Žurnalų archyvas

Maršrutas kovo 10–12 dienoms

10 kovo, 2023, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 03 10

Spektaklis „Belaukiant Godo“, 18:00
Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71

Kauno scenoje – Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis pagal žymiąją Samuelio Beketo absurdo pjesę (rež. Paulius Pinigis). Vienintelis tikrai aiškus dalykas šioje Beketo istorijoje – laukimas. Pagrindiniai herojai Vladimiras ir Estragonas laukia pono Godo, kuriam nori užduoti keletą esminių klausimų ir paprašyti kai ko labai svarbaus. Tačiau laukti reikia taip ilgai, jog Vladimiras ir Estragonas galiausiai pamiršta, ko ir kodėl laukia. Belaukdami išganymo, jie supranta, kad nežino nei dėl ko nori būti išganyti, nei kas tas išganytojas, nei kaip atrodo tas išganymas.

Koncertas „Gražiausių arijų vakaras“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno miesto simfoninis orkestras klausytojus kviečia į gražiausių operų arijų bei uvertiūrų vakarą. Klasikinės muzikos gerbėjams puikiai pažįstamas arijas iš G. Rossini, Ch. Gounod, G. Puccini, G. Verdi, V. Bellini, F. Cilea, W. A. Mozart operų atliks būrys talentingų ir publikai pažįstamų solistų – visame pasaulyje žinomo vokalo pedagogo John Fisher rengiamų meistriškumo kursų dalyviai.

Filmų ciklas „Kraupios istorijos“. „Vilkė“ (Wilczyca), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Kauno kino centras „Romuva“ kartu su Nacionaliniu M. K. Čiurlionio dailės muziejumi, Adomo Mickevičiaus institutu (AMI) ir Lenkijos institutu Vilniuje kviečia žiūrovus į žanrinio kino filmų ciklą. Specialiai atrinkti penkių filmų seansai lydi muziejuje eksponuojamą parodą „Kraupios istorijos: Aleksandra Waliszewska ir Rytų bei Šiaurės Europos simbolizmas“.

„Vilkė“ puikiai atspindi XX a. 9 dešimtmečio lenkų siaubo kiną: daug nuogybių ir smurto. Vienas garsiausių kaimyninės šalies siaubo filmų ir dabar atrodo stulbinančiai naujas. Istorija ir senaisiais liaudies tikėjimais paremtas kūrinys – žanrinio lenkų kino meistro, kultinių filmų „Piloto Pirkso kvota“ ir „Gyvačių slėnio užkeikimas“ autoriaus Mareko Piestrako darbas.

Kadras iš filmo

„Graži ir ta galinga“: „Mimozos ir Sirenos“, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Kartais jautiesi negraži, kartais pasimetusi, kartais tampi tokia didelė, kad tavo ego netelpa kambaryje ir lubos tau per žemos, o sienos per arti. Kartais tu bėgi į save, bet tik nubėgusi pusę kelio supranti, kad bėgai – nuo savęs. Sustojusi tarp visų draugų, tėvų, giminių, vaikų, kolegų ir visuomenės lūkesčių atsisuki į save su klausimu: „Kiek manęs yra manyje? Kiek galingos ir gražios telpa manyje?“

Klaipėdos jaunimo teatre susibūręs stebuklas „Graži ir ta galinga“ kviečia į spektaklį-koncertą: „Savo nerimą paleisime būgnų ritmu, kad vėl iš naujo sutiktume save – žavias, galingas ir laimingas, net jei kartais ir pasiklydusias, bet vis grįžtančias į save!“

Ryčio Šeškaičio nuotr.

Šiuolaikinio šokio filmų programa, 19:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56-1

Jungtinis „Be kompanijos“, MMLAB (Meno ir mokslo laboratorija) ir Lietuvos šokio informacijos centro šokio filmų premjerų vakaras, kurio epicentre kūrėjų Gretos Grinevičiūtės ir Mariaus Paplausko šokio filmai.

Renginys nemokamas. Šiuolaikinio šokio filmų peržiūroje siekiama praplėsti supratimą apie šokio filmus Lietuvoje, pristatyti įvairias šio žanro galimybes. Po seanso žiūrovai kviečiami dalyvauti pokalbyje su kūrėjais apie šokio filmų žanrą, paliečiant ir asmenines šokio menininkų kūrybines tendencijas ir kūrimo procesus.

ŠEŠTADIENIS, 03 11

Kovo 11-osios renginiai
Įvairios vietos

Minint 33-iąsias mūsų šalies nepriklausomybės atkūrimo metines, kauniečiams parengta gausi šventinė programa. Mieste plazdės šimtai trispalvių, skambės lietuviškos ir ukrainiečių dainos, vyks paskaitos, įvairios edukacijos. Išsamią renginių programą rasite šioje nuorodoje.

Spektaklis „Kudlius ir miško broliai“, 12:00
Kauno valstybinis lėlių teatras, Laisvės al. 87A

Tai vilties, nuotykių, liūdesio ir pasididžiavimo kupinas spektaklis apie žmogaus pasirinkimą būti laisvam. Be jokių kompromisų ar išlygų. Spektaklio siužetinį pagrindą sudaro Kauno universiteto studento Juozo Lukšos išgyvenimų, tiesos ir laisvės paieškų drama pokario metais. Partizano tragišką gyvenimo istoriją pasakoja jo ištikimas draugas šuniukas Kudlius – visiškai išgalvotas personažas. Anot spektaklio režisierės Agnės Sunklodaitės, atrasti šį personažą įkvėpė jos pačios namuose auginamas šuo: „Norėjosi surasti tokį padarą, kuris būtų labai žmogiškas, kuris puikiai suprastų, kas tai yra vienišumas, prieraišumas, ir kuris žinotų, kad viltis žūsta paskutinė.“

Teatro archyvo nuotr.

Ekskursijos „Muziejaus lėktuvai – kino filmų herojai“, 12:00 / 14:00
Lietuvos aviacijos muziejus, Veiverių g. 132

Lietuvos aviacijos muziejaus 2023 metų viena pagrindinių tematikų – Herojai. Kovo 11 d. publika kviečiama į naujo formato ekskursijas, kuriose lankytojai susipažins su (tokiais kaip) Lietuvos aviacijos muziejaus eksponatais – herojais kino filmuose. Šių herojų charakteriai – patys įvairiausi – nuo naikintojų iki pasaulio gelbėtojų, nuo romantinių personažų iki nugalėtojų.

Šias nemokamas ekskursijas ves muziejaus direktorius, Mindaugas Kavaliauskas. Jam talkins muziejininkas Remigijus Jankauskas ir edukatorius Robertas Januškaitis.

Šventinis seansas. „Antanas Sutkus. Scenos iš fotografo gyvenimo“ + „Fotosesija“, 15:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Kovo 11-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Kauno kino centras „Romuva“ kviečia į specialų dokumentinio filmo „Antanas Sutkus. Scenos iš fotografo gyvenimo“ seansą, kurio metu taip pat galėsite išvysti ir anksčiau niekur nerodytą Vytauto V. Landsbergio trumpo metro filmą „Fotosesija“. 

Kadras iš filmo „Antanas Sutkus. Scenos iš fotografo gyvenimo“

7-asis klubo gimtadienis, 18:00
Klubas „Lemmy“, Girstupio g. 1

„Gyvas ir nesuvaidintas – muzikos klubas „Lemmy“! Tai erdvė, kurioje reguliariai skambės alternatyvi ir nepriklausoma muzika. Taip buvo skelbta klubo atidarymo koncerto pranešimuose 2016 metais, o šiandien galima misiją pakartoti – klubas yra gyvas, toliau auga, lieka nesuvaidintas ir jame reguliariai skamba alternatyvi muzika. 7-ojo gimtadienio proga „Lemmy“ scenoje – pramoginio gore-grind atlikėjai austrai „VxPxOxAxAxWxAxMxC“, death-grind grupė iš Suomijos „Galvanizer“, Kauno industrial elektronikos sensacija „Jesus Works Until 3“ ir punk rock klasika iš sostinės „Armatūra“.

Akustinis ukrainiečių folkroko grupės „TaRuta“ koncertas, 18:30
„PARAKAS“, L. Ivinskio g. ir Prancūzų g. sankirta

„Laukiame PARAKE. Apkasų žvakių fabrikėlis bus transformuotas į jaukią koncertinę erdvę. Grupės TaRuta nariai -Olena, Jevgenas, Rostislavas, Tarasas, Dmitro ir Jarina koncertas. Bilietai bus gražūs, galima pirkti ir du ir tris. Surinktos lėšos bus panaudotos tinklų gamybai, generatoriaus pirkimui“, – kviečia nepailstantys entuziastai.

SEKMADIENIS, 03 12

Karolinos Latvytės-Bibiano paroda „Nusidirti“, 11:00–16:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Kaip rašo  Emilija Statinaitė, Karolinos Latvytės-Bibiano paroda yra lyg dienoraštis iš gyvenimo, kurį galėjo parašyti bet kurio iš mūsų – žmonių – ranka. „Pasakojimas apie pasirinkimą matyti ir nenusukti akių nuo minties apie mirtį, įaugančios kūnan kartu su pirmuoju gimties riksmu. Tai, kaip mirtis suvokiama gyvųjų, tėra kultūriškai specifiška praktika, nūdienoje dažniausiai lydima baimės, nerimo ir nejaukos. Visa tai atsispindi menininkės veikloje, kurioje per siaubą keliančią estetiką ir savistabą leidžiamasi į terapinę jausmų bei atminties kelionę.“

Galerijoje aplankysite ir Kazimiero Brazdžiūno ir Kristijono Žungailos bei Dainos Pupkevičiūtės parodas.

Jono Dovydėno paroda „Sugrįžimas į paliktą kraštą“, 11:00–17:00
Kauno fotografijos galerija, Vilniaus g. 2 

„Šiose fotografijose yra tai, kas man krito į akį Lietuvoje per antrąjį nepriklausomybės dešimtmetį, žlugus Sovietų Sąjungai. Mano tikslas – parodyti tolydų, tikrovišką reginį pasaulio, kuri noriu geriau pažinti. Nesu linkęs nei smerkti, nei liaupsinti, tik noriu visa susieti ir savaip įvertinti. Mano kūryba nepajėgi perteikti kančią ir ištvermę, išdidumą, kaltę ir viltį tautos, kuri buvo nepaaiškinamo, beribio blogio kelyje. Aš tik galiu parodyti daugiau nei matoma – žymę, kurią įspaudė bendro ir asmeninio gyvenimo istorija mano sutiktų žmonių veiduose“, – rašo 1939 m. Kaune gimęs, su tėvais į vakarus pasitraukęs autorius. Galerijoje eksponuojami originalūs atspaudai iš Lietuvos fotomenininkų sąjungos archyvo. Serija buvo sukurta 1996–2002 m.

Jono Dovydėno nuotr.

Popietė šeimai „Muzika PUČIA“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Jaunystė ir patirtis, klasika ir lengva it ažūras muzika susipins inscenizuotame koncerte „Muzika PUČIA“. Šeštus metus vyksiantis projektas atskuba su naujomis idėjomis ir išskirtiniu, netgi  ugningu muzikiniu turiniu, kurį galingomis orkestrinėmis kompozicijomis įkaitins Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“. Orkestro  ir solistų bangas valdys maestro Jonas Janulevičius kartu su charizmatiškuoju aktoriumi Andriumi Žiurausku. Tad koncerte bus ne tik muzikos, bet ir smagių improvizacijų, istorijų, staigių teatrinių posūkių.

Frankofonijos mėnuo. Filmas „Manasis Godard’as“ (Le Redoutable), 16:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

1967-ųjų Paryžiuje svarbiausias savo kartos prancūzų kino režisierius Jeanas Lucas Godard’as filmuoja vieną garsiausių savo filmų „Kinė“ („La chinoise“). Jame vaidina jo dvidešimčia metų jaunesnė mylimoji Anne Wiazemsky. Jeanas Lucas ir Anne traukia vienas kitą it magnetai, laimingi ir įsimylėję jiedu susituokia. Tačiau jaunimo reakcijos po filmo pasirodymo pastūmėja Jeaną Lucą į sudėtingą savianalizės būseną. 1968-ųjų gegužės įvykiai tai tik dar labiau pakursto, ir menininką ištinka kūrybinė krizė. Giliai įsišakniję konfliktai ir nesusipratimai jį pakeis negrįžtamai. Tačiau revoliucingas, novatoriškas, destruktyvus, genialus Godard’as laikysis savo principų iš paskutiniųjų. Rež. Michel Hazanavicius.

Kadras iš filmo