Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 29–balandžio 1 dienoms

28 kovo, 2024, KPK redakcija | Naujienos

PENKTADIENIS, 03 29

Parodos „Galingi, nes vieningi!“ pristatymas, 15:00
Šalia Kauno pilies, Pilies g. 17

Kauno miesto muziejus į Kauną atveža Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Krašto apsaugos ministerijos kurtą lauko parodą, su kuria minėsime Lietuvos narystės NATO 20-ąsias metines. Sekdami svarbiausius NATO istorijos įvykius sužinosite, kodėl 1949 m. balandžio 4 d. dvylika Šiaurės Amerikos ir Europos valstybių nusprendė susivienyti į gynybinį aljansą, kokius tikslus organizacija kėlė, kokiais principais vadovavosi, kada ir kokiomis aplinkybėmis organizaciją papildė naujos narės, kaip sąjungininkės prisideda prie taikos ir stabilumo pasaulyje. Taip pat paroda pasakoja apie Lietuvą, jos žingsnius kelyje į NATO, bendrą veiklą su kitomis valstybėmis narėmis.

Nemokamai.

Filmas „Monstras“, 20:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Kai sūnaus elgesys neatpažįstamai pasikeičia, vienišos motinos Saki gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Berniuko agresijos priežasčių ji bando ieškoti mokykloje. Motina įsitikinusi, kad sūnaus problemų šaltinis yra jo mokytojas Hori. Tačiau viskas yra kur kas painiau. Šių personažų keliams susikirtus užsimezga netikėtas ryšys, atskleidžiantis paslaptis ir trapią tiesos prigimtį. Ar paaiškės, kas yra tikrasis monstras? Režisieriaus Hirokazu Kore-eda filmui garso takelį sukūrė Ryuichi Sakamoto – tai 2023 m. kovą mirusio japono paskutinis darbas.

Su bilietais.

ŠEŠTADIENIS, 03 30

Gražinos Daunienės paroda „Linksma diena mums nušvito“, 11:00–17:00
A. ir P. Galaunių namai-muziejus, Vydūno al. 2

„Dainavau liaudies dainas, Velykoms marginau margučius – sena šeimos tradicija. Nepriklausomybės laikais pradėjau dirbti Valstybinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Liaudies meno skyriuje. Pasijutau kaip namie – tarsi viskas seniai pažįstama ir sava. Čia užsibuvau jau per trisdešimt metų“, – apie žingsnius, atvedusius iki kūrybos, rašo menininkė, kurios darbai praskaidrins Šv. Velykų laukimo nuotaikas.

Su bilietais.

Panaudotas G. Daunienės paveikslo fragmentas

Filmas „Mamutų medžioklė“, 13:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

1968-ieji. Jaunas ir charizmatiškas režisierius Jonas Jurašas Kauno dramos teatre pastato spektaklį „Mamutų medžioklė“. Spektaklį lydi milžiniška sėkmė: bilietai graibstyte graibstomi, o geri atsiliepimai sklinda iš lūpų į lūpas. Toks populiarumas kelia pavojų tuometinei valdžiai ir ši nusprendžia „Mamutų medžioklę“ uždrausti. Slapta susirinkusi teatre naktį, trupė prieš kino kameras suvaidina spektaklį paskutinį kartą ir jį nufilmuoja. Deja, kino juosta mįslingai dingsta, o režisierius netrukus priverstas palikti ne tik teatrą, bet ir Lietuvą. Rež. Aistė Stonytė.

Su bilietais.

Monikaze koncertas, 22:00
Kavinė „Kultūra“, K. Donelaičio g. 16 

„Žieminius pūkus nusipurčiusi ir traiškanotas akis pasitrynusi Avant-pop Monikaze entuziastingai atsiridena į Kauną, Kultūros Kavinę, su savo pusiau nauja programa „Cheers To Mental Health“. Bus naujų ir senų netikėtumų, bus alaus ir riešutėlių, ir smagaus nusiteikimo ir nenusiteikiančio, atsipalaidavusio pabuvimo kartu ar atskirai“, – rašoma kvietime.

SEKMADIENIS, 03 31

Velykos sadione: „Kauno Žalgiris“ – Vilniaus „Žalgiris“, 18:25
Dariaus ir Girėno stadionas, Perkūno al. 5

Prabėgus rinktinių pertraukai į Lietuvos futbolo stadionus vėl sugrįš klubų kovos, o „Kauno Žalgirio“ futbolo klubas savo namų rungtynes jau žais Dariaus ir Girėno stadione. Beje, su visų Dariaus ir Girėno stadione vyksiančių rungtynių bilietu, viešasis transportas Kauno mieste 3 val. prieš renginį ir 3 val. po jo yra nemokamas.

Su bilietais.

Filmas „Kaimiečiai“ (Chłopi), 20:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Įspūdingu realistiniu stiliumi nutapyti „Kaimiečiai“ – naujausias „Oskarui“ nominuoto filmo „Jūsų Vincentas“ autorių Hugh ir DK Welchman kūrinys, kurį tapė ir Lietuvos dailininkai. Tai istorija apie Jagną – jauną moterį, kuri XIX a. pabaigos Lenkijos kaime yra pasiryžusi rinktis savo pačios kelią. Šiame apkalbų, pavydo ir nesibaigiančių nesutarimų židinyje visus – ir turtingus, ir vargšus – vienija pasididžiavimas savo žeme, atsidavimas tradicijoms ir giliai įsišaknijęs patriarchatas. „Kaimiečiai“ tapo žiūroviškiausiu „Kino pavasario“ filmu.

Su bilietais.

Kadras iš filmo

„G&G Sindikato“ koncertas, 22:00
Klubas „Onyx“, Laisvės al. 93

„Aktualumo neprarandantis kolektyvas ir nenuginčijami Lietuvos Hip-Hop’o karaliai sugrįžta į Kauną. Specialus ir kaip niekad artimas Velykų pasirodymas – tarp kauniečiams iki skausmo pažįstamų rūsio sienų“, – į klubą, veikiantį ten, kur anksčiau buvo „Siena“, kviečia renginio organizatoriai.

Su bilietais.

PIRMADIENIS, 04 01

Koncertas „Velykų muzika. Salut, le printemps!“, 14:00
Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčia, Nepriklausomybės a. 14

Šiemet Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ su vyriausiuoju dirigentu Giedriumi Vazniu miestiečiams ir svečiams parengė ypatingą muzikinę programą, nes koncertas ne tik skleis šventinę šv.Velykų dvasią, bet taps finaliniu Frankofonijos mėnesio akordu. Prie orkestro jungsis Kauno miesto partnerio – Grenoblio (Prancūzija) jaunieji solistai Marie-Alix Garreau ir Ilan Abu Baker.

Nemokamai.

Filmas „Interesų zona“ (The Zone of Interest), 20:45„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Sukrečianti britų režisieriaus Jonathano Glazerio istorinė drama įkvėpta rašytojo Martin Amis novelės ir tikrų faktų. Hedvygos sutuoktinis Rudolfas Hoessas iš tiesų dirbo Aušvico komendantu. JAV studijos A24 pristatomas meistriškas, išradingas ir tyliau kvėpuoti verčiantis kino meno kūrinys įvertintas Kanų kino festivalio Didžiuoju prizu, dviem „Oskarais“ ir dviem BAFTA statulėlėmis. Aktorė Sandra Hüller už pagrindinį vaidmenį nominuota daugybei apdovanojimų, įskaitant BAFTA.

Su bilietais.