Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 3–5 dienoms

2 gruodžio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 12 03

Rankdarbių mugė „Kaunas visiems“, 10:00–18:00
„Akropolis“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Tarptautinei žmonių su negalia dienai skirtoje mugėje –  išskirtinių autorių su meile ir šiluma pagaminti rankdarbiai. Juk vienas iš pagrindinių Kauno tikslų – kurti draugišką miestą visiems. Raginame miestiečius ne tik šią dieną, bet ir visus metus pabandyti būti šiek tiek jautresniais, priimti bei pasistengti suprasti kiekvieną iš mūsų.

„Šilainių radijo“ pristatymas, 10:30 / 16:00 arba online
Šilainiai ir www.palanga.live

Bendruomenės radijo projektas sujungė Šilainių istorijos fragmentus ir vietinių gyventojų balsus bei jų patirtis per ekskursijas, dirbtuves ir asmeninius audio įrašus, kuriuose užfiksuota gyvenimo Šilainiuose dvasia.

Gruodžio 3 d. visi norintis išgirsti „Šilainių radijo“ programą galės tai padaryti ne tik internetu (www.palanga.live), tačiau ir dviejose laikinose radijo stotelėse:

10:30 val. Šilainiuose, šalia skulptūros „Versmė“ (vietinių pramintos „Drambliu“, Šarkuvos g. 30);
16:00 val. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Šilainių padalinyje (Baltų pr. 51).

Projekto „[NE]matoma architektūra REGIONAI“ pristatymas ir ekskursija, 17:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

[NE]matomos architektūros komanda pakvies taktiliniu būdu pažinti pastatą, tuomet pristatys projekto keliones po Lietuvos regionus: aplankytas Panevėžys, Kėdainiai, Telšiai, Klaipėda ir Šiauliai. Kiekviename mieste dviejų dienų trukmės kūrybiniuose edukaciniuose seminaruose neregiams buvo pristatomi architektūros pažinimo metodai, dalyviai įsitraukė į lauko veiklas, susipažįstant su architektūra jų mieste.

Renginys skirtas kultūros sektoriuje dirbantiems specialistams bei visiems, kurie domisi aklųjų ir silpnaregių bendruomenei sukurtais architektūros pažinimo metodais.

Ekskursija Dominyko Sidorovo parodoje „Pabaisa“, 18:00
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Dominykas Sidorovas (g. 1993) – jaunosios kartos menininkas tapytojas, ką tik tapęs kiečiausiu Baltijos šalyse. Aktyviai dalyvaujantis meniniame Lietuvos lauke. Dalyvauja grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Paroda „PABAISA“ yra pirmoji autoriaus personalinė paroda Kaune.

D. Dolskio mirties 90-osios metinės, 19:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Susirinkę kultūros bare pašnekėsime apie pirmosios Lietuvos respublikos pramogų pasaulio veikėjo Danieliaus Dolskio gyvenimą, sužinosime daugiau apie vietinės estradinės muzikos pradžią bei tuometinį kauniečių laisvalaikį, o vakaro pabaigoje pasimėgausime tik gera paskutinio Lietuvos šimtmečio muzika. Žiniomis dalinsis Kauno miesto muziejaus M. ir K. Petrauskų skyriaus muziejininkė dr. Aušra Strazdaitė-Ziberkienė ir „Ghia“ ruporas Algirdas Šapoka. Muziką vakarui atrinks ir jo kolega, geras baro bičiulis Rokas Keturakis.

ŠEŠTADIENIS, 12 04

Kalėdinės kūrybinės dirbtuvės, 12:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Adventas – nuostabus laikas, kuris turėtų būti skirtas ne liūdesiui, bet įvairiems geriems darbams, bendravimui, planų kūrimui. Kad šv. Kalėdų laukimas būtų šviesus ir prasmingas, galerija šeimas į gruodžio mėnesio šeštadieniais vyksiančias kūrybines dirbtuves. Šįkart gaminsite prakartėles, kitų susitikimų metu – fliuksiškus eglutės žaisliukus bei mokysitės pakuoti dovanas, naudodami pačių pasigamintus dovanų maišelius iš savo pačių dekoruoto popieriaus. Užsiėmimus ves tapytoja edukatorė Eglė Velaniškytė.

Į užsiėmimus būtina išankstinė registracija tel. 8 684 843 88.

Paroda „LAK“: Susitikimas su menininke M. Nemčenko, 14:00
Kauno menininkų namai, V. Putvinskio g. 56

Menininkė papasakos apie filmo „LAK“ idėją ir kūrybos procesą, pradedant A M Qattan Foundation rezidencija Palestinoje ir baigiant klaidžiojimais Lietuvos miškuose ir vienkiemiuose. Susitikimo ir parodos uždarymo metu M. Nemčenko pasidalins tyrimo medžiaga, kuri padėjo vystyti filmo koncepciją ir suformavo pamatines mintis migracijos, namų, tautiškumo, nacionalizmo bei ekologijos temomis. Bus skaitomos ištraukos iš John Berger knygos „The 7th Man“, Jono Meko dienoraščių, Benedict Anderson žymios tautų formavimo kritikos knygoje „Imagined Communities“, pokalbių su etnologu Libertu Klimka ar bioįvairovės profesore Glazgo universitete Barbara Helm. Po pokalbio su menininke bus rodomas meninis dokumentinis filmas „LAK“.

Kadras iš Marijos Nemčenko ir prof. Barbaros Helm paskaitos „Įsivaizduojami skrydžiai“, Rupert, 2020.

Literatūros vakaras „Išvakarės“, 18:00
Kauno Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Laisvės al. 57

Jaukaus renginio bibliotekoje dalyviai bus kviečiami diskutuoti, naudojantis įvairiomis analizės priemonėmis nagrinėti skirtingus literatūrinius kūrinius, kalbėtis apie tai, kaip skirtingai suvokiama ir interpretuojama gali būti literatūra.

Vakarą organizuoja „Kaunas 2022“ jaunimo programos projektas „Metafora“.

Vakaras „Šviesos ir garso alchemija“, 18:00–21:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus Karo technikos ekspozicija (VI fortas), K. Baršausko g. 101

Apšvietimo projektas Karo technikos ekspozicijoje po atviru dangumi kvies žiūrovus susipažinti su istorija iš naujo. Tai unikalus reginys: pasitelkus šviesų dailę bus bandoma atkreipti dėmesį į mūsų praeitį, paryškinti jos spalvas, apšviesti pastatus ir karinę techniką. Kad tai, kas buvo praeityje, išliktų.

SEKMADIENIS, 12 05

Kalėdų pop-up mugė, 10:00–18:00
„Antras aukštas studio“, Kaunakiemio g. 40

Visais metų laikais smagiausia palaikyti vietos gamintojus, o ir dovanas gauti ne fabrike suštampuotas, o rankų darbo. Būtent šioje mugėje galėsite rasti puikių lietuvių kūrinių ateinančiam dovanų metui.

Filmas „Sinefilija“, 10:40 / 16:20 / 18:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Po dvejų metų pertraukos į didžiuosius kino ekranus grįžta vienas žinomiausių režisierių Lietuvoje – Algimantas Puipa. Šį kartą išvysime visai kitokį režisieriaus braižą – jaunatvišką, provokuojantį, ekstremalų, kupiną aštrių dialogų, humoro ir netikėtų situacijų. „Į šį filmą sudėjau visą savo 40 – ties metų darbo patirtį“, – prisipažįsta kino kūrėjas ir gruodžio 3 dieną žiūrovams pristato ilgai lauktą juodąją komediją – „Sinefilija“. Pasitelkęs rašytojo Tomo Šinkariuko apsakymus, režisierius kuria realistinį – siurrealistinį reginį ir su švelnia ironija demaskuoja kino iliuziją.

Kadras iš filmo

Vizualinis koncertas „Žiemos pasaka“, 14:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Žiema – paslaptingiausias metų laikas, o žiemos pasakos – pilnos magiškų galių, įkvepiančių seniau gyvenusius ir dabar kuriančius kompozitorius, rašytojus, poetus bei dailininkus. Tad štai ir „Kauno santaka“ ėmė ir sukūrė pasaką, kurioje, lydint Kauno pučiamųjų instrumentų orkestrui „Ąžuolynas“, keliausite laiku, kerinčiais žiemos vaizdais ir garsais.