Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 4–7 dienoms

3 kovo, 2024, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 03 04

Filmas „Mamutų medžioklė“, 10:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

1968-ieji. Jaunas ir charizmatiškas režisierius Jonas Jurašas Kauno dramos teatre pastato spektaklį „Mamutų medžioklė“. Spektaklį lydi milžiniška sėkmė: bilietai graibstyte graibstomi, o geri atsiliepimai sklinda iš lūpų į lūpas. Toks populiarumas kelia pavojų tuometinei valdžiai ir ši nusprendžia „Mamutų medžioklę“ uždrausti. Slapta susirinkusi teatre naktį, trupė prieš kino kameras suvaidina spektaklį paskutinį kartą ir jį nufilmuoja. Deja, kino juosta mįslingai dingsta, o režisierius netrukus priverstas palikti ne tik teatrą, bet ir Lietuvą.

Šią detektyvo vertą istoriją po daugelio metų narplioja didžiajame ekrane debiutuojanti Aistė Stonytė.

Su bilietais.

Frankofonijos mėnuo.  Paskaita „Žoržo Pompidu (Georges Pompidou) 50-osios mirties metinės“, 18:00
KTU, A. Mickevičiaus g. 37 (213 auditorija)

Paskaitą skaitys VDU docentas, istorikas dr. Rūstis Kamuntavičius. Jis papasakos, kodėl šis politikas ir Prancūzijos Respublikos prezidentas svarbus.

Nemokamai.

Lietuviškų šokių vakaras, 18:00
Tautinės muzikos muziejus, L. Zamenhofo g. 4

„Renginyje laukiame mokančių ir nemokančių šokti, atėjusių su pora ir be poros“, – skelbia muziejus. Pirmojoje vakaro dalyje – gavėnios laikotarpiui skirti pavasarinių ratelių mokymai. Juos ves Kauno r. Garliavos kultūros centro folkloro ansamblis „Gegutala” (vadovė Nijolė Grivačiauskienė). 19 val. – vakaronė, kurios metu gros ansamblio „Gegutala“ kapela, ansambliai „Špycauka“, „Jazminai“, „Šilko sygos“, muzikantai Albinas Vaškevičius, Svajūnas Birgiolas ir kiti. 

Su bilietais.

ANTRADIENIS, 03 05

Mariaus Jonučio parodos atidarymas, 15:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Parodoje – paveikslai, kurie iliistracijomis nugulė į Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto išleistą sakmių apie lytiškumą knygą „Adomas pasiilgo Ievos“. Atidaryme dalyvaus paveikslų autorius Marius Jonutis ir knygos leidėjas Gytis Vaškelis.

Nemokamai.

Knygos „Gedimino kraujas“ pristatymas, 17:30
Vytauto Didžiojo karo muziejus, K. Donelaičio g. 64

Bestselerio „Mėlynas kraujas“ autoriaus istoriko Eimanto Gudo nauja knyga „Gedimino kraujas. Lietuvos valdovų Gediminaičių dinastija: 112 vyrų ir moterų likimai“ parengta kartu su žurnaliste, redaktore, knygų autore ir bendraautore Žilvine Petrauskaite.

Nemokamai.

Fotografijos studentų parodos „Architektūros istorijos“ atidarymas, 18:15
Kauno kolegijos  Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerija, A. Mackevičiaus g. 27

„Kviečiame pasinerti į kelionę laiku bei pažvelgti į nesenstantį Kauno istorinės architektūros grožį. 2 ir 3 kurso fotografijos studentai ne tik analoginiu būdu įamžino pasirinktus senuosius miesto namus, kurie yra arti išnykimo ar renovacijos ribos, bet ir kruopščiai tyrinėjo jų istoriją. Nuo puošnių fasadų iki užvertų langinių – nuotraukos leidžia pažvelgti į Kauno sielą, o atlikti tyrimai paryškina praeities išsaugojimo esmę. Ypatingas dėmesys skiriamas Kauno Žaliakalnio rajono ir centro architektūrai“, – rašoma kvietime.

Susitikimas su knygų autoriumi Dailiumi Dargiu, 18:15
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Kaune gimęs, augęs ir ilgus metus praleidęs žinomas šalies kriminalinių knygų autorius, dokumentinių serialų ir vaizdo turinio kūrėjas Dailius Dargis po beveik penkerių metų sugrįžta į gimtąjį Kauną. Bibliotekoje jis surengs išskirtinį savo kūrybos ir naujausios knygos „Milijonieriaus testamentas meilės pinklėse“ pristatymo renginį, kurį moderuos populiarių knygų autorė kaunietė Kamilė Birgė.

Nemokamai.

Spektaklis „Pasistengiau“, 19:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Kęstučio g. 74A

Tikslingai orientuodamasis į jaunąją auditoriją, teatras „No Shoes“ ir režisierė Ieva Jackevičiūtė pristato 10-14 m. paaugliams skirtą, interaktyvų, audiovizualinio bei judesio teatro raiškos spektaklį. Jame pasakojama apie paauglystę išgyvenantį, disleksijos sutrikimą turintį jaunuolį, kuris auga griežtoje, mokymosi pasiekimus vertinančioje šeimoje. Nenorėdamas nuvilti mamos, beviltiškai įsimylėjęs klasės pirmūnę, kaip įmanydamas slepia savo „kvailumą“, taip atsidurdamas kurioziškose situacijose.

Su bilietais.

Filmas „Saldi rytinė pakrantė“ (The Sweet East), 21:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

„Saldi rytinė pakrantė“ – vieno ryškiausių šiuolaikinio nepriklausomo Amerikos kino operatoriaus Seano Price‘o Williamso režisūrinis debiutas, kurio premjera įvyko Kanuose.

Šių dienų Amerikos politines ir socialines realijas pašiepiančioje satyroje Lilijan atsiskiria nuo bendraklasių išvykos į Vašingtoną metu ir leidžiasi į kaleidoskopišką kelionę per rytinę pakrantę, kurioje jos netikėtais bendrakeleiviais tampa skvoteriai-artivistai, neonaciai ir pačiuožę kairiųjų pažiūrų kinošnikai.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

TREČIADIENIS, 03 06

Laimos Mačiulaitytės keramikos paroda „Iš žemės ir dangaus“, 09:00–21:00
Ąžuolyno biblioteka, Radastų g. 2

Keramika – „žemiškas“ menas, kuriame dalyvauja visi keturi pagrindiniai pasaulio elementai – ugnis, žemė, vanduo ir oras. Pasitelkdama šiuos elementus, menininkė Laima Mačiulaitytė kuria formas, derina medžiagas, glazūras bei, patikėjusi molinukus ugnies stichijai, kurioje vyksta mįslingi keramikos transformacijos procesai, savo kūriniais bando materializuoti emocinę ir filosofinę mintį. Autorės pagarba medžiagai ir jos prigimtinėms savybėms leidžia kurti išraiškingų formų ir nepriekaištingo techninio išpildymo darbus. Paroda eksponuojama bibliotekos IV aukšte.

Frankofonijos mėnuo. Paskaita „Pirmosios impresionistų parodos 150 metinės“, 18:00
LSMU Emanuelio Levino centras, V.Putvinskio g. 14

VDU Menų fakulteto Menotyros katedros doc. dr. Aušrinės Cemnolonskės paskaitą palydės dokumentinis filmas „Orsė muziejus“. Filmą į lietuvių kalbą vertė KTU HMF vertimo specialybės studentai.

Nemokamai.

Visa Frankofonijos mėnesio Kaune programa.

„Kino pavasaris“: išankstinė filmo „Metai buvo sunkūs“ peržiūra,
18:00„Romuva“, Laisvės al. 54

Tas pavasaris, kai įsijauti nuo pradžių – tris trečiadienius iki pat festivalio „Romuvoje“ lauks trijų artėjančio festivalio filmų išankstinės premjeros. Šįkart ekrane filmo „Neliečiamieji“ kūrėjų sugrįžimas – nuotaikinga prancūziška komedija „Metai buvo sunkūs“ (Une année difficile, rež. Olivier Nakache, Éric Toledano).

Bruno ką tik pavogė televizorių, o Albertas iškeldinamas iš savo namų ir bando nusižudyti. Bruno pavyksta išgelbėti šio nepažįstamojo gyvybę ir taip užsimezga jų draugystė. Jiedu turi šį tą bendro: abu kenčia nuo priklausomybės pirkti daiktus ir yra paskendę skolose. Pasiryžę susitvarkyti savo gyvenimus Albertas ir Bruno susipažįsta su jaunų žaliųjų aktyvistų grupe. Suvilioti nemokamo alaus ir traškučių jie ilgai nesvarstę prisijungia prie judėjimo.

Su bilietais.

KETVIRTADIENIS, 03 07

Spektaklis „Balta drobulė“, 14:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Prabangiame Niujorko viešbutyje liftininku dirba Antanas Garšva, emigrantas ir poetas. Pažabojęs kūrybines ambicijas, jis aukštyn ir žemyn vežioja viešbučio svečius, gatvės praeivius, užuolaidų fabriko jaunimą ir savo prisiminimus. Iš ankšto lifto narvo veržiasi praeities ir dabarties vaizdiniai – vaikystės nuotrupos, gimtųjų namų ilgesys, tardymų siaubas, mylimosios švelnumas, emigranto vienatvė, kūrybinė įtampa ir beprotybė. Klaustrofobiškoje lifto erdvėje ir Antano Garšvos sąmonėje kaunasi poeto polėkis ir beviltiškumas, tobulumo siekis ir neurozė, meilė ir išsižadėjimas. „Balta drobulė“ – lietuvių išeivijos klasiko Antano Škėmos romano inscenizacija, kurios režisierius – legendinis Jonas Jurašas.

Su bilietais.

Edukacinės-kūrybinės dirbtuvės parodoje „Gyvenimas meno formose“, 16:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Užsiėmimo metu „DermArs“ grupės narė, dailininkė Ramutė Toliušytė supažindins su aukštos kokybės augalinio rauginimo odos galimybėmis ir jos dekoravimo būdais: raižymu, dekoravimu kaltukais, dažymu. Kūrybinio proceso metu dalyviai galės sau pasigamins odinį papuošalą-sagę „Pavasario kregždė“.

Su bilietais ir registracija.

Paskaita „Moteris senovės egiptiečių Išminties tekstuose“, 18:00
Fondas FRIDA, Rotušės a. 26

Moterų edukacijos centras kviečia į interaktyvią paskaitą, kurią ves Sandra Veprauskienė – Egipto archeologė, Tarptautinės egiptologų asociacijos narė, pirmosios Lietuvoje Senovės Egipto studijos „Dendera“ įkūrėja.

Su bilietais.

„Už pulto – „Kino pavasaris“, 19:00
„Godo“, Laisvės al. 89

Fesrtivalio programa Kaune jau paskelbta, bilietai į seansus tirpsta akyse, o galvoje ūžia minčių autostrada. Kaip nepraleisti filmo, kuris gali pakeisti tavo gyvenimą? Pasverti pasirinkimus patogiausia „Godo“ – čia kovo 7 d. ne tik rinksis „Kino pavasario“ komanda ir bus atidaryta filmų plakatų paroda, bet ir skambės būsimų kino salių hitų garso takeliai.

Nemokamai.

Ekskursija „Maironis ir Vaižgantas – laisvos Lietuvos kūrėjai“, 18:00
Juozo Tumo-Vaižganto butas-muziejus, Aleksoto g. 10

„Ekskursijos metu Juozo Tumo-Vaižganto namuose pristatysime du žymius mūsų šalies patriotus ir aptarsime svarbiausius jų darbus. Sužinosite, kas siejo Vaižgantą ir Maironį, kas nutiko, kai Vaižgantas, dirbdamas Mintaujoje, perskaitė St. Garnio parašytą poemą „Tarp skausmų į garbę“, ir dar daug kitų įdomybių“, – rašoma kvietime.

Su bilietais.

Claros Giambino koncertas, 20:00
„OLDMAN Kaunas“, Rotušės a. 20

Kaune gyvenanti prancūzė šokėja ir dainininkė rengia sėkmingus pasirodymus ir kituose Lietuvos miestuose. Atėjus pavasariui metas susitikti ir namuose: „ Paruošiu naujų prancūziškų dainų. Atliksiu ir ankstesnių itin mėgstamų. Lauksiu.“

Su bilietais.

Filmas „Čiulbanti siela“, 20:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Video ir instaliacijų menininkas bei kino režisierius Deimantas Narkevičius, tyrinėdamas XIX a. pabaigoje Dzūkijoje nutikusią istoriją iš šių dienų perspektyvos, sutelkia dėmesį į ano laiko žmonių jausenas ir vaizduotę. Pirmajame lietuviškame ilgo metro 3D filme jis jungia faktus, folklorinius pasakojimus, ritualus ir gilų gamtos pajautimą į psichodelišką pasaką apie laikus, kurie nulėmė dabartinį pasaulį. O kas, jei tas glaudus žmogaus ir gamtos ryšys nebūtų nusilpęs? Galbūt dabar gyventume darnesniame pasaulyje?

Su bilietais.

Kadras iš filmo