Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 18–20 dienoms

18 kovo, 2022, KPK redakcija | Maršrutai

PENKTADIENIS, 03 18

Miego festivalis „Plaštakės. Miego metamorfozės“ (visą savaitgalį)
Įvairios vietos

Ramiausias metų festivalis prasideda ne atsitiktinę datą, o Tarptautinę miego dieną. Iki sekmadienio vakaro laukia keturi sapnai – paroda „Vidinės Vizijos“ Kauno tvirtovės kairiojo Nemuno kranto centrinių artilerijos sandėlių komplekso 8 sandėlyje, šiuolaikinė opera „S’Anatomia“ Kauno miesto kameriniame teatre, šešėlių teatras „Įkvėpimo Stotelė“ Žaliakalnio Sinagogoje ir Pojūčių teatro spektaklis „Akmuo. Vanduo. Geluonis“ istoriniame „Drobės“ fabrike.

Šokio spektaklis „Pareiškiu-Brandir“, 19:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

„Pareiškiu-Brandir“– tai Prancūzijos šiuolaikinio šokio choreografo Albano Richardo ir Šeiko šokio teatro choreografės Agnijos Šeiko 2018 metais sukurtas spektaklis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui. O šiandienos kontekste jis suskamba itin jautriai, matant nepalaužiamą Ukrainos žmonių dvasią ir laisvės troškimą.

Šis spektaklis – prancūzų-lietuvių kūrybinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“, vykstančios nuo 2017 metų, dalis. Renginys – frankofonijos mėnesio programos dalis.

Vakaras „Už Ukrainą – už mūsų visų Laisvę“, 19:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Lyrinės ir šiltos dainos, ambient noise elektronika, poezija – visa tai vienoje vietoje susitelkia vienam tikslui – paremti Ukrainą. Koncertas tikslas – skatinti rinkti aukas ir kitais būdais prisidėti prie pagalbos Ukrainai. Dalyvauja:

Mindaugas Gargasas – aktorius ir teatro mokytojas, kuris skaitys ukrainiečių poeziją;
Dominyka Budinavičiūtė – aktorė, muzikantė, dramaturgė iš Šiaulių. Kuria dainuojamosios poezijos, folk dainas;
Grupė „Titanic“ – ambient noise.

ŠEŠTADIENIS, 03 19

Reginos Cemnolonskienės tapybos paroda „Spalvų poezija metų ritme“, 09:00–15:00
Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinys, Baltų pr. 51

Tapyba – tai autorės vaikystės, jaunystės svajonių tąsa, tai lyg antras gyvenimas. Ne tik tapyboje, bet ir gyvenime R. Cemnolonskienė nuolat ieško savęs, spalvų ir potėpių, tonų ir linijų, šviesos ir šešėlių žaismo. Šioje personalinėje parodoje savo tapybos darbais autorė nori išjausti ryšį su nuostabia Lietuvos gamta. Kai svajonė virsta tikrove, džiaugiasi širdis, jausmai išsilieja spalvomis ir kiekviena diena įgyja naują prasmę. „Žmogau, gyvuoki dermėje su gamta, nes esi gamtos dalelė“, – kviečia dailininkė.

Filmo „Piligrimai“ kino teatras, 12:30 / 15:00 / 18:00
Tulpių g. 9, Karmėlava, Kauno raj.

Venecijos kino festivalyje liūtu apdovanotas Lauryno Bareišos filmas „Piligrimai“ pagaliau grįžta namo. Režisieriui, kilusiam iš Karmėlavos ir šį miestelį pasirinkusiam psichologinės dramos veiksmo vieta, buvo itin svarbu, kad „Piligrimai“ būtų parodyti ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir ten, kur filmas gimė. Bet… Kauno rajone nėra kino teatrų!

Kaunui ir Kauno rajonui tapus Europos kultūros sostine atsivėrė naujos galimybės kultūrą priartinti prie kiekvieno žmogaus. Būtent todėl festivalis „Kino pavasaris“ kartu su pagrindiniu projekto partneriu „Telia“ pristato unikalią idėją – „pop-up“ kino teatrą Karmėlavoje, skirtą tik vienam filmui – „Piligrimai“.
Iki kovo 23 d. veiksiančio kino teatro konstrukcijos iškilo vienoje filmo lokacijų. Čia veikia ir filmo užkulisius atskleidžianti paroda. Pasižiūrėjus filmą visi kviečiami pratęsti patirtį ir atrasti kitas „Piligrimų“ lokacijas bei patį miestelį – tam padės specialus maršrutas „Kosmos App“ programėlėje.

Premjera. Spektaklis „Aš – Žvėris“, 18:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Šiame lėlių teatro pasirodyme įvyks vidinė kelionė iš taško, kur žvėriukai žaisdami žeidžia, į žvėries, kuris žaisdamas kuria, prieglobstį. Tai vieno gatvės vaikiščio virsmas iš chuligano į žmogų – būsimą kūrėją. Tai ir jautri sūnaus ir mamos drama, kai vidinė stoka ne apriboja, o atveria akis kitokio gyvenimo įmanomybei.

Spektaklyje „Aš – žvėris“ (Režisierius ir scenografas Rokas Lažaunykas, dramaturgė Sandra Bernotaitė) veikia dviejų dydžių lėlės, vaidina ir patys aktoriai. Tai atvirojo teatro principu kuriamas vyksmas, kur skirtingos meno rūšys susipina į vientisą žaidimą. Nuotaikingas grotesko, magiškojo realizmo, šiuolaikinės muzikos ir šokio elementų turintis spektaklis vaizdų kalba palies jautriausias žiūrovo širdies vietas.

Ukrainiečių poezijos skaitymai, 19:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Vienas ryškiausių ukrainiečių autorių Serhij Žadan viename interviu sakė: „Apie karą ir mirtį reikia rašyti kitaip.“ Atkreipdami dėmesį į sukrečiančią Ukrainos politinę padėtį, bei norėdami išreikšti solidarumą bei paramą, jaunosios kartos rašytojai pristatys bei skaitys šiuolaikinius ukrainiečių autorius – Serhij Žadan, Viktor Neborak, Ilya Kaminsky, Daryna Gladun, Olena Huseinova, Dmytro Lazutkin, Halyna Kruk bei Julija Musakovska. Šių autorių kūryboje atsispindi dabartinė Ukrainos sociopolitinė padėtis, atsiskleidžia skausmingos tapatybės paieškos, vyrauja maišto, egzistencinės sumaišties, nerimo motyvai.

SEKMADIENIS, 03 20

Šviesių filmų savaitgalis su „Kino pavasariu“ (visą savaitgalį)
Kauno „Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Prekybos centro Renginių aikštėje galėsite pamatyti šešias vilties kupinas kino juostas, tarp kurių ir ukrainietiškas filmas „Neįgarsintos mintys” bei kiti įkvepiantys filmai iš ankstesnių festivalių repertuaro. Programą rasite čia.

Premjera. Spektaklis „Jaudulys“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

„Jaudulys“ – Aleksandro Špilevojaus režisuotas spektaklis pagal populiaraus šiuolaikinio  dramaturgo ir režisieriaus Ivano Vyrypajevo pjesę. Veiksmas vyksta Niujorke, garsios amerikiečių rašytojos Uljos Richtės bute. Ambicingas lenkų žurnalistas ima iš įžymybės interviu, kuris yra labai svarbus visiems: žurnalistui jis gali tapti tramplinu į profesinę karjerą Niujorke, rašytojai – tai proga papasakoti tiesą, o galbūt vedžioti visus už nosies, kuriant dar vieną mitą apie save. „Jaudulys“ – tai pasakojimas apie autorių, kuriantį ne tik savo kūrinius, bet ir savo mitą – konkrečiausią ir intensyviausią realybę, ryškiausią ir pačią tikriausią tikrovę.

Šiuolaikinio šokio spektaklis „Niekur, bet ne čia“, 19:00
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Įkvėpti šiandieninio visaapimančio egzistencinio nerimo, trupės „Nuepiko“ šokėjai Marius Pinigis, Adrian Carlo Bibiano, Andrius Stakelė ir Arūnas Mozūraitis spektaklyje „Niekur, bet ne čia“ leidžiasi į vidinius pažinties su pačiais savimi pragarus. Spektaklyje kūrėjai įtaigiai permąsto žmogiškąją prigimtį ir mėgina išlysti iš XXI-ojo amžiaus Platono uolos, peržengti horizontą ir atsidurti ten, kur neįmanoma, ten, kur dar nebūta. Kūrėjų meninio žvilgsnio ašyje – savotiškoje limbo būsenoje – tarp praeities ir ateities, realybės ir fikcijos – įstrigęs žmogus, mėginantis ieškoti atsakymų į fundamentalius ir neblėstančius egzistencinius klausimus: kas aš esu ir kur link judu?