Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 25–27 dienoms

25 kovo, 2022, KPK redakcija | Maršrutai

PENKTADIENIS, 03 25

Festivalis „Kanklės mano rankose“ (ir šeštadienį)
Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrius, L. Zamenhofo g. 4

Jau septintą kartą Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje organizuojamas tarptautinis kanklių muzikos festivalis šiemet vyks kovo 25–26 dienomis. Festivalis skirtas senajai lietuvių kankliavimo tradicijai ir šiuolaikinei jos raiškai, kanklėms giminingiems kitų šalių styginiams muzikos instrumentams. Šiemet festivalis skiriamas Sūduvos metams. Laukia paskaitos, pokalbiai ir, žinoma, muzika.

Vieno lito premijos įteikimas, 16:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Dvidešimt trečioji kauniečių rašytojų Vieno lito premija už literatūrinių ryšių sklaidą, profesionalius vertimus pristatant lietuvių skaitytojui užsienio kūrybą paskirta vertėjai Aidai Krilavičienei. Praėjusiais metais laureatė išleido net šešis iš suomių kalbos išverstus romanus ir pjeses.

„Kino pavasaris“. Filmas „Dėl bulvyčių saujos (Poulet frites)“, 17:15
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

2017 m. festivalyje rodyto filmo „Dabar tai jau padėk man, Dievuli!“ kūrėjai grįžta! Inspektorius Lemoine’as tiria žmogžudystę pavojingame Briuselio rajone. Kalima Sissou, kartais užsiimdavusi prostitucija, buvo nužudyta savo bute. Visi ženklai rodo į Alainą – buvusį jos vaikiną mėsininką, tačiau jis nieko apie tą vakarą neprisimena. Kelios bulvytės, rastos plastikinėje dėžutėje, Lemoine’ui ir jo pavaldiniams padeda pateikti Alainui kaltinimus. Interpole, laikykis! Rež. Jean Libon, Yves Hinan.

Kadras iš filmo

Šventinis Tado Girininko ir kolegų koncertas, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Vienas tituluočiausių Lietuvos operos bosų, ryškių vaidmenų kūrėjas Tadas Girininkas šiais metais švenčia 40-metį bei 15 metų operos solisto sukaktį ir ta proga kartu su scenos kolegomis Kauno publiką pradžiugins išskirtiniu šventiniu koncertu. Su Kauno miesto simfoniniu orkestru Girininkas ruošia įspūdingą programą, kurioje klausytojai išgirs ne tik gražiausias arijas ir duetus iš žymiausių operų bei miuziklų, bet ir sulauks nuotaikingų staigmenų. Jubiliatą scenoje sveikins ištikimiausi kolegos ir draugai – Vladimiras Prudnikovas, Rafailas Karpis, Tomas Pavilionis, Eugenijus Chrebtovas bei Ieva Prudnikovaitė. O šiam gausiam atlikėjų būriui diriguos Karolis Variakojis.

„Kino pavasaris“. „Kalnų jūreivis (Marinheiro das Montanhas)“, 19:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

2019-ųjų sausį režisierius Karimas Aïnouzas („Nematomas gyvenimas“, „Kino pavasaris“, 2020 m.) nusprendė išplaukti laivu – persikelti per Viduržemio jūrą ir pirmą kartą nukeliauti į Alžyrą. Pasiėmęs į kelią prisiminimus apie savo mamą Iracemą ir videokamerą, jis detaliai pasakoja apie šį apsilankymą tėvo gimtinėje. Kartu su režisieriumi keliamės per jūrą, vykstame į Atlaso kalnus Kabilijoje ir grįžtame atgal. Dabartis, praeitis ir ateitis poetiškai susipina šioje kinematografinėje kelionėje.

ŠEŠTADIENIS, 03 26

Meno mugė Ukrainai paremti, 11:00–19:00
VDA KF, Muitinės g. 2

„Kviečiame atvykti į Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto kiemelį, kuriame vyks Kauno menininkų darbų mugė. Mugėje bus galimybė įsigyti tiek žinomų, tiek kylančių menininkų darbus.
Surinkti pinigai bus tiesiogiai paaukoti Ukrainą remiančioms organizacijoms bei studentams, atvykusiems iš Ukrainos“, – rašoma organizatorių kvietime.

„Kino pavasaris“. „Drakonas ir strazdanotoji gražuolė (Ryû to sobakasu no hime)“, 13:00
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Mamoru Hosoda animaciniame filme Suzu yra kukli 17-metė moksleivė, gyvenanti atsiskyrusi su tėvu kalnų kaimelyje. Bet kai prisijungia prie virtualaus pasaulio „U“, ji virsta Belle, pasaulinio garso dainininke, turinčia daugiau nei penkis milijardus sekėjų. Droviajai Suzu sunku gyventi šį dvigubą gyvenimą. Netrukus ji sutinka paslaptingą – žavingą ir baugų – padarą. Kartu jie leidžiasi į nuotykį, kuris padės Belle pažinti, kas ji iš tiesų yra.

Kadras iš filmo

Persų naujųjų metų šventė Novrūzas, 15:00
PARAKAS, L. Ivinskio ir Prancūzų g. kampas

Kaune gyvenantys užsieniečiai buriasi paminėti pavasario pradžios. Novrūzas yra tradicinė naujų metų šventė, turinti trijų tūkstančių metų tadiciją ir švenčiama daugelyje musulmoniškų šalių. Jos šaknys – senojoje Persijoje. Šventėje bus muzikos, meno dirbtuvių ir kitų įdomybių.

„Kino pavasaris“. „Elkis teisingai (Do the Right Thing), 17:45
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Spike’as Lee (g. 1957 m. Atlantoje) yra sukūręs daugiau kaip trisdešimt filmų. „Jai šito reikia verkiant“ (1986 m.) Kanuose laimėjo jaunimo apdovanojimą, o komiška drama „Elkis teisingai“ (1989 m.) buvo atrinkta į pagrindinę konkursinę programą. 

Italas Salvatorė Fradžionė-Salas turi piceriją Brukline. Vienas rajono senbuvis pastebi, kad ant picerijos garbės sienos iškabintos tik italų aktorių nuotraukos. Jam tai nepatinka – juodaodžių kvartale veikianti picerija turėtų pagerbti juodaodžius aktorius, o Salas su tuo nesutinka. Kai kuriems vietiniams ta siena tampa neapykantos ir rasizmo simboliu ir įtampa išauga. Rusenantis pyktis ir giliai įsišaknijusios nuostatos karščiausią metų dieną pratrūksta smurtu.

SEKMADIENIS, 03 27

Nemokamų muziejų sekmadienis
Įvairios vietos

Paskutinis mėnesio sekmadienis jau tradiciškai atveria duris į daugybę muziejų visoje Lietuvoje, kurie savo ekspozicijas kviečia pamatyti nemokamai. Visą muziejų, dalyvaujančių Kultūros ministerijos programoje, sąrašą, rasite čia. Primename, kad Lietuvos aviacijos muziejus Kaune renovuojamas, o William Kentridge parodos Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje lankymas mokamas.

„Kino pavasaris“. „Herojus (Ghahreman)“, 17:40
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Vienas svarbiausių šiuolaikinių Irano režisierių, Asgharas Farhadi dar sykį meistriškai nušviečia žmonių tarpusavio santykių sudėtingumą. Rahimas sėdi kalėjime už nesumokėtą skolą. Gavęs dvi dienas laisvės, jis pabando įtikinti skolintoją atsiimti skundą, tačiau įvykiai pasisuka nenumatyta linkme ir tenka priimti abejotinus sprendimus. Rahimas atsiduria virtinėje nebesuvaldomų situacijų, su vis daugiau dalyvių ir vis mažiau aiškumo.

Kadras iš filmo

„Kino pavasaris“. „Šūvis į Ahedės kelią (Ha’berech)“, 20:30
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Nadav Lapid filme Y., penktą dešimtį įpusėjęs Izraelio režisierius, atvyksta pristatyti vieno iš savo filmų į nuošalų kaimą dykumos pakrašty. Ten jis sutinka Kultūros ministerijos atstovę Jahalom ir susivokia atsidūręs dviejose kovose, kurių nė vienos negali laimėti. Viena – prieš laisvės kapituliaciją savo šalyje, kita – prieš artėjančią mylimos motinos mirtį. Per vieną dieną jis pasiekia ir peržengia savo ribas.