Žurnalų archyvas

Maršrutas gruodžio 23–26 dienoms

23 gruodžio, 2022, KPK redakcija | Maršrutai, Naujienos

PENKTADIENIS, 12 23

Paroda „Arno Funk[cionalizmas]“, 11:00–17:00
A. ir P. Galaunių namai, Vydūno al. 2

Iki Naujųjų dar galite aplankyti vieno asmens kūrybą ir gana paslaptingą gyvenimą pristatančią parodą. Taip, apie Arno Funko  (1898–1957) gyvenimą išliko mažai žinių, tačiau jo suprojektuoti pastatai pasakoja istorijas apie to meto Lietuvą, Kauną, jo vyksmą, gyventojus ir kasdienybę. Arno Funko architektūrai būdingas unikalus elegancijos ir funkcionalumo derinys. Jo projektuoti namai pasižymi geromis manieromis, patikimais fasadais, išpuoselėtais interjerais ir detalėmis. Pramoniniams pastatams jis suteikė elegancijos, o visuomeniniams objektams – orumo. Paroda, skirta architekto kūrybai, eksponuojama jo 1932 metais projektuotame Adelės ir Pauliaus Galaunių name. 

Monikos Mastavičiūtės nuotr.

Kariliono muzikos koncertas „Leliumai“, 17:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Laukiant Kalėdų suskambės Kauno kariliono varpai. Adventinės muzikos programą atliks Austėja Staniūnaitytė-Proietta. Koncerte skambės lietuvių liaudies adventinio laikotarpio dainos ir giesmės „Oi, tu bitaite, leliumai“, „Sodai sodai, leliumai“, „Kam tavo, vilkeli“, J. Naujalio adventinės giesmės „Rasokit, dangūs“ ir „Atskamba balsas iš aukštai“. Antroje koncerto dalyje išgirsite pasaulinę advento muziką: „Veni veni Emmanuel“, „Gabriel‘s Message“, „An advent Alelleluia“, „O Come, Divine Messiah” ir kt.

ŠEŠTADIENIS, 12 24

Filmas „Meškio Tedžio Kalėdos“, 10:30 / 15:10
„Forum Cinemas“, Karaliaus Mindaugo pr. 49

Mažą miestelį apgaubia pasakiška Kalėdų dvasia. Ore tvyro žiemos stebuklų ir magijos jausmas, visi gyventojai skuba į kalėdinę mugę, kurioje – pats tikriausias prieššventinis chaosas. Gražiausių metų švenčių laukia ir mažoji mergaitė Mirijan. Ji kartu su savo mažuoju broliuku, mama ir tėčiu seniai pasipuošė eglutę, tuoj atvažiuos močiutė ir senelis ir jie visi kartu sės prie stalo šventinės vakarienės, o tada prasidės patys tikriausi burtai! Paskutinę minutę Mirijan mama pasiunčia mergaitę į parduotuvę riešutėlių, mat juos suvalgė mažasis broliukas, o be jų burtai – neįmanomi!

Kadras iš filmo

ARTERIJA: ketvirtoji ekspozicija „Girdėti vaizdą“, visą parą (geriausia – sutemus)
Mutinės g. 2/4

Visus metus „Kaunas 2022“ programos dalis „Arterija“ kvietė patirti meną po atviru dangumi: siekė sustabdyti praeivį, priversti jį pakelti galvą ar įsiklausyti, susimąstyti, prisiminti. Čia sparnus skleidė fotografijos, video, šokio, muzikos, tekstilės ar multimedijos meno mūzos. Paskutinėje „Arterijos“ projekto dalyje autoriai kviečia lankytojus aktyviai įsitraukti ir kitaip, netradiciškai, patirti meną.

„Meninis projektas supažindins su paslaptingu ir nematomu meno kūrinio gimimu, kai paveikslų kūrimo procesas pats pradeda kalbėti apie sąmonės (ir pasąmonės, žinoma!) vaizdinių virsmą tapybos darbu. Pamatysime, kaip kūrybos orbitoje skriejantys menininkai paklūsta gravitacinei jėgai“, – pasakoja „Arterija“ projekto kuratorius, architektas Rimantas Giedraitis.

Ketvirtąją „Arterijos“ projekto ekspoziciją gali apžiūrėti, ir išgirsti kiekvienas, Kauno Senamiestyje užsukęs į jaukią V. Kuzmos gatvelę, įsispraudusią tarp dviejų Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto pastatų. Ekspozicija, papildyta multimedijos menininko Sauliaus Paliuko video projekcijomis, veiks iki metų sankirtos.

Organizatorių archyvo nuotr.

SEKMADIENIS, 12 25

Andriaus Mamontovo koncertas „Kitoks pasaulis“, 19:00
„Žalgirio arena“, Karaliaus Mindaugo pr. 50

Šių metų pavasarį Andrius Mamontovas pristatė savo didžiausią ir ambicingiausią pasirodymą „Kitoks pasaulis“. Švenčių proga programa, kurioje – „Ufonautai“, „Ar prisimeni mane?“, „Kai tu atversi man duris“, „Geltona. Žalia. Raudona“, „Ar tai būtum tu?“, „Mono arba Stereo“, „Saulės miestas“, „Meilės nebus per daug“, „Laužo šviesa“ ir daug kitų kultinių kūrinių, papildyta naujais akcentais.

PIRMADIENIS, 12 26

„Kalėdų ryto dainos iš vaikystės“, 13:00
„Teatro klubas“, Vilniaus g. 33

Koncerte laukiami mažieji klausytojai ir jų tėveliai, kuriuos į muzikinį nuotykį po teatro pasaulį kvies dainuojantis aktorius Andrius Kaniava.

Koncertas „Lietuviškos Kalėdos visiems“, 16:00
Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedra bazilika, Vilniaus g. 1

Dešimt Lietuvos kompozitorių ir trys poetai sutiko bendradarbiauti su idėjos autoriais ir sukūrė naujas kalėdines giesmes programai „Lietuviškos Kalėdos visiems“. Į bendrą būsimų premjerų ratą jungiasi ir Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, kurio repertuare itin daug lietuvių autorių muzikos. Aštuonios giesmės ir du šventiniai orkestriniai kūriniai buvo komponuojami pasitelkiant šviesiausias mintis. (Plačiau)

Kariliono muzikos koncertas „Šv. Kalėdų varpai“, 16:00
Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64

Skambės lietuvių liaudies kalėdinės dainos „Atlėkė alnis devyniaragis”, „Kalėdų rytų rožė pražydo“, „Už girių girių“. Skambės visiems gerai žinomos dainos „I’m dreaming of a white Christmas “(Irvin Berling), „Happy Xmas (War is Over)“ (Yoko Ono & John Lennon), „Merry Christmas Mr. Lawrence“ (Ryuichi Sakamoto) ir kitos širdžiai mielos kalėdinės melodijos.

„Šventinis komedjų klubas“. „Įsimylėjusi Figaro“, 18:15
„Romuva“, Laisvės al. 54

Tikrą meilę sutiksi tik atradus save. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad Milė turi viską: jai puikiai sekasi karjera, o šalia – palaikantis ir ilgametis vaikinas. Tačiau ji turi seną neišpildytą svajonę – tapti operos dainininke, kurią pagaliau ryžtasi įgyvendinti. Ji meta darbą, palieka vaikiną ir išsikelia į atokias Škotijos aukštumas, kur pradeda metus laiko trunkančias vokalo pamokas pas bauginančią buvusią operos solistę divą Megan Džefri Bišop. Ten ji susipažįsta su Maksu, santechniku ir vietinės aludės virėju, kuris taip pat yra Megan mokinys. Arši konkurencija netrukus virsta kai kuo daugiau… Režisierius: Ben Lewin.