Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 11–14 dienoms

11 liepos, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 07 11

Kultūra į kiemus Centre
Įvairios vietos

2022-aisiais tarptautinio pripažinimo sulaukęs projektas „Kultūra į kiemus“ apsilankys daugiau nei 80 kiemų, kurių laukia gyvo garso koncertai, parodos, šokio pasirodymai ir veiklos mažiesiems.  Centre ir senamiestyje kultūra svečiuosis liepos 11-16 d. Be visų kitų veiklų, dirbtuvių ir koncertų, mūsų žurnalas dovanoja iliustracijų parodą, kuri slėpsis K. Donelaičio g. 74 kieme.

Literatūrinis piknikas „Meilės istorijos parke“, 18:00
Kalniečių parko skaitykla

Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka kiekvieną liepos pirmadienį 18 val. kviečia į susitikimus su lietuvių meilės romanų rašytojais ir leidėjais. Literatūriniai piknikai vyks Kalniečių parke, šalia vasaros skaityklos. Šių susitikimų metu rašytojai skaitys ištraukas iš savo naujų, būsimų ir esamų romanų, bendraus su skaitytojais, kvies dalintis mintimis apie knygas, rašymą ir skaitymą. Šį pirmadienį svečiuose Ignė Ale ir Eglė Zakaraitė (Kijevič).

ANTRADIENIS, 07 12

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Kelionė į žvaigždes“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Lichtenšteino Kunigaikštystėje 2006 m. įkurtas fondo „sic itur ad astra [siaa]“ tikslas – padėti talentingiems dainininkams visame pasaulyje siekti profesionalios karjeros scenoje. Fondas remia dainininkus, finansuodamas koncertus tarptautinėse scenose bei sudarydamas jiems galimybes koncertuoti su garsiais orkestrais ir dirigentais. Solistai iš Vengrijos, Lichtenšteino, Lenkijos, Lietuvos šįkart pasirodys su Kauno miesto simfoniniu orkestru. Programoje – klasikinių operų arijos.

Pasidainavimai, 18:00
Kalniečių parko skaitykla

Pasidainavimai grupėje – tai galimybė pabūti kartu, prisiliesti prie praeities bei pajusti gamtoje ir kartu su gamta gyvenusio žmogaus mąstyseną. Susitikimų metu lavinsime balsus, dainuosime vasaros laikotarpio liaudies dainas ir sutartines, vaišių ir kitas mėgstamas liaudies dainas.

Dainavimo patirtis nebūtina.

Pasidainavimus ves grupės „Kadujo“ narės Ramunė Balčiūnienė ir Laura Lukenskienė.

„Pasaulis skamba“: „Opsa Dehëli“ koncertas, 19:00
Terasa „Laukas“, Nepriklausomybės a. 12

„GM Gyvai“ rengiamas pasaulio muzikos festivalis, „Kaunas 2022“ programos dalis, tęsiasi. Šįkart Kaune vieši Prancūzijoje, Bordo mieste susibūręs kolektyvas, kurio atliekamos romų giesmės ir laukinės kumbijos garsai paverčia koncertą epiniu šėlsmu. Gausus muzikantų būrys leidžia žongliruoti garsais ir stiliais, o spalvinga muzika įtraukia į nesibaigiančią šventę. Šis klajoklių orkestras yra visada pasiruošęs atiduoti maksimumą savo publikai ir ribų nepripažįsta.

TREČIADIENIS, 07 13

Edukacija „Monotipija tapyboje“, 17:30
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

„Edukacijoje pirmiausia aiškinsimės, kas yra monotipija, ją atliksime akriliniais dažais ant popieriaus, naudojant foliją. Vėliau piešinius tobulinsime teptuku ir dažais arba geliniais rašikliais. Monotipijos techniką jungsime su tapyba arba grafika. Galbūt kas nors norės panaudoti ir koliažo techniką.“ – apie paskaitą pasakoja tapytoja Laima Giedraitienė. 

Paskaita yra dalis renginių ciklo, skirto jaunimui skirtam projektui „Erdvė reikštis“. 

„Romuvos“ lauko kinas: „Titanė“, 22:30
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Praėjusių metų Kanus ištaškė ir „Auksinę palmės šakelę“ laimėjo Julios Ducournau smurto, sekso ir pulsuojančios muzikos pliūpsnis. Vaikystėje po avarijos Aleksos galvoje buvo įmontuota titano – karščiui ir smūgiams itin atsparaus metalo – plokštelė. Suaugusi mergina jaučia vieno kiečiausių metalų poveikį – polinkį piromanijai ir destrukcijai, nevaldomą potraukį seksui… su automobiliais. Hormonų ir benzino mišinys jos kūne kelia agresijos bangas. Orgijas keičia kruvinas žiaurumas, o kai istorija, atrodo, jau pasiekė kulminaciją, įvyksta keistas susitikimas. Kiek košmariška, tiek ir komiška, bet griežtai N-18.

KETVIRTADIENIS, 07 14

Istorijų festivalis. Parodos „Kelionė“ atidarymas, 18:00
LSMU Emanuelio Levino centras, V. Putvinskio g. 14

Prancūzų menininkės Marilia Destot paroda „Kelionė“ pakvies lankytojus į intymų asmeninių išgyvenimų pasaulį.

Parodoje pristatomi įvairia technika atlikti pastarųjų metų projektai, kuriuose menininkė tyrinėja savo šeimos šaknis ir atkuria vaizduotės atmintį. Savo lietuviškomis šaknimis ir žydišku paveldu Marilia Destot pradėjo domėtis 2001 m., kai pirmą kartą atvyko į Lietuvą. Nuo 2019 m. menininkė plėtoja Kauno fotografijos galerijoje pradėtą projektą „Kelionė“ ( The Journey), kuriame jungia archyvinę medžiagą ir savo šeimos narių prisiminimus bei pasakojimus.

Marilia Destot nuotr.

„ConTempo“. Šokio ekskursija „Einu pirkti pieno“, 19:00
S. Žukausko g. 11

Tradicija tapęs scenos menų festivalis „ConTempo“ šiemet žada daugiau kaip 140 pasirodymų. Į festivalį pakviesti atlikėjai užgniauš kvapą bei užtikrins nuotykį čia ir dabar, o pasirodymus lydės susitikimai su menininkais. Nusiteikime intensyviam rugpjūčiui, o liepą pradėkime nuo klausimo – kas gali nutikti einant pirkti pieno Eiguliuose? Šiuolaikinio šokio kūrėjos Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė su kūrybine komanda nusprendė pažvelgti į, atrodytų, eilinio miesto rajono eilinę dieną ir atrasti tai, kas mūsų gyvenimuose sukuria pasaką. Arba paklausti, kaip mes kuriame pasakas kasdienybei?

Šokio ekskursija pirmą kartą buvo pristatyta 2021 metais Šeškinės mikrorajone, Vilniuje. Menininkės Eiguliuose nusprendė ne tik adaptuoti originalią kūrinio versiją, bet kuo įmanoma labiau ją pritaikyti Eigulių mikrorajono istorijai, architektūrai ir jo gyventojams. Tad, jeigu matėte „pirmąjį pieną“, šis tikrai bus kitoks! Prisijungti galite ir liepos 15, 16, 17 d.

D. Matvejevo nuotr.

Alinos Orlovos koncertas, 20:00
VDU Botanikos sodas, Ž. E. Žilibero g. 6

Išskirtinio braižo dainų autorė ir atlikėja Alina Orlova kviečia į koncertą, kuriame su grupe pristatys savo naujausią albumą „Laumžirgiai“. Jis – minimalistinis, mąslus ir atmosferinis, gana gyvo, lengvai psichodelinio skambesio, į pasaulį žvelgiant tarsi iš laumžirgio skrydžio.

M. Repečkos nuotr.

Grupės „G&G Sindikatas“ koncertas, 20:00
„Pakrantė“, Nemuno sala

„G&G Sindikatas“ jau nuo 1995-ųjų aukštai iškėlę galvas vis lipa ir lipa į Lietuvos ir užsienio scenas. Išleidę 8 albumus ir gavę kone 15 muzikos apdovanojimų jie savo tekstais vis tiek nepamiršta eiti per sistemą: maištauja, bando atverti akis mūsų visuomenei bei traukia per dantį. Be tabu, be melo kaukių ir be drebančių kinkų – grupė savo tekstais taikliai smogia ten, kur skauda.

M. Repečkos nuotr.