Žurnalų archyvas

Maršrutas lapkričio 3–7 dienoms

2 lapkričio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

TREČIADIENIS, 11 03

Fotografijų įvykis: Raphael Baldaya paroda „Dirbtinės gėlės“, 11:00 – 18:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Galerija kviečia į vienos dienos fotografijų įvykį: italų fotografo Fabrizio Fortini (kūrybinis slapyvardis Raphael Baldaya) parodą „Dirbtinės gėlės“. Fotografijos įvykio metu bus eksponuojamos Milano kapinėse analoginiu būdu sukurtos dirbtinių gėlių fotografijos, kurias lankytojai galės išsinešti. Paroda siejama su Visų Šventųjų ir Vėlinių dienomis Lietuvoje.

Vyčio Šulinsko fotografijų paroda „Septintoji diena“
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Palemono padalinys, Marių g. 37

Nuotraukų serija pasakoja apie tai, kas vyko Alytaus gaisro likvidavimo metu. Nors tai tik kelių minučių reportažas, tačiau jis puikiai iliustruoja miestą ir šalį ištikusią ekologinę katastrofą, ten tvyrojusią atmosferą, nepavydėtinas ugniagesių darbo sąlygas ir jų emocijas, pasiaukojimą.

Parodą galite aplankyti bibliotekos darbo metu: I–V – 9–17. 

Garso dirbtuvės „Šilainių radijas“, 15:30 (iki sekmadienio)
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinys, Baltų pr. 51

Šilainiškiai kviečiami kartu su menininkėmis Samantha Lippett ir Julija Lečaite pasinerti į radijo programos kūrimo procesą garso dirbtuvių metu. „Dirbtuvių metu pakviesime išbandyti įvairias garso kūrimo ir įrašymo technikas, vaikščiosime po Šilainius ir kartu kursime radijo programas!“

Turite pasakojimą, eilėraštį ar dainą, kuri jums patinka? Turite idėją radijo programai? Pasidalinkite telefonu: +370 692 70806 arba elektroniniu paštu: silainiuradijas@gmail.com

Filmų seansų ciklas „Kinas kaip terapija“: „Pavyzdingas elgesys“, 18:30
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Kauno kino centras „Romuva“ kolegų KKC salėje kviečia filmų pagalba pažinti save, permąstyti kasdieninius iššūkius ir geriau suprasti kitus žmones bei jų jausmus nemokamuose kino terapijos seansuose. 

Išgyvenęs nužudyto brolio netektį, režisierius Audrius Mickevičius įžengė į Lukiškių kalėjimą. Čia jis susitiko su nuteistaisiais iki gyvos galvos Rimu ir Rolandu. Gyvagalviais vadinami kaliniai gyvena stovinčiame laike, bet nepraranda vilties pasikeisti ir kada nors išeiti į laisvę. Paties režisieriaus nuostatų kaita ⎯nuo pykčio iki atleidimo ⎯ tampa radikalia kelione, o šią nutraukia mirtina liga. Filmą baigė scenarijaus redaktorius, filosofas Nerijus Milerius. Filme nagrinėjamos atleidimo ir socialinio teisingumo idėjos.

Kino terapijos seansą pristatys su suimtais ir nuteistais žmonėmis dirbusi psichologė, Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė Jūratė Marcinkevičienė savo praktikoje taikanti kognityvinės elgesio, meno terapijos metodus ir relaksacijos technikas.

Renginys nemokamas, tačiau privalomi GP ir registracija: https://forms.gle/wenf5fdaJ89tK3dk8.

Kadras iš filmo

Net.art ir interneto kūnas su Dovydu Laurinaičiu“, 19:00
Online

Platforma „on:real“ žada, kad anatomines interneto dalis renginio metu atskleisti padės tarpdisciplininis menininkas ir tyrėjas Dovydas Laurinaitis. Šiuo metu jis daug dėmesio skiria žmonių ryšiams ir protėviškam gydymui pasitelkiant kalbą, technologijas, judėjimą ir kolektyviškumą. Su internetu jis dirba ieškodamas būdų nulaužti internetą siekiant išgauti biologinę reakciją ir tokiu būdu ištrūkti iš socialumo simuliakro. Veiksmas – „Kauno pilno kultūros“ feisbuke.

„on:real“ susideda iš internetinių renginių, aktualias nuorodas archyvuojančios instagram paskyros @o.n.real bei nuolat pildomo internetinio portalo www.onreal.ooo, kuriame rasite eksperimentinius tekstus, srities profesionalų katalogą bei nuorodų į internetinio meno darbus duomenų bazę.

KETVIRTADIENIS, 11 04

Performansų paroda-videoprograma „S MOM. Pratęsti kūnai“, 18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Lapkričio 4-27 dienomis Kaune, Vienoje ir Berlyne bus pristatytas performanso platformos „S MOM“ renginys „Pratęsti kūnai“.

„S MOM“ sparčiai auga ir šiemet pristato jau 16 menininkių, bei po vieną projekto kuratorių – Vaidos Tamoševičiūtės ir Guadalupe Aldrete darbą. „Mes kuriame šį tarptautinį tinklą, norėdamos palaikyti ryšį, priklausyti, teigti savo gentį per performanso meną, skatindamos kalbėti nutolusiomis (ne)motinystės temomis.“

KMN 50: Marijos Nemčenko parodos „LAK“ atidarymas, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

KMN gimtadienį pasitinkanti paroda yra didesnio projekto dalis, kurio epicentre – baltieji gandrai (lot. Ciconia Ciconia) bei jų migracijos keliai iš Lietuvos, pro Palestiną, į Pietų Afriką, kiekvienoje šalyje matant gandrą skirtingame kontekste, tačiau turintį vieningą simboliką. Gandro simbolizuojama „laimė“ perskaitoma ir naujo filmo pavadinime, transliteruotame iš anglų kalbos žodžio „luck“ ir suprantamame kontinentaliai. Parodoje – ir filmas, ir jį lydintys tekstai.

Kurdama filmą Marija Nemčenko dviračiu keliavo po Lietuvą ir kalbino ornitologus, šnekėjosi su kaimo ir miesto žmonėmis, darbininkais laukuose, senoliais vienkiemio sodybose, susitiko su uždara religine bendruomene prie Baltarusijos sienos bei kitais atsitiktinai sutiktais žmonėmis.

PENKTADIENIS, 11 05

„Kaunas Art Book Fair“, 17:00 (visą savaitgalį)
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Kauno fotografijos galerija ir šiuolaikinio meno knygynas „Six Chairs Books“ kviečia į jau trečią kartą Kaune vyksiančią meno leidinių mugę kurios metu bus pristatomi istoriniai ir šiandien kuriami meno leidinių archyvai, ypatingą dėmesį teikiant iki šiol neišgirstiems pasakojimams – bendruomenių istorijoms bei kūrybos formoms, kurios savo laiku nebuvo pristatomos menininkų parodose. Mugė ragins diskutuoti, ar galima į archyvą žvelgti ne kaip įvietintą ir įlaikintą saugyklą, bet transformuoti jį į dialogo, bendrystės, mainų ir diskusijų erdvę.

„Kaunas Art Book Fair“ metu leidinius pristatys 19 leidėjų, menininkų ir knygynų, vyks paskaitos, kūrybinės dirbtuvės, diskusijos, knygų pristatymai, ekskursijos ir skaitymai, bus eksponuojami dizainerio Jurgio Griškevičiaus šiuolaikiškai permąstyti „Post Ars“ plakatai.

Andriaus Staniulio nuotr.

Tarptautinės parodos „MagiC Carpets Landed“ atidarymas, 18:00
Įvairios vietos

Tarptautinė šiuolaikinio meno paroda „MagiC Carpets Landed“ vyks 2021 m. lapkričio 5 – 2022 m. sausio 23 d. Kaune. Ši paroda taps vienu pagrindinių vizualiojo meno renginių, atidarančių „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programą.

Parodoje Kaune bus pristatyti per keturis Kūrybiškos Europos projekto „Stebuklingi kilimai“ („MagiC Carpets”) metus dalyvavusių menininkų, kartu su vietos bendruomenėmis, sukurti meno kūriniai.
Ekspozicija Kauno paveikslų galerijoje, Kauno geležinkelio stotyje ir įvairiose viešose Kauno miesto erdvėse.

Lankytojus lydės specialiai parodai sukurtas papildytos realybės gidas ir dramaturgo Justo Tertelio kurtas pasakojimas.

Miuziklas „Karmen. Viva amor“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Frank Wildhorn, Norman Allen ir Jack Murphy miuziklas „Karmen. Viva amor“ pasakoja šiuolaikinę istoriją, paremtą puikiai žinoma Prospero Mérimée novele, kurią labiausiai išgarsino tuo pačiu pavadinimu sukurta G. Bizet opera. Tačiau šie minėti kūriniai davė miuziklo autoriams tik pagrindinių istorijos veikėjų charakteristikas ir siužeto esmę. Miuzikle pagrindinių veikėjų tarpusavio santykiai, raida kreipiama gerokai nūdienai artimesne linkme, veiksmas vyksta mūsų dienomis, tad ir pasakojimo kontekstas labiau artimas ir suvokiamas.

Teatro archyvo nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 11 06

Paroda „Marc Chagall. Stebuklo laukimas“, 10:00–17:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52

Parodoje eksponuojami šokiruojantį ir siurrealistinį sapno vaizdą primenantys XX a. kūrusio modernisto darbai. Išsamus M. Chagallo biografijos ir kūrybos pristatymas veda į tris, pagal dailininko kūrybos laikotarpius suskirstytas, parodos temas: darbų retrospektyvą, seriją „Dafnis ir Chloja“ ir seriją „Keturios pasakos iš Arabiškų naktų“.

Kaune iki kito pavasario bus rodomi 43 originalūs M. Chagallo darbai. Atsižvelgiant į epideminę situaciją, parodoje bus pristatytas inovatyvus garso gidas. Parodą Lietuvos švietimo istorijos muziejus rengia bendradarbiaudamas su „Art Expo SIA“ (Ryga, Latvija).

Spektaklis „Vėjo prigimtis“, 15:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Spektaklyje persipina daug vis dar aktualių šeimos santykių klausimų: apie užspaustas ir nerodomas emocijas, nemokėjimą ar negalėjimą pasišnekėti, nepritarimą atžalų pasirinktam gyvenimo keliui, apie aplinkinių nuomonės svarbą, kai mintis “ką žmonės pasakys” pastatoma aukščiau visko. Nors personažai kalba vyrų lūpomis, spektaklis kelia universalius klausimus skirtus tiek sūnums ir jų tėvams, tiek mamoms ir jų dukroms. Rež. Gildas Aleksa.

Teatro archyvo nuotr.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“: „Avelė“, 20:30
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Marija ir Ingvaras – bevaikė avių augintojų pora, gyvenanti atokiame ūkyje atšiauriame Islandijos kraštovaizdyje. Savo valdose aptikę paslaptingą naujagimį, jie nusprendžia jį pasilikti ir auginti kaip savo vaiką. Netikėtas radinys suteikia naujai šeimai daug džiaugsmo, bet galiausiai pradeda ją griauti. Islandų režisieriaus Valdimaro Jóhannssono ilgametražis debiutas – vizuali ir drąsi poema, kurioje originaliai interpretuojami islandų mitai ir negailestingai apnuoginama žmogaus prigimtis.

Kadras iš filmo

SEKMADIENIS, 11 07

„Dailės terapija: kitu žvilgsniu į save ir meną“, 11:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Terapiniai užsiėmimai pakvies į susitikimą ne tik su nuostabiaisiais M. K. Čiurlionio paveikslais, bet ir su pačiais savimi. Meditatyviai stebėdami meno kūrinius, leisitės gilyn į savęs supratimą, priėmimą, analizuosite kylančias interpretacijas. Remdamiesi metaforomis, vaizdiniais, spalvomis bei formomis, piešite, kursite savo paveikslus, o pažinimo keliu jus lydės dailės terapeutė Sigita Kupčiūnienė.

Vietų skaičius grupėje ribotas – iki 10 asmenų, todėl reikalinga išankstinė registracija tel. 8 684 84388 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.)

Europos šalių kino forumas „Scanorama“: „Artimieji“, 13:30
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Piotro tėvas, su kuriuo jis nebendravo metų metus, staiga paskambina ir paprašo jį aplankyti. Atvykęs namo, Piotras pamato, kad grįžo ir sesuo. Abu nesimatė nuo jos vestuvių šventės. Tėvas turi jiems naujieną: dingo motina. Taip prasideda miegamuosiuose rajonuose vykstanti detektyvinė istorija, kuriai rutuliojantis Piotras turės iš naujo pažinti tėvus. Rež. Grzegorz Jaroszuk (Lenkija)

Šokio spektaklis „Meilės Erdvė | amour espace 2021“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kauno šokio teatras „Aura“ pristato choreografo Ben J. Riepe (Vokietija) kūrinį, paremtą 2007 m. sukurtu spektakliu „amour espace“. Ben J. Riepe darbai žinomi dėl savo „klaidžiojimo“ tarp šokio, choreografijos ir vizualiųjų menų,  taip pat dėl vis efektyviau scenoje panaudojamo muzikos, kompozicijos bei dainos derinio. Naujoji „amour espace“ versija sujungs gyvą muziką ir sodrią šviesų, garso bei atlikimo atmosferą, kuri suteiks žiūrovams juslinę patirtį.

Trupės archyvo nuotr.