Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 24–26 dienoms

24 gruodžio, 2021, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 12 24

Filmas „Matrica. Prisikėlimas“, 10:40 / 13:50
„Forum Cinemas Kaunas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

„The Matrix“, arba „Matrica“ – dar 1999 m. prasidėjusi Wachowski dueto režisuota istorija apie dirbtinę realybę, kurią mąstančios mašinos sukūrė nuraminti žmonijai, kad galėtų naudotis jos išskiriama energija. „Matricoje“ gausu aliuzijų į įvairias religijas bei filosofijas, ji siejasi su hakerių subkultūra, kiberpanku, japonų animacija. Filmas ir du jo tęsiniai – „Matrica: Perkrauta“ bei „Matrica: Revoliucijos“ tapo kulto objektais. Baigiantis metams ekranus pagaliau pasieks ketvirtoji istorijos dalis, režisuota Lanos Wachowski, kurioje Neo vėl atsiduria Matricoje.

ŠEŠTADIENIS, 12 25

Kalėdos su Kauno bienale
Namai, internetas ir kitos vietos

Šventiniu laikotarpiu, gruodžio 24–26 d. ir sausio 1 d. 13-osios Kauno bienalės bei „MagiC Carpets Landed“ parodos ekspozicijos muziejuose ir galerijose neveiks. Tačiau organizatoriai kviečia jus parsinešti parodą į namus ar atrasti eksponatus netikėtose miesto erdvėse.

Pamatykite 13-os Kauno bienalės parodos eksponatus viešose miesto erdvėse. Pakelkite akis į Christian Boltanski (Prancūzija) ir Goodhearter Wisher (Lietuva) darbus, užsukite į Augusto Serapino (Lietuva) „pirtį“.

Savo namų kino ekranuose žiūrėkite specialią 13-os Kauno bienalės filmų programą, kurioje Jono Meko (JAV/LT), ISUMA (Kanada) ir kitų kūrėjų darbai. Visi filmai prieinami filmai.bienale.lt

Keliaukite su Justo Tertelio istorija, kuri ves „MagiC Carpets Landed“ parodos papildytos realybės maršrutu. Parsisiųskite parodos programėlę „Google play“ ar „App store“.

Christian Boltanski kūrinys. Kauno bienalės archyvo nuotr.

Vakarėlis „Prisukamas Abrikosas: Kalėdos“, 23:00
„Stumbro“ fabrikas, K. Būgos g. 7

Šį kartą svarbiausias žiemos sezono šokių muzikos renginys vyks neįtikėtino grožio „Stumbro“ fabrike. O visa kita — kaip visada. Juk Prisukamas Abrikosas tapo visų šventinių susitikimų ir nuklydimų konstanta. Kauną pasisvečiuoti atvyksta du legendiniai ir taip legendomis apipinto Roterdamo piktadariai — jo vunkenicija David Vunk ir „Clone Records“ įkūrėjas Serge.

SEKMADIENIS, 12 26

Koncertas „Kalėdos visiems“, 17:00
Kauno Kristaus prisikėlimo bazilika, Žemaičių g. 31A

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ kviečia į tradicinį, tačiau… kitokį kalėdinį koncertą kartu su valstybiniu choru „Vilnius“. Skambės melodinga ir viltingai nuteikianti šventinė programa, kurią pradės Lietuvos muzikos patriarcho Juozo Naujalio kalėdinės giesmės. Chorinių iniciatyvų ir kompozitoriaus Josepho M. Martino Kalėdų kantatos „Invitation to a Miracle“ puslapiai pristatys Kristaus gimimo istoriją – nuo pranašystės iki stebuklo paskelbimo. Koncerto kulminacija – lotyniškosios olandų kompozitoriaus Jacobo de Hanno gospelo tradicijos mišios, sukurtos prieš penkerius metus.

Organizatorių archyvo nuotr.

Koncertų ciklas „Nuo Šv. Kalėdų iki Naujųjų metų“. „Karibų fiesta“, 16:00
Kauno valstybinė filharmonija, L. Sapiegos g. 5

Šventinė tradicija – beveik savaitė Kauno valstybinėje filharmonijoje, kupina prasmingos muzikos. Egzotinių kraštų įkvėptos melodijos, operetė, simfoninės salvės, legendinė Carlo Orffo kantata „Carmina Burana“ ir visa tai atliekantys talentingiausi muzikantai – maloniam tarpušvenčiui Kaune. O antrąją Kalėdų dieną esate kviečiami pasinerti į kelionę po Lotynų Ameriką, Karibų jūros regionus ir saulėtąją Kubą, pajusti karšto vėjo dvelksmą, pietietišką karštį ir nuostabią, šokti ir dainuoti kviečiančią muziką, kurią jums dovanos virtuozų grupė „Cubana“ su išraiškingo balso dainininku Enrique Santos (Kuba).

Organizatorių archyvo nuotr.