Žurnalų archyvas

Maršrutas lapkričio 11–13 dienoms

11 lapkričio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 11 11

Eimučio Markūno parodos „Tyla ir triukšmas“ atidarymas, 16:00
„Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

Kauno kolegijos Menų akademija kviečia į tapybos, instaliacijos, performanso meno, videomeno ir vitražo srityse kuriančio menininko Eimučio Markūno parodą „Tyla ir triukšmas“, tęsiančią Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtą parodų ciklą. Ekspozicijoje pristatomi E. Markūno tapybos, grafikos darbai bei vitražo kūrinių video dokumentacija.

Ingos Valantinienės kuruojamos parodos atidarymo renginio metu vyks ir susitikimas su menininku. Kviečiame nepraleisti!

Paroda atvira iki gruodžio 12 d. 

Parodos „Dalia Grinkevičiūtė (1927–1987). Kambariai / Įveikti atstumai“ katalogo pristatymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Parodai skirtas laikas nenumaldomai senka, todėl leidinyje ir virtualiame ture muziejus suskubo įamžinti tai, kas svarbiausia. Šiais metais D. Grinkevičiūtei skirta paroda tapo svarbiausiu muziejaus įvykiu. Ją rengiant jėgas sujungė trys skirtingų sričių kūrėjos – Gintarė Valevičiūtė-B., Vytenė Saunoriūtė Muschick, Jurga Graf, muziejininkų komanda bei „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.

Jų visų dėka iki gruodžio 3 d. dar galite pro mažą skylutę apžvelgti saulėtą vaikystės kambarį, įkvėpti geležinio kelio ar verkiančios žolės kvapą, sušalti, sulaukti rožinio bijūno išsiskleidimo, įveikti atstumus, visais potyriais pajusti D. Grinkevičiūtės gyvenimą. Visus šiuos pojūčius, įvykius ir patirtis muziejus užfiksavo kataloge. Jį autorės pristatys su vizualumo ir kino tyrinėtoja prof. Natalija Arlauskaite.

„Iš arti“ / „Baltijos muzikos dienos“: ATRADIMAI, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šį lapkritį šiuolaikinės muzikos festivalis „Iš arti“ rengia 2-ąsias Baltijos muzikos dienas. Ypatingas NAMES ansamblio iš Austrijos dėmesys skiriamas elektronikai ir jos integravimui į ansamblio atliekamą repertuarą. Kaune NAMES iš Austrijos (vadovas Matthias Leboucher) surengs koncertą, pristatydami Lietuvos, Latvijos ir Estijos kompozitorių kūrinius ir Ramūno Motiekaičio premjerą.

Garso ir judesio spektaklis „NEMIGA“, 19:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Penktadienio vakarą laukia premjera – Lietuvos ir Ukrainos garso kūrėjų ir šokėjų jungtinis darbas, sukurtas raketų apšaudomame Lvive, nuo karo pavojų pasitraukus į Paryžių ir būdraujančioje bei pagalbą teikiančioje Lietuvoje.

Idėja: Goda Giedraitytė ir Donatas Bielkauskas
Choreografija ir atlikimas: Mariya Salo (UA) ir Petras Lisauskas
Garsas: Yana Shliabanska (UA) ir Donatas Bielkauskas
Šviesos: Stasys Jamantas ir Donatas Bielkauskas

Grupės „Siela“ koncertas, 21:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

Vakaras pristatomas lakoniškai: „Solinis kultinės grupės „Siela“ dviejų dalių koncertas „Lemmy“ klube.“

ŠEŠTADIENIS, 11 12

„Scanorama“: „Atvira Lietuvos kino istorija“, 11:30
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Programoje „Atvira Lietuvos kino istorija“, kiekvienais metais primenančioje lietuvių kino tradiciją formavusias asmenybes ir jų reikšmingiausius kūrinius, šiais metais skiriamas išskirtinis dėmesys autoriniams poetinio vaidybinio kino atspindžiams ir kino muzikos refleksijoms. Šįkart visą dieną žiūrėsime Algimanto Puipos filmus, o vakare su režisieriumi susitiksime pasikalbėti apie kiną ir laiką. Nepraleiskite progos pabendrauti ir užduoti jums rūpimus klausimus!

Susitikimas su Remiu Ščerbausku, 12:30
„Bundu“, E. Ožeškienės g. 11

„Šeštadienio popietę mėgaukis ne tik kava ir šiltu kruasanu, bet ir keliauk nekeliaudamas. „Bundu“ erdvėje sutilps visas Kauno miestas – fotografas Remis Ščerbauskas pristatys kūrybą, kurioje užfiksuotos nesuvaidintos Kauno miesto žmonių gyvenimo istorijos. Renginio metu galėsite pavartyti bei įsigyti autorinę fotografo knygą“, – rašoma kvietime.

„Iš arti“ / „Baltijos muzikos dienos“: APMĄSTYMAI, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

APMĄSTYMAI pristatys Giedriaus Kuprevičiaus, Mariaus Baranausko, Lindos Leimanes ir Mariannos Liik kūrinius, kartu su kokybišku Kauno miesto simfoninio orkestro (vyr. dirigentas Constantine’as Orbelianas, vadovas Algimantas Treikauskas) skambesiu ir dirigento – Imanto Jono Marijaus Šimkaus meistriškumu.

„Scanorama“: „Prakeikta žemė (Vanskabte land / Godland)“, 19:45
„Romuva“, Laisvės al. 54

Kritikų aukščiausiai įvertintame Kanų „Ypatingojo žvilgsnio“ programos filme atšiaurus ir didingas Islandijos kraštovaizdis tampa fonu, kuriame skleidžiasi epinė savižinos drama. Jaunas kunigas Lukas XIX a. pabaigoje siunčiamas statyti naujos bažnyčios į tuometę Danijos koloniją Islandiją. Jau nuo pirmųjų žingsnių salos paviršiumi jis supranta absoliučiai netinkantis šiai užduočiai. Nepatyręs ir juokingai išdidus Lukas niekuo nepasitiki ir visur mato klastą. Ypač įtariai jis žiūri į gidą Ragnarą, visišką savo priešingybę. Jau netrukus jų santykiai perauga į nuožmią dviejų radikaliai skirtingų asmenybių ir kultūrų kovą. Sinefiliškai manieringas ir preciziškai autentiškas, tai vienas svarbiausių metų kino įvykių. Rež. Hlynuras Pálmasonas.

SEKMADIENIS, 11 13

OSTRALE šiuolaikinio meno paroda „Srovės nepasroviui“, 10:00–18:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Tik iki lapkričio 13 d. veikia šiuolaikinio meno paroda „Srovės nepasroviui“, kurioje pristatomi menininkų iš įvairių pasaulio šalių darbai, dalyvavę 2021-ųjų OSTRALE bienalėje – vienoje didžiausių šiuolaikinio meno parodų Vokietijoje. 

Kauno centriniame pašte pristatoma kūrinių dalis iš 2021 metais Dresdene vykusios OSTRALE bienalės BREATHTURN (Kvėpavimo posūkis). Pasak parodos Kaune kuratorės Patricijos Gilytės, srovių, materijos, gyvūnų ir žmonių srautų judėjimo ir susidūrimo su apribojimais temos parodoje persipina su individualiomis, skirtinguose politinės ir ekonominės realybės kontekstuose subrendusių kūrėjų intencijomis. Tai – paroda apie globalumą su visomis šio daugiasluoksnio reiškinio srovėmis, neišsipildymais, potekstėmis. 

G. Meškausko nuotr.

Dorothy Bohm paroda „Regėtas pasaulis“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2

Retrospektyvinė žymios litvakų kilmės britų menininkės paroda jau paskutinį savaitgalį kviečia į pažintį su daugiau nei šešis dešimtmečius trunkančia ir kelis žemynus apimančia kūrybine mąstysena. Parodoje  eksponuojami juodai balti ir spalvoti, skirtingus menininkės kūrybos etapus iliustruojantys, estetiškai įspūdingi ir giliai žmogiški vaizdai, kuriuose užfiksuoti sparčiai besikeičiančio pasaulio žmonės ir kraštovaizdžiai.

Pasak parodos kuratorės Monicos Bohm-Duchen, „Nors Dorothy Bohm kūryboje pagrindinę vietą užima natūralios aplinkos fone atsidurianti žmogaus figūra, ir nors ji naudojo grynas, neapdirbtas fotografijas, jos prieiga ilgainiui tapo tapybiška ir linkusi į abstraktumą. Dorothy vis labiau ėmė dominti erdvinės bei kitos neapibrėžtumo formos.“

G. Česonio nuotr.

Spektaklis „Marmiai“, 13:00 / 17:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Vėjų teatras ir režisierius Gabrielius Zapalskis kviečia artimiau susipažinti su Oliu, atkeliavusiu iš Indrės Pavilonytės ir Martyno Pavilonio knygos. „Marmiai: Olis ir dažų kibirėlis“ – tai išskirtinė knyga vaikams apie jausmus, pažinimus ir mistiškas nakties būtybes. Visa knygų serija apie Marmius tapo vienareikšmiškai išskirtinė vaikų literatūros kontekste ir pavergė ne vieno jaunojo skaitytojo širdį.

N. Žilinskaitės nuotr.

„Scanorama“: „Kometa Mumių šalyje (Muumipeikko ja pyrstötähti / Comet in Moominland)“, 13:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Vieną lietingą vakarą Muskratas atvyksta į ramųjį Trolių Mumių slėnį, kad išpranašautų pasaulio pabaigą. Muminukas, Snifas ir Mažoji Miu nusprendžia nukeliauti į Observatoriją Vienišuosiuose Kalnuose, kad sužinotų, ar pasaulio pabaiga iš tiesų artėja. Tai restauruota ir atnaujinta Hiroshi Saito sukurto jau klasikinio 1992 m. animacinio filmo „Kometa Mumių šalyje“ versija.

Iniciatyvų ir pašnekesių renginys „Ką Vakare?“, 16:00
Tempo erdvė, M. Daukšos g. 34

„Jūsų lauks didžėjai, muzikinis pasirodymas, aktyvios veiklos, žaidimai bei jaukūs pasikalbėjimai su kviestiniais svečiais apie oranžinio sviedinio reikalus ir ne tik“, – rašoma kvietime į renginį, į kurį „Aktyvus laisvalaikio jaunimas“ ir vedėjas Juozas Vaičiukynas pasikvietė Benediktą Petkų.