Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 16–18 dienoms

15 liepos, 2021, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 07 16

Aludarių diena
„Volfas Engelman“ bravoras, Kaunakiemio g. 2

Aludarių dienos šventė jau tapo Kauno miesto tradicija, todėl kasmet organizatoriai stengiasi nustebinti ir sugalvoti vis naujų pramogų. Šiemet užduotis buvo dar sudėtingesnė, bet programoje – ir tiesioginė koncerto transliacija per televiziją, ir žymiausi atlikėjai Lietuvoje – „G&G Sindikatas“, „The Roop“ ir kt.

Parodos „Banga: Žmonių balsų kanalas“ atidarymas, 18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Bendruomenių platformos „Mažosios istorijos“ parodos fokuse – radijo gamyklos ir susivienijimo „Banga“ bendruomenė. Kiekvienas žiūrovas parodoje išskleistame vaizdų, tekstų ir objektų „diapazone“ gali pagauti savo bangą ir leistis jos nešamas. Romantikams patiks nostalgiška technologijų jaunystė ir paslaptingi radiniai iš fabriko griuvėsių. Technologijų gerbėjai galės akimis išlandžioti atvirus „Šilelio“ vidurius, o sociologai – vidinio fabriko gyvenimo paslaptis ir nedideles nuodėmes.Parodos Kauno paveikslų galerijoje fokuse – radijo gamyklos ir susivienijimo „Banga“ bendruomenė.

Bendruomenių platforma „Mažosios istorijos“ pirmą kartą sukaups ne tik tekstinį, bet garsinį parodos herojų pasakojimų archyvą. Vėlyvą 2021 m. rudenį jis pasieks klausytojus radijo bangomis. Laidas „Banga“: žmonių balsų kanalas“ transliuos radijo stotis „Tau“ – 1993 m. ji įkurta ilgamečio gamyklos darbuotojo Algirdo Kepežinsko ir tebeveikia buvusios „Bangos” gamyklos pastate Draugystės gatvėje.

Kvapų naktis, 14:00
VDU Botanikos sodas Kaune, Ž. E. Žilibero g. 6

VDU Botanikos sodas Kaune kviečia į didžiausią botaninę vasaros šventę. Mokomosios ir šviečiamosios, patyriminės ir edukacinės veiklos, nemokamų ekskursijų, degustacijų, paskaitų, pikniko pievelių, muzikos ir nuotykių visai šeimai kupinos erdvės vasaros kvapais džiaugtis pakvies nuo 14 val. iki pat vėlyvo vakaro, kurį vainikuos premjera – teatralizuotas koncertas „Barokiniai paveikslėliai“.

JurArts nuotr.

„Kaunas Piano Fest“: Ingos Liukaitytės ir Fanyu Zeng koncertas, 20:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Liepos 16–24 dienomis jau ketvirtą kartą vyksiantis festivalis ir meistriškumo kursai „Kaunas Piano Fest“ vėl džiugins klausytojus ant scenos gyvai atliekamais kūriniais.Festivalio metu kasdien vyksiantys nemokami koncertai muzikos garsais užlies net devynias skirtingas erdves Kaune, įskaitant dvi naujas – „Drobės“ fabriką Šančiuose ir BLC verslo centrą. Penktadienio vakarą pasimatykime Kauno kultūros centre.

Inga Liukaitytė-Kang gyvena ir dirba Londone. Jos biografijoje – daugybė prizų tarptautiniuose konkursuose Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Čekijoje, Rumunijoje, Graikijoje, Prancūzijoje ir Lietuvoje. Jos programoje – J.S. Bach, M. Ravel, N. Kapustin kūryba.

Fanyu Zeng šiuo metu studijuoja magistrantūroje, nacionalinėje Paryžiaus konservatorijoje, profesorių Hortense Cartier Bresson ir Fernando Rossano fortepijono klasėse. Jis Kaune atliks C. Debussy kūrinius.

„Kamanių šilelio“ koncertas, 20:00
„Adform“ kiemelis, Rotušės a. 20

„Kamanių šilelis“ užaugo. Šiemet grupė švenčia dešimties metų jubiliejų ir leidžiasi į turą po Lietuvą.

Jų muzika tai tas momentas, kai nedidelis paauglystės pasaulis atrodo kaip niekad nesibaigianti visata. Su savo drugeliais ir draugais, liūdesiu ir ramybe, senais klasiokais ir naujomis pažįstamomis, visu pasaulio laiku ir jausmais be saiko. Jei dar jų neprisijaukinai – kviečiame juos išgirsti, o jei Tu jau kamanių būrio narys – pasimatysime koncertuose.

ŠEŠTADIENIS, 07 17

V. Balčiūnienės keramikos skulptūrų paroda „Laikas + Jausmas = Būsena“, 10:00 – 17:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 12

Skulptūrų serija „Laikas + Jausmas = Būsena“ – tai archeologinis jausmų kasinėjimas pandeminės eros metu, kai norom nenorom iš gelmių vis išlenda skvarbesni jausmai ir emocijos. Laikas ir Jausmas kuria mūsų vidinę Būseną. Koks yra laikas, galbūt jaučiame panašiai, bet jausmus patiriame skirtingai, ir tik mes patys juos galime apibūdinti, aprašyti, o Vilija Balčiūnienė renkasi tai išreikšti forma, vedama minties, kad nėra gero ar blogo jausmo, o tik būsena tuo laiku.

Muziejaus nuotr.

Gatvės muzikos diena, 12:00
Kalniečių parkas

„Prieš 14 metų Vilniuje gimė pirmieji gatvės muzikos garsai, kurie liepą nuskambės 15-tą kartą visoje Lietuvoje. Šventė jau tapo svarbia ir laukiama Lietuvos muzikos tradicija. Norime garsiai paminėti tą muzikos užgimimą ir toliau auginti muzikantų kartas, kurioms ši šventė neretai – pirmas žingsnis profesionalios karjeros link“, – sako Gatvės muzikos dienos (GMD) organizatorė Viktorija Mamontovaitė. Šių metų tema – „Gimė garsas“.

Pasirodymų lokacijos bus išdėstytos didesniais tarpais, siekiant sumažinti žmonių būriavimąsi siaurose Kauno Kalniečių parko ir Čečėnijos aikščių vietovėse.

Prancūziška savaitė „Lauko kine“: „Dylerė (La daronne), 22:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Veiksmo komedija „Dylerė“ – legendinės prancūzų aktorės Isabelle Huppert komedijinio talento benefisas. Filmo centre – prancūzų-arabų kalbų vertėja Pasjans, dirbanti Paryžiaus policijos narkotikų skyriuje. Norėdama atsikratyti besivelkančių skolų, ji įsivelia į narkotikų verslą ir slapčia perima nieko neįtariančių marihuanos prekeivių siuntą. Pasjans pradeda stumdyti prekę smulkiems rajono dyleriams, bet darbo policijoje neatsisako. Rež. Jean-Paul Salomé.

SEKMADIENIS, 07 18

Paroda „Auf der suche nach der verlorenen Einheit. transformacijos perspektyvos“, 11:00 – 16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Iš Meksikos kilusios, šiuo metu gyvenančios iš dirbančios Vienoje, menininkės Guadalupe Aldrete, Sofia Cruz Rocha ir Paula Flores, prie bendros transformacijos sampratos prieina per individualios patirties, hermetinės filosofijos ir žinių per gamtą, perspektyvą. Esminį vaidmenį vaidina dualumo sąvoka. Trys menininkės ieško žymių pokyčių kurie leistų joms dialektiškai įveikti dvilypumą ir patirti vienybę su savimi, gamtos pasauliu ar net kosmosu aukštesniame ar pasikeitusiame sąmonės lygmenyje. Šis nepaprastas siekis tikriausiai yra susijęs su jų kultūrine kilme, pagal kurią mažiau Lotynų Amerikos, o labiau ikikolumbinės kultūros elementai turėtų būti lemiami. Šie „archetipiniai“ elementai susilieja su vakarietiškomis ir Azijos pasaulio pažiūromis į jausmingus, turinio požiūriu sudėtingus ir apskritai įdomius meno kūrinius. Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – menininkių tyrinėjantis-mokslinis požiūris suteikiantis jų kūriniams svarbų konceptualų pagrindą.

© Guadalupe Aldrete. Ten, kažkur. Tapyba. 17 x 24 cm. 2020 – 2021

Koncertas „Skamba Didieji Kauno Arkikatedros vargonai“, 16:00
Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Agnė Buškevičiūtė – Tumalavičienė (sopranas) baigė LMTA, mokėsi J. Sibelijaus akademijoje, Suomijoje. Jos repertuare operinė, kamerinė, šiuolaikinė muzika. Liepos 18 d. koncerte jauna dainininkė pademonstruos savo nepaprasto grožio balsą, atlikdama tiek lietuviškos klasikos kūrinius, tiek populiarių operų arijas bei 20 a. kompozitorių kūrinius.

Koncerte vargonuos Dalia Jatautaitė.

Sherman Tan & The Cross Band koncertas, 19:00
Kauno Kristaus Prisikėlimo Bazilikos terasa, Žemaičių g. 31A

Sherman Tan – svečias iš Malaizijos. Ypač stipraus ir savito balso savininkas, multiinstrumentalistas. Programoje skambės originalios kompozicijos, blues, rock, country klasika. Naudojant akustinius instrumentus, išgaunamas originalus ansamblio skambesys, subtiliai balansuojantis tarp gerai pamiršto seno ir dabar kuriamo naujo.

Bilietai parduodami 1 val. prieš koncertą tik bazilikos kasoje.