PIRMADIENIS, 03 28
„Kino pavasaris“. „Mažytė mama (Petit Maman)“, 16:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Aštuonerių Neli ką tik neteko mylimos močiutės ir padeda tėvams tvarkyti savo mamos vaikystės namus. Ji tyrinėja namą ir aplinkinį mišką, kuriame jos mama Marion žaisdavo ir buvo pasistačiusi slėptuvę, apie kurią Neli tiek daug girdėjo. Vieną rytą mama išvažiuoja. Tuomet Neli sutinka bendraamžę mergaitę, statančią slėptuvę miške. Jos vardas – Marion. Tai poetiška istorija apie praradimą, atmintį, nuostabą ir vaizduotę mergaitės akimis. Rež. Céline Sciamma.
„Kino pavasaris“. „Norėčiau pakalbėti apie Marguerite Duras (I Want To Talk About Duras)“, 18:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Su Marguerite Duras, beveik 40-čia metų vyresne garsia rašytoja, aistringus santykius išgyvenančiam vyrui reikia išsikalbėti. Jis nepaprastai žavisi ja, o kartu jaučia – dusinančio santykio ilgiau tverti nebegali. Atsiverdamas jis ieško žodžių išreikšti gilią meilę. Claire Simon filme atkuria audiokasetėje įrašytą iš tikrųjų įvykusį pokalbį tarp Yanno Andréa ir žurnalistės Michèle Manceaux.
Deimantės Malūnavičiūtės ir Donato Šopio parodos „Neverti“ atidarymas, 18:30
TEMPO erdvė, M. Daukšos g. 34
Parodoje bus eksponuojami unikalūs iš nevertingų invazinių Kauno miesto medžių sukurti staliukai.
Pažvelgus į mus supančią aplinką kūrybiškai atsiveria daugybė galimybių ir grėsmingos gamtai medžių rūšys neatitinkančios medienos standartų virsta orginaliais ekologiškais interjero elementais taip didžiausias kenkėjas virsta mylimiausiu staliuku. Opėjančių ekologinių problemų kontekste, kūrėjai kviečia praplėsti požiūrį ir išlaisvinti kiekvieno iš mūsų viduje tūnantį jautrumą aplinkai, kuris padės augti tvariai visuomenei.
ANTRADIENIS, 03 29
Paroda „Gyvos žemės mintys 2021“, 10:00–17:00
Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Vytauto pr. 52
Kaune ne vienerius metus buvo rengiama fotografijos paroda „Gamta visų namai“. Ją nustojus rengti ir pasukus modernizmo link, Mažeikiuose liko vienintelė mūsų krašte tarptautinė gamtinės fotografijos bienalė „Gyvos žemės mintys“.
Šiais metais rengiama jau keturioliktoji bienalė, todėl šiandien galime drąsiai teigti, kad fotografijos kritiko minėtas žiburėlis vis skaisčiau įsidega. Parodai iš 10 šalių – Azerbaidžano, Baltarusijos, Irano, Ispanijos, JAV, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Rusijos, Serbijos, Šveicarijos ir Uzbekijos – 103 autoriai atsiuntė 780 fotografijų.
Spektaklis „Lė-kiau-lė-kiau“, 14:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71
Kai tau keturiolika, leki visu greičiu ir neri stačia galva, siautėji su draugais ir myli, lipi ant stogo ir skęsti muzikoje. Norisi bučinių ir nuotykių, tūsų ir juoko, pripažinimo ir galios, supratimo ir palaikymo. Eglės Kižaitės spektaklyje „Lė-kiau-lė-kiau“ paauglių pasaulis – komplikuotas, gyvas, jautrus ir aštrus, sukurtas ir atkurtas iš paauglių forumų internete, susitinkant ir bendraujat su 13-16 metų vaikais. Meilė ir sekstingas, draugystė ir išdavystė, patyčios ir vienatvė – tai iššūkiai, su kuriais susiduria šiandienos paauglys, trokštantis būti išklausytas ir suprastas.
Koncertas „Anoj pusėj Dunojėlio“, 16:00
Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų namai, K. Petrausko g. 31
Koncerte skambės V. Klovos, E. Griego, S. Rachmaninovo, R. Šuberto, A. Rubinšteino, G. Milerio, L. Bernšteino vokaliniai kūriniai. Dalyvauja Kauno valstybinio muzikinio teatro solistas Žygimantas Galinis, Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijos mokytojos Dalios Žarėnienės akompanimento klasės mokiniai.
TREČIADIENIS, 03 30
Marinos Abramović paroda „Būties atmintis“, 10:00–17:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16
„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ proga galerija „Meno parkas“ pristato meno pasaulio ikonos, menininkės Marinos Abramović parodą „Būties atmintis“. Pasak M. Abramović instituto direktoriaus Giuliano Argenziano, paroda pasižymi unikalia forma: pirmą kartą ji rengiama kaip įspūdinga videoinstaliacija iš rinktinių šios autorės performansų dokumentacijų ir filmų. Paroda veiks iki liepos pabaigos.
„Kino pavasaris“. „Mončys. Žemaitis iš Paryžiaus“, 18:15
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Kas buvo jis – Antanas Mončys? Lietuvis. Žemaitis. Emigrantas. Paryžietis. Sūnus. Tėvas. Vyras. Brolis. Skulptorius. Vaikas, kurio pamatyta mažytė verpimo ratelio grandinėlė tapo simboliu, kuris apibrėžė nelengvą gyvenimo kelią nuo mažo Lietuvos kaimelio iki Paryžiaus meno salonų, nuo Baltijos jūros balto smėlio iki Atlanto vandenyno pakrantės uolų. Menininkas, kuris sugebėjo sujungti archajišką lietuvišką pasaulėjautą su moderniausiu Vakarų Europos menu. Reiškinys, kuriame galime iš naujo suvokti save, kaip unikalią kultūrą, globaliuose pasaulio kontekstuose.
Filmo autorius – Linas Mikuta. Po seanso kauniečių laukia susitikimas su kūrybine grupe.
Slemas #47, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56
„Dar praeitą mėnesį sleminom Kauno kultūros centro salėje, kurioje dabar glaudžiasi karo pabėgeliai, bėgantys nuo karo Ukrainoje. Kad ir kaip norėtume, poezija karo nesustabdysime, bet kūryba ir buvimas kartu gali padėti praskaidrinti nerimą, o kiekviena ir kiekvienas atėjęs prisidės prie humanitarinės pagalbos žmonėms, bėgantiems nuo karo Ukrainoje“, – rašo organizatoriai.
Slemas #47 bus mokamas – prie įėjimo jūsų lauks Raudonojo kryžiaus savanoriai, rinksiantys aukas. Rekomenduojama auka 5 Eur arba daugiau (neturinčius galimybių aukoti šios sumos, prašome informuoti savanorius ir pasirinkti sumą pagal galimybes).
Slemas #47 temos neturi – sleminam kaip visada, nevengdami nei liūdnų nei džiugių temų ar juokų. Vedėjas – Jovaras.
„Kino pavasaris“. „Veidrodis“, 19:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Vieną akimirką trukęs keršto išpuolis visiems laikams pakeitė dviejų indžių gyvenimus. Kilusios iš dviejų konservatyvių šeimų Šiaurės Indijoje, filmo herojės savo gyvenimo planą jau žinojo – jis buvo nuspręstas už jas. Tačiau išgyvenusios rūgšties atakas, atstumtos visuomenės, Ritu ir Faraha ieško būdų atkurti savo gyvenimus . „Veidrodis“ – tai dviejų moterų ir nuolat persipinančių jų gyvenimų intymios akimirkos . Nors pasaulis į jas žvelgia tik kaip į tragedijos aukas, jos išties siekia gyventi spalvingą, visavertį, iššūkių kupiną gyvenimą.
Siddhantas Sarinas studijavo kiną Vokietijos ir Čekijos kino mokyklose, o šiuo metu – dokumentinio kino specialybę „DOC NOMADS“ magistro programoje. „Veidrodis“ yra jo ilgo metro debiutas.
Režisierius po seanso nekantrauja susitikti su kauniečiais kino gerbėjais ir padiskutuoti apie savo darbą.
KETVIRTADIENIS, 03 31
„Kino pavasaris“. „Palaiminimas (Benediction)“, 17:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
„Žymus meistras Terence’as Daviesas įkvepia naujos gyvybės kamerinei istorinei dramai pristatydamas kupiną emocijų ir itin aktualią Siegfriedo Sassoono biografiją. Sąmojingas ir žavus pasakojimas apima pusę amžiaus Britanijos istorijos ir skvarbiu žvilgsniu parodo uždaros aukštuomenės snobizmą ir puritoniškumą, kad atskleistų prieštaringą ir iškreiptą Bažnyčios ir valstybės moralę. Tai subtilus šedevras ir kinematografinis rekviem per istoriją palaužtoms queer ir tautinėms tapatybėms – „Palaiminimas“ liudija Sassoono tragišką gyvenimą, stulbinamai rezonuodamas su Muncho „Klyksmu“, – pasakoja festivalio programos sudarytojas Andrei Tănăsescu.
Marinos Abramović paskaita „Performansas. Praeitis. Dabartis. Ateitis“, 18:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Viešoje paskaitoje Marina Abramović apžvelgs performanso meno istoriją: apibrėš, kas yra performanso menas, apsvarstys jo kilmę ir raidą – kur jis yra šiandien ir kokia jo ateitis. Susitikimas rengiamas parodos Marina Abramović „Būties atmintis“ pristatymo proga.
Dėmesio – Marinos Abramović paskaita vyks anglų kalba, tačiau renginio dalyviai turės galimybę klausytis tiesioginio vertimo į lietuvių kalbą. Visi, norintys girdėti vertimą, turi su savimi turėti išmanųjį įrenginį su veikiančiu interneto ryšiu bei asmenines ausines.
Susitikimas su vertėja Jovita Liutkute, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Dainavos padalinys, Savanorių pr. 377-13
Kviečiame į pokalbį su kauniete vertėja, iš anglų ir vokiečių kalbų išvertusia 80 knygų, apie vertėjo kasdienybę – stiliaus, tinkamiausio žodžio paieškas, knygos pavadinimų vertimą, sėkmes ir nesėkmes. Iš pirmų lūpų išgirskite įdomiausias istorijas apie vertėjo profesijos svarbą, atsakomybę ir išskirtinumą.
Renginys skiriamas Lietuvių kalbos dienoms.
„Jazz Academy“ koncertas, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8
„Jazz Academy“ – Šilainiuose įsikūrusi džiazo, ritmo, improvizacijos ir šiuolaikinės muzikos erdvė. Jos vizija gimė siekiant pritraukti talentingų žmonių, skatinti jų meninę išraišką, gerinti muzikos supratimą, ugdyti visuomenės muzikinį skonį. Ši meno organizacija propaguoja džiazo, improvizacinę ir elektroninę muziką, organizuoja kūrybiškumą skatinančius mokymus, užsiima koncertine veikla, įgyvendina muzikinius projektus ir rengia seminarus muzikos temomis.
Bibliotekoje koncertuos „Jazz Academy“ suburti atlikėjai: Gintarė Tumaitė (saksofonas), Simonas Gilys (fortepijonas), Deividas Skridaila (bosinė gitara), Arnas Mikalkėnas (perkusija). Dviejų dalių koncerte skambės Simono Gilio solinė improvizacija bei Gintarės Tumaitės originali kūryba.
„Kino pavasaris“. „Balkoninis filmas“, 18:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49
Pawelas Łozińskis praleido daugiau nei dvejus metus savo balkone ir padarė daugiau nei tūkstantį interviu. Rodydamas tik trumpą šaligatvio atkarpą ir joje sustojančius žmones, jis sukuria universalią, įdomią ir jaudinančią istoriją apie dabartinį mūsų pasaulį. Beveik niekas nėra toks, koks atrodo. Žmonės kupini mįslių ir paslapčių. Nepavyksta lengvai sudėlioti juos į dėžutes. Pokalbiai, kuriuose atsiskleidžia ryškios emocijos, mintys, nuostatos, pasirodo kaip labai nuoširdus žmogaus būklės apmąstymas.