Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 27–31 dienoms

27 gruodžio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

ANTRADIENIS, 12 27

Filip Markiewicz paroda „Ultrasocialinis popsas“, 11:00–18:30
Galerija „Meno parkas“, Rotušės a. 27

Filip Markiewicz yra Lenkijos-Liuksemburgo vizualaus meno atstovas, kurio kūrybinė raiška apima įvairiausias medijas – nuo piešimo, tapybos, muzikos, videokūrinių iki instaliacijos. Paroda „Meno parke“ yra nuosekli tebetęsiamo projekto „Ultrasocialinis popsas“ dalis, čia į unikalią instaliaciją susijungia tapyba, objektai ir garso performansai. Pagrindinis viso to tikslas – išsiaiškinti, kaip veikia šios šiuolaikinės propagandos sistemos.

Paroda yra „Kaunas 2022“ programos dalis.

Ketvirtadienį parodoje vyks speciali ekskursija, daugiau apie ją čia.

S. Petkaus nuotr.

„Šventinis komedijų klubas“. „Neįtikėtina, bet tiesa (Incroyable mais vrai)“, 18:45
„Romuva“, Laisvės al. 54

Sutuoktiniai Alenas ir Mari įsikelia į naują užmiesčio namą. Iš pirmo žvilgsnio tai – niekuo neišsiskiriantis modernaus dizaino pastatas su erdviu kiemu. Tačiau namo rūsyje yra paslaptinga anomalija: durys, pro kurias praėjus, galima atjaunėti. Alenas dar kaip reikiant nespėja apsiprasti su šia fantastiška mintimi, o jo žmona jau naudojasi jauninančiomis durimis du kartus per parą. Netrukus į svečius atvažiavęs Aleno viršininkas ir bičiulis Žeraras papasakoja dar neįtikinamesnę istoriją. Jau pasiekęs tą amžių, kai vyriškumas funkcionuoja ne taip, kaip norėtųsi, Žeraras ėmė ieškoti alternatyvų ir surado įmonę Japonijoje, siūlančią mobiliuoju telefonu valdomą „vyrišką įrangą“, kuri tikrai niekuomet nenuvils. Geriausias to įrodymas – jauna ir žavi nauja Žeraro draugė Žana, kuri, kaip rodosi Alenui, tiesiog dievina jo bičiulį. Rež. Quentin Dupieux.

Kadras iš filmo

TREČIADIENIS, 12 28

Grafikei Gražinai Didelytei skirta paroda „Sąskambiai: žodis ir linija“, 09:00–20:00
Kauno apskrities viešoji biblitoteka, K. Donelaičio g. 8

Gražinos Didelytės (1938–2007) kūrybinis palikimas – gausus ir įvairialypis. Jos subtilaus braižo grafika pripažinta ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Metaforiška ir poetiška kūrinių raiška, platus ir mąslus žvilgsnis į pamatines žmogaus būties problemas, meilė tėvų ir protėvių žemei, bandymas pajusti neaprėpiamą Visatos grožį lydi visus grafikės kūrybinius ieškojimus.

Paroda „Sąskambiai: žodis ir linija“ skirta eilėraščio ir grafikos jungčiai. Tai eilėraščių iliustracijos, subtiliai ir įtaigiai išryškinančios pagrindinę posmų mintį. Ši dviejų meno formų dermė išryškina poetinio pasaulėvaizdžio nuotaiką, įgalina atidžiau pažvelgti į pamatines žmogaus būties problemas ir į pačią tautiškumo idėją.

Kariliono koncertas „Tintinnabula gieda Kalėda“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Koncerto atlikėjai – Raimundas Eimontas (karilionas) ir Roberta Daugėlaitė (sopranas).

Koncerte skambės autorinės lietuviškų liaudies ir senųjų Europos sakralinių giesmių interpretacijos.

Koncertas „Bardų kalėdos“, 17:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13

Muziejus kviečia palydėti 2022-uosius metus besiklausant bardų atliekamų dainų. Renginyje dalyvaus Algis Lipskas, Leonardas Rinkevičius, Romas Naidzinavičius, Edmundas Janušaitis, Gintautas Velykis, Arūnas Ambrazevičius ir kt.

Tarptautinė kino diena: „Nuostabi epocha (La Belle Epoque), 18:00
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tarptautinės kino dienos proga „Romuva“ kviečia į nemokamą filmo „Nuostabi epocha“ seansą. Bilietus galima atsiimti kino teatro kasoje darbo metu iki seanso pradžios. 

Kino magijos pripildyta juosta kvies pasinerti į nostalgišką fantastinį nuotykį ir leis iš naujo pamilti režisieriaus Nicolas Bedos braižą, belaukiant naujausio jo filmo „Maskaradas“ premjeros sausį.
Antuano valdoma įmonė teikia unikalias kelionių laiku paslaugas. Klientui pageidaujant, kompanija preciziškai atkuria jo užsakomą laikmetį ir vietą, suteikdama galimybę sugrįžti į bet kurį praeities epizodą ir sudalyvauti iki smulkiausių detalių surežisuotame spektaklyje. Sykį ant įmonės durų slenksčio išdygsta talentingas dailininkas Viktoras. Santykių krizę su žmona išgyvenantis vyras tenori vieno – sugrįžti į tą 1970-ųjų savaitę, kai sutiko šią moterį, tapusią jo gyvenimo meile ir išgyventi tuomet patirtus jausmus. Tarsi smagus nuotykis prasidėjęs spektaklis suteikia Viktorui antrą kvėpavimą bei ištrina ribą tarp fikcijos ir realybės – į kelionę praeities labirintais leidęsis vyras nė negalėjo numatyti, jog paleisti praeitį – šitaip sunku…

KETVIRTADIENIS, 12 29

„Literatūrinis ketvirtadienis – pokyčių diena“: Balys Sruoga ir Kurtas Vonegutas, 11:00–19:00
Maironio lietuvių literatūros muziejus, Rotušės a. 13


Du autoriai, dvi šalys – Lietuva ir JAV, tačiau panašus žvilgsnis į pasaulį. Antrojo pasaulinio karo patirtis abu autoriai aprašė romanuose – „Dievų miškas“ ir „Skerdykla Nr. 5“. Kas dar sieja šiuos rašytojus? Kokių panašumų dar galime įžvelgti? Kviesime tai išsiaiškinti patiems! Su B. Sruoga artimiau susipažinti galėsite lietuvių literatūros istorijai skirtoje ekspozicijoje „Literatūra keičia“, kurioje – eksponatai nuo XVI a. iki šių dienų. O įdomybių apie K. Vonegutą sužinosite aplankę jam skirtą parodą „Kurtas Vonegutas: nieko nepadarysi“. O kad pažintis su autoriais būtų dar ypatingesnė, kviesime išspręsti galvosūkį, sudarytą iš dviejų dalių. Pirmoji dalis Jūsų lauks prie B. Sruogos, o antrosios ieškoti reiks pas K. Vonegutą.

Atlikti galvosūkį galėsite visą muziejaus darbo dieną (nuo 11.00 iki 19.00 val.), tad ir atvykti galite jums patogiu metu.

Ekskursija „Didysis pasivaikščiojimas: Ąžuolynas ir A. Mickevičiaus slėnis“,  12:00
Susitikimo vieta: prie S. Dariaus ir S. Girėno paminklo Sporto g.

Žaliakalnio iniciatyva „Pelėdų kava“, kurią plačiau pristatysime sausio žurnale, kviečia prisijungti prie pasivaikščiojiumo Ąžuolyno parku žiemą, įveikiant atstumą iki A. Mickevičiaus slėnio (šalia dabar uždaryto Radvilėnų pl.) Pasivaikščiojimo pabaigoje laukia galimybė nemokamai aplankyti Antano Ingelevičiaus fotografijų parodą, šią žiemą veikiančią Tunelio g.


Registracijos į ekskursiją nėra, tereikia ateiti. 

„Baltos Varnos“ ir styginių kvartetas, 19:00
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Skambesys šįkart išskirtinis, kadangi akustiniam duetui pritars styginių kvartetas, o senos ir naujos seserų dainos nuskambės dar negirdėtu lengvumu.

Paul Butkus nuotr.

Grupės „Akli“ koncertas, 19:00
„Sinagoga Studio“, Vaisių g. 30

„Akli“ kviečia paskutiniam susitikimui šiais metais Kaune. „Kartu palydėkime senuosius metus ir prisiminkime stipriausius grupės hitus“, – rašo sunkiosios Kauno scenos atstovai.

PENKTADIENIS, 12 30

Koncertas „Simfoninė salvė“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Tradiciškai priešpaskutinį metų vakarą Kauno filharmonijos scenoje – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras klausytojams dovanoja įspūdingą šventę. Šį vakarą, skambant nuotaikingoms simfoninėms miniatiūroms ir populiarių Vienos operų bei operečių arijoms, filharmonijos skliautus drebins simfoninės muzikos garsų salvės. Į šventinę simfoniją įsilies vieni ryškiausių Lietuvos solistų – sopranas Aistė Pilibavičiūtė ir tenoras Tomas Pavilionis, o koncertui diriguos charizmatiškasis Vilmantas Kaliūnas. Nuotaikingą programą veda Julijus Grickevičius.

„Šventinis komedijų klubas“. „Didysis Lebovskis (The Big Lebowski)“, 19:30
„Romuva“, Laisvės al. 54

Broliai Coen‘ai teigia, kad jų kūrinį įkvėpė garsiojo detektyvų meistro Raymondo Chandlerio proza: „Tai yra Chandlerio istorijų apie privatų detektyvą versija, tai, kaip mes įsivaizduojame jo veiklą paskutiniame dvidešimto amžiaus dešimtmetyje. Ir vienas iš filmo herojų yra Los Andželas, miestas, kuriame plėtojosi visų Chandlerio romanų veiksmai“. „Didysis Lebovskis“ rodytas tarptautinio Berlyno kino festivalio konkursinėje programoje. Iš viso pelnė 4 apdovanojimus ir 17 nominacijų.

Kadras iš filmo. „Park Circus“ ir „Universal“ nuotr.

ŠEŠTADIENIS, 12 31

Parodos „Vieno laiško istorija“, „Jonas Mekas iš arčiau ir iš toliau“, „Saldžių svajonių fondas“, 10:00–18:00
Kauno paveikslų galerija, K. Donelaičio g. 16

Galerijoje atidarytos trys naujos parodos. Pirmiausia – dėmesys Jonui Mekui, gimusiam per kūčias, taigi 2022 m. minime Jono Meko šimtmetį. Bičiuliai ir kiti smalsuoliai įvairiomis aplinkybėmis ne kartą fiksavo Joną Meką savo dienoraščiuose videokamera ar fotoaparatu. Audiovizualinę instaliaciją „Jonas Mekas iš arčiau ir iš toliau“ (kuratorius Gintaras Sudeika) sudaro skirtingi, bet itin asmeniški menininko bičiulių bei Lietuvos kino studijos video ir kino dienoraščių fragmentai.

„Vieno laiško istorija“ (kuratorė  Eglė Komkaitė-Baltušnikienė) – paroda apie gerumą ir pagalbą. Ši istorija kviečia pažvelgti į vieno žmogaus galimybes ir suvokti, kiek galime padaryti ir kiek tai reikš ateityje. Parodoje pristatomas puikų meno mecenatystės pavyzdys ir, pasitelkiant fluxus pašto meno idėją, skatinama kiekvieną lankytoją patikėti gerumo galia – parašyti ir išsiųsti bent vieną gerumo laišką.

Trečioji nauja paroda – „Saldžių svajonių fondas“ („Sweet Dreams Foundation“). Vykstant karui Ukrainoje kuratorė Lesia Kulchynska pakvietė menininkus savo kūriniais atskleisti dabartinę neapibrėžtumo būseną.

Galerijos archyvas

Šventinis koncertas „Naujuosius pasitinkant“, 16:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno valstybinė filharmonija kviečia pasitikti Naujuosius metus ir pajusti tikrą šventinę nuotaiką skambant nuostabiausioms melodijoms, chorams, arijoms bei duetams iš operų ar operečių. Linksmai žengti link Naujųjų metų slenksčio klausytojus pakvies Roberto Šerveniko diriguojami Kauno miesto simfoninis orkestras ir Kauno valstybinis choras. Publika galės mėgautis išskirtiniais dainininkų Joanos Gedmintaitės, Agnės Stančikaitės ir Karolio Kašiubos balsais. 

Naujametinis Kauno kariliono muzikos koncertas, 23:30
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Raimundas Eimontas atliks populiarių šventinių kūrinių interpretacijas.

„Pexels“ nuotr.