Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 12–15 dienoms

11 liepos, 2021, Maršrutai

PIRMADIENIS, 07 12

Žibintų dirbtuvės, 18:00
Draugystės parkas

„Kaunas 2022” bendruomenių programa „Fluxus Labas!” kviečia Dainavos mikrorajono gyventojus į žibintų dirbtuves bei sutartinių giedojimus.

2022-aisiais Kauną sudrebins visų mikrorajonų festivaliai. Dainavos seniūnija atsiskleis per šokio, dainų ir kitų scenos menų festivalį, kuriame atsiskleis gamtos magijos ir pramoninio rajono apjungtis. Pasiruošimas renginiui prasideda jau 2021-ųjų metų vasarą – vyks kūrybinės dainų, šokių ir kitų scenos menų dirbtuvės, kurias įvairiose Dainavos mirkorajono vietose ves vietiniai menininkai.

Žibintų gaminimas smagus ir paprastas – visos medžiagos suteikiamos, o jūsų kūriniai papuoš Dainavos festivalį 2022-ų metų birželį (o įgūdžiai išliks visiems laikams!). Tai puiki pramoga visai šeimai.

ANTRADIENIS, 07 13

S MOM renginių serija. „Atskiruma“, 17:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

S MOM – performanso platforma diskusijoms ir įvairiems (ne)motinystės būdams pristatyti, per performanso meno mediją, kuruojama menininkės Vaidos Tamoševičiūtės ir Guadalupe Aldrete (MX/AT). Šiemet į kūrybinę stovyklą S MOM atvyko ir Diana Soria Hernandez (MX/FI) su dukra Althea. Galerijoje įvyks visų menininkių performansai bei eksperimentų ir kūrinių, sukurtų stovyklos metu, peržiūra.

Diskusija „Menininkas ir bendruomenė: kaip tai veikia?“, 18:00
Online

Diskusijos metu kalbėsime apie bendrakūrybos proceso aspektus bei menininkų darbo su bendruomene modelius. Diskusijos pašnekovių klausime apie jų patirtis dirbant su bendruomenėmis, kalbėsime apie iššūkius ir apie nuostabiausias šio proceso akimirkas.

Diskusijos dalyviai:

Daiva Citvarienė – kuratorė, tyrėja, kultūros prodiuserė, dirbanti šiuolaikinio meno, atminties ir muzeologijos srityse. VšĮ „Kaunas 2022” Atminties biuro kuratorė bei „Istorijų festivalio“ vadovė.

Karolina Žernytė – aktorė, režisierė, eksperimentatorė, „Pojūčių teatro“ įkūrėja, kūrybinių teatro dirbtuvių pedagogė.

Jelena Škulienė – menininkė, kurios pagrindiniai kūrybiniai interesai – teksto, rašto, tekstilės ir vietos bendruomenių sąsajos, kalba, socialinis įtraukimas ir tyrimas, interviu pagrįsti vizualūs menai, performatyvus veiksmas.

Diskusijos moderatorius Justas Tertelis – asociacijos „Kūrybinės jungtys” narys, kūrybingumo ir kritinio mąstymo ugdymui skirtų projektų kuratorius, profesionalus teatro režisierius, aktorius ir dramaturgas aktyviai kuriantis teatro scenoje bei kūrybines praktikas naudojantis darbui su skirtingomis bendruomenėmis.

Ciklas yra skirtas tiems, kad domisi bendruomeninėmis, meninėmis ir kultūrinėmis praktikomis, yra šių veiklų praktikai ar entuziastai.

„American Songbook“ koncertas, 19:00
Kristaus prisikėlimo bazilikos terasa, Žemaičių g. 31A

Saksofonu gros Manvydas Pratkelis, pianinu Giedrius Nakas, lurie kartu mokėsi muzikos Olandijos aukštosiose muzikos mokyklose.

Koncerte išgirsime nuotaikingus, Amerikos klasika tapusius klasikinio džiazo kūrinius bei įvairias kitų stilių bei žanrų muzikines improvizacijas.

TREČIADIENIS, 07 14

Pažaislio muzikos festivalis. Šokio ir muzikos spektaklis „Boléro-Extended“, 19:00
Vytauto Didžiojo universiteto Didžioji salė, S. Daukanto g. 28

Tai neįprasta ir originali vieno garsiausių prancūzų kompozitoriaus Maurice’o Ravelio kūrinių „Boléro“ interpretacija. Lengvai atpažįstama melodija ir jos parafrazės scenoje vizualizuojamos Šeiko šokio teatro šokėjų ir Klaipėdos violončelių okteto atlikėjų. Originaliai dekonstruojama M. Ravelio muzika, scenoje atliekama vienos, kelių ar iš karto aštuonių violončelių, suskamba netikėtai ir šiuolaikiškai.

Danų choreografas Palle Granhøjus drauge su šokėjais kuria varžančiose aplinkybėse atsidūrusių asmenybių portretų galeriją, atskleisdamas unikalias kiekvieno trupės šokėjo savybes ir jomis papildydamas muzikinį spektaklio audinį bei interpretaciją.

Organzatorių nuotr.

Gyvos muzikos ir pašnekesių renginys „Ką Vakare?“, 19:00
„Bazooka“, Kęstučio g. 16

Jūsų lauks Atik Esup DJ’s, gyva muzika, bei jaukūs pasikalbėjimai su kviestiniais svečiais apie oranžinio sviedinio reikalus ir ne tik. Pašnekovai – Jonas Lekšas ir Giedrius Šlikas. Vedėjas – Jokūbas Ulinskas. Atlikėja – Grėtė Eitmantytė.

 Iniciatyvą palaiko „Kaunas 2022“ bendruomenių programa „Fluxus Labas!“.

Prancūziška savaitė „Lauko kine“: „Tiktai žvėrys (Seules les bêtes)“, 22:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Alpių kaimo apylinkėse per sniego audrą dingsta turtinga paryžietė. Policija neranda jokių pėdsakų, o į klaidų tinklą, susijusį su šiuo mįslingu įvykiu, įsipina keturi veikėjai: ūkininkas ir jo žmona, nuo nelaimingos meilės kenčianti jauna padavėja ir vietinis vienišius. Visi jie turi savų paslapčių, tačiau nė vienas neįtaria, kad viskas prasidėjo toli nuo šio žiemos vėjų užpustyto kalno, kitame žemyne, kur saulė nenumaldomai plieskia, ir kur skurdas diktuoja savo įstatymus. Prancūzų kino žvaigždėmis žibantis režisieriaus Dominik Moll detektyvinis filmas dalyvavo Venecijos ir Tokijo kino festivaliuose, pastarajame pelnė geriausios aktorės ir publikos simpatijų prizą.

KETVIRTADIENIS, 07 15

Gražiausių uvertiūrų vakaras: Mozart ir Rossini, 18:00
Prie Kauno miesto savivaldybės (Laisvės al. 96)

Kauno miesto simfoninis orkestras kartu su jaunosios kartos dirigentu Karoliu Variakoju klausytojus kviečia pasimėgauti vakaru, pripildytu vieno žymiausio italų operos kūrėjo Rosinio ir genijumi laikomo Mocarto operų uvertiūromis. Nesvarbu ar Jūs muzikos profesionalas, gurmanas ar mėgėjas, šiame susitikime išgirsite puikiai pažįstamas melodijas ir pajausite, kaip po atvirumi dangumi besiskleidžiant jų kompozicijoms jumyse atgyja įvairiausi jausmai.

Koncertas nemokamas.

Raudondvario jaunimo erdvės atidarymas, 18:00
Teritorija prie Instituto g. 2, Raudondvaris, Kauno raj.

Iki šiol Raudondvario bendruomenės nariai drauge su architektu Algimantu Grigu intensyviai kūrė jaunimo erdvę. Į kūrybinį procesą itin aktyviai įsitraukė bendruomenės jaunimas. Vidurvasarį bendruomenės nariai ir svečiai yra kviečiami išvysti naują erdvę Kauno rajone ir pasidžiaugti jos atidarymu. Raudondvario jaunimo erdvės atidarymas yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalis.

„Baltasis kiras“ akustiškai, 19:00
„Bocmano“ skveras, Kęstučio g. 41

Nuoširdus, tikras grupės vokalisto Tautvydo koncertas laukia „Bocmano“ skvere. Dainuosime visi!