Žurnalų archyvas

Maršrutas lapkričio 22–25 dienoms

21 lapkričio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 11 22

Vyčio Šulinsko fotografijų paroda „Septintoji diena“, 09:00–17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Palemono padalinys, Marių g. 37

Nuotraukų serija pasakoja apie tai, kas vyko Alytaus gaisro likvidavimo metu. Nors tai tik kelių minučių reportažas, tačiau jis puikiai iliustruoja miestą ir šalį ištikusią ekologinę katastrofą, ten tvyrojusią atmosferą, nepavydėtinas ugniagesių darbo sąlygas ir jų emocijas, pasiaukojimą.

V. Šulinsko nuotr.

Koncertas „Gimę Kaune, išgarsėję pasaulyje“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Koncertas skiriamas pasaulinę šlovę pelniusių mokslininkų, Kaune gimusių, tačiau gimtajame mieste mažai žinomų, brolių Oskaro ir Hermano Minkovskių atminimui.

Koncerte skambės litvakų ir šiuolaikinių Izraelio kompozitorių kūriniai, kuriuos atliks Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Barkauskas). Apie O. ir H. Minkovskius pasakos aktorius ir režisierius Aleksandras Rubinovas.

Koncertą organizuoja Kauno žydų bendruomenė. Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija, užpildant elektroninę formą: https://forms.gle/1EnAZ1SW3CEY1k6h9

ANTRADIENIS, 11 23

Kauno bienalės lankymas
Įvairios vietos

13-oji Kauno bienalė, kurios tema – „Once Upon Another Time… gyveno jie jau kitaip“, nagrinėja su transformacijomis susijusius mitus ir pasakojimus bei asmenines ir bendruomenines išgyvenimo istorijas. Turint keletą valandų laiko įdomu apeiti visas Kauno bienalės parodas, o tarp stotelių Krepšinio namuose, VDU menų galerijoje „101“, T. Ivanausko zoologijos muziejuje ir Velnių muziejuje atrasti ir viešose miesto erdvėse eksponuojamus šiuolaikinio meno kūrinius.

Linos Lapelytės kūrinys „Kas nutinka žuviai po mirties?“ Velnių muziejuje. Martyno Plepio nuotr.

„Šuolio“ gimtadienio seansai, 18:00 / 18:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
„Cinamon“, Islandijos pl. 32

Nuo legendinio Simo Kudirkos ŠUOLIO iš sovietinio laivo į JAV pakrančių apsaugos katerį praėjo lygiai 51-eri metai! Šia proga lapkričio 23 d. Giedrės Žickytės sukurtas dokumentinis filmas grįžta į Kauno kino ekranus.

Modernaus šokio spektaklis „Dėdės ir dėdienės“, 18:00
„Girstučio“ kultūros rūmai, Kovo 11-osios g. 26

Meilės trikampis, aistra, vidiniai išgyvenimai, žmonių susiskaldymas ir atstūmimas – šios temos neturi laikmečio. Tai, kas buvo aktualu rašytojo Juozo Tumo-Vaižganto kūryboje, šiandien atgyja judesio pasakojimu: ansamblis „Lietuva“ pristato modernaus šokio spektaklį „Dėdės ir dėdienės“. Jame pagrindinius vaidmenis atliks Deividas Meškauskas ir ansamblio šokėjai Kristina Tarasevičiūtė bei Vadimas Krupeninas. Programa buvo sukurta specialiai rašytojo 150-osiomis gimimo metinėmis atminti.

Spektaklis „Balta drobulė“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Balta drobulė“ – Jono Jurašo režisuota lietuvių išeivijos klasiko Antano Škėmos romano inscenizacija, pasakojanti apie dramatišką žmogaus gyvenimą, tai kylantį į svajonių aukštumas, tai besileidžiantį į beprotybės pragarus, up and down tarp dangaus ir žemės.

TREČIADIENIS, 11 24

Koncertas „Muzikos almanachas. Operos“. 15:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų namai, K. Petrausko g. 31

Miko ir Kipro Petrauskų namai ir VDU Muzikos akademija pristato senjorams skirtą koncertų ciklą „Muzikos almanachas“.

Pirmajame ciklo koncerte skambės įvairių epochų, kompozitorių ir žanrų operų arijos, kurias atliks VDU Muzikos akademijos prof. S. Martinaitytės ir doc. G. Prunskaus studentai: Rokas Jasikas, Gytis Murauskas, Ugnė Matukaitytė, Vita Džiulna, Ilja Plotnikov, Emilija Bagdonaitė, Kristupas Bauža, Paulius Katiliavas. Pianistai Kotryna Kaklauskaitė, Vardan Gyodakyan bei almanacho sumanytoja ir vedėja prof. Audronė Eitmanaviūtė. A prof. Audronė Eitmanavičiūtė.

 Registracija į renginį vyksta tel. +370 696 75 737 ir el. paštu mkp.kasa@kaunomuziejus.lt.

„Nepadorūs skaitymai“: „Feminizmas, visuomenė, kultūra“, 18:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Šį rudenį Kauno menininkų namai kviečia atsigręžti į 10-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį – socialinių, politinių ir kultūrinių permainų laikotarpį Lietuvoje bei pasaulyje – ir pristato projektą bei renginių ciklą, dedikuotą tuo metu kūrusioms menininkėms moterims.

„Feminizmas, visuomenė, kultūra“ – 1999-2002 m. Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro leista akademinių leidinių serija, kilusi iš to paties pavadinimo konferencijų, pirmą kartą surengtų 1997 m. Renginio kontekste šią seriją pristato dr. Natalija Arlauskaitė, VU TSPMI profesorė, tyrinėjanti istorinę vaizduotę fotografijoje, kine ir šiuolaikiniame mene, Antrojo pasaulinio karo ir sovietmečio vizualumą, medicinos vaizdiniją, feministinę kino teoriją, kritinę ir medijų teoriją.

Į renginį būtinas Galimybių pasas (ar jam prilyginamas dokumentas) ir išankstinė registracija: https://cutt.ly/kTxwZJa

Premjera. Monospektaklis „Būti“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Monospektaklio „Būti“ (rež. Livija Krivickaitė, Taško teatras) epicentre – jauna mergina Elena, kuri pirmą kartą gyvenime pati turi priimti svarbų, tačiau netikėtą ir labai sudėtingą sprendimą. Žinia apie neplanuotai užsimezgusią gyvybę priskiriama prie didžiausių gyvenimo sukrėtimų, nes sprendimo akimirką žmogus suvokia, kad gyvenimas bet kuriuo atveju pasikeis negrįžtamai. Pasimetus dėl patiriamo streso Elena užsirašo abortui, tačiau prieš tai yra pakviečiama apsilankyti konsultacijoje, kur specialistės patvirtintų jos apsisprendimą. Elena nė nenutuokia, kad šis vizitas bus lemtingas.

Teatro archyvo nuotr.

KETVIRTADIENIS, 11 25

Monografijos „Petras Stauskas“ pristatymas, 16:00
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

Renginyje dalyvaus monografijos autorė Rūta Marija Purvinaitė, knygos leidybinės grupės „V3 studija” vadovai Jūreta ir Vidmantas Valentai, Aldona Stauskienė.

Renginio metu bus rodomas Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus sukurtas filmas „Tarp tapybos ir tarnybos” (kūrybinė grupė: režisierius ir operatorius L. Citvaras, scenarijaus autorės K. Civinskienė, G. Vertelkaitė-Bartulienė, montažo autoriai L. Citvaras, A. Liorančas, įgarsino V. Kaminskas, 2019).

Bus galima įsigyti leidinį. Renginio dalyvių skaičius ribotas, todėl būtina išankstinė registracija telefonu +370 798995 arba el. paštu: galauniunamai@gmail.com.

Stalo žaidimų vakaras, 17:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šančių padalinys, Sandėlių g. 7

Kiekvieną paskutinį mėnesio ketvirtadienį 17 val. biblioteka kviečia į stalo žaidimų vakarus. Jei teko nors kartą sužaisti gerą stalo žaidimų partiją draugiškoje kompanijoje žinote, kaip tai smagu ir verta pakartoti. O jei neteko – būtinai turite išbandyti ir tuo įsitikinti!

Daugiau informacijos ir registracija tel. (8 37) 74 01 67 arba el. paštu sanciai@kaunas.mvb.lt. 

Parodos „Jas tuomet skaitė vaikai“ atidarymas, 17:30
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus kviečia į Dariaus Lebedzinsko vaikiškų knygų kolekcijos parodą. Tai kolekcija, kurioje jau daugiau nei 1000 eksponatų! Seniausiai knygai netrukus sukaks 200 metų. Senos vaikiškos knygos, surastos keliaujant po visą pasaulį. Atsirenkant tik pačius vertingiausius, rečiausius ir geriausiai išsilaikiusius egzempliorius. Net keli M. Valančiaus „Vaikų knygelės“, pirmosios Lietuvoje grožinės knygos vaikams, leidimai. Retenybės su ryškiausių lietuvių literatūros asmenybių autografais ir taisymais. Plačiau apie kolekciją skaitykite čia.

„Baltojo kaspino“ festivalio atidarymas, 18:00
KTU III rūmai, Laisvės al. 13

Festivalis – tai kultūrinių edukacinių renginių ciklas, skirtas tarptautinei akcijai „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“. Septintasis „Baltojo kaspino“ festivalis atidaromas su prancūzišku šokio bei kino vakaru ir diskusija apie moterų teises.

Būtina registracija: https://baltojokaspinofestivalis.lt/atidarymas-2021