Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 3–5 dienoms

3 kovo, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 03 03

Fotografijų ir kompiuterinės grafikos parodos „Architektūros tiesės ir kreivės“ atidarymas, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Prof. dr. Remigijus Venckus yra medijų meno ir kultūros tyrinėtojas, medijų menininkas. 2014 metais Vilniaus dailės akademijoje ir Lietuvos kultūros tyrimų institute apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją. Šiuo metu yra Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesorius. R. Venckus kuria fotografijos meną temomis – atmintis, laikas ir individuali patirtis bei vyriško kūno ir seksualumo interpretacijos.

Roko Mikšiūno parodos „LEGO modernizmas – nuo kaladėlės iki pastato“ atidarymas, 18:00
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

Roko Mikšiūno idėja surinko 10 tūkst. balsų ir iškeliavo į LEGO biurą – dar šiemet turėtume sužinoti, ar ikoniškasis J. ir A. Iljinų namas, (architektas Arnas Funkas, K. Donelaičio g. 19) taps oficialiu rinkiniu. O kol kas parodoje – chronologiškas jaunojo menininko kelias nuo pirmųjų pažinčių su Kauno modernizmo architektūra iki naujausių kūrybos perlų. Ekspozicijoje išvysite šiuos LEGO modelius: Vilniaus modernizmo pastatus, margosios LEGO užuolaidos fragmentą, Kauno modernizmo interpretacijas ir Kauno centrinį paštą, taip pat – vizualizacijų.

Koncertas „Svečiai iš Lenkijos“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Plačią naujosios lenkų ir ukrainiečių kompozitorių muzikos fleitai ir orkestrui retrospektyvą klausytojams pristatys talentingas fleitininkų duetas – Agata ir Łukasz Długoszai. Pora muzikuos su maestro Roberto Šerveniko diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru ir pristatys net dvi pasaulines premjeras – tai lenkų kompozitoriaus Alexanderio Nowako bei iš Dnipropetrovsko kilusio ukrainiečių šiuolaikinio kūrėjo Ihorio Shcherbakovo koncertai dviem fleitoms ir orkestrui. Programą papildys dvi spalvingos šiuolaikinių Lenkijos kompozitorių simfoninės partitūros – popiežiaus Jono Pauliaus II atminimui skirta Krzysztofo Pendereckio „Čakona“ ir charakteringas Witoldo Lutosławskio Koncertas orkestrui.

Grupės „diso.kognityvas koncertas, 19:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

„Po keletos mėnesių visiškos tylos, grįžtame su šviežiom mintim, naujais kūriniais ir pirmuoju savo soliniu išstojimu Kaune. Mums tai vienas laukiamiausių įvykių mūsų muzikinėje kelionėje. Sinagogoje svajojome pagroti nuo pat pirmų žingsnių muzikoje ir pagaliau jaučiamės tvirti tai padaryti. Grosime ilgiausią savo koncertą, su įdomiausia programa iki šiol bei pateiksim naujų, šviežių garsų, kurie po truputį veda link naujojo grupės etapo“, – rašo „diso.kognityvas“.

ŠEŠTADIENIS, 03 04

„Lumière!“ Didžiosios iliuzijos savaitgalis, 10:00–21:00 
„Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Artėjantis festivalis „Kino pavasaris“ kviečia patirti, kaip jautėsi pirmieji kino pradininkų brolių Lumière’ų žiūrovai. Prekybos centro lankytojai kovo 4–5 d. turės progą nemokamai išvysti filmą „Lumière!“, susidedantį net iš 114 brolių Lumière’ų sukurtų filmų. Juos į vieną vietą surinko režisierius Thierry Frémaux, šmaikščiai komentuojantis ekrane judančius vaizdus. Tarp jų – ir garsusis „Traukinio atvykimas į stotį“, kurį supančios legendos byloja, kad pirmąkart jį pamatę žiūrovai puolė slėptis po kėdėmis ar net alpo iš išgąsčio

Ir mažuosius, ir suaugusius žiūrovus užbursiantis filmas su lietuvišku Ryčio Zemkausko įgarsinimu nuo 10 iki 21 val. bus rodomas be perstojo. Vieta – trečias aukštas prie 3A išėjimo.

Premjera. Filmas „Paradas“, 11:20 / 14:50 / 18:00 / 21:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Praėjus 26 metams po skyrybų, Miglė sulaukia keisto buvusio vyro skambučio. Norėdamas Dievo akivaizdoje vesti savo naująją merginą, Eimantas paprašo Miglės išsiskirti dar kartą. Dabar per „Bažnytinį teismą“ – vienintelę instituciją, galinčią bažnytinę santuoką paskelbti negaliojančia. Ilgo ir varginančio teismo proceso metu, Miglė ir Eimantas tampa vis labiau artimi.


Džiazo trio iš Prancūzijos „Butterflies“ koncertas, 19:30
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 22

Federic Borey šį trio subūrė 2018 metais. Jis savo grupę apibūdina kaip „akrobatinę“, peržengiančią džiazo standartų repertuarą. Džiazo spauda apie juos rašo: „Puikus balansas tarp tradicijų ir modernumo“.

Grupės „Paliekant žemę“ koncertas, 21:00
„Lemmy“, Girstupio g. 1

Lietuvių darkwave / post-punk duetas atvyksta į Kauną pristatyti savo naujieną – trečiąjį EP „Paralyžius“. Taip pat scenoje – skambesiu artimi projektai „Niša“ (LT) ir „Pusto“ (LT/UA).

SEKMADIENIS, 03 05

Dainos Pupkevičiūtės paroda „migluotie“, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

„migluotie“ yra veikiau dialogas, nei paroda. Garso ir vaizdo medžiaga bei objektai, kurie dalyvauja šiame dialoge, yra nuotrupos, aidai, parafrazės ir refleksijos iš jos šiuo metu vykdomo tiriamojo darbo, kuriame ji gilinasi į žmonių santykį su kitais gyvūnais, augalais ir abiotiniais veiksniais klimato krizės kontekste. Šis dialogas pratęsia nuo 2018 m. Dainos vystomas bendrabūvio, rūpesčio ir katastrofų trajektorijas ir praplečia jas naujomis kryptimis. 

Daina Pupkevičiūtė dirba tarpdiscipliniškai, balansuodama tarp meno praktikų, kuratorystės, edukacijos ir tiriamojo darbo antropologijos srityje. Ji kuria garsą, video, performansą ir tekstą, kūrybines prieigas pritraukia prie etnografinių metodų ir atvirkščiai – etnografinę medžiagą įtraukia į kūrybinį procesą.

Galerijoje taip pat aplankysite Kazimiero Brazdžiūno ir Kristijono Žungailos bei Karolinos Latvytės-Bibiano parodas.

Dainos Pupkevičiūtės nuotr.

Filmas „Sparta“, 15:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Austrijoje gimęs Evaldas jau seniai gyvena Rumunijoje. Sulaukęs keturiasdešimties jis ima ieškoti naujos pradžios: palieka merginą ir persikelia į provinciją. Čia kartu su būriu vaikų jie paverčia griūvančią kaimo mokyklą spartietiška tvirtove, kurios atmosfera labiau primena stovyklą. Visgi greitai apylinkės gyventojams atvykėlis ima kelti įtarimų, o pats Evaldas priverčiamas stoti akis į akį su seniai slopintais vidiniais demonais. Toronto ir San Sebastiano kino festivaliuose pristatyta režisieriaus Ulricho Seidlo „Sparta“ – tai filmo „Riminis“ brolis-dvynys.

Kadras iš filmo

Koncertas „Poeto meilė“, 17:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Tenoras Eimantas Bešėnas drauge su scenos partnere pianiste Lina Giedraityte klausytojams pristato programą, kurioje skambės romantizmo epochos šedevras – Roberto Schumanno vokalinis ciklas „Poeto meilė“ ir nepelnytai retai atliekami mūsų tautos korifėjaus, kompozitoriaus Juozo Gruodžio vokaliniai kūriniai.