Žurnalų archyvas

Maršrutas lapkričio 26–28 dienoms

25 lapkričio, 2021, Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 11 26


„Etnosodo“ uždarymo koncertas, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Koncertą pradės tradicinio folkloro puoselėtoja grupė „Sasutalas“, o vėliau projektas „FOLK TRIO“ su programa „Legendos apie mus“ įtrauks į spalvingas lietuvių liaudies dainų interpretacijas.

„Atviros kūrybinės dirbtuvės „Etnosodas“ 2“ – tai jau antrus metus bibliotekoje kuriama atvira ir draugiška erdvė, kurioje laukiami visi, pageidaujantys iš arčiau pažinti lietuvių folklorą ir išbandyti tradicinius amatus, prasmingai ir įdomiai praleisti laiką su visa šeima. Projektas skiriamas Marijos Gimbutienės metams pažymėti.

Į renginį kviečiame registruotis telefonu (8 37) 20 64 14 arba el. paštu aptarnavimoskyrius@kaunas.mvb.lt.

„Baltojo kaspino festivalis“. Parodos „Išties yra šiek tiek kitaip“ atidarymas, 18:00
„Antras aukštas Studio“ (Kaunakiemio g. 40, Kaunas)

„Parodos vienį sudaro du aspektai. Tai naratyvinis pasakojimas, suklijuotas iš menininkių atsakymų į klausimus nukreiptų į praeitį – kaip prasidėjo jų, kaip tapytojų kelias bei kokios aplinkybės jas supo. Parodos ašimi tampa naujausia menininkių kūryba. Kviečiu pažinti ir pažvelgti kokias temas tyrinėja naujosios kartos tapytojos“, – kalba parodos kuratorė Emilija Šneiderytė.

Spektaklis „Nesamas miestas“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Meilė. Tema, kuri nepasensta ir nenusibosta, kurios niekas niekada neišsems ir neišeikvos, tik vis atskleis naujų spalvų ir atspalvių. J. E. Cariani savo romantinėje komedijoje pristato devynias įsimylėjėlių poras, pasakoja net devynias meilės ir praradimų istorijas, kurios skleidžiasi tolimam, paslaptingam Nesamam mieste. Ar sudužusią meilę galima nešiotis plastikiniame maišelyje? Kaip ją grąžinti? Arba atpažinti žmoguje, kuris visada buvo šalia? Daug meilės pinklių, sudėtingų pokalbių, lengvos ironijos, džiaugsmų ir skausmo – režisieriaus Arvydo Lebeliūno režisuotame spektaklyje „Nesamas miestas“.

„Japonijos kino festivalis 2021“: „Legenda apie Narajamą“ (1983), 20:40
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Režisierius Shohei Imamura yra vadinamas vienu iš Japonijos kino Naujosios bangos formuotojų, metusių iššūkį tradiciniam kinui ir ėmusių kurti temomis, anksčiau laikytomis tabu. Filmas nukelia į 19 a. vid. šiaurės Japonijos kaimelį, kuriame dėl nuolatinio skurdo ir bado gyvuoja paprotys 70 m. amžiaus sulaukusius senolius išnešti mirčiai į kalnus. Su savo lemtimi susitaikiusi ir filosofiškai į gyvenimą žvelgianti pagrindinė filmo herojė 69-erių metų Orin (Sumiko Sakamoto) ruošiasi išėjimui, tačiau prieš tai dar nori sutvarkyti šeimos reikalus bei apvesdinti savo našlį sūnų (Ken Ogata), kuriam itin skaudu atsisveikinti su motina.

Nemokami bilietai platinami likus 1 val. iki filmo pradžios kino teatro kasose.

ŠEŠTADIENIS, 11 27

Ekskursija parodoje „MagiC Carpets Landed“, 14:50
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Šį šeštadienį galite prisijungti prie tarptautinės šiuolaikinio meno parodos „MagiC Carpets Landed“ turo Kauno paveikslų galerijoje, kurį ves šios parodos kuratorė Benedetta Carpi De Resmini.

„Tai daugiaprasmis renginys, kuriuo siekiama permąstyti parodos kaip santykio kūrimo idėją. Meno kūriniai tampa bendrų veiksmų įrankiais, interpretuojančiais mūsų šiuolaikinę visuomenę, didinančiais bendrą supratimą ir atsakomybę bei plečiančiais jos ribas skirtingomis kryptimis“, – žada kuratorė.

Gintarės Žaltauskaitės nuotr.

XXIX Sakralinės muzikos chorų festivalis „Cantate Domino”. Gospelo muzikos koncertas, 18:00
Kauno Šv. Pranciškaus Ksavero (Jėzuitų) bažnyčia, Rotušės a. 8

Koncerte – gospelo muzikos retrospektyva: nuo seniausių vergų darbo dainų, spiričiuelių iki šiuolaikinių autorių (Kirko Franklino, Israelio Houghtono ir kt.). Koncerto metu klausytojai išgirs ir gospelo muzikos istoriją. Dalyvauja Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios gospelo choras, vadovė Kristina Žaldokaitė. Akomponiatorius Vilimas Norkūnas.

Festivalio koncertai Kaune vyks iki gruodžio 5 d.

Jokūbo Jankausko koncertas, 20:00
„Hogas“, Kaunakiemio g. 40

„Talentingasis Jokūbas Jankauskas – Lietuvos roko, folk-roko, džiazo muzikantas. Vokalistas, klavišistas, skrabalistas ir šiaip geras kaimynas, atvykstą į „Hogą“ kur žadą,dviejų dalių vakarą“, – rašoma kvietime.

SEKMADIENIS, 11 28

Ekskursija po „Fluxus Labas!“ kiemus, 13:00
Kauno pilis (susitikimo vieta)

Ekskursiją autobusu, kurios metu aplankysite net septynias bendruomenes, dalyvavusias „Fluxus Labas! Kiemas“ projekte, ves architektas, gidas ir bendruomenininkas Algimantas Grigas. Žaismingų sustojimų metu per 3,5 valandos susipažinsite su kiemo gyventojų ir menininkų kurtais kiemo objektais ir panarpliosite skirtingus Kauno mikrorajonų identitetus.

Ekskursija vyks ir šeštadienį tuo pačiu metu. Renginys nemokamas, būtina išankstinė registracija: https://forms.gle/D3DQJzmdWTMxV65p9

„Baltojo kaspino festivalis“: Instaliacija-performansas „Tu esi Marina“, 14:00–20:00
„Antras aukštas Studio“, Kaunakiemio g. 40

Laukia savita Marinos Abramović performanso „Rhythm 0“ interpretacija, dedikuota naujai Jeannette Fischer knygai „Psichoanalitikė kalbasi su Marina Abramović“ (leidykla „kitos knygos“, 2021). Performanso metu Abramović beveik nuoga stovėjo prieš žiūrovus, o jie galėjo 72 menininkės parinktus daiktus naudoti kaip tik sugalvoja – daryti su ja, ką panorėję. Tarp daiktų buvo peilis, rozmarino šakelė, medžiagos skiautė.

Šįkart Kaune tie patys daiktai lauks žiūrovų, kurie patys atsidurs Marinos Abramović vietoje. Idėja ir įgyvendinimas – aktorės Kristinos Švenčionytės.

„Šventinis bankuchenas: Tutti frutti situacija“, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Šventinio Bankucheno autorinio humoro vakaras Kaune! „Kviečiame ateiti, pasėdėti, save parodyti, į kitus pažiūrėti. Su savimi pasiimkite šypseną (smile) ir gerą nuotaiką (mood). Nepamirškite piniginės (wallet) ir palapinės (tent). Pikčiurnos(angry guys), apeinam renginuką“, – rašoma kvietime.