Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 27–30 dienoms

27 gruodžio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PIRMADIENIS, 12 27

Kalėdinė dedikacija žydų gelbėtojams, 18:00
VDU Didžioji aula, Gimnazijos g. 7

Kauno žydų bendruomenė kviečia į jaukų, nuostabios muzikos pripildytą šventinio laikotarpio vakarą, dedikuojamą žydų gelbėtojams. Girdėsite išskirtinių jaunosios kartos muzikantų, daugelio tarptautinių konkursų laureatų Ievos Pranskutės (smuikas), Mislavo Brajković (violončelė) ir Roberto Lozinskio (fortepijonas) atliekamus Beethoveno, Rachmaninoff, Piazzola kūrinius.

Ispaniškos muzikos operetė „Sarsuela“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šventinė tradicija – beveik savaitė Kauno valstybinėje filharmonijoje, kupina prasmingos muzikos.

Pirmadienio vakarą scenoje – Spektaklyje naudojami Miguel Marqués, Francisco Asenjo Barbieri, Ruperto Chapí, Manuel de Falla, Gerónimo Giménez, Federico Moreno Torroba, Pablo Sorozábal, Manuel Fernández Caballero, José Serrano, Pablo Luna, M. Pakello kūriniai. Operetės idėjos autorius – Vladimiras Prudnikovas, režisierė – Jūratė Sodytė.

Organizatorių archyvo nuotr.

ANTRADIENIS, 12 28


Garso ir šviesos instaliacija „Išaušriai“, 18:00
Senoji Zapyškio šv. Jono Krikštytojo bažnyčia, Zapyškis, Kauno raj.

„Išaušriai“ – įvietinta ir mistika dvelkianti garso ir šviesos instaliacija, pasakojanti ilgą Senosios Zapyškio bažnyčios istoriją, kurioje persipina sakralinė muzika, istoriniai tekstai ir patriotzimas. Garso takelis papildytas šviesų instaliacijomis ir efektais, kurie sukurs jautrią atmosferą ir leis pažinti Zapyškio bažnyčią iš kitų perspektyvų.

Instaliacijos autorius – kompozitorius Donatas Bielkauskas (DONIS), postfolkloro muzikos atlikėjas bei kūrėjas, itin savitai derinantis senąjį baltišką folklorą ir šiuolaikinės muzikos aranžuotes. 

Garso ir šviesos instaliaciją bus galima pamatyti gruodžio 28–29 d. 18:00–21:00 val.

Koncertas „Naktis Brodvėjuje“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Kauno fortepijoninis trio ir solistai kviečia į koncertą, kurio programoje – kompozitorių Cole‘o Porterio, Charleso Iveso, Fredericko Loewe, Gary Geldo, George Gershwino, Johno Kanderio, Kurto Weillo, Mitcho Leigh, Richardo Rodgerso ir Nicholas Buco kūriniai iš XX a. klasika tapusių miuziklų bei kino filmų „Kiss me, Kate“, „Oklahoma!“, „South Pacific“, „Man of La Mancha“, „The Threepenny opera“, „Porgy and Bess“, „New York, New York“, „Shenandoah“, „My fair Lady“, „Camelot“ ir kt. bei Paulo Schoenfieldo muzika.

Organizatorių archyvo nuotr.

Vakarėlis „Tarpušvenčio tristesse“, 20:00
Baras „Godo“, Laisvės al. 89

Tarpušvenčio tristesse – tai jau ketvirtąkart vyksiantis vakarėlis kuris trijų protagonistų (Simon Jean–Chic, Partis, Modern Online) muzikiniais išstojimais bando spręsti tarpušvenčio tuštumos, dilemų ir kančių problematiką.

TREČIADIENIS, 12 29

Carlo Orffo „Carmina Burana“, 18:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Filharmonija kviečia pasiklausyti įspūdingosios XX a. vokiečių kompozitoriaus Carlo Orffo kantatos „Carmina Burana“, kurią atliks Kauno valstybinis choras, pianistai Motiejus ir Mykolas Bazarai, mušamųjų instrumentų virtuozai bei rinktiniai solistai, diriguojami maestro Roberto Šerveniko.

Organizatorių archyvo nuotr.

Koncertas „Graži ir ta Galinga ant patefono“, 19:00
Kauno kultūros centras, Vytauto pr. 79

Tikri, tikrais faktais paremti ir išgalvoti pasakojimai spektaklio-koncerto „Graži ir ta galinga“ žiūrovus nukels ne tik į skirtingus istorinius laikotarpius, bet ir į skirtingus moters gyvenimo tarpsnius, suskambančius skirtingais muzikos stiliais. Nuoširdų susijaudinimą keis juokingos istorijos, o jas – arši ironija. Bus pasakyta tai, ko negalima sakyti ir pasijuokta iš to, kas nebūtinai juokinga. Kad sužydėjusios žibutės papuoštų išdidžias moterų, vyrų ir visų įsitaisiusių tarpe, galvas. O pavadinimas ne iš piršto laužtas – šventėms galite pasidovanoti raudonutėlę projekto vinilinę plokštelę.

Atlikėjų archyvo nuotr.

KETVIRTADIENIS, 12 30

Ekskursija „Menų ir kultūrų buveinė“, 12:00
L. Truikio ir M. Rakauskaitės namai-muziejus, E. Fryko g. 14

Užsukę į šiuos namus išgirsite pasakojimų apie talentingus tarpukario laikmečio kūrėjus, kurie atkreipdavo aplinkinių dėmesį ne tik savo išvaizda, bet ir savita pasaulėžiūrą bei gyvenimo būdu. Apžiūrėsite jų rūpestingai sukauptą Rytų ir senosios Lietuvos meno kolekciją, asmeninius daiktus, autentiškas tarpukario interjero detales ir pro langus atsiveriančią Kauno miesto panoramą.

Būtina registracija tel. 837229967 ar el. paštu truikionamai@ciurlionis.lt, kadangi vietų skaičius ribotas.

Nuotraukoje – L. Truikys su M. Rakauskaite viduryje, kairėje Baltrušių, o dešinėje Damalakų šeima. Su šiais kolekcionieriais menininkų pora švęsdavo Kalėdų ir Velykų šventes. Muziejaus archyvo nuotr.

Koncertas „Traviatos“, 19:00
„Žalgirio“ arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Vienas gražiausių pasaulio balsų – Asmik Grigorian – metų pabaigoje grįžta į Lietuvą ir su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru (dirigentas Gintaras Rinkevičius) surengs vos du naujametinius koncertus „Traviatos“, kuriuose dainuos drauge su savo mama, taip pat išskirtinio talento operos soliste, Irena Milkevičiūte. Vienas pasirodymų – Kaune.

Organizatorių archyvo nuotr.

Free Finga koncertas „Dėmesio!“, 20:30
„Žalgirio“ arenos amfiteatras, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Garsus ir didingas, gilus ir besikeičiantis Free Finga naujo albumo pasaulis atkeliauja suskambėti į Kauną.