #62, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Sleme dalyvauti yra trys galimybės: a) klausytoju; b) teisėju; c) dalyviu. Klausytoju tampa kiekvienas(a) atėjęs į slemo renginį. Klausytoju tampa kiekvienas(a) atėjęs į slemo renginį. Dalyviu gali būti kiekvienas norintis ir turintis ką pasakyti. Viskas, ką jis turi padaryti, pasiruošti tris tekstus, kurių kiekvieno trukmė iki penkių minučių. Dalyvius vertina komisija, atsitiktine tvarka sudaryta iš salėje esančių žiūrovų.

Amfiteatro Elektronika: „Girių Dvasios“, 20:00
„O kodėl ne?“, A. Juozapavičiaus pr. 122A

Nauja serija medinuke skirta ramiems pasiklausymams ant vidinio kiemelio laktų. Pirmasis eilėje: neatsiejama abiejų geltonojo klaustuko versijų dalis, svajingo dub techno korifėjus „Girių Dvasios“. Įėjimas nemokamas.