Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 14–17 dienoms

14 kovo, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 03 14

Piešinių konkurso „Neprarask vilties“ paroda, 08:00–19:00
Vaiko raidos klinika, Jonavos g. 45

Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazija kartu su VšĮ Vaiko raidos klinika organizavo piešinių konkursą „Neprarask vilties“. Konkurso idėja kilo iš asmeninės patirties, kadangi klinikos įkūrėja Dovilė Čepulinskaitė augina negalią turinčią mergaitę. 

Akcijoje dalyvauja 43 (pro)gimnazijos, pagrindinės, sanatorinės, meno, dailės mokyklos, kūrybinės ir dizaino studijos, reabilitacijos, vaikų dienos bei laisvalaikio centrai. Atsisakyta konkurso-rungimosi principo. Šioje akcijoje visi dalyviai bus pripažinti nugalėtojais, nes dalyvaudami, vaikai daro gailestingumo darbus, tampa tolerantiškesni negalią turintiems vaikams ir jaunimui, plėtotoja meninius, kūrybinius gebėjimus. „Paroda siekiame suteikti vaikams, ypač ypatingiems vaikams, dar daugiau džiaugsmo, meilės bei VILTIES“, – rašo organizatoriai. 

Konkurso dalyvės Rūtos Juknytės (9 m., Biržų „Aušros“ pagrindinė mokykla) piešinys „Užsispyrimas“

Gintauto Čeponio paroda „Intervalai“, 17:00–00:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Gintautas Čeponis – kaunietis, savo juostinėje fotografijoje eksperimentuojantis su daugkartine ekspozicija, senomis juostomis ir visą tai sujungiantis į bendrą savito suvokimo visumą. Gyvendamas skirtingose šalyse, miestuose jis kūrė savo intervalus, kurie buvo susieti su kitų žmonių, įvykių ir reiškinių būtimi. Lankytojai kviečiami į parodą „Intervalai“ apjungti ją su savo vakaro intervalais.

„Muzikinių trečiadienių aidai“, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Vakaras skirtas šio renginių ciklo 50-mečiui paminėti. Renginyje dalyvaus „Muzikinių trečiadienių“ iniciatoriai Daina Kazlauskienė ir Giedrius Kuprevičius. Renginio metu fortepijonu skambins kompozitorius Giedrius Kuprevičius.

ANTRADIENIS, 03 15

Filmas „Anapus laiko ir šviesos“, 17:20
„Cinamon“, Islandijos pl. 32

„Skylė“ – unikalus kūrybinis sambūris, įtraukęs į savo veiklą kelis šimtus žmonių, nuo pogrindinių koncertų, milžiniškų lėlių gatvės teatro, iki Maidano ir koncertų fronte Ukrainos kariams. Dokumentinis filmas „Anapus laiko ir šviesos“ – legendinės roko grupės kronika, kurią pasakoja grupės nariai, artimieji ir muzikos apžvalgininkai, tuo pat metu atskleidžiantys trijų dešimtmečių laikotarpio įvykius, pakeitusius Lietuvos valstybę ir jos žmonių gyvenimus.

Kadras iš filmo

Dovilės Raustytės knygos „Tobulų žmonių istorijos“ pristatymas, 18:00
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8

Kino komunikacijos specialistė, kultūros žurnalistė, išleidusi debiutinę knygą savęs rašytoja vadinti neskuba, o prisistato nenuilstančia knygų skaitytoja ir filmų žiūrėtoja.

Novelių rinkinyje „Tobulų žmonių istorijos“ ji rašo apie žmones, gyvenančius šiandienos pasaulyje, apie tai, kaip kiekvieną dieną jie siekia tobulybės, apie saviapgaulę, apie tai, kokie žmonės norėtų būti ir kokie jie yra iš tikrųjų. Autorė pažada, kad skaitytojas bent vienoje istorijoje pažins save.

TREČIADIENIS, 03 16

Miuziklas „Karmen. Viva amor!“, 18:00
Kauno valstybinis muzikinis teatras, Laisvės al. 91

Frank Wildhorn, Norman Allen ir Jack Murphy miuziklas „Karmen“ pasakoja šiuolaikinę istoriją, paremtą puikiai žinoma Prospero Mérimée  novele, kurią labiausiai išgarsino tuo pačiu pavadinimu sukurta G.Bizet opera. Tačiau šie minėti kūriniai davė miuziklo autoriams tik pagrindinių istorijos veikėjų charakteristikas ir siužeto esmę. Naujame miuzikle pagrindinių veikėjų tarpusavio santykiai, raida kreipiama gerokai nūdienai artimesne linkme, veiksmas vyksta mūsų dienomis, tad ir pasakojimo kontekstas labiau artimas ir suvokiamas. Kaune miuzklą režisavo Kęstutis Jakštas.

Performansas „Somehow Myself survived the Night“, 19:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Esate kviečiami  į prancūzų choreografo Alban Richard kartu su šokio dirbtuvių dalyviais sukurtą performansą „Somehow Myself Survived the Night“ ir prancūzų-lietuvių šokio programos „KlaipėDAnse“ trumpametražių šokio filmų peržiūrą Kauno centriniame pašte. Dvi valandas truksiančio nemokamo renginio metu galėsite laisvai judėti tarp performanso ir kino erdvių, būti tiek, kiek panorėsite.

Organizatorių nuotr.

KETVIRTADIENIS, 03 17

Centro „CulturEUkraine“ atidarymas, 16:00–20:00
Kauno centrinis paštas, Laisvės al. 102

Kovo 17 d. oficialiai atveriama kūrybinė erdvė „CulturEUkraine“. Trečiame istorinio pašto pastato aukšte įsikurs organizacijos bei iniciatyvos, teikiančios ir organizuojančios paramą Ukrainai. Bendrauti, gauti informacijos ir megzti naujus kontaktus atidarymo dieną kviesime 16–20 val. Taip pat galėsite įsigyti suvenyrų, meno kūrinių, susipažinti su „Kaunas 2022“ idėjomis ir programa.

Nors nėra kauniečio, kuris nežinotų centrinio pašto rūmų, kovo 17-ąją šis istorinis pastatas sušvis šiomis dienomis, reaguojant į karą Ukrainoje, ypač svarbiomis spalvomis – mėlyna ir geltona. Simboliškai atvėrus  „CulturEUkraine“ duris, kiekvienas bus laukiamas ir čia pat, Laisvės alėjos ir I. Kanto gatvės sankryžoje, vyksiančiame Ukrainos palaikymo koncerte. Visa muzika, visi tekstai, visi plojimai kovo 17-osios vakarą – Ukrainai ir jos žmonėms. 

Ekskursija parodoje „Kauno tulpės. Liaudies kūrybos įtaka modernizmui“, 17:00
Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55

Ši paroda pasakoja apie tai, kaip darniai ir gražiai tarpukario miesto kultūra susipynė su gyvybinga kaimo tradicija, praturtino viena kitą ir tapo išskirtiniu to laikotarpio bruožu. Liaudies kūryba rado vietą ir miesto interjere, kuriant baldus, interjero tekstilę. Tautinį modernizmo stilių reprezentavo juostų raštai, rūtų, lelijų-tulpių, rožių motyvai. Jaunoji inteligentija formavo modernų kaunietišką stilių, o ir ponios, dalyvaudamos pobūviuose, ambasadų ir pasiuntinybių renginiuose, iš kitų Europos šalių ponių išsiskyrė savo kaunietiškai kaimišku miesčionišku art deco stiliumi.

Būtina išankstinė registracija telefonu: 8 684 84388 (darbo dienomis nuo 9 iki 16 val.)

Komedija „Nacionalinės daržovės“, 18:00
Kauno miesto kamerinis teatras, Laisvės al. 74A

„Nacionalinės daržovės“ – tai estiška buities tragikomedija apie kasdienį mūsų gyvenimą ir problemas, su kuriomis susiduriame ar kuriomis gyvename. Tai spektaklis apie tai, kur kartais įstringame, iš ko dažnam nepavyksta išeiti. Trys spektaklio herojai – paprasti, neturtingi žmonės, besitikintys stebuklo. Įprastos, „iki kaulų smegenų“ pažįstamos detalės, garsai ir veiksmai, iš kaimynų kiemo sklindanti pop muzika, internetiniai patarimai, kaip pozityviai nusiteikti.

Teatro archyvo nuotr.

XXIV kompozitorių E. Griego (1843–1907) ir M. K. Čiurlionio (1875–1911) muzikos festivalis. „Johanneso Brahmso aistros“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

„Šis koncertas – Johanneso Brahmso kūrybai pašvęstų manųjų koncertų ciklo dalis. Šią seriją jau esu pradėjęs ir planuoju atlikti visą šio kompozitoriaus kamerinę muziką, skirtą fortepijonui. Mano santykis su J. Brahmso kūryba nėra paprastas: nuo pat jaunystės žavėjausi jo muzika, bet ilgą laiką nesijaučiau pakankamai pasiruošęs jos atlikimui. Esu grojęs nemažai jo kūrinių solo fortepijonui, o dabar, manau, atėjo metas, kai jaučiu, kad esu subrendęs kamerinei J. Brahmso muzikai“, – teigia pianistas Alexander Paley, šiame koncerte pasirodysiantis su smuikininku Raimondu Butvila. Programoje – trys Johanneso Brahmso sonatos smuikui ir fortepijonui.