Žurnalų archyvas

Maršrutas lapkričio 24–26 dienoms

24 lapkričio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 11 24

Parodos „Bendrystės link / Bridging the Gap“ atidarymas, 11:00
VDU menų galerija „101“, Muitinės g. 7

Galerijoje atidaroma meno rezidencijų platformos „Magic Carpets“ ir negalią turinčių asmenų centro „Korys“ socialiai įtraukaus meno paroda „Bendrystės link / Bridging the Gap“, veiksianti iki gruodžio 22 dienos. Paroda nėra baigtinė – jos eksponavimo metu vyks dirbtuvės, pokalbiai, galerijos erdvę papildys nauji kūriniai. Šiuo parodos formatu siekiama atkreipti dėmesį, jog kelias į atviresnę bei solidaresnę visuomenę, neturi baigties taško.


Muzikali tragikomedija „Dar Vienas Džokeris“, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Šarūno Banevičiaus „Dar vienas Džokeris“ – tai dar vienas personažas, kurį tikrai esate kažkur sutikę – kino ekrane, komiksuose, savo aplinkoje ar net veidrodyje. Džokeris – tai viską griaunantis chaosas, kovojantis prieš visuomenės herojus ir save patį. Jis nepriklausomas, nemirtingas ir negailestingas, bebaimis klounas neturintis jokių autoritetų, galintis užvaldyti šviesiausią sąmonę, sumaišyti visas proto kortas, atimti išmintį, gali juoktis mirčiai į akis ir už akių, laužyti taisykles, tam, kad kurtų savąsias. Džokeris, tai lemtinga korta, galinti iš esmės pakeisti gyvenimo žaidimą.

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 11 25

Architektūros festivalis vaikams „Kur gyvena architektūra?“ (visą savaitgalį)
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Festivaliu, kuris vyks ne tik pašte, bet ir architektų dirbtuvėse ir kitose vietose, siekiama vaikus supažindinti su architektūros sąvoka, pristatyti jos svarbą, parodyti, kad architektūra supa mus visose gyvenimo srityse ir tuo pačiu akcentuoti didžiulę jos įtaką mūsų gyvenimui. Taip pat vaikai kviečiami galvoti apie savo gyvenamąją aplinką ir nebūti abejingiems vykstantiems procesams, suprasti, kad jie patys gali kurti, tyrinėti, ieškoti idėjų ir jas įgyvendinti. Dėl šios priežasties surengtas ir architektūros konkursas vaikams, kurio rezultatai bus pristatyti festivalio metu.

Jei nespėjote užsiregistruoti į dirbtuves, lankykite pašte veikiančią parodą ir kitas atviras veiklas.


Nemokamai.

Senjorų chorų festivaliu „Broliai, sesės, uždainuokim“, 13:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Kauno kultūros centro mišrus choras „Ainiai“ (vad. Miglė Chmieliauskaitė) džiūgauja – į svečius atvyksta Panevėžio kultūros centro bendruomenių rūmų mišrus choras „Čiūto“ (vad. Dalia Gaspariūnienė), Vilniaus mokytojų namų mišrus senjorų choras „Versmė“ (vad. Gintaras Skapas), LPS Kauno bendrijos „Bočiai“ mišrus vokalinis ansamblis „Kaštonas“ (vad. Vincentas Kursa).

Nemokamai.

Susitikimas su Ukrainos menininku Antonu Pedos, 14:00Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Vytauto Didžiojo karo muziejuje šiuo metu veikia paroda „Karo anatomija: Ukraina“, joje pristatomi karo artefaktai, iš fronto linijos parvežti daiktai, taip pat ir dailininko iš Ukrainos Antono Pedos tapybos darbas. Susitikimo su menininku bus galima pamatyti daugiau jo kūrinių ir išgirsti vertingų įžvalgų. Susitikimas vyks anglų kalba.


Nemokamai.

Jono Petronio nuotr.

Susitikimas su filmo „Sengirė“ režisieriumi Mindaugu Survila, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Filmą „Sengirė“ galima pamatyti parodoje „Žalia“, o šeštadienį mintimis apie tai, kas yra sengirės, kuo jos ypatingos, kodėl jas turime išsaugoti ateities kartoms papasakos jo kūrėjas. Taip pat papasakos ir apie filmo „Sengirė“ kūrimo užkulisius: kas buvo sunkiausia ir kas teikė daugiausia džiaugsmo filmo kūrimo procese.

Nemokamai.

„Nuepiko“ spektaklis „4 Viktorai“, 18:00
Sporto namai „Šešios trim“, Statybininkų g. 12

Šokio ir cirko spektaklio ašis – olimpinės žaidynės. Didžiausias sporto renginys pasaulyje, kuriame varžomasi dėl olimpinio čempiono titulo ir aukso medalio ant kaklo. Bet kas jei, pasitelkiant šokį ir cirką, į šį globalų renginį pažvelgtume kiek kitaip? Ar žinojote, jog pirmasis Olimpinis čempionas buvo kepėjas?

Su bilietais.

Dokumentinis filmas „Roberta“ (susitikimas su režisiere), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Roberta“ – tai Z kartos portretas, aštriai ir su švelniu intymumu vaizduojantis dešimto dešimtmečio viduryje gimusių Lietuvos jaunuolių gyvenimą. Robertai reikia nedaug – ji nori gyventi ramiai, bet nenuobodžiauti. Šios dvi priešpriešos filmo heroję dažnai nuveda į destrukciją. Elenos Kairytės filme chronologiškai dėliojami herojės gyvenimo įvykiai. Stebint Robertą vis naujame gyvenimo etape, išryškėja jos kartą lydintis ekonominio ir dvasinio nestabilumo, neužtikrintumo, nuolatinės kaitos jausmas.

Eglutės įžiebimo šventė, 19:30
Rotušės a. ir transliacija internetu

„Šiais metais skubėkime mažiau, stebinkime daugiau, plačiau šypsokimės, daugiau juokimės ir laukime Kalėdų lengviau! Miestas paruošė daugybę veiklų, tad sukti galvos dėl šventinių pramogų tikrai nereikės.  Rotušės aikštėje įsikūręs Kalėdų miestelis ir lengva it plunksna žaliaskarė užburs šventine nuotaika. Čia rasite dovanų idėjų, galėsite smagiai praleisti laiką ir išsiųsti sveikinimus. Mažųjų lauks Senelis Kalėda“, – rašoma kvietime pasiamatyti Kaune šį šventinį sezoną. Pradedame jau šeštadienį!

Nemokamai.

„Mountainside“ gimtadienio koncertas, 21:00„
Volfas Engelman Gallery“, Kaunakiemio g. 2

Metams artėjant į pabaigą Kauno roko scenos senbuviai „Mountainside“ tradiciškai savo bičiulius ir visus gitarinės muzikos gerbėjus kviečia kartu atšvęsti grupės gimtadienį. Jame dalyvaus ir  2022 m. Kaune susikūrusi progresyvaus roko/metalo grupė „Illusis“. Tai bus debiutinis kolektyvo koncertas.

SEKMADIENIS, 11 26

Juozo Grušo gimtadienis, 12:00
J. Grušo namai-muziejus, Kalniečių g. 93

„Pažintis ir draugystė su Tavimi buvo didelis ir laimingas gyvenimo įvykis“, – rašė Juozas Grušas laiške savo draugui, režisieriui Juozui Miltiniui. „Esu laiminga, kad buvau  prijaukinta ir galėjau pažinti Grušą“, – taip aprašė Rūta Staliliūnaitė prisiminimuose savo bičiulystę su žymiu dramaturgu. Žymusis istorinių dramų kūrėjas, pripažinęs tik dvasinę giminystę, buvo apsuptas tų, kurie jį vertino kaip žmogų ir kūrėją, o Grušų namai Žaliakalnyje tapo šių žmonių traukos centru.


Paminint 122–ąjį Juozo Grušo gimtadienį, rašytojo namai-muziejus kviečia į renginį, skirtą dramaturgo bičiulystėmis su žymiais žmonėmis: Jonu Krikščiūnu-Jovaru, Vincu Mykolaičiu-Putinu, Salomėja Nėrimi, Juozu Miltiniu, Sofija Kymantaite-Čiurlioniene, Rūta Staliliūnaite, Antanu Vaičiulaičiu, Petru Palilioniu ir kitais. Skaitysime laiškus, prisiminimus ir rašytojui skirtus draugų kūrinius.

Nemokamai.

Filmas „Praėję gyvenimai“ (Past lives), 13:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tu – aklai įsimylėjęs, o tavo simpatija… emigruoja į kitą žemyną. Kaip pasielgsi?

Turėjo praeiti dvylika metų, kol Pietų Korėjoje likęs Hae Sung išdrįso ieškoti į Kanadą išvykusios savo meilės. Pasirodo, ji pakeitė vardą ir išsikėlė Niujorko dangoraižių vertus tikslus. Ar tarp jų liko vietos jausmams? Šio šiuolaikiškai romantiško, svajingo ir iki ašarų autentiško Celine Song filmo herojai galiausiai susitinka vienai lemtingai savaitei. Jai baigiantis tenka persvarstyti meilės ir likimo, taip pat – šaknų ir ambicijų, sampratas.

Su bilietais.

Vaikų muzikos diena, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5


Lapkričio 26-ąją Kauno filharmonija mažiausius ir smalsiausius klausytojus kviečia į „Vaikų muzikos dieną“. Renginio metu filharmonijos salėse ir repeticijų kabinetuose jaunųjų muzikos gerbėjų lauks muzikos mokytojai, pasiruošę atskleisti didžiausias muzikos instrumentų paslaptis. Vaikai galės paskambinti koncertiniu fortepijonu, griežti smuiku ar violončele, pūsti fleitą, brazdinti gitara, mušti būgnus bei susipažinti su tradiciniais liaudies instrumentais.

Renginys nemokamas, vietų skaičius ribotas. Būtina išankstinė registracija užpildant šią formą.

„Baltojo kaspino festivalio“ ir parodos atidarymas, 17:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Ukrainiečių menininkių Elviros Drozdovos ir Irynos Rogovets parodos „Prievarta prieš moteris – karo ginklas“ atidarymas ir menininkės Kristinos Švenčionytės performatyvūs skaitymai „Mūsų kūnai – jų karo laukas“ taps ir simboliniu „Baltojo kaspino festivalio“ startu. 

Festivalį jau devintą kartą rengia labdaros ir paramos fondas FRIDA, nevyriausybinė moterų ir su jaunimu dirbanti organizacija, prisidėdama prie pasaulinės akcijos, skirtos atkreipti dėmesį į smurtą lyties pagrindu. Baltojo kaspino diena visame pasaulyje minima lapkričio 25 d. Visa programa: www.frida.lt.

Filmas „Gurmaniška aistra“ (Pot au feu), 18:00„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Į 1885-uosius žiūrovą nukelsianti estetiška, subtili ir rafinuota „Scanoramą“ atidariusi Anh Hung Tran juosta pasakoja neprilygstamo virtuvės šefo Dodeno Bufano (akt. Benoît Magimelis) ir jo mokinės bei kolegės Eugenijos (akt. Juliette Binoche) istoriją. Liudininkai rekomenduoja į seansą eiti pavalgius, o vegetarams ar veganams siūlo rinktis kitą filmą.