Žurnalų archyvas

Maršrutas lapkričio 17–19 dienoms

17 lapkričio, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 11 17

Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

Kauno miesto simfoninis orkestras klausytojams pristato ilgametį kolektyvo bičiulį – ne kartą su orkestru koncertavusį, Kauno klasikinės muzikos mylėtojams jau pažįstamą dirigentą Markusą Huberį (Vokietija).

Šio vakaro svečias kartu su Kauno miesto simfoniniu orkestru klausytus pakvies pasiklausyti du klasikinės muzikos opusus – klasikine darna alsuojančią L. van Beethoveno 1-ąją simfoniją bei gaivališkumu ir optimizmu dvelkiančią A. Dvořáko 8-oji simfoniją.

Su bilietais.

„Scanorama’23“: „Nesitikėk per daug iš pasaulio pabaigos“ (Nu aștepta prea mult de la sfârșitul lumii), 19:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Lokarne apdovanotas rumunų režisieriaus Radu Jude‘ės naujasis filmas yra pavidalus keičiantis, stulbinamai žaismingas ir įniršio kupinas kritinis esė, apsimetantis juoda kelio komedija. Jo pagrindinė veikėja yra Angela, energinga, tačiau nuo kojų nusivaryti baigianti gamybos asistentė. Ji dirba po 16 valandų per dieną, o laisvomis minutėmis komentuoja savo aplinką išgalvoto internetinio personažo, vulgaraus, neišsilavinusio, nuolat besikeikiančio pliko vyro vardu. Nuolat viršydama greitį ir besiriedama su kitais vairuotojais, ji važinėja po miestą, ieškodama herojų darbo saugos kampanijai, o tuo pačiu atskleidžia žiūrovams ne tik apgailėtiną Rumunijos kelių būklę, bet ir išvešėjusią korupciją bei socialinę nelygybę.

Su bilietais.


Kosto Smorigino trio ir styginių kvarteto koncertas, 19:00Kauno kultūros centro „Girstučio“ padalinys, Kovo 11-osios g. 26

Šių metų pavasarį dainuojantis aktorius Kostas Smoriginas surengė 12 koncertų jubiliejinį turą po Lietuvą, skirtą savo 70-mečiui. Bet rudeniui paliko gerbėjams tam tikrų muzikinių staigmenų, jis, kartu su kompozitoriumi, pianistu Audriumi Balsiu bei gitaros virtuozu Martynu Kuliavu ir styginių kvartetu pristatys naujausią savo darbą – kompaktinę ir vinilinę plokštelę „Vakar“.

Koncertas „Jaunas Kraujas #7“, 21:00
„Lemmy“, Girstupio g. 1

Šiais metais „Lemmy“ klubas jau septintą kartą kviečia visus į naujų grupių ciklo koncertą. Produktyvus metai, ar ne? Tamsų rudens vakarą raudonų plytų pastato antrame aukšte susibėgs alternative rock grupė „Ministerija“ (Klaipėda), šių kolegos vilniečiai „Mold“ ir hard’n’heavy siuntą iš tos pačios sostinės atgabensiantys „Nettle Rash“.

Nemokamai.

ŠEŠTADIENIS, 11 18

Juozo Zikaro 142-asis gimtadienis, 11:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Vieno žymiausių Lietuvos skulptorių gimtadienio proga ką tik į muziejų atkeliavo naujas parodos „Kasdienybės užrašai. Kitas Juozo Zikaro veidas“ katalogas, kurį galėsite įsigyti muziejaus parduotuvėje. Žinoma, šventės programa daug platesnė – tai ir ekskursijos parodoje, ir meninės dirbtuvės.

Su muziejaus bilietu.

Susitikimas su filosofu Algiu Mickūnu, 14:00
Kauno tvirtovės parko dirbtuvės, Lakūnų pl. 63B

Lietuvoje lankosi vienas iškiliausių išeivijos filosofų, Ohajo universiteto profesorius emeritas, kuriam ką tik įteiktas VGTU garbės daktaro vardas. Nuostabu, kad į neformalų susitikimą jį prisikvietė ir kauniečiai. Laukia įkvepianti popietė!

Nemokamai.

„Big Tasty“: Diskusijos ir „Exem“ plokštelės perklausa, 14:00
„City Metro“, S. Daukanto g. 19

Kur eina elektroninės šokių muzikos kultūra, iš kokių jos atstovų klaidų galime pasimokyti? Tokių diskusijų paklausyti kviečia naktinis klubas „Lizdas“, įkūręs ambasadą po viešbučiu „Metropolis“. Tarp popiečio šnekų ir nakties šokių – premjera, po 27 metų kaip vinilinė plokštelė perleistas kultinio dueto „Exem“ albumas.

Dieninė dalis ir plokštelės premjera – nemokamai, vakarėlis – su bilietais.

Renginys „Prisukamas abrikosas“. Vyčio Mantrimavičiaus nuotr.


Orkestro „Ąžuolynas“ ir Marco Pierobon koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

Su kauniečiais pasirodysiantis Marco Pierobono iš Italijos atliks jam dedikuotą amerikiečių kompozitoriaus Giancarlo Aquilanti koncertą trimitui. Koncerto data sutampa su Latvijos nepriklausomybės diena, todėl specialiu kūriniu „Ąžuolynas“ pasveikins ir savo kaimynus. Programoje taip pat skambės viena monumentaliausių XX amžiaus kompozicijų – Claude‘o T. Smitho „Festival Variations“, ispanišku koloritu žaižaruojanti Joaquino Turinos „La Procession du Rocio“, Arvydo Malcio „Vasaros nakties sodai“ ir amerikiečių kompozitoriaus Omaro Thomaso kūrinys „Come Sunday“.

Su bilietais.

Grupės „Sirupas“ koncertas, 20:00
„Hogas“, Kaunakiemio g. 40

„Prieš metus garsiai ir nepamirštamai dalinomės savo kūryba kartu su Jumis Kaune. Todėl mes sugrįžtame ir tikimės, kad vėl pasimatysime. Varijuosime plačiai nuo lyrikos iki roko ir pakilsime „ten aukštai, kur nebeskraido gandrai“, – kvietime rašo grupė.

Su bilietais.

„Toms Rudzinskis ABYSS“ ir „Kemaca Kinetic“ koncertas, 20:00
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22


Latvių džiazo saksofonistas Toms Rudzinskis savo elektroakustinį kvintetą subūrė Berlyne – tai ypač ritmingas, ekspresyvus, melodingas džiazo, roko ir šiuolaikinės muzikos lydinys. Danai „Kemaca Kinetic“ – futuristinio roko, džiazo ir drum’n’bass trio, į Kauną atvešiantis debiutinį savo albumą.

Su bilietais.

SEKMADIENIS, 11 19

Šokio dokumentinio filmo „Atsinešiau su savimi“ peržiūra, 16:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Trijų dalių psichologinės biografijos, kurios autorius – Marius Paplauskas, centre – gerai žinomų Lietuvos šokio meno kūrėjų istorijos, paženklintos stiprių, dažnai ribinių išgyvenimų. Menininkų portretai atitraukia juos nuo scenos šviesos ir įdėmiu, tačiau itin jautriu žvilgsniu tyrinėja asmeninėje erdvėje atsiveriančias žmogiškumo puses. Trauminės patirtys tampa šių asmenybių impulsu kurti šokį ir savąjį „aš“, kalbėti savo kūnu ir idėjomis, įgalinti kito kūrybą ir pažinimą.

Nemokamai.

„Scanorama’23“: „Amor“ (Amor), 16:40
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„Kai žiūriu į Romą, matau savo motiną. Taip yra nuo pat jos mirties.“ Vasaros vakaras prieš daugelį metų: miestas tuščias, vyksta pasaulio futbolo čempionato finalas. Moteris vardu Teresė pasiekia Tibrą ir šoka į upę. Bedugnė ją praryja, o Virdžinija, jos duktė, tamsią naktį keliauja per Romą norėdama ją surasti ir išgelbėti. Mergina turi pereiti vandens gelmes, istoriją, mitus, gyvybės šviesą ir nesibaigiančios Romos nelaimes. Tik tada ji vėl pamatys savo motiną, išnyrančią iš Tibro juodumos ir skriejančią link Amor, „rūpesčio planetos“. Apsuptos vandens ir visa apimančios, jos gatvės, aikštės ir fontanai primena Romos gatves, tačiau jos gatvėmis laisvai vaikštinėja gyvūnai, joje vyrauja meilė. Rež.  Virginia Eleuteri Serpieri.
Su bilietais.

Festivalis „IŠ ARTI“. Koncertas „Trioletai iš testamento penktame aukšte“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, E. Ožeškienės g. 12

Šiuolaikinės muzikos festivalis kviečia į jau paskutinį koncertą šiemet – tiksliau, į intymų susitikimą su kompozitore Zita Bružaite ir jos muzika. Sekmadienį klausytojai išgirs ne tik plačią Zitos Bružaitės kūrybos retrospektyvą, bet taip pat turės progą gyvai pabendrauti su kompozitore, išgirs daugybę įdomių, ne tik muzikinių istorijų bei galės mėgautis puikiausia šios kūrėjos muzika: nuo išraiškingo fortepijoninio trio iki puikią nuotaiką žadančių dainelių, atsklindančių iš balkono penktame aukšte.

Su bilietais.

„Scanorama’23“: „Stepnė“ (Stepne), 19:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Sklidinas Ukrainos žiemos peizažų melancholijos, Marynos Volnos filmas „Stepnė“ pasakoja apie Anatolijų, grįžtanti namo rūpintis mirštančia motina. Kurį laiką jo monotonišką kasdienybę užpildo tik vaikystės namų buities tvarkymas, reti motinos sąmonės prašviesėjimai ir nesėkmingi mėginimai prisiskambinti broliui, kuris taip pat turėjo atvykti, bet kažkur užtruko. Pamažu Anatolijus įsisuka į Stepnės kaimo bendruomenės ritualus ir naujai atranda bendrumą su kažkada mylėta moterimi. Kai prieš miršdama motina prasitaria apie kažkur užkastą lobį, paaiškėja, kad laidotuvėmis Anatolijaus viešnagė nesibaigs.

Su bilietais.