Žurnalų archyvas

Maršrutas liepos 1–3 dienoms

30 birželio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 07 01

Šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“ (ir savaitgalį)
Įvairios vietos

Jau aplankęs taksi parką Vilijampolėje ir įsikūręs miesto centre festivalis toliau platina kultūros stichijas po Kauną. Penktadienį lankykite trumpam atvertą ir naujausiems mados vėjams pasidavusią M. Žilinsko galeriją, pasileiskite kasas „Kaunas 2022“ vasaros scenoje, atraskite naujus Maironio ir Velnių muziejų kampus ir pasinerkite į fotografijos galerijos projekcijas. Viską aplankius beliks užsibarikaduoti „Pergalės“ fabrike ir šokti iki ryto.

Daugiau informacijos apie festivalį: www.audrafestival.lt

Salvador Dalí parodos „Dieviškoji komedija“ atidarymas, 15:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

1950 metais Italijos vyriausybė, ruošdamasi 700-osioms Dantės Aligjerio gimimo metinėms, pasiūlė Salvadorui Dalí nupiešti 100 akvarelių, iliustruojančių 100 Dantės „Dieviškosios komedijos“ giesmių. Garsusis ispanų kilmės dailininkas siurrealistas ėmėsi darbo ir 1951 metais kelios akvarelės buvo eksponuotos Romoje. Tačiau galiausiai Italijos vyriausybė nusprendė, kad Dantės kūrinį turi iliustruoti italų menininkas. Vis dėlto Dalí savo iniciatyva nutarė užbaigti ciklą. 1959-ųjų liepą Prancūzijos leidykla „Les Heures Claires“ įsigijo visas leidybos teises ir ciklas buvo kruopščiai išgraviruotas bei išspausdintas. Dalí kūriniuose pirmiausiai iliustruoja ir atspindi savo paties teorijas ir idėjas. Jam buvo svarbiau pavaizduoti ne tai, ką matome, o tai, ką jaučiame arba kaip mąstome, ko gero, patys to nesuvokdami.

Festivalis „Gatvės rokas“ (ir šeštadienį)
Karmėlava, Kauno raj.

Tradiciškai renginyje netruks roko, gatvės meno, fotografijos – bus pristatytas naujas muzikinius karmėlaviškių pomėgius atskleidžiantis piešinys, surengta koncertų akimirkų paroda, gros „Colours of Bubbles“, „Akli“ ir kitos grupės. Netikėtas akcentas – Algimanto Šlapiko ir liuksemburgiečio Serge Ecker sukurta skulptūra, vaizduojanti cepeliną.

ŠEŠTADIENIS, 07 02

Šiuolaikinio miesto festivalis „Audra“: diena Ąžuolyno parke, 14:00
Ąžuolynas

Įspūdingas nemokamas šiuolaikinio miesto festivalio renginys lauks šeštadienį kiekvienam kauniečiui mylimoje vietoje – Ąžuolyno parke. Bene intymiausioje miesto dalyje, tarp ąžuolų ir žaliuojančios augmenijos, išdygusi scena priglaus tiek gyvą koncertą, tiek dieninį vakarėlį.

Daugiau informacijos apie festivalį: www.audrafestival.lt

Pažaislio muzikos festivalis. Koncertas „Nepaklusnumo liepsnos“, 17:00
Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Zapyškis, Kauno raj. 

Romo Kalantos metams paminėti skirtą programą „Nepaklusnumo liepsnos“ klausytojams pristatys Kauno fortepijoninis trio ir baritonas Giedrius Prunskus. Muzikų pasirinktoje spalvingoje programoje į 1972-ųjų metų gegužės mėnesį nukels tų dienų įvykių liudininko, kompozitoriaus Vidmanto Bartulio dienoraščio fragmentai, skambės čekų modernisto, XX a. pradžioje kūrusio Vítězslavo Nováko, ukrainiečių postmodernisto Valentino Silvestrovo, impresionizmo meistro Maurice‘o Ravelio, tradicines formas laužyti nevengusio Anatolijaus Šenderovo ir universalaus mokslininko bei menininko Giedriaus Alkausko kūriniai.

Atlikėjų archyvo nuotr.

„Romuvos“ lauko kinas: „Likimas ir fantazijos (Guzen to Sozo)“, 23:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejaus kiemelis, Vytauto pr. 52

Netikėtas meilės trikampis, nepavykęs planas suvilioti ir nesusipratimo nulemtas susitikimas. Trys istorijos apie santykių sudėtingumą, Ryûsuke Hamaguchi filme pasakojamos per sutapimus įsimylėjusių moterų gyvenimuose. Meiko susivokia, kad vyras, kurį beįsimylinti jos geriausia draugė, yra jos buvęs vaikinas. Nao sutinka įvykdyti savo „draugo su privalumais“ planą prieš jo profesorių. Nacuko sutinka moterį, kurią mano pažįstanti ir tai paskatina jas abi išpažinti širdyse ilgai slėptus jausmus.

SEKMADIENIS, 07 03

Festivalis „Audra“: diena Santakos parke, 10:00
Santakos parkas

Didysis muzikinės „Audros“ dalies uždarymo koncertas vyks Neries ir Nemuno santakoje. Vakarėjant čia pasirodys estų repo superžvaigždė Tommy Cash, o jį apšildys post-punk ir alternative stilių muziką grojanti grupė BA., lietuvos R&B muzikos pirmūnas Free Finga bei kaunietiško roko pažibos „Flash Voyage“. Diena prasidės ryte nuo aklojo tinklinio turnyro ir kitų veiklų! Jos tęsis ir kitose miesto vietose.

Daugiau informacijos apie festivalį: www.audrafestival.lt

Paroda „Sraunios būsenos“, 12:00–20:00
„Nemuno7“, Zapyškis

Valentino Klimašausko kuruojamas parodų ciklas „Takūs kūnai“ antroje dalyje pristato dviejų skirtingų kartų menininkus, kurių kūrinius apjungia savybė panardinti žiūrovus į ypatingos kokybės terapines garso, virtualias ir vaizdo aplinkas. Henrikas Gulbinas – dokumentinių filmų kūrėjas, melomanas, vienas lietuvių videomeno pradininkų. Tuo tarpu Gailės Cijūnaitytės virtualios tikrovės instaliacija yra paremta binauralinio ASMR (Autonominė sensorinė meridianinė reakcija) fenomenu „YouTube“ kanaluose. Kultūros laive taip pat aplankysite pirmojo etapo kūrinius ir augalų pionierių želdynus.

Paroda „Kaunas–Vilnius: nuversti kalnus“, 12:00–18:00
A. Mackevičiaus g. 27

Kaunas ir Vilnius, Vilnius ir Kaunas. Didžiausi Lietuvos miestai. Konkuruojantys, nesutariantys, bet ir būtini vienas kitam. Kaip ir kodėl jie (ne)sugyvena? Vilniaus ir Kauno gyvenimą apaugusi puikybė ir prietarai paslepia tiesą – šiems miestams reikia vienas kito, kitaip jie pasmerkti „karikatūrinei egzistencijai“. Tai dar prieš šimtą metų savo dienoraštyje užrašė Mykolas Römeris. Apie tai pasakoja MO muziejaus ir Kauno miesto muziejaus tuo pačiu metu Vilniuje ir Kaune veikianti paroda – ji atveria pamatinę dviejų miestų priklausomybę, kaip jie formavo vienas kitą ir kaip iš jų įtampos atsirado šiuolaikinė Lietuva.

Organizatorių archyvo nuotr.