Žurnalų archyvas

Maršrutas lapkričio 7–10 dienoms

7 lapkričio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 11 07

Koncertas „Jauno džiazo dienos“, 18:00
Kauno Juozo Gruodžio konservatorija, J. Gruodžio g. 6

Koncertų ciklas „Jauno džiazo dienos vol.2” skirtas skatinti pagarbą autorių teisėms bei populiarinti džiazo muziką Lietuvoje.

Programoje – Lietuvos džiazo grupių „Collaborative Jazz Septet“ (vad. Donatas Petreikis ir Karolis Šarkus) bei „The Schwings Band“(vad. Remigijus Rančys) koncertai. 


„Iš arti“ / Baltijos muzikos dienos: „Vizijos“. Talino naujosios muzikos ansamblis, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Festivalio programoje žvilgsnis kryps į Lietuvos, Latvijos ir Estijos kompozitorių kūrybą bei atlikėjus, kurių pristatoma programa šiais metais itin turtinga“, – sako „Iš arti“ meno vadovė Viltė Žakevičiūtė.  

Svečiai iš Estijos – Talino naujosios muzikos ansamblis, publikai pristatantis šviežią, nekonformistišką ir naujai suvokiamą muziką – atliks Märt-Matis Lill, Elis Hallik, Justinos Repečkaitės ir kt. kūrinius.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

„Renginyje laukiame mokančių ir nemokančių šokti, atėjusių su pora ir be poros. Čia pasiduosite polkai, valsui, kadriliams ir įvairiems lietuvių kaimo pasilinksminimuose įprastiems šokiams. Mokymų metu susipažinsime su tradicinių šokių pagrindais, mokysimės bendravimo šokių (šokių, kuriuos šoka 2 ir daugiau porų: „Pranavada“, „Blezdingėlė“, „Kepurinskis“, „Mikita“ ir kitų). Mokymus ves muziejininkė dr. Laura Lukenskienė“, – rašoma kvietime.

Šokių vakaro metu gros: Albinas Vaškevičius (armonika), Augustas Černiauskas (armonika), Roberta Daugėlaitė (fortepijonas), Deimantas Makrickas (armonika), ansambliai „Serbentėlė“, „Kauno bandonija“, „Šilko stygos“ ir kiti.

ANTRADIENIS, 11 08

Kinas, kuriam nereikia žodžių: „Metropolis“, 17:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Romuva“ kviečia pasinaudoti išskirtine galimybe ir pamatyti žinomiausius nebylaus kino šedevrus didžiajame ekrane. Projektas „Kinas, kuriam nereikia žodžių“ kauniečiams ir miesto svečiams dovanoja net 6 nemokamus seansus.

„Metropolis“ (1927, rež. Fritz Lang) – nebylus mokslinės fantastikos filmas, kurio veiksmas vyksta distopiniame mieste. Tai futuristinis žvilgsnis į žmonijos susvetimėjimą ir susiskaldymą dėl technologinės pažangos. Filmo veikėjai suskirstyti į dvi grupes: „mąstytojus“, kurie tik kuria planus, bet nemoka valdyti technikos, ir darbininkus, kurie rūpinasi gamyba nežvelgdami į ateitį. Miesto valdovo sūnus mėgina būti elito ir darbininkų tarpininku. Priklausydamas „mąstytojų“ kastai, jis išdrįsta nusileisti į pogrindį, kur vergauja darbininkai. Tai, ką ten pamato, jį nepaprastai nustebina.

Nemokamus kvietimus į renginį galima atsiimti kino teatro kasoje darbo laiku iki seanso pradžios.

Ekskursija po „Berželio“ biblioteką, 17:30
Taikos pr. 113B

„Saugi pradžia“ kviečia patikrinti, ar biblioteka gali skraidyti. „Atvykite pas mus ir „laiko mašina“ nukelsime jus į 1974 metus, kur sužinosite, kas sieja Dainavos ir Aleksoto mikrorajonus. Jei neskubėsite grįžti laiku atgalios, turėsite galimybę susipažinti ir patys išbandyti, kaip knygos buvo ieškomos fonduose bibliotekos įsikūrimo metais ir palyginti su šios dienos procesais. Kviesime pasivaikščioti bibliotekos koridoriais, atsiversti metraštį ir ieškoti laiko paliktų pėdsakų – įvertinti ne tik kaip keitėsi pati „Berželio“ biblioteka, bet ir bibliotekininko profesija“, – rašoma kvietime.

Registracija.


Vakaras „Cesiulė kalbina Elžbietą Banytę“, 18:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Apie lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų darbą ir pamokas, literatūros dalyko problemas bei niuansus, atnaujintą mokyklinės literatūros programą bei rekomenduojamus sąrašus, egzaminus ir ruošimąsi jiems, apie moksleivių motyvaciją ir meilę bei nemeilę knygoms – su filologe, mokytoja, literatūros kritike Elžbieta Banyte kalbėsis literatūrologė, kultūrinės veiklos organizatorė Agnė Cesiulė.

Filmo „Geras gyvenimas“ premjera ir susitikimas su režisierėmis, 18:20
„Romuva“, Laisvės al. 54

Naujoji dokumentika – tai skvarbus žvilgsnis į šiandien lyg virusą skirtingose pasaulio šalyse populiarėjantį startuolį – bendruomenišką būstą (ang. co-living), kuriame kiekvieno asmeninis gyvenimas tampa verslu, o verslas – gyvenimu, kuriame visus jungia vienas tikslas – siekti maksimalios savirealizacijos sumažinant savo poreikius iki miego kapsulės dydžio.

Režisierės Marta Dauliūtė ir Viktorija Šiaulytė siekia kritiškai pažvelgti į bendruomeniško būsto startuolių modelį ir antreprenerystės sampratą ir klausia, kas nutinka, kai verslo kalba tampa asmenybės dalimi, o bendruomenė virsta preke?

Po filmo vyks susitikimas su režisierėmis. Pokalbį moderuos menotyrininkė, kino tinklaraščio „Cinema Bang Bang“ redaktorė Silvija Butkutė.

TREČIADIENIS, 11 09

Pietų pertrauka parodoje „Prieš… ir po 100 metų“, 12:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtoje ekspozicijoje pristatomi kūriniai, sukurti beveik prieš šimtą metų ir dabar, jau po šimto metų, atskleidžiant kūrybinių principų kaitą ar plastikos ir technologinių sprendimų panašumus. Ekskursijos metu susipažinsite, kaip aplinka ir kontekstas per šimtmetį keitė ir keičia meno suvokimą ir išraišką, kuri, atsispirdama ir tęsdama Kauno meno tradicijas, įsipina į pasaulio Didįjį Peizažą.

Ši pietų meto ekskursija – su parodos kuratore Aušra Vaikūniene.

Rimantės Ropytės nuotr.

Susitikimas „Gyvenimo spalvos ir atspalviai“, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Neries padalinys, A. Stulginskio g. 61

Susitikime dalyvaus rašytojos Jolanta Vilkevičiūtė ir Kamile Birgė. Autorės pristatys savo naujausias knygas „Mirtis pagal fengšui“ ir „Nuodėmės, kurios gyvena tarp mūsų“.

Rašytojos papasakos, kaip gimsta jausmų romanai ir detektyvinės istorijos. Kaip atranda savo kūrinių herojus ir kiek jie gyvenimiškai realūs, kokios gyvenimo spalvos ir atspalviai, tonai bei  pustoniai. Ir ką apie meilę galvoja jų knygų herojai?

D. Kazragytės knygos „(Ne)paskutinis veiksmas“ pristatymas, 17:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Dalyvaus aktorė, rašytoja D. Kazragytė. Renginį ves teatrologė Elvyra Markevičiūtė.

Doloresa Kazragytė nuo 1969 iki 2003 metų buvo Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė. Reikšmingiausius vaidmenis sukūrė Jono Jurašo, Jono Vaitkaus, Eimunto Nekrošiaus, Gyčio Padegimo spektakliuose. D. Kazragytė parašė pjesę „Pirelli“, eseistikos knygas „Tiltas be turėklų“, „Gyvenimas prieš gyvenimą“, „Raudoni sandaliukai“, „…be pabaigos…“, „Švytintis rūkas“, „(Ne)paskutinis veiksmas“, išleido lyrinės prozos rinktinę „Kasdienybės rožinis“, novelečių knygą „Lengvi vienatvės atodūsiai“, esė, novelių ir istorijų knygą „Ramybės nerimas“, knygą dienoraštį „Kur skrendi, vienišas paukšti“.

V-ojo Vilniaus analoginės fotografijos ir kino festivalio 8mm kino vakaras, 18:30
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Renginio partneris ankstyvojo kino festivalis „Pirmoji banga“ pristatys nebylią rež. Harry Langdon Slapstick trijų 8mm juostų komediją „Soldier man“, sukurtą 1926 metais.

Filmą įgarsins gyva muzika – specialiai filmui parengto garso takelio atlikimas pianinu kuria gyvą dialogą su filmu ir ryšį su žiūrovu, pateikdamas unikalią juostos interpretaciją.

Šokio spektaklis „Meilės erdvė / amour espace 2021“, 18:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Ben J. Riepe kūrinys paremtas originaliu 2007 m. sukurtu spektakliu „amour espace“. „Seniai mąsčiau apie naujos „amour espace“ versijos sukūrimą, todėl pakvietimas atvykti į Kauną ir dirbti su pripažintu šokio teatru AURA bei dešimties šokėjų komanda suteikė mums galimybę leistis į šį nuotykį kartu“, – nurodė choreografas. Jo darbai žinomi dėl savo „klaidžiojimo“ tarp šokio / choreografijos ir vizualiųjų menų, o taip pat dėl vis labiau scenoje panaudojamo muzikos, kompozicijos bei dainos derinio, virstančio įspūdingais visuotinio meno kūriniais. Naujoji „amour espace“ versija apjungs gyvą muziką ir sodrią šviesų, garso bei atlikimo atmosferą, kuri suteiks žiūrovams itin juslinę patirtį, bus išryškinti mūsų realybės skaitmeniniame amžiuje elementai ir, palyginus su 2007 m. versija, taip pat atskleistas labiau intuityvus, fizinis ir „gyvuliškas“ atlikimo būdas bei judesys.

Teatro archyvo nuotr.

KETVIRTADIENIS, 11 10

Spektaklis „Kafka insomnia“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Projekto inciatorius kompozitorius Andrius Šiurys muzikinio spektaklio idėją pagal Franzo Kafkos kūrybą nešiojosi jau seniai.  Vizualinis gyvos muzikos spektaklis paaugliams ir suaugusiems pasakoja sapniškai realistišką čekų rašytojo vienos nemigos nakties istoriją. Sapnavimas būdraujant – tai kūrybos metodas, gyvenimo būdas, ligos padarinys ar pagrindinė Kafkos literatūrinio pasaulio genialumo sąlyga? Nemigos kuriamas ir į apčiuopiamą tikrovę įsiveržiantis sapnas F. Kafkos kūrybą paverčia sąlygine, pilną netikėtų įvaizdžių, ištęsto laiko pojūčio, pirmalaikių absurdo, egzistencializmo ar net siurrealizmo apraiškų, einančių koja kojon su realizmo mokyklai būdingais nuosekliais aprašymais.

Teatro archyvo nuotr.

Koncertas „Angelų muzika“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Daugiau nei penkiolikos tarptautinių konkursų laureatė ir nugalėtoja, pianistė Inga Liukaitytė yra koncertavusi Barbakano centro salėje Londone, Edinburgo „Fringe“ festivalyje, Glazgo karališkoje koncertų salėje ir kitose prestižinėse salėse. Atlikėjos pasirodymai išsiskiria intelektualumu, muzikinių spalvų ryškumu ir orkestriniu skambesiu. Pianistės interpretacijose susipina dėmesys detalėms, emocinis gilumas ir subtilumas. Koncerto programoje – Olivier Messianen, Stasio Vainiūno, Carl Vine, Johann Sebastian Bach, Mikalojaus Konstantinio Čiurlionio, Ludwig van Beethoven muzika.

„Common People“. Filmas „Visa, kas kvėpuoja (All that Breathes)“, 19:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tęsiasi ketvirtasis Kauno menininkų namų organizuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklo sezonas, kviečiantis tyrinėti individo ir bendruomenių santykį su aplinka, kraštovaizdžiu. Geriausiu filmu dokumentinio kino kategorijoje Sandanso ir Kanų kino festivaliuose pripažinta Shaunak Sen juosta „Visa, kas kvėpuoja“ tamsėjančiame Delio apokaliptinio oro ir didėjančio smurto fone vaizduoja du brolius, kurie rizikuoja savo gyvybėmis tam, kad apsaugotų vieną šių neramių laikų auką: paukštį, žinomą kaip Juodasis aitvaras.

Ledo ritulio turnyras „Baltic Challenge Cup“, Lietuva-Lenkija, 19:00
Kauno ledo rūmai, Kovo 11-osios g. 26

Kovos dėl Baltijos šalių iššūkio taurės keliasi į Kauną. Jokio atsitiktinumo – juk būtent čia lygiai prieš 100 metų prasidėjo Lietuvos ledo ritulio istorija.

1922-ųjų Laikinosios sostinės optimizmas ir 2022-ųjų Europos kultūros sostinės ambicijos – ši laikui nepavaldi kaunietiška kombinacija garantuoja azartišką turnyrą. Lietuva, Latvija, Estija, Lenkija – dėl „Baltic Challenge Cup“ susikaus šių šalių vyrų rinktinės.

„Krapka;KOMA“ (UA) ir Bjelle koncertas, 21:00
Socialinis centras „Emma“, A. Mickevičiaus g. 35

Atsinaujinusias „Emmos“ erdves užburs multi-instrumentalistinis elektronikos duetas iš Lvivo, Ukrainos – Krapka;KOMA. Grupė, bendradarbiaudama su fondu Ukrainoje „Musicians Defending Ukraine“, kuris remia muzikos kūrėjus išėjusius į karo tarnybą, renka pinigus paramai, todėl dalis pelno, surinkto turo metu, bus skirtas šiam fondui paremti. Svečius apšildys šiuo metu eksperimentinę lyriką kurianti Bjelle.